20+ nejlepších Windows triků a hacků 2023 (seznam nejlepších tipů)

Hledáte triky a hacky pro Windows? Za prvé, Windows je nejpoužívanějším OS pro PC. Je to nejlepší PC operační systém na světě. Pro Windows je spíše jen jeden uchazeč, kterým je Mac OS od Apple. Ve Windows je mnoho funkcí.

Tyto funkce se ještě musí vyvinout spolu s aktualizacemi, které Microsoft pro Windows nabídl. Umožňuje vám spravovat veškeré úložiště, složky a soubory. Poskytuje vám možnost přesouvat a kopírovat soubory, vytvářet a spravovat složky a mnoho dalšího.

Systém Windows umožňuje uživatelům organizovat systém souborů pomocí jednoduchého grafického uživatelského rozhraní. Mezi hlavní funkce patří různé triky a hacky Windows. Většina uživatelů tyto triky a tipy pro Windows nezná, protože nejsou příliš běžné.

Takže zde máme seznam nejlepších triků a tajemství Windows. Tyto triky a tipy pro Windows jsou jednoduché, ale docela užitečné. Proto se je můžete snadno naučit a používat je v každodenní práci. Díky těmto hackům Windows budou malé operace se soubory přímočaré a pohodlné.

Seznam nejlepších Windows triků a hacků.

1. Seznam triků Windows CMD.

CMD znamená, že příkazový řádek je spustitelný interpret příkazového řádku, který pomáhá obsluhovat různé funkce v OS Windows. Windows poskytují tuto příkazovou službu podobnou ostatním příkazovým řádkům a prostředí DOS poskytuje pro UNIX.

To poskytuje root přístup k různým funkcím. Takže s pomocí toho můžeme provádět různé triky a hacky Windows. Chcete-li znát některé skvělé a užitečné triky CMD, projděte si našeho úplného průvodce níže.

Přečtěte si zde: – Triky a hacky příkazového řádku

2. Triky a hacky v poznámkovém bloku.

Myslíme si, že každý člověk používal Poznámkový blok k zapisování poznámek nebo k přístupu k textovým souborům ve Windows. Ale dokonce jsme si mysleli, že bychom mohli vytvořit jiné rozšíření, mohli bychom psát programovací kódy a provádět různé další triky a hacky Windows.

Poznámkový blok je poměrně jednoduchá, ale šikovná aplikace v operačním systému Windows. Takže pokud si chcete přečíst nějaké fascinující triky s poznámkovým blokem, projděte si znovu tohoto úžasného průvodce

Přečtěte si zde: – Triky a hacky v poznámkovém bloku

3. Přetáhněte a pusťte do adresního řádku.

Za prvé, panel Adresa je malý pruh v horní části obrazovky v Průzkumníku Windows. Ukazuje cestu k aktuálnímu adresáři. To znamená, že můžete vidět všechny složky, které jste otevřeli, abyste se dostali na aktuální obrazovku. Má to ale ještě jednu vlastnost.

  Jak zkontrolovat počet jader CPU na počítači se systémem Windows 10

Soubory nebo složky můžete přesunout přetažením do libovolné složky zobrazené v adresním řádku. Jedná se o jednoduchý trik, ale při použití je velmi účinný.

4. Přizpůsobte složky změnou barev.

Dalším opravdu dobrým seznamem triků ve Windows je přizpůsobení ikon složek a změna jejich barev. Je to zábavný trik, ale také vám pomůže lépe organizovat věci, protože můžete nastavit jinou barvu pro různé typy složek podle typu souborů, které ukládají. Zde si přečtěte, jak změnit barvy složek.

Přečtěte si zde: – Jak změnit barvu složky v systému Windows

5. Uzamknout soukromé soubory a složky.

Ve Windows můžete zamknout složky, které obsahují vaše soukromé soubory. Tato funkce může být výhodná, když je na jednom počítači více uživatelů a chcete skrýt své soubory.

Pokud tedy chcete skrýt své soubory uzamčením složek, klikněte na odkaz níže a přečtěte si další informace.

