5 nejlepších nástrojů, které vám pomohou detekovat upravené obrázky

Zjistit, zda byl obrázek zpackaný, může být těžké, ale existuje několik užitečných bezplatných nástrojů, které vám mohou pomoci. Tyto nástroje usnadňují odhalování pravdy za obrázky, takže můžete rozlišit, co je skutečné a co ne. Níže vám představíme nejlepší nástroje pro detekci upravených obrázků a ukážeme vám, jak fungují.

Image Edited poskytuje jasnou indikaci, zda byl nahraný obrázek upraven. Jakmile přetáhnete fotografii nebo ji nahrajete do nástroje, uvidíte jeden z následujících verdiktů; Ano, pravděpodobně a ne.

Dokáže identifikovat běžné editační techniky, jako je oříznutí, změna velikosti, otočení, klonování, léčení, rozmazání, doostření, úprava barev atd.

Kromě jasného verdiktu vám může ukázat úplná nezpracovaná EXIF ​​data pro váš obrázek, jako je model fotoaparátu, datum, umístění a další. Poskytne vám také seznam softwaru, kterým mohl být obrázek upraven. Všechny tyto funkce jsou zdarma, ale pokud hledáte podrobnou analýzu, můžete kontaktovat tým Image Edited pro cenu.

Abychom tento nástroj otestovali, stáhli jsme si obrázek a upravili jej pomocí editoru fotografií. Níže můžete vidět před (vlevo) a po (vpravo) fotografie:

Upravený obrázek jsme pak nahráli do Image Edited. Zde jsou výsledky, které jsme získali:

Fake Image Detector provádí analýzu úrovně chyb (ELA), aby našel nesrovnalosti v úrovních komprese obrázku, který jste nahráli. Bere také v úvahu metadata obrázku, aby bylo možné zkontrolovat, zda byl obrázek zpracován.

  13 nejlepších platforem pro video rozhovory v roce 2022 pro rychlejší najímání

Rozhraní je poměrně jednoduché a uživatelsky přívětivé. Vše, co musíte udělat, je nahrát obrázek z počítače a kliknout na Skenovat nyní. Výsledek budete mít během několika sekund. Všimněte si, že podle vývojářů nástroje je přesnost mezi 60 a 70 procenty.

Zde je výsledek zmanipulovaného obrázku, který jsme nahráli:

FotoForensics je jednou z nejpopulárnějších možností a používá různé typy dat, jako jsou JPEG, ELA a metadata, aby určila originalitu obrázku. Funguje to trochu jinak než většina ostatních nástrojů, které uvidíte online.

Když nahrajete obrázek a požádáte FotoForensics o jeho analýzu, proces začne analýzou úrovně chyb (ELA). Počáteční výsledek se zobrazí vedle původního obrázku, který jste poskytli. Pokud byl obrázek, který jste nahráli, zfalšován nebo byl jakýmkoli způsobem pozměněn, v analyzovaném výsledku uvidíte barvy. Pokud se však jedná o nedotčenou původní fotografii, analyzovaný snímek bude mít pouze bílou barvu.

Kromě toho nabízí FotoForensics řadu alternativních metod analýzy, ke kterým máte přístup prostřednictvím nabídky na levé straně pro přesnější analýzu. To se může hodit, pokud máte co do činění s obrázkem vytvořeným jedním z nejlepších online AI foto editorů.

Zde je návod, jak analyzoval naši zmanipulovanou fotografii:

Ghiro je dalším nástrojem, který nabízí různé metody analýzy fotografií. Mezi ně patří mimo jiné ELA, generování hash digestu, párování hash listů, podpisový engine a extrakce řetězců.

Pomocí generování hash digestu nástroj vytvoří jedinečný kód pro obrázek na základě jeho dat, který lze následně použít ke zjištění stavu obrázku. Při porovnávání seznamu hash máte kód obrázku pouze vy; můžete poskytnout seznam kódů a najde všechny obrázky, které těmto kódům odpovídají.

  Nejste si jisti, kdo čte vaše e-maily? Vyzkoušejte těchto 11 nástrojů pro sledování e-mailů

Extrakce řetězců umožňuje nástroji najít veškerý text skrytý v obrázku, jako jsou adresy URL, jména nebo data, a identifikovat cokoli neobvyklého. Metoda podpisového enginu zobrazuje nejdůležitější informace o snímku, například kde byl pořízen, jaký fotoaparát byl použit, jaký byl ostřící bod a podobně.

Při použití Ghiro budete muset nahrát obrázek jako jeden z vašich projektů. Obrázky, které jste přidali, můžete zkontrolovat v části Obrázky nástroje.

Stojí za zmínku, že Ghiro vyžaduje stažení a instalaci do vašeho zařízení. Toto je nástroj pro Linux, takže pokud používáte jiný OS, jako je Windows, musíte mít virtuální stroj, jako je QEMU nebo VirtualBox, abyste jej mohli spustit.

Zde jsou výsledky, které nám Ghiro poskytl pro náš zmanipulovaný obrázek:

JPEGsnoop je další program ke stažení, ale pouze pro uživatele Windows. Když nahrajete obrázek k analýze v nástroji, JPEGsnoop okamžitě zobrazí základní informace záhlaví, jako jsou rozměry a režim komprese. Toto je váš první pohled na make-up obrázku.

Poté se můžete hlouběji ponořit do nastavení komprese obrazu a ukázat kvantizační tabulky a Huffmanovy tabulky. Pro zajímavější analýzu můžete prozkoumat koeficienty diskrétní kosinové transformace (DCT), které poskytují vizuální reprezentaci toho, jak je obraz rozdělen a komprimován.

  Co dělat před (a po) odcizení telefonu

Jednou skvělou funkcí je histogram, který vám poskytuje graf hodnot pixelů. To pomáhá odhalit jakékoli podivné věci na obrázku, které by mohly být úpravy nebo změny.

Zde jsou naše výsledky:

Další způsoby, jak identifikovat zmanipulované obrázky

Zatímco použití speciálních detektivních nástrojů může být užitečné pro rozpoznání úprav obrázků, existuje několik dalších způsobů, jak to udělat ručně.

Začněte tím, že dáte obrázku dobrý a blízký vzhled. Hledejte cokoli, co se vám zdá nepřístojné, jako jsou podivné změny barev nebo věci, které neladí s pozadím. Upravené obrázky mají často neostré okraje nebo vypadají jako vystřižené a vložené, takže přiblížení vám může pomoci najít tyto záludné nepravidelnosti.

Pokud máte co do činění s fotkou davu, dávejte si pozor na případné úlohy kopírování a vkládání. Máme průvodce různými způsoby ruční detekce upravených obrázků, který se ponoří hluboko do těchto technik, aby vám pomohl stát se skutečným profesionálem v odhalování manipulovaných obrázků.

Rozlišujte skutečnost od fikce

Detektory falešných obrázků vám mohou pomoci rozluštit skutečné příběhy za pixely a vyhnout se falešným zprávám, podvodům nebo hoaxům, které používají upravené obrázky. Mohou vám také pomoci stát se digitálním detektivem a dozvědět se více o historii a kontextu obrázku nebo zlepšit své vlastní editační schopnosti. Vyzkoušejte tyto nástroje a přesvědčte se sami.