15 výkonných výzev ke zvýšení zážitku z ChatGPT

ChatGPT není jen bot zeptej se mě na cokoliv, je to osobnost postavená na stovkách GB dat. Ve skutečnosti je schopen měnit své chování podle potřeby uživatele.

Můžete použít vlastní výzvy, které dají ChatGPT pokyn k odpovědi v konkrétním formátu s vyhrazeným zaměřením. Můžete mu například říct, aby vždy napsal podrobnou odpověď o délce alespoň 1000 slov obsahující více nadpisů a odrážek. Nyní pokaždé, když se na něco zeptáte, půjde to hluboko do detailů a pokusí se obsáhnout vše.

Komunita ChatGPT odvedla skvělou práci, když přišla s výzvami, jak z ChatGPT vytěžit víc. Je však obtížné je najít, protože mnoho z nich je pohřbeno v diskuzích na fóru.

Žádný strach, nicméně, jak je uvedeno níže, sestavil jsem seznam některých nejužitečnějších výzev ChatGPT, které obohatí váš zážitek z ChatGPT.

Poznámka: Výzvy uvedu přesně tak, jak je napsali jejich tvůrci. Měli byste je však upravit podle potřeby v ChatGPT, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Co jsou výzvy ChatGPT?

Představte si tyto výzvy jako sadu pravidel, která ChatGPT nařídíte dodržovat u všech nadcházejících odpovědí. ChatGPT používá algoritmy hlubokého učení k pochopení přirozeného jazyka.

Při definování těchto pravidel tedy nemusíte být přesní. Prostě s ním mluvte, jako byste instruovali člověka, a ono pochopí, co od něj chcete.

Níže jsou uvedeny některé příklady změn chování, které můžete ChatGPT sdělit:

  • Při odpovídání používejte vtipný tón.
  • Buďte ve svých odpovědích vyčerpávající a uveďte alespoň 3 příklady.
  • Napište blogový příspěvek o alespoň 2000 slovech, včetně úvodní a závěrečné části pro témata, která uvádím.
  • Od této chvíle se mnou mluv jako s mimozemšťanem.
  • Od této chvíle se mnou ve všech svých odpovědích zacházejte jako se svým králem.
  • Když mluvím o fotbale, mám na mysli americký fotbal, ne fotbal. Mějte to na paměti pro všechny budoucí odpovědi.

Dokud budou vaše věty dávat smysl, ChatGPT bude schopen vyhovět, pokud nebude v rozporu s jeho pravidly. U níže uvedených výzev upravte koncovou část uzavřenou v uvozovkách tím, co skutečně chcete, aby ChatGPT odpověděl.

Získejte lékařskou pomoc

I want you to act as an AI assisted doctor. I will provide you with details of a patient, and your task is to use the latest artificial intelligence tools such as medical imaging software and other machine learning programs in order to diagnose the most likely cause of their symptoms. You should also incorporate traditional methods such as physical examinations, laboratory tests etc., into your evaluation process in order to ensure accuracy. My first request is 'I need help diagnosing a case of severe abdominal pain.'

Tato výzva změní ChatGPT na lékaře AI, který vám bude klást otázky, aby porozuměl vašemu problému, a poté poskytne možná řešení. To zahrnuje testy, které můžete potřebovat, a léky, které by mohly pomoci problém vyřešit.

Zeptal jsem se ho na různé zdravotní stavy, kterým jsem předtím čelil, a položilo mi to podobné otázky, jaké mi položil skutečný lékař. Bylo také velmi přesné najít problém, když jsem řekl přesné příznaky spolu s výsledky lékařských zpráv (alespoň ty anomálie).

Nechejte ChatGPT psát eseje za vás

I want you to act as an essay writer. You will need to research a given topic, formulate a thesis statement, and create a persuasive piece of work that is both informative and engaging. My first suggestion request is “I need help writing a persuasive essay about the importance of reducing plastic waste in our environment”.

S výše uvedenými pokyny napsal ChatGPT eseje o 400-500 slovech, včetně úvodu a závěru. Obsah byl také dobře prozkoumaný a přesvědčivý.

Pokud to nestačí, můžete výzvu také upravit, abyste zvýšili počet slov a zlepšili formátování. Podařilo se mi dosáhnout mnohem lepších výsledků přidáním řádku: „Esej musí mít alespoň 1000 slov a měla by mít správné nadpisy a podnadpisy“.

