5 Výkonné nástroje pro sledování výkonu služby SharePoint

Microsoft SharePoint je platforma, která významně napomáhá organizaci a řízení organizačních aktivit. Díky jeho rychlému a přístupnému designu můžete okamžitě přistupovat k lidem, aplikacím a obsahu.

Microsoft SharePoint je komplexní platforma pro organizaci, sdílení a komunikaci informací. Poskytuje různé funkce, které uživatelům pomáhají efektivněji spravovat jejich data. SharePoint se také používá k vytváření intranetů a extranetů webových portálů.

Obrazový kredit: thinkebiz

Pomocí tohoto webového nástroje mohou uživatelé spolupracovat na projektech a sdílet informace. Můžete sledovat a sdílet projekty a vytvářet a spravovat dokumenty, kalendáře, kontakty a skupiny.

Zahrnuje blogový engine, nástroje pro spolupráci, správu informací, správu úkolů, vedení záznamů, zabezpečení a automatizaci. Nejnovější verze SharePointu má být robustní, adaptabilní a rychlejší.

SharePoint je integrován s Office 365. Lze k němu také přistupovat online jako serverové vydání a službu předplatného. Je to cenný nástroj pro podniky všech velikostí.

Jak se SharePoint liší od Onedrive?

Uživatelé mohou spolupracovat na souborech a dokumentech pomocí Microsoft OneDrive a SharePoint, dvou možností online úložiště. Může být náročné vybrat, který program je pro konkrétní situaci nejlepší, protože oba nabízejí mnoho funkcí, které se od sebe liší.

Obrazový kredit: techcommunity.microsoft

Společnosti všeho druhu využívají cloudové úložiště OneDrive a známý nástroj pro spolupráci SharePoint. OneDrive má řadu funkcí, jako je vytváření složek a štítků, což z něj činí lepší volbu pro některé uživatele. SharePoint je robustnější a má mnoho funkcí, díky kterým je lepší volbou pro podniky všech velikostí.

Pouze platforma SharePoint nabízí podnikové funkce, jako je Project Management, automatizované procesy, větší úložná kapacita atd.

Zatímco Onedrive je k dispozici výhradně v cloudu, SharePoint je k dispozici on-premise i v cloudu.

Onedrive jde především o snadnost použití, což je významný rozdíl mezi těmito dvěma službami. Na druhou stranu je SharePoint vynikající volbou pro větší podniky, protože má více funkcí a možností, včetně možnosti vytvářet intranetové weby.

Proč je potřeba sledovat výkon SharePoint a server?

Populární technologie SharePoint splňuje požadavky mnoha různých podniků. Monitorování SharePointu zajišťuje, že jeho funkce fungují tak, jak bylo zamýšleno, a že kritické aplikace mají vždy přístup ke zdrojům potřebným pro co nejlepší fungování.

Web společnosti, správa dokumentů, správa projektů a platformy pro spolupráci budou zcela nedostupné, pokud určitá funkce nebo proces přestane fungovat.

I malé zpoždění může mít za následek špatnou použitelnost a pomalý výkon na celé platformě. Proto je nezbytné monitorovat server SharePoint, který hostí všechny aktivity SharePointu.

  Jak cestovat časem v „Animal Crossing: New Horizons“

Kromě toho může výpadek serveru bránit pracovníkům v terénu v přístupu na firemní portál, bránit týmové komunikaci, bránit přístupu k důležitým dokumentům a způsobit mnoho dalších problémů.

Proto je klíčové neustále monitorovat SharePoint a prostředí serveru, aby bylo zajištěno hladké fungování všech operací.

Pojďme se nyní podívat na některé z nejlepších nástrojů pro sledování výkonu SharePointu.

PRTG Paessler Network Monitor

Paessler Network Monitor je nástroj pro monitorování, sledování a správu pro všechny aspekty prostředí SharePoint.

Nabízí monitorování komponent SharePointu v reálném čase, jako jsou instance kontejneru SharePoint, farmy SharePointu a adresy URL SharePointu. Díky svým předdefinovaným senzorům začne PRTG monitorovat prostředí SharePointu během několika minut.

Jeho jediná centralizovaná konzola monitoruje každou metriku SharePointu, včetně objemu datového toku, počtu přenesených souborů, aktivních vláken, SQL dotazů, využití CPU a požadavků na stránky.

Jeho mobilní aplikace a automatická varování při překročení prahových hodnot zaručují, že je prostředí neustále pod dohledem.