Čtěte více:- Software pro zamykání složek pro Windows

6. Zvyšte RAM prakticky pomocí USB.

Toto je jeden z nejužitečnějších triků ve všech Windows. Umožňuje vám zvýšit RAM ve vašem systému bez dalších nákladů nebo instalace hardwaru do vašeho CPU. Vše, co potřebujete, je flash paměťová karta nebo jednoduše Pendrive a systém Windows ji použije jako virtuální paměť k vyhlazení vašeho počítače. Kliknutím na odkaz níže si přečtete úplný návod, jak používat Pendrive jako RAM.

Přečtěte si zde: – Zvyšte RAM pomocí USB prakticky

7. Použijte vlastní motivy Windows.

Většina uživatelů neví, že můžete dokonce nainstalovat a používat vlastní motivy třetích stran ke změně vzhledu a chování vašeho operačního systému Windows. Ve Windows 7 a Vista potřebujete pouze soubor .exe motivu a můžete začít.

Ale ve Windows 8 i 10 musíte nainstalovat aplikaci pro motivaci, jako je „UxStyle“. Díky vlastnímu motivu se váš počítač odlišuje od ostatních počítačů.

8. Používejte funkce z pásu karet.

K dispozici je skrytý pás karet plný zkratek systému Windows a nástrojů pro rychlý přístup, které můžete použít pro své pohodlí. Pás karet se nachází v horní části obrazovky a má mnoho karet obsahujících všechny potřebné možnosti pro všechny operace se soubory.

Pás karet lze zobrazit a skrýt pomocí malé šipky v pravém horním rohu obrazovky Průzkumníka Windows.

9. Změňte výchozí složku.

Když otevřete Průzkumníka Windows, uvítá vás výchozí obrazovka. Je to vaše knihovna zobrazující složky jako plochy, dokumenty, stažené soubory, hudbu, obrázky atd. Protože to většina uživatelů neví, můžete tuto výchozí obrazovku změnit.

Můžete jej nastavit na jakoukoli požadovanou složku, ke které chcete mít rychlý přístup. To může být velmi užitečné, pokud máte složky hluboko ve svých adresářích.

Kroky ke změně umístění složky:

Krok 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Průzkumníka Windows a otevřete Vlastnosti.
Krok 2. Zde vidíte, že cílová cesta je něco jako AppDataRoamingMicrosoftWindowsLibraries. Nyní musíme tuto cestu změnit na požadovanou složku.

10. Vyšší rychlosti kopírování/přesouvání.

Průzkumník Windows zvládá kopírování a přesouvání souborů docela dobře. Ale pokud hledáte úžasné hacky ve všech oknech, které šetří náš čas, pak máme řešení. Tento hack pomůže zvýšit rychlost přenosu.

  Jak opravit žádnou možnost Run Anyway na SmartScreen ve Windows 10

Můžete si nainstalovat tento vynikající software třetí strany s názvem TeraCopy. Kdykoli něco vložíte, TeraCopy vstoupí do hry a převezme to. Má vyšší rychlosti a více možností. Nyní můžete kopírovat a vkládat jako profesionál.

11. Použijte snadný přístup.

Další užitečná tajná zkratka Windows. Na pásu karet má karta Domů možnost snadného přístupu.

Snadný přístup vám umožňuje:

  • Připnout soubor/složku na Start (nabídka Start, nikoli hlavní panel)
  • Přidat soubor/složku do knihovny nebo oblíbených položek.
  • Mapujte síťový disk.
  • Přepněte soubor/složku do režimu offline nebo synchronizujte.

12. Ušetřete internetová data a zvyšte rychlost (Windows 10).

Pokud používáte relativně novější verzi systému Windows, možná jste si všimli zvýšeného využití dat systémem. Chcete-li se tohoto problému zbavit a zvýšit rychlost internetu vašeho PC, postupujte podle tohoto jednoduchého triku.

Vypněte všechny aktualizace a nastavte připojení jako METERED. Ve Windows 10 to můžete udělat tak, že přejdete na „Nastavení“ a „Síť a internet“ a poté kliknete na „Pokročilé možnosti“. Pro ostatní uživatele verze Windows doporučujeme níže uvedený článek.

Zkontrolujte také: – Jak zvýšit rychlost internetu

13. Použijte Secret Dark Theme (Windows 10).

Windows 10 má skrytý tmavý motiv, který vypadá velmi elegantně a exkluzivně. Můžete to zkusit podle uvedených pokynů.

