3 jednoduché způsoby, jak vypnout zvuk fotoaparátu na iPhone

Když pořídíte fotku na svém iPhonu, aplikace fotoaparátu vydá malé „cvaknutí“, abyste věděli, že aplikace úspěšně pořídila snímek. I když je pokus Applu o simulaci zážitku z foťáku promyšlený, občas se zvuk spouště fotoaparátu může zdát otravný. Zejména při nočním fotografování nebo na tichých místech. Nemluvě o tom, že zvuk fotoaparátu může být také překážkou, když si chcete tajně vyfotit svou drahou polovičku. Ale nebojte se, existuje několik způsobů, jak vypnout zvuk fotoaparátu na iPhone.

Zakázat zvuk spouště fotoaparátu na iPhone (2022)

Přestože na iPhonu neexistuje žádný speciální přepínač pro ztlumení zvuku fotoaparátu, všechna řešení jsou snadná a fungují podle očekávání. Zatímco se zaměřujeme na iPhone, většina metod funguje také pro iPad. Tyto hacky tedy můžete použít ke ztišení zvuku závěrky i na vašem iPadu. Pokud také hledáte způsob, jak vypnout zvuk snímku obrazovky na vašem iPhonu/iPadu, pár triků vám může pomoci.

  20 tipů a triků pro Apple Watch, které musíte znát

Stojí za zmínku, že v některých zemích, jako je Jižní Korea a Japonsko, je aplikace fotoaparátu vždy nastavena tak, aby spustila zvuk závěrky. Vzhledem ke stávajícímu zákonu jsou všechny telefony vybavené fotoaparátem upraveny tak, aby vydávaly zvuky závěrky. Je to děláno, aby se zabránilo komukoli tajně pořizovat fotografie nebo videa v rámci úsilí odradit voyeurismus.

1. Pomocí Live Photos deaktivujte zvuk závěrky fotoaparátu

Když je povolena funkce Live Photo, aplikace fotoaparátu automaticky vypne zvuk závěrky na vašem zařízení iOS/iPadOS. Pro nezasvěcené funkce Live Photo pořídí 3sekundový pohyblivý obrázek – 1,5 sekundy před a po pořízení snímku. Namísto zmrazení okamžiku přináší pohyb do vašich snímků, které ožívají dlouhým stisknutím.

Live Photo, poprvé představen v iOS 9, podporuje iPhone 6s a novější, iPad Pro 2016 a novější, iPad 5 a novější, iPad Air 3 a novější a také iPad mini 5 a novější.

  • Chcete-li vypnout zvuk fotoaparátu na kompatibilním zařízení, otevřete aplikaci fotoaparátu a poté klepněte na ikonu Live Photo (tři kruhy). Pokud je ikona Live Photo protažena, znamená to, že je aktivní. Pokud přes něj nevidíte čáru, Live Photo je vypnutá. Kromě toho se nahoře uprostřed krátce zobrazí Live/Live Off, když aktivujete/deaktivujete Live Photo.
  • Nyní pokračujte a pořizujte snímky s naprostým klidem, protože aplikace fotoaparátu nevydá zvuk kliknutí.
  Proč měly počítače 90. let zámky na klíčové dírky a co dělaly?

Co když chcete na svém iOS zařízení trvale vypnout zvuk závěrky, existuje způsob, jak to udělat? Ukázalo se, že Apple nabízí docela úhledný způsob, jak zachovat funkci Live Photo.

  • Chcete-li to provést, přejděte do aplikace Nastavení na svém iPhonu/iPadu -> Přejděte dolů a vyberte Fotoaparát -> Zachovat nastavení a poté se ujistěte, že je zapnutý přepínač vedle Živé fotografie.

Mějte na paměti, že Live Photo ztlumí pouze zvuk fotoaparátu na zařízení, nikoli zvuky snímků obrazovky.

2. Zapnutím tichého režimu deaktivujete zvuk fotoaparátu a zvuk snímku obrazovky

Když je hardwarový přepínač Ring/Silent nastaven na tichý, zvuk fotoaparátu i snímku obrazovky jsou na vašem iPhone deaktivovány. Takže, když máte co do činění s tichým prostředím, zapněte tichý spínač, abyste ztlumili zvuk snímku.

  • Přepínač Ring/Silent se nachází na levé straně vašeho iPhone. Chcete-li iPhone přepnout do tichého režimu, přepněte přepínač ztlumení na boku zařízení tak, aby se objevila oranžová barva.

Obrázek se svolením: Apple

Poznámka:

  • Apple odstranil fyzický přepínač ztlumení na novějších modelech iPadu. K deaktivaci zvuku fotoaparátu na zařízení iPadOS (se systémem iOS 12 nebo novějším) tedy musíte použít tlačítka fyzické hlasitosti nebo ikonu zvonku (v ovládacím centru) nebo posuvník hlasitosti.
  • Na starších iPadech (před generací iPad Air) můžete pomocí hardwarového přepínače na pravé straně ztlumit/obnovit zvuk snapu.
  InnerList říká, že ve vašem iPhonu chybí aplikace Seznam

3. Nastavením System Volume na nulu deaktivujete Snap Sound

Dalším snadným způsobem, jak ztlumit zvuk závěrky fotoaparátu na vašem iPhone, je snížit hlasitost v ovládacím centru.

  • Na iPhonu/iPadu bez tlačítka Domů: Přejetím prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky vyvolejte ovládací centrum.
  • Na iPhonu/iPadu s tlačítkem Domů: Přejetím prstem nahoru od spodního okraje obrazovky otevřete ovládací centrum.
  • Nyní pomocí posuvníku hlasitosti nastavte hlasitost systému na vašem zařízení na nulu.

Pořizování snímků bez zvuku závěrky na iPhone

Takhle můžete na iPhonu a iPadu klikat na obrázky bez zvuku závěrky. Osobně preferuji použití přepínače Tichý k deaktivaci nepříjemných systémových zvuků (včetně zvuku závěrky), ale použití Live Photos a ruční snížení hlasitosti systému jsou stejně schůdné způsoby, jak klikat na fotografie bez zvuku fotoaparátu. Jakou metodu tedy podle vás použijete? Dejte nám vědět do komentářů.

x