Další funkce, jako jsou adaptabilní senzory pro sledování konkrétních datových sad a zálohování dat, zaručují, že každá součást sítě SharePoint je kompatibilní. Kromě toho může vytvářet různé přizpůsobené zprávy, které lze prezentovat ostatním starším členům.

Software PRTG je dodáván s 30 dny bez rizika před převedením na freewarovou verzi. Můžete si zakoupit jeho prémiovou licenci a odemknout další funkce.

Sledování výkonu Solarwinds je základním nástrojem pro zajištění stability a výkonu vašeho SharePoint Serveru. Špičkový výkon můžete zajistit provedením příslušných úprav, jakmile jasně pochopíte, jak fungují různé součásti serveru.

S Solarwinds mohou administrátoři rychle a snadno monitorovat výkon svých serverů SharePoint a velkých farem SharePoint z jediného monitorovacího panelu. Bez nutnosti přihlašování ke každému serveru zvlášť Solarwinds usnadňuje monitorování serverových objektů.

Když překročí určité prahové hodnoty výkonu, můžeme tento nástroj nastavit tak, aby generoval upozornění a upozorňoval na potenciální problémy. Je možné kombinovat historická a aktuální měření výkonu pro důkladnou kontrolu stavu SharePointu.

Pomáhá s podrobným sledováním metrik, jako je doba čekání na požadavky, rozhraní API mezipaměti a požadavky na SharePoint ve frontě, což umožňuje rychlé řešení problémů s hlavní příčinou a zlepšení výkonu.

Nejlepší funkce

 • Automatizované výstrahy založené na nastavených prahových hodnotách k provedení preventivních kroků před velkým selháním
 • Přizpůsobené sestavy metrik pro pochopení aktuálního a historického výkonu SharePointu
 • Určete umístění, součásti nebo infrastrukturu serveru způsobující problémy s pomalým načítáním stránky.
 • Snímek výkonu serveru v konkrétních okamžicích pro analýzu výkonu.

SolarWinds Server & Application Monitor (SAM) má vestavěný monitorovací nástroj Microsoft SharePoint, který nabízí komplexní informace o výkonu. Správci mohou přizpůsobit jeho úhledné rozhraní tak, aby sledovalo konkrétní data SharePointu v reálném čase a poskytovalo upozornění a hlášení z jednoho místa.

  Jak zakázat tlačítko Bixby na telefonech Samsung Galaxy

Software lze stáhnout a používat zdarma po dobu 30 dnů před přechodem na předplatné nebo trvalé licencování.

Správa monitorování SharePointu

ManageEngine Application Manager je komplexní a cenově dostupný nástroj pro monitorování aplikací, který efektivně monitoruje a spravuje servery SharePoint.

Sleduje výkon a dostupnost serverů SharePoint a nabízí hloubkovou analýzu využití serveru, aktivity uživatelů a pracovních postupů.

Toto řešení monitorování SharePoint navíc nabízí jednoduché webové rozhraní pro prohlížení a analýzu dat. Je to perfektní volba pro malé a střední podniky, které chtějí maximalizovat své investice do SharePointu.

Rychle diagnostikuje problémy, přesně měří širokou škálu parametrů a urychluje odstraňování problémů.

Nejlepší funkce

 • Pomáhá přidělovat databázový prostor co nejefektivněji.
 • Na základě kritických kritérií výkonu služby SharePoint určuje, jak často úlohy selžou nebo selžou.
 • Dohlíží na rozsáhlou infrastrukturu SharePoint tvořenou farmami SharePointu.
 • Poskytuje přehled o provozním stavu serveru SharePoint.

SharePoint’s ManageEngine Application Manager je řešení pro důkladné monitorování, které řeší každou oblast výkonu SharePointu. Sleduje aktivitu uživatelů, výkon serveru a výkon webových stránek. Poskytuje také uživatelům přístup k rozsáhlým nástrojům pro vytváření sestav a analýzy.

Jeho zkušební verzi můžete používat celých 30 dní, a pokud nepožádáte o komerční licenci, vrátí se k bezplatnému vydání.

Quest Metalogix Diagnostic Manager nabízí kompletní monitorování prostředí SharePoint, vytváření sestav a diagnostiku.

Pomáhá vám proaktivně identifikovat a řešit problémy s výkonem, optimalizovat prostředí SharePointu a zajistit, aby vaše farma SharePoint fungovala co nejefektivněji.

