5 Smarthome zařízení, která byste si neměli kupovat

Ne všechna chytrá zařízení má smysl kupovat. Mnohé z nich jsou drahé, obtížně se používají a ve srovnání s typickým „hloupým“ zařízením nabízejí jen malé, pokud vůbec nějaké výhody. Opravdu potřebujete chytrý polštář nebo chytrou ledničku? Ne, nechceš.

Chytré chladničky rychle zastarají

Když si kupujete spotřebič, jako je sporák nebo lednice, obvykle očekáváte, že vydrží mnoho let. Jsou to značné investice a obvykle drahé, takže je nechcete vyměňovat každé dva nebo tři roky. Inteligentní lednice tuto investici jen přidávají některé případy stojí o 800 dolarů více než jejich „hloupý“ ekvivalent.

Dodatečné náklady byste mohli ospravedlnit, pokud chladnička vydrží tak dlouho, ale výrobci mají hrozné výsledky, pokud jde o údržbu softwaru v chytré lednici. Z tohoto důvodu nemusí vaše drahá lednička vydržet ani deset let. A funkce, které poskytují, jako je rozhraní dotykové obrazovky nebo hlasový asistent, lze obvykle replikovat pomocí tabletu. Raději si koupíte normální lednici a na dveře namontujete tablet. Pokud tablet zastará, alespoň jej můžete vyhodit a nechat si lednici.

Vaše toaleta nepotřebuje Bluetooth

Věřte nebo ne, ta věc ve tvaru krabice je chytrá toaleta.

I na první pohled je těžké dostat se za pojem chytrá toaleta. A doporučení proti nákupu jednoho je dokonalým příkladem příliš mnoha komplikací a výdajů za nedostatečný užitek.

Zvažte, co chytré některé toalety nabízejí: vyhřívaná sedadla, noční osvětlení, dálkové ovladače, reproduktory Bluetooth a nastavitelnou teplotu vody. Některé nabízejí dotykové obrazovky pro nastavení preferencí; jiné se mohou pochlubit lepší spotřebou vody.

Ale můžete replikovat některé tyto funkce, jako je Bluetooth reproduktory a noční osvětlení a stále používat standardní toaletu. Také byste ušetřili; chytré toalety mohou stát kdekoli mezi 900 dolarů a 8000 dolarů. A to často nezahrnuje náklady na instalaci, která může vyžadovat elektrikáře, pokud nemáte pohodlnou elektroinstalaci pro vaši toaletu.

Standardní toaleta nevyžaduje elektrické práce a může se pohybovat od $100 na 320 dolarů v závislosti na volitelných funkcích, jako je systém duálního splachování, který šetří spotřebu vody.

Chytré polštáře nejsou ani polštáře

Chytré polštáře jsou zvláštní nabídkou. Slibují, že udělají vše od sledování vašeho spánku přes měření srdeční frekvence až po zastavení chrápání. Ale nejsou levné. Chytrý polštář se často pohybuje v rozmezí 200 $.

Zaplatit si za dobrý polštář, na kterém můžete usnout a druhý den se probudit bez bolesti krční páteře, se vyplatí. S chytrými polštáři je ale problém — většinou jsou jen vložkou.

Vzhledem k tomu, že zařízení jsou pouze vložky, očekává se, že poskytnete svůj vlastní polštář a vložíte sledovací zařízení. To znamená, že musíte utratit 200 dolarů za gadget a více peněz za dobrý polštář, chcete-li se pořádně vyspat.

Možná již vlastníte jiné zařízení, které slibuje podobné sledování spánku Apple Watch nebo FitBit. Vzhledem k tomu, že peníze za vaše hodinky jsou již utracené, bude lepší, když je použijete ke sledování spánku a peníze navíc použijete na nákup hezčího polštáře, abyste mohli lépe se vyspat.

Chytré láhve na vodu jsou zcela zbytečné

Chytré láhve na vodu existují na základním předpokladu. „Pravděpodobně nepiješ dost vody.“ Někteří budou dokonce vychvalovat starou moudrost vypít osm sklenic denně. Je tu však problém – pravidlo osmi sklenic vody denně je naprostý nesmysl. Není potřeba pít tolik vody.

Některé chytré láhve na vodu se snaží věci změnit tím, že navrhují na základě vaší hmotnosti, aktivity a podobně, ale pravdou není, že neexistují žádné přesvědčivé studie, které by přesně vykreslovaly, co by měl člověk za den vypít, dokonce i na základě hmotnosti nebo cvičení.

Ještě horší je tvůj