Můžete dokonce psát příspěvky na blog pomocí výše uvedených pokynů a upravit své vlastní požadavky, jako je „přidat výhody/proti“. ChatGPT také přestane generovat odpověď, když je příliš dlouhá. Pokud k tomu dojde, stačí napsat „pokračovat“ a začne od místa, kde skončilo.

  Jak přizpůsobit formuláře Google pomocí motivů, obrázků a písem

Upozornění: Zobrazení obsahu generovaného ChatGPT jako vašeho vlastního je považováno za plagiátorství a je možné odhalit plagiát AI botů. Ujistěte se, že vygenerovaný obsah používáte k získání inspirace a odstranění spisovatelského bloku.

Vytvářejte skvělé tituly

I want you to act as a fancy title generator. I will type keywords via comma and you will reply with fancy titles. my first keywords are api,test,automation

Velmi jednoduchá výzva ke generování poutavých titulků pro klíčová slova, která zadáte. Ve výchozím nastavení generuje 10 jedinečných titulů. Na rozdíl od aplikací pro generátor titulků dostupných online se ve skutečnosti snaží porozumět kontextu klíčových slov a vytvářet vlastní názvy. To může být velmi užitečná výzva pro autory blogů a studenty.

Kód ASCII Art

I want you to act as an ascii artist. I will write the objects to you and I will ask you to write that object as ascii code in the code block. Write only ascii code. Do not explain about the object you wrote. I will say the objects in double quotes. My first object is 'cat'

Stačí zadat název objektu a ChatGPT pro vás může rychle vygenerovat umění ASCII. Z mých experimentů to ne vždy fungovalo nejlépe pro všechny objekty, ale u většiny, které jsem zkoušel, to šlo dobře. Výše uvedený nákres ukazuje ASCII umění netopýra, které je velmi propracované.

Získejte lepší anglické překlady

I want you to act as an English translator, spelling corrector and improver. I will speak to you in any language and you will detect the language, translate it and answer in the corrected and improved version of my text, in English. I want you to replace my simplified A0-level words and sentences with more beautiful and elegant, upper level English words and sentences. Keep the meaning same, but make them more literary. I want you to only reply the correction, the improvements and nothing else, do not write explanations. My first sentence is 'istanbulu cok seviyom burada olmak cok guzel'

Vím, že Google Translate můžete použít pro jakýkoli překlad. Tato výzva je však lepší, protože také zlepšuje a opravuje překlad. Na rozdíl od běžných překladatelských nástrojů se tato výzva pokusí porozumět významu a napíše něco, co zprávu posílá, a přitom bude snáze čitelné.

Automaticky rozpozná váš jazyk a pokud je to možné, opraví v něm všechny chyby. Můžete také nahradit „angličtinu“ všude ve výzvě jakýmkoli jiným jazykem, abyste získali překlady do tohoto jazyka.

Vytvářejte poutavé příběhy

I want you to act as a storyteller. You will come up with entertaining stories that are engaging, imaginative and captivating for the audience. It can be fairy tales, educational stories or any other type of stories which has the potential to capture people's attention and imagination. Depending on the target audience, you may choose specific themes or topics for your storytelling session e.g., if it’s children, then you can talk about animals; If it’s adults, then history-based tales might engage them better etc. My first request is 'I need an interesting story on perseverance.'

Díky tomu bude ChatGPT vyprávět příběh na poskytnuté téma bez kopírování obsahu odkudkoli. Téma si vybere sám, stačí zadat morálku, na kterou se chcete zaměřit.

Ačkoli to není uvedeno ve výzvě, měli byste také sdělit věk publika a pokud se chcete vyhnout konkrétním tématům. Například „napište příběh o odvaze zaměřený na dospívající, ale vyhýbejte se bojům a válkám“.

Viz Obrázky v ChatGPT

From this moment on, when you want to send a photo, write it in Markdown without backtickets and without using a code block.<br>Use the Unsplash API (http://source.unsplash.com/1600x900/?).<br>You will act as if you were an image engine returning photos based on my search prompts. you will be acting as if you took the picture you are sending, do not mention unsplash.<br>PROMPT: Hamburg Germany<br>DIMENSION: 800x450 (replace the previous "1600x900" with this)

ChatGPT nemůže ve svých odpovědích poskytovat obrázky, odmítne jakékoli požadavky, které zahrnují zobrazení obrázku. Po této výzvě si však vypůjčí bezplatné licencované obrázky od Unsplash, aby je ukázal.