Správce diagnostiky dokáže najít a opravit problémy dříve, než se stanou vážnými, automatickým shromažďováním a analýzou dat z objektů SharePoint.

Zobrazení jediného řídicího panelu komplexně hodnotí výkon prostředí SharePoint a identifikuje všechny servery a stránky s nedostatečným výkonem nezávislé na umístění.

Systém také přichází s širokou škálou zpráv, které umožňují lokalizovat problémy, opravit je a plánovat vylepšení kapacity a výkonu.

Nejlepší funkce

 • Vytváří jedinečné zprávy založené na problémech ve vašem prostředí.
 • Pomáhá při odstraňování problémů ovlivňujících různé servery SharePoint, databáze a síť.
 • Proaktivní upozornění upozorňující správce na případná úzká místa.
 • Nabízí možnosti pro konfiguraci serverů SQL a fragmentaci databáze.

Quest Metalogix Diagnostic Manager poskytuje hloubkovou viditelnost prostředí SharePoint v reálném čase, včetně SQL, vyhledávání a databází obsahu. Cena softwaru je k dispozici na vyžádání a je zde bezplatná zkušební doba.

Sledování výkonu eginnovations SharePoint

eginnovations nabízí komplexní řešení sledování výkonu služby SharePoint pro SharePoint 2013, 2016 a 2019, které poskytuje přehledy v reálném čase a praktická doporučení.

Pro firmy je to skvělý způsob, jak sledovat prostředí SharePointu v cloudu, místním a hybridním prostředí. Sledování infrastruktury SharePointu je výhodné, takže problémy mohou být okamžitě opraveny a zlepšit výkon SharePointu.

  Jak chránit svůj profil Chrome heslem

Jeho přímočará webová konzole usnadňuje identifikaci přesné polohy zpomalení a určení, zda je na vině farma SharePoint nebo infrastruktura, která ji podporuje.

Správci SharePointu mohou z jednoho okna zobrazit všechny komponenty, včetně kolekcí webů, webových aplikací, růstu obsahu, databází, služeb, protokolů a dalších.

Umožňuje správcům odhalit problémy dříve, než se stanou úzkými hrdly nebo způsobí jiné problémy, což usnadňuje správu a optimalizaci výkonu SharePointu.

Nejlepší funkce

 • Správa SharePointu je jednodušší díky sledování protokolů Unified Logging System na jednom místě.
 • Sledování a hlášení nárůstu obsahu předem, aby se zabránilo explozi dat.
 • Automaticky identifikuje a mapuje závislosti SharePointu.
 • Využijte interní zprávy k posouzení trendů, aktivity uživatelů a růstu obsahu.

eG Enterprise eginnovations se stará o každý aspekt a parametr infrastruktury Microsoft SharePoint, aby pomohl správcům při zefektivňování, optimalizaci a odstraňování problémů s prostředím. Software má zkušební dobu a uživatelé si po zkušební době mohou zakoupit předplatné, trvalou nebo cloudovou komerční licenci.

Doporučené postupy monitorování SharePoint

Následuje několik klíčových prvků, které zajistí, že platforma SharePoint bude fungovat co nejefektivněji a nejefektivněji:

 • Pravidelná kontrola zdravotních zpráv.
 • Prozkoumejte protokoly a události ULS (Unified Logging System).
 • Sledování kapacity disku SQL Server.
 • Sledování používání serveru SharePoint.
 • Sledování webových komponent a aplikací.
 • Zavedení automatických upozornění.
 • Uživatelská přístupová práva na základě rolí.

Než se rozhodnete, měli byste si promyslet rozsah a nároky svého rozpočtu. Pečlivě zvažte své potřeby a mějte na paměti, že mnoho profesionálních řešení také přichází s bezplatnými zkušebními verzemi, které vám umožní vyzkoušet je před nákupem.

Závěr

Je nezbytné monitorovat výkon SharePointu kvůli mnoha závislostem, které zavedl do podniků, a skutečnosti, že mnoho úkolů a činností prochází jeho infrastrukturou. Vaší infrastruktuře by prospělo přidání některých monitorovacích nástrojů SharePoint, které zajistí, že se obchodní operace nezastaví. Doufám, že vaše platforma SharePoint bude mít prospěch z monitorovacích nástrojů, o kterých jsem hovořil.

Také by vás mohlo zajímat čtení o monitorovacích nástrojích Windows.

x