55 nejlepších aplikací pro Mac OS X roku 2021

Rok 2013 byl pro desktopový operační systém Apple a jeho uživatele dobrým rokem. S vydáním své 9. hlavní iterace v říjnu se OS X stal zdarma ke stažení pro všechny. Ačkoli 10.9 Mavericks nebyl upgradem, který by změnil hru, pokud jde o nové funkce, rozhodnutí cupertinského giganta uvolnit jej zdarma posunulo jeho podíl na trhu za všechny starší iterace OS X za pouhý měsíc. Taková míra růstu je dobrou zprávou pro vývojáře a následně i pro koncové uživatele. Čím rychleji platforma roste s každou aktualizací, tím bohatší je její softwarové úložiště. Uplynulý rok jsme zakončili působivým zátahem užitečných aplikací z Mac App Store a repozitářů třetích stran a jak je zvykem, rozhodli jsme se sestavit seznam těch nejlepších pro naše úžasné čtenáře.

Všimněte si, že tento seznam zahrnuje aplikace, které byly popsány zde na AddicitveTips během roku 2013, a vzhledem k počtu položek nebyl uspořádán v žádném konkrétním pořadí. Mnoho zde obsažených aplikací je také dostupných na více platformách, takže můžete narazit na několik snímků obrazovky mimo OS X.

1. Airmail (e-mailový klient s úžasným rozhraním, který podporuje více účtů Gmail, Yahoo, AOL a iCloud, synchronizuje přílohy s vaším účtem Dropbox a má vynikající funkci filtrování e-mailů)

2. Získejte aplikace pro Mac (Umožňuje vám snadno dávkové stahování a instalaci oblíbených aplikací pro OS X, jako je Ninite pro Windows; užitečné zejména pro nové počítače Mac nebo čerstvé instalace OS X)

3. BitTorrent Sync (Neomezená a bezpečná obousměrná P2P synchronizace souborů od kolegů za BitTorrentem)

4. FileDesk (Správce souborů s procházením v záložkách a podporou záložek; má bezplatné i placené verze)

5. HyperSwitch (Do OS X přináší přepínání aplikací zaměřené na náhled jako ve Windows)

6. Reditr (Klient Reddit bohatý na funkce s úžasným uživatelským rozhraním podobným TweetDeck a synchronizací mezi platformami Mac, Windows a webem)

7. Screenhero (Umožňuje vám sdílet, co je na vaší obrazovce, s jiným Macem v reálném čase s více uživateli a spolupracovat bok po boku prostřednictvím rychlých zpráv)

8. OnAir Player (Umožňuje vzdáleně streamovat hudbu mezi webem, Windows, Mac, Linux, Android, Amazon Kindle, Google TV a dokonce OUYA)

9. X-Mirage (placená aplikace; zrcadlení a nahrávání obrazovky vašeho iPhonu, iPodu touch nebo iPadu na vašem Macu)

10. Autotracker (Automaticky zaznamenává historii všech akcí probíhajících na vašem Macu)

11. WidgetRunner (Umožňuje používat widgety OS X Dashboard na ploše)

12. iBrowse (Umožňuje vám procházet zálohy iPhonu, iPadu a iPodu touch, snadno spravovat data aplikací a média z vašeho Macu)

13. SelfCloud (Umožňuje vám hostovat vaše vlastní cloudové úložiště přímo na vašem Macu, Windows PC, Android nebo iOS zařízení; žádné nahrávání na online servery)

14. Taskboard (Přidává multitaskingový panel na spodní okraj obrazovky, který vám umožní přepínat a zabíjet aplikace přesně jako klasický App Switcher tray v iOS 6 a nižších)

15. AppsBar (placená aplikace; multitaskingový panel naplněný nedávno zavřenými aplikacemi, který se posouvá dolů z horní lišty nabídek)

16. Quicksand (Automaticky synchronizuje nedávno otevřené soubory do složky na vašem Macu, na Google Drive nebo Dropbox)

17. Plain Cloud (Umožňuje procházet a spravovat soubory iCloud z vašeho Macu)

18. Tonido (Umožňuje vzdálený přístup k souborům, streamování médií a synchronizaci 2GB cloudového úložiště mezi hlavními platformami)

19. Genymotion (Rychlý, hladký emulátor Android založený na VirtualBoxu s přístupem ADB a podporou různých hardwarových senzorů)

20. F-Secure Key (Správce bezpečných hesel, populární výrobce bezpečnostního softwaru F-Secure; synchronizuje trezor hesel mezi Mac, Windows, Androidem a iOS)

21. FastToggles (Přidává systémové přepínače a další zkratky podobné ovládacímu centru iOS 7 do OS X Dock)

22. MediaFire (Oficiální desktopový klient pro slavnou službu hostování souborů s 50 GB cloudového úložiště a funkcemi synchronizace a sdílení jako Dropbox)

23. Klávesové zkratky (Změní váš iPad na klávesnici pro klávesové zkratky OS X; dodává se s předdefinovanými balíčky klávesových zkratek pro časté funkce OS X a Photoshopu a umožňuje vám definovat si vlastní)

24. Screenbird (aplikace pro nahrávání obrazovky založená na Javě pro Mac, Windows a Linux s online sdílením a funkcí „do over“ za běhu)

25. Polkast (Osobní cloudové úložiště pro vzdálený přístup k souborům Mac a Windows ze zařízení Kindle, iOS a Android)

26. PixelPumper (alternativa OS X Live Writer pro zveřejňování nových článků nebo úpravu stávajících na vašem webu využívajícím WordPress)

