5 nejlepších herního booster softwaru pro Windows 10

Hry jsou některé z aplikací, které nejvíce potřebují zdroje a které budete na svém systému spouštět. Aby bylo možné spustit hru, váš systém musí splňovat minimální požadavky. Ve skutečnosti je vždy nejlepší zkontrolovat minimální požadavky hry, než si ji koupíte.

Herní požadavky jsou v podstatě hardwarové specifikace, které musí váš systém splňovat, aby bylo možné hru spustit. Čím lepší hardware, tím lépe bude vaše hra běžet. Nebude lagovat a získáte mnohem vyšší FPS (za předpokladu, že to hra podporuje).

Software pro posílení hry

Herní výkon pro Windows 10

Výkon hry závisí do značné míry na hardwaru vašeho systému. To znamená, že můžete mít základní hardware potřebný ke spuštění hry nebo lepší, ale hra stále nemusí fungovat dobře. To se děje z několika důvodů; hra sdílí systémové prostředky s jinými procesy ve vašem systému nebo váš hardware není nakonfigurován pro běh na vysokou kapacitu.

Pokud výkon vaší hry zaostává, ujistěte se, že nespouštíte jiné úlohy náročné na zdroje a že vaše hra používá GPU. Pokud budete mít i nadále problémy s výkonem hry, můžete zkusit použít aplikaci pro posílení hry.

  Jak opravit problém s nereagující nabídkou Start systému Windows 11

Co je software pro posílení hry?

Herní výkon závisí na dobrém hardwaru a schopnosti hry jej používat výhradně nebo využít hardware. Uživatel to nemusí být schopen zaručit, pokud neví, jak ovládat způsob, jakým systémový hardware využívají jiné aplikace. To je to, co aplikace pro posílení her obecně dělají; pomáhají uvolnit systémové zdroje a upřednostňovat hru nad všemi ostatními, to vše při zachování stability systému.

Game booster software vám neposkytne exponenciální vylepšení výkonu, např. pokud váš systém podporuje FPS až 60 FPS, najednou nebudete moci hrát hru ve 120 FPS.

Software pro posílení hry pro Windows 10

Existuje spousta různých aplikací, které si můžete nainstalovat, abyste zvýšili herní výkon v systému Windows 10. Nejprve byste měli vyzkoušet herní režim a zjistit, zda to pomůže. U některých her to zvyšuje výkon, ale u jiných to všechno zhoršuje. Pokud ji používáte, nejprve ji deaktivujte a zkontrolujte, zda se výkon vaší hry zlepšuje.

Zde je několik aplikací, které můžete zkusit zvýšit výkon hry ve Windows 10.

1. Hra Oheň 6

Hra Oheň 6 má bezplatnou verzi, která má minimální optimalizaci, a placenou verzi, která má všechny zvonky a píšťalky, které potřebujete k optimalizaci výkonu hry ve Windows 10. Tato aplikace nabízí zvýšení výkonu v reálném čase; to znamená, že zatímco hrajete svou hru, aplikace poběží na pozadí, aktivně sleduje procesy ve vašem systému a spravuje je tak, aby vaše hra vytěžila maximum z hardwaru.

  Jak pořídit snímek obrazovky uzamčení a přihlašovací obrazovky ve Windows 10

Pokud získáte placenou verzi, užijete si specifické optimalizační schopnosti aplikace pro Windows 10.

2. WTFast

WTFast je podobná Game Fire 6 s tím rozdílem, že tato aplikace je speciálně určena pro online hry. Řídí zpoždění neboli rychlost internetu a vaše připojení k herním serverům. Pokud máte problémy s vysokým pingem, přestože máte stabilní a rychlé připojení k internetu, je to nástroj, který stojí za to vyzkoušet. Platí se a nejedná se o jednorázovou platbu; aplikace funguje na modelu předplatného a funguje na základě systému, tj. cena vašeho předplatného se bude měnit podle počtu systémů, na kterých plánujete aplikaci používat. Nabízí bezplatnou zkušební verzi, takže před přihlášením k odběru vyzkoušejte.

3. Razer Cortex Boost

The Razer Cortex Boost aplikace od společnosti Razer, výrobců CPU a GPU čipů, která cílí na hráče. Aplikace je zdarma a nezáleží na tom, zda váš systém má hardware Razer nebo ne. Bude fungovat s procesory Intel a GPU AMD nebo Nvidia. Zvýšení výkonu nemusí být stejné, jako byste získali, kdybyste používali hardware Razer, ale všimnete si rozdílu. Aplikace podporují vybrané hry a většinou jsou podporovány oblíbené tituly.

  Jak opravit, že aplikaci nelze otevřít pomocí vestavěného účtu správce v systému Windows 10 Chyba

Aplikace také nabízí rozšířený pohled na to, jak dobře si hra vede; bude mapovat FPS, které získáte ve hře. Můžete jej použít ke zvýšení výkonu jakékoli aplikace ve vašem systému, nejen her.

4. Wise Game Booster

Wise Game Booster je bezplatná aplikace, která dokáže spravovat procesy ve vašem systému, spravovat síťovou aktivitu a ukončovat nepotřebné aplikace, aby vaše hra zvýšila výkon. Není tak výkonná jako Game Fire 6, ale pokud potřebujete malý nástroj pro správu procesů, tato aplikace je dobrou volbou.

5. MSI Afterburner

MSI Afterburner je nástroj pro přetaktování. Můžete jej použít k přetaktování CPU i GPU. Jakmile budou tyto hardwarové komponenty přetaktovány, vaše hry z nich budou moci získat více výkonu a více využití. Aplikace nespravuje systémové procesy a nevyvažuje využití systémových prostředků. MSI Afterburner slouží k vyladění hardwaru. Jakmile přetaktujete svůj hardware, můžete spustit i další booster software.

Přetaktování je však vážná věc, takže pokud nevíte, co děláte, měli byste se držet ostatních aplikací na tomto seznamu.

Závěr

Existuje limit toho, jak moc můžete zvýšit výkon systému nebo hry, která běží na vašem systému. Váš hardware je v podstatě to, co věci omezuje, takže na to pamatujte, když hrajete hru. Důrazně vám doporučujeme využít zkušební verze těchto aplikací, než si nějakou koupíte, a uvidíte, zda se vám nákup vyplatí.