5 oblíbených her pro Windows, které fungují na Linuxu

Hraní se na Linuxu stává normou díky technologiím jako Wine, které usnadňují spouštění her pro Windows. V tomto seznamu pokryjeme 5 nejoblíbenějších her pro Windows, které fungují na Linuxu a které můžete hrát právě teď.

Vezměte prosím na vědomí, že ačkoli tyto hry fungují na Linuxu, žádná z těchto her nemá oficiální podporu pro tuto platformu. Pokud narazíte na problém s hrou, neobtěžujte vývojáře. Místo toho hledejte hru dál WineHQ.orga pomozte ostatním uživatelům Linuxu s odstraňováním chyb!

1. League of Legends

League of Legends (aka LoL) je jednou z největších online bojových her pro více hráčů na světě. Každý den se miliony lidí přihlašují, aby si to vyhráli se svými oblíbenými postavami online.

Fanoušci této strategické hry toužili po nejdelší dobu hrát ji na svých linuxových sestavách. Od roku 2018 je to nyní možné díky spouštěči her Lutris.

Jak LoL pracovat na Linuxu

Krok 1: Hraní Leauge of Legends na Linuxu vyžaduje Spouštěč hry Lutris. Nainstalujte program do počítače se systémem Linux podle těchto pokynů.

Krok 2: Jakmile spustíte aplikaci Lutris na vašem počítači se systémem Linux, přejděte na oficiální stránku skriptů LoL pro Linux. Poté vyhledejte tlačítko instalace vedle položky „Nejnovější verze“ a klikněte na něj.

Krok 3: Když kliknete na tlačítko Instalovat na stránce LoL, Lutris by se měl otevřít a spustit průvodce instalací. Postupujte podle pokynů na obrazovce a spusťte hru na počítači se systémem Linux.

  Zabraňte přechodu systému Windows do režimu spánku, když Chrome stahuje soubory

Krok 4: Když Lutris dokončí instalaci League of Legends na vašem počítači se systémem Linux, budete ji moci hrát. Najděte „League of Legends“ ve spouštěči hry a kliknutím na ikonu hrát ji spusťte!

2. Overwatch

Overwatch je velmi oblíbená online soutěžní hra FPS pro více hráčů vyvinutá společností Blizzard Entertainment pro PC, Ps4 a Xbox One. Na výběr je celá řada různých postav a každá z nich má jiné schopnosti, které lze využít k vítězství v zápase.

Blizzard Entertainment Linux dlouho ignoruje a v minulosti měli linuxoví hráči, kteří své hry zprovoznili, hraní zakázáno. Časy se naštěstí změnily a Blizzard aktivně zaujímá odlišný přístup k uživatelům Linuxu a díky tomu je nyní možné na platformě hrát hry jako Overwatch.

Zprovoznění Overwatch

Overwatch běží na Linuxu docela dobře, ale ne bez šťouchání a speciálních pokynů. Chcete-li se dozvědět, jak můžete tuto hru hrát na vaší vybrané distribuci Linuxu, podívejte se na našeho podrobného průvodce!

3. The Elder Scrolls V: Skyrim

Vyvinuto společností Bethesda Softworks, The Elder Scrolls V: Skyrim je oblíbená pro fanoušky RPG. V této hře je toho hodně. Můžete si vytvořit svou vlastní postavu, prozkoumat obrovský svět, bojovat s draky, získat úžasné magické schopnosti, připojit se k frakcím a dokonce se oženit! Stačí říci, že je to jedna z nejlepších her svého žánru, a z tohoto důvodu se mnoho linuxových hráčů dožadovalo vydání Skyrimu pro Linux.

I když fanoušci opakovaně otravují Bethesdu, aby vydala své hry na Linux, nikdy se to nestane. V důsledku toho, pokud chcete hrát Skyrim na Ubuntu nebo jakémkoli jiném operačním systému s otevřeným zdrojovým kódem, budete se muset uchýlit k použití Wine.

  Jak synchronizovat aktivity časové osy mezi počítači ve Windows 10

Zprovoznění Skyrimu

Skyrim je tak náročný na práci na Linuxu, takže jsme mu věnovali celý příspěvek. Následujte tento odkaz a za chvíli zabijete draky!

4. Doom (2016)

ID Software a Linux mají komplikovaný vztah. Po léta byla společnost sama ve vydávání svých titulů nativně pro uživatele Linuxu. Věci pro vývojáře se však zhoršily, když se ukázalo, že na Linuxu nevydělávají žádné peníze, a v důsledku toho přestali na platformě vydávat hry.

Před několika lety vydali Doom 2016. Je to hra určená pouze pro Windows, která zcela nově představuje slavnou sérii stříleček z pohledu první osoby. Následuje „Doom Guy“ na jeho cestě za bezplatné ničení příšer a démonů pomocí různých zbraní.

Jak funguje Doom (2016).

Doom (2016) funguje překvapivě dobře na Linuxu přes SteamPlaya to vše díky Vulkan, open-source grafickému API, které mnoho vývojářů podporuje přes Microsoft DirectX.

Krok 1: Nainstalujte Steam do svého počítače se systémem Linux vyhledáním „Steam“ způsobem, jakým obvykle instalujete programy. Alternativně, stáhněte si to odtud.

Krok 2: Po nastavení služby Steam se přihlaste ke svému účtu.

Krok 3: Postupujte podle našeho průvodce a zjistěte, jak povolit SteamPlay v systému Linux.

Krok 4: Vyhledejte ve své knihovně „DOOM (2016)“ a nainstalujte jej.

Krok 5: Kliknutím na „Play“ spusťte hru. Poté přejděte do nastavení hry a změňte výchozí možnosti vykreslování na „VULKAN“.

Krok 6: Užijte si hru!

5. Válečný rám

Warframe je bezplatná online kooperativní/PvP střílečka z pohledu třetí osoby pro Windows, Xbox, PS4 a Nintendo Switch. Hru vyvinula společnost Digital Extremes a soustředí se na směs stealth, parkouru a dalších akčních herních prvků.

  Jak vysílat zvuk na dvě různá zařízení v systému Windows 10

V současné době Digital Extremes neplánuje vytvořit linuxovou verzi hry. Naštěstí lidé z Lutris mají vynikající instalační skript hry, který umožňuje, aby ji bylo možné hrát na nesčetných open source operačních systémech, jako je Ubuntu, Arch Linux a další.

Zprovoznění Warframe

Warframe je hratelný na Linuxu díky smart Lutris skript. Automaticky se nainstaluje a postará se o hru za vás.

Poznámka: Někteří uživatelé, kteří používají tento skript, hlásili problémy se zvukem, takže hru hrajete na vlastní nebezpečí!

Krok 1: Přejděte do našeho průvodce a zjistěte, jak nainstalovat Lutris na Linux. Pak, navštivte instalační program Warframe na Lutris.com.

Krok 2: Najděte tlačítko „Instalovat“ a kliknutím na něj spusťte proces instalace Warframe v Lutris. Mějte na paměti, že stažení hry může chvíli trvat.

Krok 3: Když instalační program skončí, vyberte „Warframe“ a poté jej spusťte kliknutím na tlačítko přehrávání!

Závěr

V tomto seznamu jsme si prošli, jak zprovoznit některé skvělé hry pro Windows na Linuxu. Těchto pět her však není jedinými moderními hrami, které fungují na Linuxu! Na seznam hratelných her každý den přibývají desítky dalších! Pro více informací se podívejte WineHQ nebo Lutris.

x