15 nejlepších nástrojů pro zálohování počítače se systémem Windows nebo Mac do cloudu

Důležitost zálohování našich dat nelze dostatečně vyjádřit.

Je to jedna z věcí, která je nejdůležitější, ale je vždy opomíjena. V minulosti jsem kvůli své nedbalosti přišel o spoustu dat, ale teď už to nedovolím. Udělal jsem rutinu čas od času zálohovat počítač a vy byste měli také.

Pomocí těchto zálohovacích služeb uvedených v tomto článku se můžete vyhnout ztrátě důležitých dat systému Windows nebo macOS.

BTW, zálohování počítače do cloudu je jiné než klonování pevných disků. Cloudové zálohování vám poskytuje flexibilitu pro obnovu dat kdykoli a kdekoli přes internet, kde klonování provede zálohu na jiný pevný disk nebo zařízení.

Než přejdu k jejich výčtu, řeknu vám, proč byste měli svá data pravidelně zálohovat.

Okamžité zotavení

Důvodů ztráty dat může být sto, například:

 • Zhroucení/selhání serveru
 • Lidská chyba
 • Hackování
 • Selhal pevný disk
 • Přírodní katastrofy

Ve všech těchto případech můžete obnovit všechna svá data, pokud jste je předtím zálohovali. Mít zálohu dat je doslova jako stisknout tlačítko „zpět“, kdykoli se něco pokazí. V jediném okamžiku můžete mít všechna důležitá data zpět.

Necitlivý na ransomware

Pokud jste uživatelem internetu po dlouhou dobu, víte, co je ransomware. Je to v podstatě ošklivý software, který se může nainstalovat do vašeho systému a může uzamknout všechna vaše data, dokud nebude zaplacena částka. V takovém případě vás záloha může neovlivnit, protože už máte kopii všeho.

Klid v duši

Pravidelné zálohování dat eliminuje zbytečný stres ze strachu ze ztráty dat. Stalo se mi to a rozhodl jsem se, že už v tom strachu nechci žít. Ani si nedělám srandu! Zálohování dat vám poskytne pocit úlevy a bezpečí, což vám může poskytnout velký klid.

Acronis

Spojení zálohování a antimalwaru do jednoho výkonného řešení je to, co dělá Acronis True Image skutečně výrazné.

Poskytuje úplnou digitální ochranu prostřednictvím jednoduchého rozhraní, které okamžitě podporuje fotografie, soubory, aplikace a další data. Obnovení je také velmi pohodlné a umožňuje vám obnovit data na vyžádání pomocí několika kliknutí.

Má integrovaný systém ochrany a obrany v reálném čase, který dokáže zabránit jakémukoli kybernetickému útoku, aby ohrozil vaše data, identitu a citlivé informace. Nejlepší na tom je, že toto řešení bere rčení „prevence je lepší než léčba“ zcela doslovně, protože předchází útokům dříve, než způsobí škodu.

Bude také provádět pravidelné antivirové kontroly vašich souborů a celého systému, aby se vyloučily jakékoli škodlivé infekce.

  Jak nastavit přístup k e-mailu a kalendáři na iCloudu ve Windows 10

Polarbackup

Super cenově dostupné a přesto výkonné, Polarbackup obsahuje špičkovou technologii, která zahrnuje automatické zálohování nastav a zapomeň.

Místní a externí disky můžete zálohovat do bezpečného systému, který je chráněn vaším vlastním šifrovacím heslem AES 256. Všechny soubory budou uloženy navždy tak dlouho, jak chcete, a v případě podobných souborů byste je mohli rozlišit pomocí verzování souborů.

Celý proces, včetně rozhraní, je uživatelsky přívětivý a intuitivní. Svá data budete moci třídit, spravovat, vyhledávat, zobrazovat náhledy a obnovovat je pomocí pouhých několika kliknutí.

Je také důležité zmínit, že Polarbackup dodržuje zákony a nařízení o ochraně osobních údajů GDPR, aby se zajistilo, že s vašimi informacemi nebude nikdy manipulováno.

Záloha uranu

Záloha uranu je zálohovací software pro operační systémy Windows. Bezplatná verze poskytuje úplné/přírůstkové/rozdílové zálohování souborů a složek s možností naplánovat zálohování a povolit systém hlášení s e-mailovými upozorněními.