Klikněte na Start, napište „regedit“ a stiskněte Enter na klávesnici.

V Editoru registru přejděte na

HKEY_CURRENT_USER,SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionThemes Personalize.

V pravém podokně klikněte pravým tlačítkem na mezeru a vyberte Nový a poté „Hodnota DWORD (32bitová)“.

Přejmenujte zvýrazněnou ‚New Value #1‘ ‚AppsUseLightTheme‘, poté se odhlaste ze systému Windows a znovu se přihlaste.

14. Upravit nabídku Odeslat.

Kdykoli kliknete pravým tlačítkem na soubor, je zde možnost Odeslat. Tato možnost obsahuje přímé zkratky pro odeslání souboru do různých zdrojů. Co však většina uživatelů Windows neví, je, že si tyto možnosti mohou přizpůsobit. Možnosti Odeslat lze upravit podle uvedených kroků.

Krok 1. Přejděte do C:Users*Uživatelské jméno*AppDataRoamingMicrosoftWindowsSendTo. Pokud je toto skryté, ujistěte se, že jste povolili skryté složky v možnostech složky.

Krok 2. Zde uvidíte složky pro každou možnost odeslání.

Krok 3. Chcete-li odebrat jakoukoli možnost, můžete tento soubor odstranit ze složky Odeslat do složky.

Krok 4. Zkopírujte složku, kterou chcete zobrazit v nabídce Odeslat do nabídky, a vložte ji do této složky.

Krok 5. Nyní zkontrolujte nabídku Odeslat, abyste viděli změny.

15. Invertovat výběr.

Jak název napovídá, invertovaný výběr vybere soubory, které nejsou vybrány a naopak. To může být užitečné při výběru velkého počtu souborů ve složce. Můžete to snadno udělat ze stuhy.

16. Zástupci pro otevření a ukončení Průzkumníka Windows.

Toto je pravděpodobně docela běžný trik Průzkumníka Windows. Rozhodli jsme se to zmínit kvůli některým uživatelům, kteří to možná nevědí. Průzkumník oken lze otevřít a zavřít pomocí jednoduchých zkratek.

1. Chcete-li otevřít Průzkumníka Windows, stiskněte Win+E.
2. Ve Windows 8 nebo 8.1 podržte klávesy Ctrl & Shift a klikněte pravým tlačítkem na prázdné místo na hlavním panelu. Zobrazí se možnost Ukončit Průzkumníka.

  Jak aktualizovat DirectX ve Windows 10

17. Změňte výchozí umístění na OneDrive.

Jak všichni víme, operační systém Windows má navíc integrovaný OneDrive přímo do něj. Synchronizuje soubory mezi cloudem a místním úložištěm. Většina uživatelů to neví, ale můžete změnit výchozí složku, ve které jsou na OneDrive uloženy vaše soubory.

Kroky ke změně výchozí složky úložiště ve OneDrive jsou:

Krok 1. Přejděte do Průzkumníka souborů.
Krok 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na OneDrive na levém navigačním panelu.
Krok 3. Vyberte Vlastnosti.
Krok 4. Změňte výchozí umístění na kartě Umístění.

18. Vytvořte PDF kdekoli (Windows 10).

Microsoft vytvořil automatický PDF Creator ve Windows 10. Zatímco dříve uživatelé museli instalovat software třetích stran, jako je CutePDF atd., ale ty byly přeplněné malwarem. Nyní je však ve Windows 10 tato funkce zabudována přímo do možnosti tisku.

Chcete-li uložit článek jako PDF, klikněte na možnost tisku. Poté v seznamu tiskáren vyberte „Microsoft Print to PDF“. A máte hotovo.

19. Připnout nastavení do nabídky Start.

Ve Windows 8.1 a 10 se nabídka nastavení liší od ovládacího panelu. Pro uživatele je tedy poměrně obtížné procházet všemi možnostmi. Uživatelé si nyní mohou v nabídce Start připnout svá nejpoužívanější nastavení. „Klikněte pravým tlačítkem“ v nabídce nastavení a vyberte „Připnout ke spuštění“. Jak snadné to je.

