5 kreativních použití pro inteligentní zásuvky

Jednou z nejlepších hodnot ze všech dostupných technologií pro chytré domácnosti je šikovná chytrá zástrčka. Jsou levné, ale umí hodně. Zde je několik kreativních použití, pokud zjistíte, že přemýšlíte o důsledcích.

Za prvé, pokud jste si právě koupili chytrou zásuvku a nejste si zcela jisti, jak ji nastavit a začít, máme pro vás několik průvodců k několika různým modelům – jako Eufy, ConnectSense a Belkin – ale většinou jde o proces je podobný na mnoha jiných modelech. A pokud jste si ještě žádný nekoupili a stále se rozhodujete, možná to pomůže.

Se vším, co bylo řečeno, zde je několik skvělých a zábavných použití pro chytré zástrčky, které by se vám mohly ukázat jako užitečné.

Pokud zapomenete, automaticky vypněte topení, kulmu nebo jiné pomůcky

Ať už je to kulma, ohřívač prostoru nebo něco jiného, ​​obvykle se najde něco, co lidé zapomenou vypnout – nebo se alespoň obávají, že zapomněli. S tím může pomoci chytrá zástrčka.

Pokud jste druh, který si pamatuje pouze to, že jste si něco nechali na sobě, až odejdete z domova (nebo se obáváte, že ano), můžete pomocí doprovodné aplikace v telefonu vypnout chytrou zástrčku na dálku. Když však zapomeneme něco vypnout, většinou si na to později nevzpomeneme. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete pro svou chytrou zásuvku nastavit plán nebo pravidlo a nechat ji každý den v nastavenou dobu automaticky vypnout.

Spusťte kávovar z dálky

Nejlepší způsob, jak začít ráno, je samozřejmě čerstvou horkou kávou a co lepšího než zapnout kávovar přímo z postele?

Váš konkrétní kávovar bude muset mít spíše přepínač zapnutí/vypnutí než tlačítko napájení, ale není tak těžké je sehnat.

Pokud dáváte přednost přípravě kávy pomocí french pressu nebo přelévání, můžete použít chytrou zástrčku a alespoň začít ohřívat vodu v rychlovarné konvici (opět to bude vyžadovat nějaký přepínač zapnutí/vypnutí). Poté, jakmile se dostanete do kuchyně, bude pro vás vše připraveno.

Naplánujte pro děti klidný čas

Ať už potřebujete, aby si vaše děti udělaly domácí úkoly, nebo jen nechcete, aby celou noc sledovaly televizi nebo hrály videohry, můžete naplánovat svou chytrou zásuvku tak, aby v určený čas vypínala televizi.

Je pravda, že opětovným zapnutím chytré zástrčky se také znovu nezapne televizor, ale to je docela snadné. A svou chytrou zástrčku můžete mít vypnutou během časového okna, například od 19:00 do 8:00.

Během té doby nebudou moci zapnout televizi, pokud nebudou chytří a nebudou sahat kolem zad, aby chytrou zástrčku zapnuli ručně, samozřejmě.

Nechte si zapnout topení nebo klimatizaci o několik minut dříve

Pokud je v některých částech vašeho domova trochu chladno (nebo horko), můžete zapojit ohřívač nebo AC jednotku do chytré zástrčky a nechat je zapnout o několik minut dříve, než obvykle vstanete z postele. Aby to fungovalo, musí to být model, který má fyzický přepínač zapnutí / vypnutí, ale je docela snadné je najít.

Můžete buď nastavit plán pro chytrou zásuvku, zapnout ji pomocí aplikace v telefonu nebo ji připojit k hlasovému asistentovi. Můžete to také zahrnout do rutin na Echo a Google Home, takže můžete říct něco jako „Dobré ráno“ a můžete zapnout topení a vše, co chcete, jedním šmahem.

Získejte upozornění, až bude praní hotovo

V závislosti na typu pračky a sušičky, kterou máte, je můžete zapojit do chytrých zásuvek a dostanete upozornění, když prádlo skončí na kterémkoli stroji.

Většina praček se zapojuje do standardní 120V zásuvky, takže tam by fungovala chytrá zástrčka. U sušičky vyžaduje většina elektrických jednotek zásuvku 220 V, se kterou většina chytrých zástrček není kompatibilní. Pokud však vaše sušička používá zemní plyn, zapojí se do standardní zásuvky pro provoz elektroniky.

Budete také potřebovat chytrou zástrčku, která dokáže monitorovat spotřebu energie a bude vám schopna posílat upozornění, kdykoli je dosaženo určitého výkonu (nebo pokud klesne pod určitý výkon). Belkin WeMo Insight dělá právě toto.

Odtud vytvořte pravidlo, které vám pošle upozornění na váš telefon, kdykoli spotřeba energie klesne pod pět nebo deset wattů, v závislosti na vašem konkrétním modelu.