5 klíčových úvah při používání více monitorů s notebookem

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Vytvoření správného nastavení pomocí správných kabelů a portů je zásadní pro efektivní připojení více displejů k vašemu notebooku.

  • Využijte správu chytrého stolu začleněním externího příslušenství a ramene monitoru pro vylepšení uspořádání vaší pracovní stanice.

  • Optimální množství monitoru závisí na vašem použití; většinou stačí jeden monitor navíc, ale některé mohou potřebovat více obrazovek pro konkrétní úkoly.

VYTVOŘENÍ VIDEA DNE

Připadá vám, že příliš často přepínáte mezi okny nebo máte na displeji notebooku nacpaných více oken? Je čas pořídit si druhý monitor.

Více monitorů může výrazně zvýšit produktivitu, protože máte mnohem více místa na obrazovce pro práci. Pokud ale uvažujete o použití druhého monitoru s notebookem, je třeba vzít v úvahu několik dalších úvah.

1 Vytvoření nastavení

První věc, kterou musíte provést, je skutečné nastavení, včetně možností výstupu displeje, protože to určí displeje, které si můžete koupit.

Pokud máte starší notebook, můžete mít k dispozici HDMI i Mini DisplayPort. To znamená, že můžete připojit dva displeje, aniž byste se museli starat o rozbočovače nebo adaptéry. U novějších notebooků pravděpodobně uvidíte pouze jeden port HDMI nebo port USB-C s funkcemi DisplayPort.

Pic Media Aus/Shutterstock

Nahlédněte do manuálu k notebooku a zkontrolujte specifikace portů. Například potřebujete DisplayPort nebo HDMI 1.3 (nebo vyšší), pokud chcete používat monitor 1080p při 144 Hz. Uvědomění si možností vašeho notebooku vám může ušetřit drahý nákup, který možná nebudete moci využít naplno.

Další na řadě jsou kabely. Kupte si vysoce kvalitní kabely HDMI, které jsou kompatibilní s rozlišením vašich monitorů. Ačkoli standardní kabel HDMI může fungovat téměř na všech monitorech, je důležité zkontrolovat rychlost, abyste zajistili vysokou kvalitu zobrazení. Zatímco většina kabelů HDMI je stejná, některé varianty kabelů HDMI vás mohou zachytit. To platí i pro kabely USB Type-C. Ne každý kabel USB Type-C je vyroben stejně a sehnat špatný kabel může být problém.

Vlastní část připojení je jednoduchá a již jsme probrali, jak k notebooku připojit více displejů.

Jen si pamatujte, že nemá smysl pořizovat si špičkový herní monitor, abyste později zjistili, že váš notebook nemá takové možnosti výstupu displeje, aby mohl využívat vysokou obnovovací frekvenci a jakékoli další zvonky a píšťalky, které váš displej může mít. .

2 Správa vašeho stolu

Připojení externího displeje k monitoru bude téměř jistě znamenat, že jej budete muset položit na vhodné místo na vašem stole, abyste mohli používat displej notebooku jako sekundární obrazovku. Pokud v této fázi stále chcete používat klávesnici svého notebooku, může to být trochu složitější.

Antonio Guillem/Shutterstock

Mějte na paměti, že jakmile se rozhodnete přidat k notebooku externí displej, směřujete ke stolu typu pracovní stanice. I když to můžete získat umístěním monitoru vedle notebooku a připojením požadovaných kabelů, neposkytne to nejlepší zážitek.

Pro udržení notebooku doporučuji externí klávesnici, myš a stojan. Poskytne vám více pocit jako u stolního počítače a zajistí, že budete moci umístit věci do co nejergonomičtější polohy.

V tomto okamžiku začnete vidět další problém: změť kabelů na vašem stole. Opět je můžete jen zastrčit a zapomenout na ně, ale správná správa těchto kabelů bude neuvěřitelně užitečná při provádění změn, přepínání položek nebo dokonce, když budete muset odpojit notebook, abyste jej mohli používat mimo stůl.