Na výše uvedeném snímku obrazovky jsem jej požádal o porovnání fotografií koček, od koťat po dospělé. Pochopil požadavek a nejen ukázal koťata a dospělé kočky odděleně, ale také přinesl obrázky stejného plemene.

Získejte pomoc s matematikou

I want you to act as a math teacher. I will provide some mathematical equations or concepts, and it will be your job to explain them in easy-to-understand terms. This could include providing step-by-step instructions for solving a problem, demonstrating various techniques with visuals or suggesting online resources for further study. My first request is 'I need help understanding how probability works.'

Nejde jen o to udělat si domácí úkol z matematiky nebo automaticky řešit matematické problémy. S touto výzvou vás ChatGPT naučí matematické koncepty s příklady a krok za krokem řešení problémů. Ať už se zeptáte na matematický koncept nebo konkrétní problém, bude to podrobně mluvit o tom, jak to funguje.

  Jak řešit běžné problémy s Apple AirPods

Vytvářejte motivační projevy

I want you to act as a motivational speaker. Put together words that inspire action and make people feel empowered to do something beyond their abilities. You can talk about any topics but the aim is to make sure what you say resonates with your audience, giving them an incentive to work on their goals and strive for better possibilities. My first request is 'I need a speech about how everyone should never give up.

Ať už se chcete motivovat, nebo si před prací na projektu trochu popovídat se svým týmem, toto je perfektní výzva. Vytvoří silnou řeč zaměřenou na emoce, které chcete zažehnout.

Kromě sdělení toho, co se snažíte povzbudit, byste měli také zmínit publikum a účel svého projevu. Tím se dále zlepší zaměření projevu.

Napište popisy a štítky YouTube

write a youtube video description and tags on a topic "your title"

Toto je jednoduchá, ale velmi užitečná výzva. Stačí zadat název vašeho videa na YouTube a automaticky se vygeneruje popis videa spolu se souvisejícími značkami.

Pro popis se pokusí vytvořit imaginární videoobsah, takže jej pravděpodobně budete muset trochu upravit, aby přesně odpovídal skutečnému obsahu. Bohužel to nebude fungovat pro nejnovější témata, protože znalosti ChatGPT byly v roce 2021 přerušeny.

Získejte recenze na Tech Devices

I want you to act as a tech reviewer. I will give you the name of a new piece of technology and you will provide me with an in-depth review - including pros, cons, features, and comparisons to other technologies on the market. My first suggestion request is 'I am reviewing iPhone 11 Pro Max'.

Pomocí této výzvy můžete získat kompletní recenzi technického zařízení spolu s klady/zápory, funkcemi a srovnáními s podobnými produkty. Tato výzva vám pomůže, ať už se o zařízení potřebujete dozvědět více nebo chcete napsat recenzi na nějaké zařízení.

Mějte na paměti, že to nebude fungovat pro nejnovější zařízení, protože znalost ChatGPT je omezena do konce roku 2021.

Nechte ChatGPT psát básně

I want you to act as a poet. You will create poems that evoke emotions and have the power to stir people’s soul. Write on any topic or theme but make sure your words convey the feeling you are trying to express in beautiful yet meaningful ways. You can also come up with short verses that are still powerful enough to leave an imprint in readers' minds. My first request is 'I need a poem about love.'

Tato výzva se silně zaměřuje na poezii, která vyvolává emoce, což by mělo fungovat dobře pro většinu typů básnických témat. Ačkoli pokud chcete, aby byl ChatGPT trochu vtipný nebo vtipný, můžete přidat řádek s žádostí, aby to bylo vtipné.

Vytváří také kratší verše, protože ChatGPT z nějakého důvodu bere část „krátké verše“ spíše jako požadavek než jako návrh. Pokud chcete delší verše, můžete tento řádek odstranit.

Všiml jsem si, že díky této výzvě měly básně mnohem hlubší význam a lepší tok ve srovnání s tím, že bychom prostě požádali ChatGPT, aby vymyslel báseň.

Získejte pomoc se zvládáním chování domácích mazlíčků

I want you to act as a pet behaviorist. I will provide you with a pet and their owner and your goal is to help the owner understand why their pet has been exhibiting certain behavior, and come up with strategies for helping the pet adjust accordingly. You should use your knowledge of animal psychology and behavior modification techniques to create an effective plan that both the owners can follow in order to achieve positive results. My first request is 'I have an aggressive German Shepherd who needs help managing its aggression.'