Uranium Backup lze spustit jako službu Windows a umožňuje zálohování a obnovu celých systémů, jako jsou soubory/složky, systémové obrazy (záloha obrazu disku), databáze a virtuální počítače na místní a vzdálené úložiště včetně pevných disků, NAS, FTP serverů a Cloudové destinace. Chcete-li začít používat bezplatnou verzi, stačí přejít na vyhrazená stránka a jednoduše klikněte na Stáhnout (nevyžaduje žádnou registraci ani kreditní kartu).

pCloud

pCloud není nejstarší službou cloudového úložiště, ale rozhodně je jednou z nejspolehlivějších.

Usnadňuje bezpečné zálohování souborů a složek bez omezení velikosti a rychlosti. Budete také moci obnovit starší verze souborů, i když jsou staré 1 rok. Všechny vaše soubory budou chráněny před krádeží, ransomwarem a selháním pevného disku.

Podle svých preferencí můžete buď zálohovat ručně, nebo nechat pCloud běžet na pozadí nepřetržitě a přetáhnout jakýkoli nový soubor do svého systému.

K souborům uloženým v této službě cloudového úložiště lze kdykoli přistupovat z libovolného zařízení.

Záloha PC

Skvělá služba automatického zálohování, Záloha PC můžete nahrávat a ukládat vaše soubory do cloudu, aniž byste cokoli dělali. Funguje na pozadí a dává vám možnost synchronizace mezi několika různými zařízeními.

Služba je plně zabezpečená a šifrovaná díky cloudu poháněnému Googlem. Již od nahrání do úložiště si můžete být jisti, že vaše data budou dobře zachována.

Svá data můžete dokonce sdílet s přáteli a rodinou prostřednictvím e-mailu a sociálních sítí. Můžete začít s bezplatným 1GB účtem a poté přejít na placený plán začínající na pouhých 8,19 $ měsíčně při ročním účtování.

Jezdím

Funguje pro Mac, PC, Tablet a dokonce i mobilní telefony, Jezdím je velmi intuitivní zálohovací služba, která je také velmi cenově dostupná. 5 TB cloudové zálohy můžete získat za pouhých 6,95 $ na první rok. Nezapomeňte, že pro začátek máte také 5 GB zdarma.

Ovládací panel umožňuje měnit zálohovací sady a další nastavení v reálném čase na všech zařízeních. Odvádí fantastickou práci při zálohování vašich dat a také chrání před ransomwarem.

  Full Disk Encryption (FDE) ve Windows: BitLocker a alternativy

BackBlaze

Doporučeno Macworld a The New York Times, BackBlaze je další skvělá zálohovací služba, která se také velmi snadno používá. Dokáže automaticky zálohovat vaše soubory superrychlou rychlostí a také vás okamžitě upozorní.

Mezi další funkce patří:

 • Obnovte smazané verze souborů do 30 dnů
 • Možnost objednat si USB disk se všemi daty v něm
 • Vysokorychlostní nahrávání
 • Inteligentní sdílení souborů přes BackBlaze B2
 • Zálohujte externí disky
 • Zálohujte Mac i PC

Ze všech funkcí je zde ta nejpůsobivější – Pomocí jejich funkce „Locate my computer“ můžete okamžitě zjistit svůj ukradený/ztracený počítač a získat jej zpět. Jak skvělé to je!

BackBlaze stojí 6 $ měsíčně, ale můžete si to vyzkoušet zdarma.

Karbonit

S 24/7 podporou a pokročilým šifrováním, Karbonit může mít vaše data v bezpečných rukou. Může zálohovat spoustu věcí, včetně:

 • Hudba
 • Dokumenty
 • Fotky
 • E-mailem
 • videa
 • Nastavení

Jakmile nainstalujete software do počítače, automaticky navrhne soubory k zálohování, nebo můžete dokonce provést ruční výběr. Poté bezproblémově funguje na pozadí a automaticky ukládá vaše data do zabezpečeného cloudového úložiště. Můžete z něj rychle obnovit svá data, kdykoli to bude potřeba.

Cenové plány začínají od 6 $ měsíčně, ale pro začátek můžete využít jejich bezplatnou zkušební verzi.

Livedrive

Livedrive nabízí neomezené úložiště a automatické cykly zálohování od pouhých 5,00 GBP/měsíc. Instalace a zahájení používání tohoto softwaru, který je k dispozici pro Windows i Mac, trvá velmi krátkou dobu.

