5 nejlepších aplikací pro malování pro Windows 10

Zařízení s Windows 10 obvykle nejsou typem zařízení, které byste vzali do ruky, pokud chcete něco nakreslit. Mnoho uživatelů připojuje digitální kreslící tablet nebo kreslící podložku ke svému systému Windows, když chtějí kreslit. Kreslicí tablety, kreslící podložky nebo zařízení jako Surface Studio nebo Surface Tablets vyžadují ke kreslení aplikace.

aplikace pro malování pro Windows 10

Nejlepší aplikace pro malování pro Windows 10

Aplikace pro malování pracují s dotykovým vstupem, tj. můžete používat prst na zařízení s dotykovým ovládáním, s myší/trackpadem a stylusem. Dobrá aplikace pro malování bude podporovat všechny tři typy vstupů, pokud však hledáte dobrou aplikaci pro profesionální použití nebo učení, chcete aplikaci, která také dokáže detekovat změny tlaku a která obsahuje různé štětce. Zde je několik aplikací, které můžete vyzkoušet.

1. Náčrtník

Skicář je vynikající nástroj pro kreslení a malování. Je to přiměřeně dobrá alternativa ke slavné aplikaci Procreate iPad. Dodává se se štětci na barvu, inkoust a tužku, které uživatelům umožňují vytvářet skici, lineární a složité malby. Dříve to bylo zdarma, ale nyní nese cenovku 20 $, což je dvojnásobek toho, co stojí Procreate. Má aplikace pro Mac, iOS a Android. Je kompatibilní se soubory PSD a můžete k němu nainstalovat další štětce.

2. Krita

Krita je výkonná aplikace a je zdarma. Je to vynikající nástroj pro kreslení s přizpůsobitelnými štětci, stabilizací pro případ, že se vám při kreslení třesou ruce, a umí vytvářet 2D animace. Aplikace není pro začátečníky, i když vám nic nebrání se na ní naučit kreslit. Budete muset investovat nějaký čas, abyste se naučili, jak aplikace funguje a jak nastavit svůj pracovní prostor. Aplikace obsahuje vodítka pro kreslení pro kreslení čar a křivek, nástroje tvarů, správu vrstev, podporu souborů PSD a dokumentaci, která vám pomůže začít, pokud jste zvyklí na Photoshop.

3. Klip Studio Paint

Clip Studio Paint je pro rychlé skicování a malé projekty na cestách. Pracuje se stylusem, detekuje změny tlaku, je vhodný pro dotyková zařízení a pro stolní počítače s tabletem Wacom, má stovky přizpůsobitelných štětců po vybalení a spoustu štětců třetích stran, které lze nainstalovat, a má 3D modelování postav. nástroje. Je také skvělé, pokud místo digitálního umění potřebujete kreslit komiksy a manga.

Pro verze stojí 50 dolarů, ale verze, která obsahuje nástroje pro kreslení komiksů, stojí 219 dolarů. K dispozici je bezplatná zkušební verze, takže si ji můžete vyzkoušet, než si ji koupíte.

4. Pojmy

Koncepty je aplikace používaná společnostmi jako Disney a Apple. Je to zdarma, ale je k dispozici profesionální verze s pokročilými funkcemi. Funguje s dotykovými zařízeními a se stolními počítači nebo notebooky, které mají připojený kreslící tablet. Reaguje na změny tlaku stylusu a nabízí skutečné kreslicí štětce podobné peru a tužce. Má také nástroje tvarů, nástroje pro přichycení a vodítka, vektorové skicování a lze jej exportovat do PSD v případě, že chcete pracovat se souborem ve Photoshopu.

5. Inkscape

Inkspace je na tomto seznamu unikátní, protože je zdarma a s otevřeným zdrojovým kódem. To neznamená, že není tak výkonný nebo že má méně funkcí než komerční aplikace. Obsahuje nástroje pro kreslení volnou rukou (nástroje pera a úpravy cest), nástroje tvarů, podporu stylusu (tablet na kreslení) a spoustu skvělých štětců. Uživatelské rozhraní je podobné Photoshopu, takže nastavení pracovního prostoru bude snadné. Bohužel to nemusí fungovat tak dobře se zařízeními s dotykovým ovládáním. Pokud chcete ke kreslení používat stylus, možná budete potřebovat kreslící tablet. Měli byste také vědět, jak nastavit tablet, než jej použijete s touto aplikací.

Závěr

Pokud se učíte digitální kreslení, je dobré začít se základní aplikací. Měli byste se také ujistit, že používáte aplikaci pro kreslení, nikoli aplikaci pro úpravu fotografií. Aplikace pro úpravu fotografií může fungovat, ale ve skutečnosti to není nástroj pro kreslení. Vyzkoušejte co nejvíce nástrojů a dejte každému několik dní, abyste viděli, jak dobře vám funguje.