20. Použijte HomeGroup.

HomeGroup existuje v OS Windows již nějakou dobu, ale používá ji jen velmi málo uživatelů. Jedná se o funkci sdílení v místní síti, která vám pomáhá přistupovat k souborům a sdílet je na počítačích se systémem Windows ve stejné síti.

Můžete vybrat složky, které chcete sdílet s lidmi ve vaší domácí skupině. Chcete-li použít HomeGroup, přejděte na „ovládací panel“ a otevřete možnost „síť a sdílení“.

Zkontrolujte: – Jak bezdrátově přenášet data mezi dvěma notebooky

21. Klávesové zkratky systému Windows.

Většina lidí tyto ořechy nepoužívá, jakmile si zvyknete na klávesové zkratky Windows, jsou spořiče v reálném čase a jsou opravdu užitečné. Proto zde pro vás máme nejlepší klávesové zkratky Windows, abyste měli velmi rychlý přístup k funkcím operačního systému Windows.

PROVEDENA KOMBINACE KLÁVES Klávesa Windows + AOtevřít centrum akcí.Klávesa Windows + COotevření Cortany v režimu poslechu.Klávesa Windows + DDzobrazení a skrytí plochy.Klávesa Windows + Eotevření Průzkumníka souborů.Klávesa Windows + GOtevřít herní panel, když je hra otevřená.Klávesa Windows + HOpen klávesa Sdílet. Klávesa Windows + IOpen Settings Klávesa Windows + KOtevřít dialogové okno Připojit rychlou akci. Klávesa Windows + LZamknout počítač nebo přepnout účty. Klávesa Windows + MMinimalizovat všechna okna. Klávesa Windows + ROotevřít dialogové okno Spustit.
Klávesa Windows + SOOtevřít Hledat.Klávesa Windows + UOtevřít Centrum usnadnění přístupu.Klávesa Windows + XOtevřít nabídku Rychlý odkaz.Klávesa Windows + ČísloOtevřete aplikaci připnutou k hlavnímu panelu v pozici označené číslem.Klávesa Windows + Šipka doleva Přichycení oken aplikace doleva .klávesa Windows + šipka vpravo Přichytit okna aplikace doprava.klávesa Windows + šipka nahoruMaximalizovat okna aplikace.klávesa Windows + šipka dolůMinimalizovat okna aplikace.klávesa Windows + čárka Dočasně nahlédnout na plochu.klávesa Windows + Ctrl +DPřidat virtuální plochu.klávesa Windows + Ctrl + Šipka doleva nebo doprava Přepínání mezi virtuálními plochami. Klávesa Windows + Ctrl + F4Zavřít aktuální virtuální plochu. Klávesa Windows + EnterOtevřít Narrator. Klávesa Windows + HomeMinimalizovat všechna okna plochy kromě aktivního (obnoví všechna okna druhým tahem). Klávesa Windows + PrtScnCapture snímek obrazovky a uložte jej do složky Screenshots.Klávesa Windows + Shift + šipka nahoru Roztažení okna plochy do horní a dolní části obrazovky.Klávesa Windows + TabOtevřít zobrazení úloh.Klávesa Windows + klávesa „+“ Klávesa Windows + klávesa „-“Ctrl + Shift + EscOpen Správce úloh.Alt+TabPřepínání mezi otevřenými aplikacemi.Alt+Šipka dolevaJít zpět.Alt+Šipka dopravaPřejít vpřed.Alt+Page UpPosun o jednu obrazovku nahoru.Alt+Stránka dolůPosun o jednu obrazovku dolů.Ctrl+Alt+TabView otevřené aplikaceCtrl + CCopy vybrané položky do schránky.Ctrl + XVyjmout vybrané položky.Ctrl + VVložit obsah ze schránky.Ctrl + A Vybrat veškerý obsah.Ctrl + ZVrátit akci.Ctrl + YOpakovat akci.Ctrl + DOdstranit vybranou položku a přesunout ji do koše .Ctrl + EscOtevřete nabídku Start.Ctrl + ShiftPřepne rozložení klávesnice.
Ctrl + Shift + EscOpen Správce úloh.Ctrl + F4Zavře aktivní okno.

Na závěr doufáme, že tyto triky a tajemství Windows jsou užitečné při každodenním používání. V případě jakýchkoliv dotazů nám můžete napsat do komentářů níže?