5 nejlepších platebních platforem pro nezávislé pracovníky a blogery

Pokud chcete být na volné noze nebo bloggerem, budete muset jednat se zahraničními klienty a pro své podnikání přijímat více měn.

Dnešní příspěvek bude hovořit o nejlepších platebních řešeních pro blogery a nezávislé pracovníky, která vám výrazně usnadní přijímání plateb.

Tento příspěvek je kompilací založená na hloubkovém výzkumu a doporučení některých špičkových nezávislých pracovníků, kteří již tyto platformy vyzkoušeli a otestovali. Udržujte seznam krátký, ale ilustrativní; Budu mluvit o některých platebních platformách, které byste měli zvážit.

Tak začněme.

Moudrý

Wise je mezinárodní transferová služba, která je poměrně novým hráčem na trhu. Co je na TransferWise jedinečné, jsou konkurenceschopné směnné kurzy, informovanost o poplatcích předem.

Doba, kterou TransferWise potřebuje ke zpracování platby, je variabilní faktor v závislosti na měnách, zemích, platebních metodách a částce.

Jakmile se přihlásíte na jejich stránky, budete mít přístup k vestavěnému převodu cen, kde si můžete vybrat měnu pro odesílatele i příjemce a zadat částku. Živá kalkulačka směnných kurzů převede částku vhodnou pro zemi a měnu příjemce, použije její poplatky a poskytne vám přibližné datum dokončení transakce.

Takže vidíte, všechno víte dopředu, a pokud jste šťastní, můžete pokračovat.

Jako nezávislý pracovník se můžete rozhodnout otevřít si osobní nebo firemní účet; je to tvoje volba. Ale ať si vyberete cokoli, je to ZDARMA! Můžete posílat nebo přijímat platby ze všech hlavních zemí, včetně USA, Indie, Číny, Spojeného království atd. Pokud sídlíte v Indii, pak by bylo skvělou možností obdržet USD a dostat zaplaceno v nejlepším případě v INR. kurz měny.

  Jak ovládat, kdy váš Mac automaticky přejde do režimu spánku

BTW, zdá se, že TransferWise ano 19krát levnější než PayPal.

Payoneer

Pokud hledáte alternativu k PayPal, Payoneer může být pro vás skvělou volbou. Payoneer vyniká tím, že uživatelé mohou přijímat a provádět online platby pomocí několika kliknutí, sledovat zůstatek na svém účtu a dokonce i celou historii transakcí.

Payoneeru trvá zpracování plateb 3–5 pracovních dní a podporuje následující měny.

  • americký dolar
  • eur
  • GBP
  • CAD
  • AUD
  • JPY
  • CHN
  • PLN
  • TŘÍT
  • VND

Můžete odesílat nebo přijímat platby z jiného účtu Payoneer nebo tradičních bankovních účtů. Poplatky se liší a podrobnosti si můžete ověřit na nich stránka poplatků.

Revolut

Revolut se již může pochlubit více než 6 miliony věrných uživatelů jen tím, že jsou peněžní transakce jednodušší, bezproblémové a na dosah ruky. Chcete-li začít s Revolutem, stáhněte si aplikaci z iStore nebo GooglePlay Store, zaregistrujte se a otevřete si účet.

Jako freelancer je nezbytné mít přehled o tom, odkud vaše peníze pocházejí a kam jdou osobně i profesionálně.

Mobilní aplikace Revolut je úhledná, rychlá a nabízí téměř vše, co můžete v rámci aplikace dělat. Je to jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl.

Podnikatelský účet Revolut vám pomůže zbavit se nechtěných změn ve jménu směnných kurzů, přeshraničních převodů a dalších druhů poplatků, které si nikdo z nás nepamatuje, a přesto v dlouhodobém horizontu o kus peněz přijdeme.

Revolut také hraje roli vašeho účetního a spravuje váš účet, což vám umožňuje být produktivní a dělat to, co umíte nejlépe. Dovedně obchoduje až s 29 měnami.

Proužek

Proužek je řešení pro zpracování plateb pro podniky, které při svých tržbách a zisku spoléhají na internet. Funkce, které vám Stripe nabízí, jsou chytrá platební stránka, přizpůsobená sada nástrojů uživatelského rozhraní, fakturace, možnosti platby prostřednictvím karet, peněženek, měn, bankovního převodu a další.

Můžete také použít jeho mobilní rozhraní, možnost autorizace pro optimalizaci příjmů, radar Stripe, 3Dsecurity a řešení sporů k zapojení jakéhokoli druhu podvodných situací, finanční výkaznictví, konsolidované výkaznictví, účetní podporu a mnoho dalších takových moderních funkcí.

Standardní doba, kterou Stripe potřebuje ke zpracování plateb, je 5–10 pracovních dnů. Stripe působí ve více než 20 zemích a obchoduje ve více než 135 měnách.

PayPal

Bez tohoto seznamu nebude úplný PayPal.

Jak už mnozí z vás možná vědí, PayPal je online platební služba, která vám umožní přijímat platby a přijímat platby s naprostou efektivitou a rychlým a snadným způsobem. S více než 270 miliony uživatelů, kteří pokrývají 200 zemí a provádějí transakce ve více než 26 měnách, je PayPal celosvětově nejrozšířenějším systémem pro zpracování plateb, který je velmi uživatelsky přívětivý.

Vše, co musíte udělat, je vytvořit si účet v PayPal a poté jej propojit s vaší kreditní/debetní kartou. Váš účet by pak měl být ověřen do 48 hodin. Poté můžete začít přijímat a posílat peníze lidem v různých částech světa, ať jste kdekoli.

Na oplátku vybírá určité poplatky za zpracování plateb. Za každou transakci provedenou v rámci Spojených států vám bude účtováno 30 centů. Pokud dostáváte peníze z USA, PayPal strhne 2,9 % z celkové částky. Pokud jsou transakce prováděny mezi jinými zeměmi, pak jsou poplatky 4,4% spolu s konkrétním procentuálním poplatkem pro příslušnou zemi. Obvyklá doba, kterou PayPal potřebuje ke zpracování plateb, je 3–5 pracovních dnů (kromě soboty, neděle a svátků).

Některé z fantastických funkcí, které PayPal nabízí, jsou PayPal.Me, kde si můžete vytvořit svůj odkaz se svým jménem, ​​obrázkem, sdílet tento odkaz prostřednictvím SMS, sociálních médií a e-mailů se svými klienty.

Můžete vytvářet vlastní faktury, odesílat je na více účtů, odesílat plánované faktury podle preferovaného data a odesílat opakované faktury, sledovat všechny faktury a přijímat úplné nebo částečné platby. Žádost o platbu můžete také sdílet přímo e-mailem. Vaši klienti mohou provést platbu pomocí svého vlastního účtu PayPal nebo prostřednictvím svých bankovních účtů, debetních a kreditních karet.

Závěr

Toto jsou některé z nejoblíbenějších platebních služeb, pro které se můžete rozhodnout. Samozřejmě existují i ​​další možnosti platby, na které se můžete podívat, jako je aplikace Cash, QuickBooks Online, Skrill, Venmo, Dwolla, Xero, Escrow, Western Union, Moneygram, Paymo atd.

Na trhu tedy není nedostatek nástrojů pro zpracování plateb. Dejte si ale pozor na podvodníky, kteří se hrnou na tyto platformy. Doufám, že vám tento článek pomůže zaměřit se na preferovaný systém zpracování plateb a začít s vaší kariérou na volné noze.

Chcete základní informace o volné noze? Navštivte průvodce pro začátečníky k zahájení kariéry na volné noze.

x