5 nejlepších funkcí Microsoft Teams pro online schůzky

Microsoft Teams je vynikající nástroj pro schůzky, ale pro mnoho uživatelů je schůzka pouze videohovor. Až když budou muset uskutečňovat videohovory a potýkají se s různými omezeními, která přicházejí s jednoduchými nástroji pro videohovory, chápou, že je potřeba sofistikovanější řešení, jako je Microsoft Teams.

5 nejlepších funkcí Microsoft Teams

Pokud jste toho o Microsoft Teams slyšeli hodně, ale nejste si jisti, které funkce jsou lepší než jiné nástroje pro online schůzky, projděte si níže uvedený seznam a zjistěte to.

1. Plánování schůzek a pozvánky

Ad-hoc schůzky lze snadno pořádat ve všech online nástrojích pro schůzky, ale plánování je pokročilejší. Když je naplánována online schůzka, čas a datum nejsou jediné informace, které je třeba sdílet. Musí být sdílen také odkaz na schůzku, na který mohou uživatelé kliknout.

  Jak přiblížit Microsoft Teams

Teoreticky můžete pravděpodobně sdílet odkaz na schůzku, když je čas, aby schůzka začala, ale je to zdlouhavé a zabere to čas od schůzky. Pomocí Microsoft Teams můžete vytvořit pozvánku a odeslat ji všem. Tuto pozvánku lze kdykoli aktualizovat a bude obsahovat odkaz na schůzku. Vše, co uživatelé musí udělat, je kliknout na tlačítko Připojit se.

2. Oddělovací místnosti

Oddělovací místnosti jsou relativně novou funkcí v Microsoft Teams. Dílčí místnosti se vytvářejí ze schůzky, která již probíhá, a účastníci jsou podmnožinou všech účastníků schůzky.

Oddělovací místnosti umožňují všem účastníkům schůzky zůstat na schůzce, ale vytvářet pod ní vlastní samostatné dílčí schůzky. Mohou se podle potřeby přesouvat mezi různými místnostmi a zpět na hlavní schůzku.

Představte si to jako velké setkání, kde se členové rozdělí do menších skupin, aby o něčem diskutovali, a občas se vracejí, aby se připojili k ostatním. Oddělovací místnosti jsou virtuální verzí tohoto cvičení.

  Jak upravit soubor BashRC, aby byl Bash v Linuxu užitečnější

3. Prezentační režim: sdílení obrazovky a ovládání požadavků

Většina nástrojů pro videohovory umožňuje sdílení obrazovky, dokonce i ty, které běží na mobilních platformách, ale sdílení obrazovky často na schůzce nestačí.

Microsoft Teams má propracovaný prezentační režim, který uživatelům umožňuje prezentovat prezentaci v PowerPointu, prohlížet si poznámky ke snímkům a ovládat, které snímky může uživatel během prezentace vidět a na které může přejít.

Režim sdílení obrazovky umožňuje uživatelům požadovat ovládání a vzdáleně ovládat obrazovku druhého uživatele nebo aplikaci, kterou sdílejí. Kromě kontroly požadavků může přednášející také dobrovolně předat kontrolu uživateli prostřednictvím funkce Udělení přístupu.

4. Pozadí a rozostření pozadí

Pokud nemáte doma zřízenou kancelář nebo chcete během videohovoru zablokovat další lidi na pozadí, rozmazání pozadí nebo přidání vlastního pozadí to udělá.

  Jak získat RSS odkaz na podcast na iTunes

Microsoft Teams tuto funkci poskytuje nativně a je vynikající. Dokáže přesně detekovat osobu, izolovat ji od jejího pozadí a rozmazat jej nebo zcela nahradit. Tato funkce je k dispozici pouze v aplikacích pro stolní počítače, nikoli ve webové aplikaci Microsoft Teams.

5. Nahrávky a přepisy

Schůzky konané v reálném životě, tj. se všemi členy fyzicky přítomnými v místnosti, jsou organizovány kolem agendy a následují schůzky. U online schůzek není důvod přestat používat některý z těchto nástrojů, pokud to později pomůže.

Microsoft Teams uživatelům umožňuje nejen zaznamenat schůzku, ale může také vygenerovat její přepis. Je pravda, že tato konkrétní funkce vyžaduje podnikovou licenci, ale přepis je poměrně přesný a nikdo jej nemusí ručně vytvářet.

Závěr

Toto je stručný seznam funkcí Microsoft Teams pro schůzky. Schůzky jsou pouze jednou částí aplikace; nabízí také plánování směn, rozsáhlé řešení volání a vynikající nastavení spolupráce. Můžete najít nástroje pro schůzky, které nabízejí podobné nebo poněkud srovnatelné funkce jako Microsoft Teams, ale alternativy jsou obvykle zaměřeny na schůzky a mimo webové konference nemají moc co nabídnout.