5 bezplatných alternativ k Midjourney

Klíčové věci

  • Microsoft Designer: Používá technologii DALL-E 3, omezená denní vylepšení pro rychlé generování obrázků.

  • DreamStudio: Srovnatelné s Midjourney, pokročilá nastavení, vylepšete svůj obraz pomocí nástroje Negative Prompt.

  • DiffusionBee: Zaměřeno na soukromí, spusťte jej offline bez omezení vytváření obrázků.

  • ImageFX: Snadné použití, nezveřejněný denní limit.

  • Dream by WOMBO: Mobilní aplikace a webová verze, náladová, ideální pro vytváření tapet.

VYUŽITÍ VIDEA DNE

Pokud vás cena Midjourney neláká, ponořte se do naší nabídky bezplatných alternativ. Ať už hledáte generátory obrázků s bohatými funkcemi, nebo chcete upřednostnit soukromí a spustit kopii lokálně na vašem počítači, pro každého je tu něco.

Limit: Vygenerujte 15 obrázků vysokou rychlostí serveru, než se zpomalí. Doplňuje denně.

Jaká je lepší alternativa k Midjourney než jeho nejznámější konkurent: DALL-E? Na webu vývojářů již není k dispozici zdarma, ale díky partnerství mezi OpenAI a Microsoftem jej můžete používat zcela zdarma prostřednictvím Microsoft Designer.

Hlavním omezením je denní počet „boostů“ používaných k rychlému generování obrázků. Když dojdou, musíte déle čekat, než se obrázek vygeneruje. Registrací účtu získáte 15 vylepšení každý den.

Nic jako možnost vytvářet obrázky s vyšším rozlišením v Microsoft Designer neexistuje. Ani možnost změnit poměr stran jako v Midjourney. Můžete však kliknout na tlačítko Přizpůsobit a prozkoumat některé možnosti úprav obrázků v sadě úprav Microsoft Designer.

Odstranění pozadí, rozmazání pozadí, úprava osvětlení a přidání textu nebo symbolů jsou jen některé z nástrojů grafického designu v sadě. Zaměřeno na vytváření příspěvků nebo grafiky na sociálních sítích pro použití ve webovém designu, bulletinech a jiné komunikaci, to může, ale nemusí být váš motiv.

2 DreamStudio: Srovnatelné s Midjourney

Limit: 25 kreditů zdarma, když se zaregistrujete. Nedoplňuje se.

Když počítáme počet pokročilých nastavení, DreamStudio je jedním z mála bezplatných generátorů umělé inteligence, který drží svíčku do Midjourney.

Poměr, seed, typ modelu, styl, síla výzvy a kroky generování jsou funkce, které můžete změnit před zobrazením výzvy k obrázku. Toto je sada funkcí, kterou potřebujete, pokud chcete vytvořit obrázek místo toho, abyste jej nechali náhodně.

Model pod kapotou se jmenuje Stable Diffusion a je to jedno ze tří velkých jmen ve světě AI. Již dříve jsme provedli srovnání mezi DreamStudio, DALL-E a Midjourney a označili jsme nástroj Negative Prompt za jednu z výjimečných funkcí.

Negativní výzva může pomoci vylepšit obrázek popisem toho, co na obrázku nechcete. Midjourney tuto funkci má, ale pokud o ní nevíte, pravděpodobně zůstane bez povšimnutí. V DreamStudio je umístěn přímo pod polem s výzvou, což z něj činí hlavní část procesu.

Sada pro úpravy a možnost upscale obrázku při stahování z něj dělají všestranný generátor umělé inteligence. Máte 25 bezplatných kreditů, které můžete využít, tak toho využijte.

Limit: Žádný.

Ze všech generátorů umělé inteligence na tomto seznamu zaujímá DiffusionBee nejvyšší místo v oblasti soukromí a přichází bez omezení počtu obrázků, které můžete vytvořit.

Důvodem je to, že aplikace je stažena a spuštěna lokálně na vašem počítači. Není připojen k internetu a nevyžaduje, abyste si zaregistrovali účet.

Nevýhoda? Je k dispozici pouze pro počítače Mac se systémem OS 12.5.1 nebo vyšším, a pokud používáte starší Mac, trvá vygenerování obrazu mnohem déle než kterýkoli generátor umělé inteligence online. Pokud máte to štěstí, že vlastníte MacBook M1 nebo M2, vaše čekací doba se drasticky zkrátí z přibližně čtyř minut na přibližně 30 sekund.

Na verzi pro Windows se potenciálně pracuje. Přidejte se do pořadníku a získejte upozornění.

Na první dojem nejsou výsledky hned tak krásné jako snímky Midjourney. Ale když si vyhradíte nějaký čas na prozkoumání komunity uživatelů, uvidíte, že můžete vytvořit fantastické obrázky AI.

Inpainting, outpainting a možnost nahrát obrázek jako zdroj dokončí software. Náš průvodce generováním obrázků pomocí DiffusionBee vám ukáže, jak snadné je také nastavení.

4 ImageFX: Jednoduchá webová aplikace

Limit: Google nezveřejnil, kolik obrázků můžete vytvořit každý den. Ale nebojte se, protože se doplňuje každý den.

Google se na scéně generátorů obrázků AI objevil pozdě se svým volně použitelným produktem ImageFX. Pokud se chcete vyhnout všem dalším zvonkům a píšťalkám spojeným s nástroji, jako je Midjourney – například učení parametrů a příkazů zabere několik relací, než si zvyknete –, otevřete ve svém prohlížeči ImageFX a začněte psát.

Počet obrázků, které můžete denně vytvořit, je záhadně uchováván v tajnosti. Ale dokud nedosáhnete svého limitu, bavte se kliknutím na „Expresivní žetony“, které Google nazývá zvýrazněná klíčová slova, která lze zaměnit za vytvoření nových variant.

Zjistěte více o tom, jak používat bezplatný generátor umělé inteligence od společnosti Google, který v souhrnu zabere méně než 10 minut, než s ním začít.

5 Sen od WOMBO: Generujte obrázky AI na vašem telefonu

Limit: Generujte jednotlivé obrázky najednou bez omezení počtu vytvořených.

S cílem stát se zábavným a rozmarným generátorem obrázků AI mezi vážnými soupeři vytvořila společnost WOMBO aplikaci pro Android a iOS, která to dělá. Jednou z oblastí, které přináší, je vytváření vlastních AI tapet, což je úkol, který je často kladen na Midjourney.

V bezplatné verzi aplikace můžete generovat jeden obrázek po druhém s možností regenerace výsledku. Pro větší svobodu, jako je vytváření variací nebo generování více obrázků najednou, budete muset zaplatit předplatné.

Existuje také webová verze Sen od Wombo který je již dlouho součástí souhrnných seznamů nejlepších generátorů obrázků AI.

Naše tipy na alternativy Midjourney stojí za prozkoumání a během procesu vám zanechají složku plnou skvělého umění AI. Dá se s jistotou říci, že Midjourney není jediným schopným generátorem obrázků AI v okolí.

  Jak spouštět rozšíření v anonymním režimu v Chrome