27. jMovieManager (Extrémně bohatý na funkce a překvapivě dobře zpracovaný katalogizátor na bázi Java pro vaši sbírku filmů)

28. Aranžér (Umožňuje rychle uspořádat otevřená okna aplikací a Finder několika předdefinovanými způsoby pomocí klávesových zkratek nebo jejich položky na liště nabídek; můžete nechat aplikaci ignorovat určité aplikace při uspořádání oken)

29. RSS Master (Placená aplikace; Skvělá čtečka RSS kanálů, která je dodávána s vestavěným prohlížečem s rozhraním s kartami pro čtení více článků najednou; pokud hledáte alternativy, měli byste vědět, že populární novinky OS X čtenář ‚Reeder‘ byl minulý rok zcela zdarma)

30. PDFNut (Skvělá bezplatná čtečka PDF s rozhraním s kartami podobnými Google Chrome, záložkami a podporou anotací)

31. CloudPull (Automaticky zálohuje data z vašeho účtu Google do vašeho Macu; to zahrnuje zprávy Gmailu, soubory na Disku Google, kontakty a události kalendáře)

32. Fotor (Stejně jako jeho varianty pro Android, iOS a Windows nabízí Fotor pro Mac řadu filtrů, filtrů, efektů a scén, konvenční možnosti úpravy obrazu a flexibilní funkci oříznutí)

33. Brow (Přidá záložky Chrome a Firefox do indexu vyhledávání Spotlight, aby se urychlilo prohlížení)

34. Filedrop (Umožňuje sdílení souborů jako AirDrop mezi Windows a Mac)

35. Screenink (placená aplikace; nástroj pro snímky obrazovky s výkonnými vrstvenými anotacemi podobnými Photoshopu a výběrem snímků z ruky)

36. ClawMenu (placená aplikace; šikovná kombinovaná alternativa k Finderu a Launchpadu)

37. Glui (Placená aplikace; alternativa Skitch, která se synchronizuje s Dropboxem; umožňuje pořizovat snímky obrazovky, komentovat je a nahrávat do Dropboxu pro rychlé sdílení)

38. Screenstagram (Spořič obrazovky vytvořený z dynamické mřížky fotografií Instagramu)

39. Remind Me (Umožňuje rychle přidávat nové položky do aplikace Reminders z lišty nabídek)

40. Zámek obrazovky USB (placená aplikace; promění jakýkoli USB disk na klíč pro zamknutí nebo odemknutí obrazovky vašeho Macu)

41. Kopírování (sdílení souborů, cloudové úložiště a synchronizační platforma Barracuda Network s více než 12 GB volného místa a aplikacemi pro Mac, Windows, Linux, Android, iOS a web)

42. Vecte (Nabízí rychlejší, méně rušivý přepínač aplikací, který se zobrazuje v levé části obrazovky místo uprostřed)

43. Bubble Browser (prohlížeč Evernote s krásným, vizuálně pohlcujícím rozhraním, které obsahuje vše, co potřebujete vidět na jedné obrazovce)

44. Zálohování flash disku (placená aplikace; automaticky vytváří zálohy více USB disků v pravidelných intervalech)

45. BeamApp (Umožňuje přenášet obsah schránky a pozici přehrávání hudby mezi Macem a iOS zařízením přes internet)

46. ​​BirdFont (Umožňuje navrhovat vlastní písma nebo importovat a upravovat stávající písma; umožňuje vytvářet vektorové obrysy pro každý znak)

47. Spalovna (Rychle zabezpečte a odstraňte soubory přetažením, abyste zabránili jejich obnovení)

48. VineGifR (Umožňuje převést jakékoli video Vine na animaci GIF jednoduše zadáním jeho adresy URL)

49. Epic Browser (webový prohlížeč založený na Chromu se zaměřením na zachování soukromí vašich relací procházení webu tím, že zabrání webům ve sledování vašich aktivit)

50. Kiwix (Výkonná, přenosná offline čtečka Wiki s vestavěným webovým serverem; umožňuje vám stáhnout celou Wikipedii, Wikileaks a další pro čtení offline na Mac, Windows, Linux nebo Android a umožňuje sdílet stažený obsah přes LAN nebo web)

51. Cloudup (Umožňuje vám sdílet soubory jako online „stream“ během jejich nahrávání; umožňuje zdarma nahrát 1000 souborů o velikosti až 200 MB)

52. Wedge (klient App.net s přizpůsobitelnými klávesovými zkratkami a upozorněními)

53. Adobe Presenter Video Express (Poměrně jednoduchý nástroj od Adobe, který vám umožňuje zachytit screencasty, upravovat a kombinovat je s jinými videi a nahrávat je na YouTube nebo Dropbox)

54. Nekoze (aplikace pro zdraví a fitness, která sleduje vaši polohu prostřednictvím webové kamery na vašem Macu a upozorní vás, když se začnete hrbit)

55. Cupcloud (Umožňuje synchronizovat aktuální stav vaší plochy – včetně otevřených složek, dokumentů a karet prohlížeče – na všech vašich počítačích, abyste mohli pokračovat tam, kde jste skončili, když přejdete z jednoho na druhý)

Chyběl nám někdo z vašich oblíbenců z minulého roku? Která z výše uvedených se dostala na váš seznam? Ozvi se v komentářích níže!

150 nejlepších Windows softwaru roku 2013

172 nejlepších aplikací pro Android roku 2013

100 nejlepších aplikací pro iPhone a iPad roku 2013

40 nejlepších aplikací pro Windows Phone roku 2013

100 nejlepších rozšíření Google Chrome roku 2013

50 nejlepších doplňků pro Firefox roku 2013