25 nejlepších aplikací a tipů pro iOS roku 2016

iOS 10 byl vydán v roce 2016. Nová aktualizace iOS zavedla vyhrazené aplikace pro aplikaci Zprávy. Od té doby je App Store zaplaven úhlednými malými nálepkami, které lze posílat přes iMessages. Nová aktualizace také provedla spoustu drobných nepříjemných změn v iOS a ne všichni byli spokojeni. Poslal uživatele na lov, aby našli způsoby, jak vypnout novou funkci nebo ji obejít. Mezi chybami, chybějícími/novými funkcemi a novými aplikacemi to byl pro iOS rušný rok. Zde jsou nejlepší aplikace a tipy pro iOS roku 2016.

Chyba iOS není chybou, dokud ji Apple nepřizná. To znamená, že existuje poměrně málo problémů, které musí uživatelé iOS vyřešit bez podpory společnosti Apple. Jedním z takových opakujících se problémů je to, že se fotografie, když je pořídíte, nezobrazují v roli fotoaparátu. Apple tento problém nepřiznal, ale přesto má dopad na uživatele. Dobrou zprávou je, že řešení je směšně jednoduché.

Memories je nový způsob, jak sestavit vaše fotografie z dovolené nebo skvělý večer. Byl představen v iOS 10 a pokyny nejsou tak jasné. Máme podrobného průvodce, který popisuje, jak můžete vytvářet vzpomínky v iOS 10.

iOS nemá podporu pro Chromecast. Pokud pro něj máte správnou aplikaci, může odesílat do Chromecastu. Chcete-li odesílat z jedné z nativních aplikací pro iOS, musíte použít rozšíření pro iOS. Zde je návod, jak odeslat kartu Safari do Chromecastu.

  Jak vytvářet a upravovat soubory TXT na iOS

Nízká VR sluchátka fungují s vaším smartphonem a lze je použít k hraní her a sledování filmů. Konkrétně můžete sledovat 3D filmy pomocí VR headsetu. Jejich sledování zahrnuje několik obručí, kterými musíte proskočit, protože VR je stále v plenkách. Zde je nejjednodušší způsob, jak sledovat 3D film na vašem iPhone pomocí low-end VR headsetu.

iOS 10 provedl několik změn v aplikaci Hudba a žádná z nich nebyla dobře přijata. Z velké části bylo rozhraní přepracováno a redesign si vyžádal nemálo obětí. Prvky byly buď odstraněny, nebo pohřbeny. Řazení skladeb podle názvu je jednou z mnoha věcí, které se změnily.

Ve starších verzích systému iOS můžete panel prediktivního textu skrýt přejetím prstem dolů. V systému iOS 10 již nelze panel prediktivního textu skrýt přejetím, ale existuje alternativní způsob, jak to udělat.

Whatsapp letos představil formátování textu. Nyní můžete text zobrazit kurzívou, tučným písmem, podtržením nebo přeškrtnutím přidáním několika znaků na začátek a konec textu.

Game Center již není samostatnou aplikací v iOS 10, ale nebylo zcela odstraněno. Game Center je nyní předvolbou v aplikaci Nastavení a zde jej můžete spravovat.

iOS 10 byl vytvořen primárně pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Všechna zařízení, která jsou starší, mají jen štěstí, že je mohou provozovat. Jednou z funkcí v iOS 10, která u starších sad nedává smysl, je funkce „Odemknout stisknutím tlačítka Home“. Funguje s novým domovským tlačítkem na iPhone 7 a 7 Plus. Na starších telefonech to ovlivňuje způsob odemykání zařízení, pokud jej nevypnete.

  Jak automaticky uchovávat všechny digitální dotykové zprávy v iOS 10

YouTube má funkci automatického přehrávání, která funguje na webu i v mobilních aplikacích. Automaticky přehraje další navrhované video, pokud jej nezastavíte. Zde je návod, jak jej můžete vypnout.

iOS 10 pro uživatele s 3D dotykovým zařízením nyní umožňuje nastavit jas svítilny.

Snapthcat letos konečně představil skupiny. Nyní můžete poslat snímek nebo sdílet příběh s více lidmi najednou. Zde je návod.

Disk Google a Dropbox nepodporují Chromecast. Pokud chcete odeslat video nebo obrázek z některého z těchto cloudových disků, budete potřebovat aplikaci třetí strany.

Na Chromecastu můžete hrát hry pro více hráčů. Oba hráči budou muset být ve stejné místnosti a připojeni ke stejné WiFi síti. Budete také potřebovat hru, která podporuje Chromecast. Máme podrobnosti.

Aplikace Mail v iOS 10 má nové zobrazení vláken. Není to ani dobré, ani špatné. Co to je, to je jiné. Není to tak, jak jsou lidé zvyklí na zobrazování jejich e-mailových vláken. Zde je návod, jak jej můžete vypnout.

Mapy v Mapách Google a Apple si můžete uložit offline, abyste se v případě, že budete na místě bez pokrytí, neztratili. Všichni jsme viděli, že Hills mají oči, nikdo nechce být v takové situaci. Uložte si mapy offline.

Chromecast a jeho následná užitečnost závisí na dostupných aplikacích. Pokud chcete do Chromecastu odesílat živý videostream z fotoaparátu vašeho telefonu, máte zde možnosti.

  Downgrade z iOS 9.1 Beta na iOS 9 oficiální verzi

Facebook messenger není jen pro kontrolu vašeho ex. Můžete jej produktivně používat. Samotná aplikace podporuje další aplikace a služby. Zde je návod, jak můžete odesílat soubory Dropbox z aplikace Facebook Messenger.

iOS 10 provedl mírnou změnu ve funkci blokování čísel v iOS. Pokud vás někdo obtěžuje prostřednictvím textové zprávy, zde je návod, jak zablokovat, aby vás toto číslo nemohlo kontaktovat.

Spotlight si pamatuje všechny věci, které hledáte. K navrhování toho, co se chystáte napsat, používá vaši historii vyhledávání. To může být nepříjemné i trapné. Zde je návod, jak jej můžete vypnout.

Ukládání propojených obrázků v Safari se trochu změnilo. Občas narazíte na obrázky, které prostě nemají možnost uložení. Zde je návod, jak je zachránit.

Siri je v iOS čím dál všudypřítomnější. S příchodem iOS 10 s příchodem widgetů nyní Siri navrhuje aplikace na zamykací obrazovce. Zde je návod, jak ji přimět, aby přestala.

Shazam a Snapchat se letos spojily, aby uživatelům umožnily najít a poslouchat skladby z aplikace. Zde je návod, jak Shazam funguje ve Snapchatu.

Safari nemá funkci automatického překladu jako Chrome. Pokud chcete překládat webové stránky za běhu, potřebujete aplikaci rozšíření pro iOS, která to udělá za vás.

Vyhledávání obrázků je nová funkce v aplikaci Zprávy v iOS 10. Pokud jste o ní nikdy neslyšeli, ani jste ji neviděli, má k tomu dobrý důvod. Nejsi sám.

x