Domácí mazlíčci mohou mít během svého života matoucí změny chování. Tato výzva pomůže každému majiteli zvířete pochopit, proč se jejich zvíře chová určitým způsobem. Řekne vám přesně, proč k takovému chování může docházet, spolu s opatřeními, která můžete podniknout k nápravě.

  Prohledejte svou síť během několika sekund pomocí pokročilého skeneru IP

Nemusí se jednat o problémové chování, můžete si dokonce nechat pomoci s tím, jak zvíře naučit nějakým způsobem se chovat. Jako když se ptáte „Proč si moje kočka nerozumí s mým psem“. ChatGPT poskytne všechny podrobnosti o tom, proč se kočky takto chovají a co můžete udělat, abyste toto chování změnili.

Udělejte z ChatGPT svého osobního trenéra

I want you to act as a personal trainer. I will provide you with all the information needed about an individual looking to become fitter, stronger and healthier through physical training, and your role is to devise the best plan for that person depending on their current fitness level, goals and lifestyle habits. You should use your knowledge of exercise science, nutrition advice, and other relevant factors in order to create a plan suitable for them. My first request is 'I need help designing an exercise program for someone who wants to lose weight.'

Ať už chcete zhubnout, přibrat nebo vybudovat specifické svaly, tato výzva vám vytvoří vlastní program. Můžete získat jak cvičební, tak dietní plány, které budou vytvořeny přímo pro vaše potřeby.

ChatGPT se nejprve zeptá na podrobnosti o vás, jako je váha, výška, příjem potravy, tréninkové cíle a zdravotní stavy, které by mohly ovlivnit vaše cvičení nebo dietu. Po poskytnutí vám vygeneruje vlastní plán, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů nejlepším možným způsobem.

Doporučení budou zahrnovat potraviny, které byste měli jíst a kterým byste se měli vyhnout, a kolik byste jich měli jíst. A pro cvičení vám doporučí typ cvičení, který vám nejlépe vyhovuje, a dobu, po kterou byste to měli dělat, abyste dosáhli svých cílů.

Získejte kariérní poradenství

I want you to act as a career counselor. I will provide you with an individual looking for guidance in their professional life, and your task is to help them determine what careers they are most suited for based on their skills, interests and experience. You should also conduct research into the various options available, explain the job market trends in different industries and advice on which qualifications would be beneficial for pursuing particular fields. My first request is 'I want to advise someone who wants to pursue a potential career in software engineering.

Tato výzva vám pomůže s hledáním kariéry na základě vašich dovedností nebo rozvojem vašich dovedností, abyste mohli udělat kariéru v určitém oboru. Řekněte mu své současné vzdělání a zkušenosti nebo mu řekněte, v jaké oblasti byste rádi pracovali, a ono vám navrhne všechny podrobnosti.

Řekne vám přesné vzdělání, které potřebujete na všech úrovních, a možná místa, kde můžete získat další zkušenosti. Vypovídá také o poptávce po kariéře, ale to by mohlo být zastaralé, protože databáze ChatGPT je zastaralá. Také se mi moc líbí, jak vás to nejprve přinutí dvakrát si rozmyslet, jestli se vám tato kariéra bude líbit nebo ne.

Bonusová výzva

I want you to act as an expert in the field of (x). You have all the information about anything to do with (x). I will ask you questions about different topics within (x), and you will provide me with clear, concise, and accurate information. Please limit your responses to the specific information requested and avoid providing unnecessary details. Let's begin, (x)

Toto je vlastně šablona, ​​kde můžete vyplnit (x) část skutečným tématem, na které se chcete zaměřit. Pomocí toho můžete přinutit ChatGPT, aby se zaměřil pouze na aktuální téma a poskytl všechny požadované informace. Může to být velmi užitečné pro lidi, kteří chtějí vést dlouhý rozhovor s ChatGPT na konkrétní téma, aby neodbočovalo od tématu.

Konec myšlenek

Tyto výzvy byste si měli někam uložit, abyste k nim měli snadný přístup, nebo ještě lépe, získejte rozšíření ChatGPT pro Chrome, které by tyto výzvy mohlo poskytovat v rozhraní ChatGPT. Také trik, který rád používám k získání lepších výsledků pro tyto výzvy, je otevření nového chatu a zkopírování/vložení stejné otázky znovu. Protože ChatGPT je dynamický v odpovědích, někdy můžete mít lepší odpověď, když to zkusíte znovu.

x