etechblog

5 důvodů, proč používat Bright Data pro potřeby proxy a web scraping

Bright Data je v podstatě webová datová platforma, která svým uživatelům umožňuje shromažďovat a analyzovat veřejně dostupná data pomocí web scrapingu a dalších metodologií etickým a zákonným způsobem.

Bright Data nabízí řešení, jako jsou vlastní datové sady a web scraping IDE. Myšlenkou vlastních datových sad je, že k datům máte přístup, když je potřebujete. Můžete to považovat za data jako službu.

Kvalitu, výkon a doručení dat spravuje Bright Data, takže se o to nemusíte starat. Také se nemusíte starat o strukturu webové stránky, protože Bright Data přizpůsobuje kód změnám ve struktuře stránky.

Pomocí integrovaného vývojového prostředí (IDE) Bright Data můžete vyvinout svou vlastní webovou škrabací aplikaci.

Toto byl rychlý pohled na to, co Bright Data jsou a k čemu se používají, ale nyní se podíváme na to, proč byste měli Bright Data používat pro vaše požadavky na stírání webu.

Správa proxy

Proxy jsou základním požadavkem pro seškrabování dat z webu, protože vám umožňují maskovat vaši IP adresu, abyste nebyli blokováni serverem, ze kterého data získáváte.

Pomocí řešení proxy Bright Data můžete překonat omezení IP a umístění z celého světa a získat tu nejlepší správu proxy serveru v souladu se zákony na ochranu soukromí.

  Jak vytvořit značky v Discordu

Mezi typy proxy, které Bright Data nabízí, patří:

 • Anonymní proxy: Tyto proxy maskují vaši polohu a IP adresu, aby vám zabránily zablokování.
 • Rotující proxy: Neustále upravují maskovanou IP adresu, abyste nebyli zablokováni pro odesílání příliš mnoha požadavků ze stejné IP adresy. Lze je také použít k seškrabování dat odkudkoli na světě.
 • Sdílené proxy: Tyto proxy jsou užitečné, když máte více administrátorů nebo více lidí, kteří podávají požadavky ze stejné IP adresy. Dodávají se s 24/7 live systémem podpory.
 • Vyhrazené proxy: Často se nazývají soukromé proxy, což znamená, že jsou přiřazeny pouze jednomu jedinému uživateli.

Soukromí je důležitá věc, kterou je třeba vzít v úvahu při práci s daty na webu. Musíte se ujistit, že data, která shromažďujete, byla povolena pro veřejné použití. To je důvod, proč mnoho zemí zavedlo zákony na ochranu dat a soukromí, aby chránily své občany před krádeží dat.

Bright Data se stará o soukromí svých uživatelů. Když aplikace používá SDK Bright Data, požádá uživatele o souhlas se sdílením nečinných zdrojů jejich zařízení.

Podle Bright Data: „Každý nový zákazník Bright Data Residential/mobile je důkladně prověřen a musí být schválen pracovníkem pro dodržování předpisů, aby bylo zajištěno, že jeho případ použití splňuje naše přísné standardy. Důkladný proces registrace společnosti Bright Data vyžaduje, aby klienti sdíleli své národní ID a podepsali naše prohlášení o shodě mezi různými dalšími technikami ověřování identity.“ Při přihlášení do sítě Bright Data také nejsou shromažďovány žádné osobní údaje.

  5 rozšíření Gnome Shell pro zlepšení vašeho Linuxového desktopu

Datové sady a správa

S vlastními datovými sadami můžete požádat o doručení datové sady na vyžádání nebo ji můžete také naplánovat. Data, která získáte, lze stáhnout v několika formátech a můžete je uložit do cloudu pomocí Google Cloud, Amazon, Azure nebo jiných poskytovatelů cloudových služeb.

Jednou z klíčových vlastností vlastních datových sad je, že můžete datovou sadu udržovat na základě neustále se měnící struktury webových stránek.

Integrované vývojové prostředí

Na Bright Data je fascinující to, že nabízí integrované vývojové prostředí, jehož prostřednictvím si můžete během několika minut vyvinout vlastní webový škrabák pomocí již existujících šablon.

Jasná data šablony IDE

Po výběru šablony můžete získat kód a můžete jej otestovat. Můžete například zadat libovolný vstup a spustit kód, abyste získali náhled. Jako příklad jsem použil šablonu YouTube, ale můžete si vybrat cokoli ze seznamu.

Vstup šablony v Bright Data IDE

Kód můžete také upravit podle svých požadavků.

SERP Data API

SERP je zkratka pro Search Engine Results Page. Pomocí dat SERP můžete na základě vyhledávacího dotazu zjistit, jaké je hodnocení ve vyhledávači. Bright Data SERP API vám umožňuje transformovat SERP data na užitečné informace, které můžete použít k analýze a vylepšení vašeho stávajícího produktu nebo služby.

  5 způsobů, jak uvolnit paměť/RAM na Macu

Mezi vyhledávače, které jsou podporovány rozhraním SERP API, patří:

 • Google vyhledávání
 • Vyhledávání DuckDuckGo
 • Bing Search
 • Vyhledávání Yandex
 • SERP API si můžete vyzkoušet pomocí hřiště od Bright Data.

  Bright Data SERP API hřiště

  Získáte také náhled dat, která získáte pro konkrétní vyhledávací dotaz, spolu s kódem, který je třeba provést.

  Bright Data SER API hřiště

  Další informace o možnostech konfigurace rozhraní API získáte kliknutím na kartu „Průvodce rozhraním API“ vedle karty „Hřiště“.

  Vyhledávače se za daný čas hodně mění, takže API se přizpůsobuje změnám ve struktuře výsledků vyhledávače a transformuje data do užitečného HTML nebo JSON výstupu, a proto byste měli používat SERP API místo udržování vlastního server. Příklady použití SERP API zahrnují průzkum trhu, sledování klíčových slov, srovnání cen, business intelligence atd.

  Závěr

  Bright Data je výkonná webová datová platforma typu vše v jednom pro všechny vaše požadavky na webová data. Je nabitý funkcemi, efektivní, rychlý, spolehlivý a snadno se konfiguruje a používá. Místo údržby vlastního serveru a kódu si můžete ušetřit spoustu času používáním API a SDK od Bright Data.

  Pokud však nejste spokojeni s Bright Data, můžete zkontrolovat některé alternativy, jako je Oxylabs.

  x