Jedna věc, která se mi na této službě líbí, je, že uchovávají až 30 různých předchozích verzí vašich souborů. To znamená, že i když jeden omylem smažete, stále se můžete vrátit a obnovit jej. To posouvá prevenci ztráty dat na zcela novou úroveň.

Dodává se také s aplikací, ze které můžete přistupovat ke svým souborům a dělat na počítači téměř vše, co je možné.

Cloudová záloha Norton

Bez ohledu na to, zda máte útok ransomwaru nebo selhání pevného disku, můžete se spolehnout Cloudová záloha Norton abych tě zachránil před nepořádkem. Automaticky zálohuje vaše soubory na bezpečný cloudový disk, ze kterého je můžete kdykoli obnovit.

Norton působí v oboru od roku 1990, takže se na jejich služby můžete z celého srdce spolehnout. Jsou zodpovědní za obnovu dat a ochranu před nepříjemnými viry miliony uživatelů.

Jejich cenové plány začínají od pouhých 11,21 $ ročně.

Záloha Arq

S 30denní bezplatnou zkušební verzí Záloha Arq stojí za to vyzkoušet hlavně kvůli jejich super rychlosti. Zálohování můžete spustit za méně než minutu díky jejich vestavěné kompresi a deduplikaci, což zkracuje obrovské množství času.

Tato služba je dobře zašifrována klíčem dle vašeho výběru. Můžete také obnovit smazané soubory a dokonce zálohovat externí disky.

  Získejte nápovědu s Průzkumníkem souborů ve Windows 10

Arq Backup stojí pouhých 49,99 $/uživatele.

Disk Google

Jsem si jistý, že většina z vás je již obeznámena Disk Google, protože je to jeden z nejpopulárnějších. Můžete ukládat libovolné soubory, ať už jsou to fotografie, videa, hudba, návrhy nebo prostě cokoliv. Pokud je vaše úložiště menší než 15 GB, můžete začít. Pokud tento limit překročíte, můžete si vybrat jeden z jejich placených plánů od pouhých 1,99 $ měsíčně.

Kromě toho můžete přistupovat k souborům a sdílet je z jakéhokoli zařízení, protože se synchronizuje se všemi vašimi účty Google.

Zoolz

Zoolz automaticky zálohuje vaše data a všechna je přenese na bezpečné místo, odkud k nim máte snadný přístup. Díky jejich umělé inteligenci je objevování, přístup a zálohování vašich dat hračkou.

Zde jsou některé další skvělé funkce:

 • Streamujte zvuk/video z cloudu bez ukládání do vyrovnávací paměti
 • Rozpoznávání obličeje, které automaticky vytváří miniatury fotografií
 • Fotodetekce s umělou inteligencí, která vám pomůže najít fotografie i zadáním obsahu fotografie, například poháru, stromu nebo pera
 • Šifrování na vojenské úrovni
 • Inteligentní filtry pro rychlejší vyhledávání souborů

Kromě toho si můžete také stáhnout jejich vynikající mobilní aplikaci. Můžete se zaregistrovat a získat 1 GB zdarma.

Cloudbacko

S Cloudbacko, můžete spouštět ruční i automatické zálohování v určitých časech. Stačí jej jednou nastavit a udělá to, co potřebujete, aniž byste hnuli prstem. Všechna vaše data jsou šifrována 256bitovým náhodným klíčem AES, který je téměř možné prolomit.

Chcete-li začít, můžete využít 30denní bezplatnou zkušební verzi!

iCloud

Další služba, která je oblíbená zejména mezi uživateli IOS. iCloud je produkt společnosti Apple, který dělá zázraky pro uživatele IOS, ale je také dobrou volbou, pokud používáte Windows PC. Není to můj osobní favorit ze seznamu kvůli omezením, ale zabezpečení a rozhraní jsou skvělé.

Pro začátek získáte zdarma 5 GB a poté, pokud vyčerpáte limit, přejdete na placený plán začínající na 0,99 $ měsíčně.

Co bude dál?

Vyberte si, co vám vyhovuje. Většina z nich nabízí BEZPLATNÉ vyzkoušení nebo vrácení peněz, takže neváhejte několik vyzkoušet, abyste viděli, co vám vyhovuje. Pokud používáte MAC, můžete také zvážit použití výkonového a bezpečnostního softwaru.

x