5 funkcí ChatGPT, které nepoužíváte, ale měli byste

Rychlé odkazy

ChatGPT je nabitý funkcemi – více, než si většina lidí uvědomuje. To znamená, že většina z nás nevyužívá celou řadu funkcí ChatGPT a mohli by získat více z předního světového chatbota s umělou inteligencí.

Zde je tedy pět funkcí ChatGPT, které nepoužíváte, ale rozhodně byste je měli používat.

Číst nahlas

V březnu 2024 OpenAI spustila funkci Číst nahlas ChatGPT, která nástroji AI umožňuje číst své odpovědi. Může to být užitečné, pokud pracujete na dlouhém textu a chcete slyšet, jak zní mluvené slovo, ale také to znamená, že nyní můžete efektivně konverzovat s ChatGPT (pomocí funkce hlasového vstupu ChatGPT).

Možnost Číst nahlas ChatGPT se nachází pod každou odpovědí, kterou vytvoří.

  • Na webu přejděte na konec odpovědi a najdete tlačítko Číst nahlas.
  • V systému Android nebo iOS klepněte a podržte zprávu, dokud se nezobrazí kontextová nabídka, a poté vyberte Číst nahlas.

Čtení nahlas navíc umí mluvit ve 37 různých jazycích, ale pokusí se také automaticky detekovat jakýkoli jazyk, který čte.

Personalizované odpovědi

Vlastní instrukce ChatGPT vám poskytují větší kontrolu nad tím, jak chatbot AI reaguje na vaše vstupy. Vlastní pokyny ChatGPT se mohou pohybovat od hloubkových informací o vašem životě, podnikání nebo jinak až po jednoduché pokyny, jako je zajištění, že používá pouze imperiální měření nebo vždy odpovídá vaším jménem.

  Jak někoho odblokovat v Messengeru

Ale tím to nekončí. Pokud používáte ChatGPT k plnění konkrétní role každý den, můžete přidat konkrétní sadu vlastních pokynů, které odpovídají vašim očekáváním. Například:

  • Vždy se chovejte jako odborník ve svém oboru
  • Rozdělte složité myšlenky na jednoduchá vysvětlení s jasným zdůvodněním
  • Vždy uvádějte zdroje pro svá tvrzení
  • Konkrétní informace na vyžádání naleznete na adrese www.examplewebsite.com/examplepage
  • Vždy se zhluboka nadechněte a přemýšlejte, než odpovíte na otázky a požadavky

To je malý příklad, ale ilustruje, jak můžete přizpůsobit výstup ChatGPT svému každodennímu použití, což vám každý den ušetří čas.

Paměť ChatGPT a dočasný chat

ChatGPT Memory a Temporary Chat jsou dvě funkce spouštěné společně, jejichž cílem je poskytnout ChatGPT lepší vyvolání – a způsob, jak se tomuto vyvolání úplně vyhnout.

Paměť ChatGPT umožňuje nastavit konkrétní informace, které by si o vás měl vždy pamatovat. Ale to není vše. Postupem času se jeho paměť může zlepšovat, dozvídat se o vás podrobnosti, které lze přidat do paměti, a na základě toho poskytovat lepší přesnost a výkon.

  Jak řešit problémy s hovorem Zoom

OpenAI

Součástí paměti ChatGPT je předpoklad, že s ním mluvíte o čemkoli a o všem. Uvádí příklad: „Zmiňujete se, že máte batole a že miluje medúzy. Když požádáte ChatGPT, aby jí pomohl vytvořit přání k narozeninám, navrhne to medúzu v klobouku na párty.“ To je bezpochyby roztomilé, ale není to druh informací, které většina lidí pravidelně poskytuje ChatGPT (alespoň předpokládám, že ne).

Jakmile se však tyto vzpomínky začnou hromadit, můžete jej také požádat, aby zapomněl určité části informací, odstranil data, osobní informace a tak dále. Můžete také smazat celou paměť ChatGPT a resetovat ji zpět na nulu.

V době psaní tohoto článku je ChatGPT Memory k dispozici pouze malému počtu uživatelů, ale širší zavedení této dlouho očekávané funkce se očekává v roce 2024.

Dočasný chat

Nyní, když OpenAI spustila funkci ChatGPT’s Memory, mnozí se obávali dalších důsledků na soukromí. ChatGPT již používá mnoho dat k neustálému trénování svých modelů a s přidáním paměti se někteří obávali, že nebude možné konverzovat s ChatGPT soukromě.

OpenAI

V reakci na to OpenAI odhalila nápady pro Dočasný chat, režim, který umožňuje „konverzaci s prázdným listem“. V režimu dočasného chatu si ChatGPT nebude vědom žádných předchozích konverzací nebo paměti, ale bude stále používat vaše vlastní pokyny, pokud jsou nastaveny. Je to trochu jako anonymní nebo soukromý režim v prohlížeči.

  Hover Reader poskytuje okamžitý náhled odkazů v plovoucím okně [Chrome]

Bohužel v době psaní tohoto článku je režim dočasného chatu dostupný pouze pro malý počet uživatelů, což omezuje počet lidí, kteří jej používají. Když však dorazí, bude to užitečný nástroj pro ty chvíle, kdy chcete ChatGPT položit otázku, ale nechcete, aby byla navždy propojena s vaším profilem.

Bezplatné zkušební pozvánky

Chcete sdílet ChatGPT Plus se svými přáteli, ale nemají peníze na předplatné? Můžete použít pozvánku na bezplatnou zkušební verzi ChatGPT Plus a poskytnout jim 14denní bezplatnou zkušenost ChatGPT Plus s přístupem ke všem funkcím.

Jedinou skutečnou nevýhodou bezplatné zkušební verze ChatGPT Plus je, že každý, kdo ji využívá, si musí zaregistrovat účet pomocí kreditní nebo debetní karty – což znamená, že po skončení zkušebního období bude karta okamžitě stržena.

Pokud osobu, kterou pozvete ke zkušební verzi ChatGPT, odradí registrace kreditní kartou, můžete s ní místo toho sdílet svou konverzaci ChatGPT. Sdílené odkazy ChatGPT byly spuštěny v květnu 2023 a nabízejí uživatelům ChatGPT způsob, jak sdílet konverzace mimo hranice webového rozhraní nebo aplikace pro chytré telefony.

Konverzaci ChatGPT může zobrazit kdokoli s odkazem. Ti s účtem ChatGPT mohou pokračovat v konverzaci a převzít od vás (což je proces do jisté míry kolaborativní). Ti, kteří nemají účet, mohou jen procházet a vidět, co se stalo mezi vámi a AI chatbotem.