5 nejlepších čističů registru pro Windows 10 (nástroje ZDARMA)

Váš počítač se časem zpomaluje v závislosti na tom, jak dobře s ním zacházíte. Pokud jste například typ uživatele, který často stahuje soubory a instaluje programy, váš pevný disk se nakonec zaplní.

Jistě, můžete tyto aplikace odinstalovat a odstranit tyto soubory, ale váš systém bude stále ovlivněn. Jednou z příčin jsou chybné položky registru, které můžete snadno opravit pomocí bezplatného čističe registru pro Windows 10.

Registr Windows obsahuje nastavení pro váš operační systém a softwarové programy, což znamená, že vyžaduje náležitou péči.

Jinými slovy, měli byste používat specializovaný nástroj zvaný čistič registru k pravidelnému skenování registru počítače, identifikaci poškozených nebo neplatných položek a jejich opravě. Nakonec si všimnete zlepšení výkonu počítače.

Nejlepší čistič registru pro Windows 10

Před odpočítáváním nejlepších nástrojů pro čištění registru pro váš počítač se systémem Windows 10 chceme upozornit, že byste za takový produkt neměli platit. Existuje mnoho freewarových aplikací, které fungují stejně.

Pokud narazíte na prémiový program, který tvrdí, že se specializuje na čištění registru, stojí za to potíže, pouze pokud přichází s více funkcemi věnovanými optimalizaci a údržbě počítače.

1. CCleaner

CCleaner se zaměřuje především na vyhledávání a odstraňování nevyžádaných souborů, bloatwaru, nepoužívaných doplňků prohlížeče a dalších nepotřebných položek, které brzdí váš počítač.

CCleaner má však také vestavěnou podporu pro bezplatný čistič registrů, který bezchybně funguje s počítači s Windows 10.

  Jak opravit problém s rozmazaným textem v systému Windows 10

Točí se kolem chybějících sdílených knihoven DLL, nepoužívaných přípon souborů, problémů s prvky ActiveX a Class, knihoven typů, písem, zastaralého softwaru, položek při spouštění a dalších problémů s registrem, které brání správnému fungování systému.

CCleaner má instalační a přenosnou verzi se všemi klíčovými funkcemi odemčenými, včetně bezplatného čističe registru, který můžete na svém počítači s Windows 10 doma používat neomezeně dlouho.

Při nastavování CCleaner buďte opatrní, protože může nabídnout instalaci dalšího softwaru, pokud jej ještě nemáte. Abyste se tomuto scénáři vyhnuli, je bezpečnější použít CCleaner Slim nebo CCleaner Portable.

2. Auslogics Registry Cleaner

Na rozdíl od CCleaner, Auslogics Registry Cleaner zpracovává pouze chyby registru. Je neuvěřitelně snadno použitelný a dokáže řešit různé problémy v registru Windows, včetně nefunkčních zástupců nabídky Start, rychlého spuštění, posledních dokumentů a položek na ploše.

Můžete požádat Auslogics Registry Cleaner, aby spustil pouze kontrolu, abyste mohli zobrazit problémy registru a vyloučit ty, které nechcete opravit. A co víc, automaticky vytváří zálohy registru, které vám pomohou obnovit předchozí nastavení, pokud se váš počítač se systémem Windows 10 po použití tohoto bezplatného čističe registru začne chovat legračně.

Největší problém s Auslogics Registry Cleaner je ten, že nekontroluje všechny podporované oblasti systémového registru, pokud si nezakoupíte profesionální licenci. Kromě toho je jeho grafické rozhraní trochu ohromující, pokud jde o propagaci dalších produktů od Auslogics.

Instalační proces je také trochu složitější, protože Auslogics Registry Cleaner nabízí instalaci dalších programů (což můžete odmítnout).

3. Wise Registry Cleaner

Wise Registry Cleaner je bezplatný čistič registru pro Windows 10 s čistým rozhraním a intuitivními možnostmi. Vyžaduje to propracovanější přístup než předchozí dvě aplikace na našem seznamu.