Pokud máte malý stůl nebo se vám zdá, že stojan na monitor zabírá příliš místa, doporučuji si pořídit rameno na monitor. Výrazně to zlepší vzhled vašeho nastavení a zároveň vám poskytne větší flexibilitu, pokud jde o umístění vašeho displeje.

3 Určení optimálního počtu monitorů

Počet požadovaných monitorů závisí na tom, co budete s notebookem většinu času dělat. Většině lidí postačí pouze jeden monitor navíc. Pokud tedy chcete vytvořit pracovní stanici se zakřiveným displejem se třemi obrazovkami, ušetřete peníze a získejte místo toho dobrý širokoúhlý monitor s vysokou obnovovací frekvencí, nízkou dobou odezvy a dobrou přesností barev.

DC Studio/Shuttestock

Ve skutečnosti studie potvrdily i tuto skutečnost. Například Microsoft Uživatelská zkušenost s velkým displejem nalezené pomocí nastavení dvou obrazovek mohou zvýšit produktivitu kdekoli mezi devíti až 50 procenty.

To znamená, že existují případy použití, kdy přidání tří nebo dokonce více monitorů bude přínosné. Pokud obchodujete, pracujete s tabulkami, vytváříte nastavení pro více obrazovek pro hry založené na simulacích nebo jinak potřebujete místo na obrazovce, nebojte se sáhnout po více monitorech.

Pokud tak učiníte, zvýší se náklady a složitost nastavení. Chcete-li to udržet pod kontrolou, investujte do jednoho dobrého primárního monitoru a ušetřete peníze na ostatních.

4 Problémy s výkonem

Vzhledem k tomu, že mluvíme o laptopech, je výkon velkou otázkou. Na rozdíl od stolních počítačů, kde můžete monitor jednoduše zapojit přímo do GPU, výstup displeje vašeho notebooku může, ale nemusí být namapován na diskrétní GPU, a to může být problém.

Pokud se výstup displeje vašeho notebooku připojí k integrovanému GPU, znamená to, že externí displej bude také napájen integrovaným GPU. Když tedy spouštíte programy nebo hry náročné na výkon, které vyžadují váš vyhrazený GPU, může komunikace mezi nimi způsobit problémy s výkonem při použití externího monitoru.

NATALIA61/Shutterstock

Tyto problémy mohou nebo nemusí být natolik významné, aby byly patrné. Bez ohledu na to je nejlepší zajistit, aby vaše grafická karta byla schopna provozovat dva monitory. Většina moderních notebooků s vyhrazenými GPU přichází s výstupy displeje, které se připojují přímo k dedikovanému GPU, takže s největší pravděpodobností tam budete pokryti.

To znamená, že Nvidia i AMD nabízejí nástroje ovládacího panelu, které vám umožňují upravit tato nastavení, což znamená, že můžete změnit, jaký GPU váš notebook používá ke spuštění externího monitoru. Pokud máte na mysli výkon, je použití vyhrazeného GPU lepší volbou, jinak váš integrovaný GPU zvládne zbytek. Mějte však na paměti, že v závislosti na hardwaru vašeho notebooku můžete, ale nemusíte mít tyto možnosti. Alternativně může přepínač MUX pomoci zlepšit výkon přímým odesíláním grafických dat na displej, aniž by musel nejprve procházet CPU.

5 Do doku nebo do doku

Pokud má váš notebook port Thunderbolt 4, dokovací stanice mohou vypadat slibně. Můžete připojit všechny své displeje, periferní zařízení, síťové kabely a další a zároveň nabíjet notebook pomocí jediného kabelu USB-C.

Zde je však velmi důležité získat správný dock. Budete se muset ujistit, že zobrazovací porty doku podporují vaše monitory, abyste získali požadované rozlišení a obnovovací frekvenci. V neposlední řadě se ujistěte, že dokovací stanice podporuje USB-C Power Delivery; jinak budete k nabíjení notebooku potřebovat další kabel, pokud váš notebook podporuje nabíjení USB-C.

Použití více monitorů může výrazně zvýšit produktivitu a pomoci vám udělat více s menší námahou. Rozhodnout se pro monitor a celé to nastavit může být oříšek, ale ve výsledku to stojí za to.

  Jak funguje 3D tisk?