  Chybí aplikace Windows 10 Photos? Zde je návod, jak přeinstalovat aplikaci Fotky

Program má tři typy čištění: Rychlé skenování, které skenuje pouze bezpečné položky registru, Hloubkové skenování, které bere v úvahu vše, a Vlastní oblast, která vám umožňuje vybrat libovolnou část registru ke skenování a vyloučit zbytek.

Wise Registry Cleaner kontroluje neplatné položky registru, pokud jde o komponenty ActiveX a COM, softwarové cesty, typy souborů, nastavení brány firewall, písma, odinstalaci sdílených knihoven DLL a další. Můžete také naplánovat automatické spouštění úloh čištění registru.

Kromě toho tento malý nástroj podporuje funkci defragmentace registru, kterou můžete použít ke zmenšení jeho velikosti a zrychlení počítače. K dispozici je také několik funkcí pro ladění systému pro urychlení spouštění a vypínání počítače, optimalizaci nastavení SSD a sítě a další.

Wise Registry Cleaner má prémiovou verzi, která vám umožňuje vyčistit registr více uživatelských profilů, ale většina uživatelů to ve skutečnosti nepotřebuje. Produkt neobsahuje žádné reklamy a představuje přenosný protějšek.

4. Oprava registru Glarysoft

Glarysoft Registry Repair je jednoduchý čistič registru pro Windows 10, který můžete používat zdarma. Je to pravděpodobně nejpřímější aplikace v tomto seznamu, protože začne skenovat váš registr, jakmile ji spustíte.

Tento program pokrývá mnoho chyb, včetně problémů souvisejících s integritou registru, adware a spyware, zastaralý software, vlastní ovládací prvky, přípony souborů a tak dále.

Všechny problémy můžete opravit jedním kliknutím nebo se podívat na každý problém. Glarysoft Registry Repair může odstranit položky, ponechat je tak, jak jsou, nebo je přidat do seznamu výjimek a ignorovat je ze všech budoucích skenů. Zálohy se vytvářejí automaticky před provedením jakýchkoli změn.

  Jak znovu otevřít zavřené karty a Windows v Safari na Macu

Nástroj pro čištění registru je zcela freeware, takže neexistují žádné skryté možnosti a nastavení konfigurace. Bohužel nemá přenosnou edici.

Jediným problémem je, že musíte být opatrní při nastavování opravy registru Glarysoft, protože nabízí stažení a instalaci jiné aplikace vytvořené stejným vývojářem.

5. Eusing Free Registry Cleaner

Posledním programem na našem seznamu je Eusing Free Registry Cleaner. Přestože stále dostává často aktualizace, jeho zastaralé rozhraní vypadá, jako by patřilo do bývalé staré éry Windows, ať už mluvíme o hlavním okně aplikace nebo o instalačním programu.

Přesto je Eusing Free Registry Cleaner praktický čistič registrů, který svou práci plní velmi dobře, a proto je tak ohraný. Prohledává několik částí vašeho systémového registru, včetně souborů a složek, umístění softwaru, písem, neplatných souborů nápovědy, sdílených knihoven DLL a spouštěcích programů.

Můžete najít všechny problémy registru a opravit je pomocí několika kliknutí. Nástroj vytváří zálohy před provedením jakýchkoli úprav v počítači, což vám umožní snadno obnovit předchozí nastavení registru v případě, že se stane něco špatného.

Má také správce spouštění, který vám dává možnost urychlit spouštěcí sekvenci Windows zakázáním automatických aplikací. Eusing Free Registry Cleaner funguje na Windows 10 bez problémů. Škoda, že nemá přenosný protějšek.

Registry Cleaners: Závěr

Vezmeme-li vše v úvahu, čistič registru vám pomůže vylepšit váš počítač se systémem Windows 10 tím, že uklidí systém a zvýší jeho výkon.

Na trhu je mnoho prémiových čističů registrů. Ale nemyslíme si, že byste za něj měli platit, protože existuje také mnoho bezplatných služeb, které tuto práci dělají stejně dobře.

Chyběl nám některý z vašich oblíbených čističů registrů? Jaké máte zkušenosti s takovou softwarovou aplikací? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.