Windows

6 nejlepších aplikací pro sledování využití počítače pro Windows

Pokud bojujete s řízením času, zaznamenávání využití počítače vám může pomoci lépe porozumět tomu, kam plyne váš čas. V tomto článku se budeme zabývat nejlepšími aplikacemi pro Windows ke sledování využití počítače, abyste si mohli vytvořit zdravější digitální návyky.

VYUŽÍVÁNÍ VIDEA DNE

Neztrácejte čas – pomocí těchto aplikací si udělejte jasnou představu o svých návycích v řízení času ve Windows.

1. ManicTime

ManicTime je výkonný pomocník, který vám poskytne jasnou představu o vašich zvyklostech při používání počítače. Aplikace, soubory a internetové adresy URL můžete sledovat a měřit v nastaveném časovém rámci.

Zobrazení Časová osa poskytuje barevně odlišený graf, jak dlouho byly různé aplikace používány. Přetažením kurzoru můžete snadno přiblížit a oddálit nebo zvýraznit konkrétní oblast dne. Nad časovou osou můžete také vidět záznam aktivního a neaktivního používání počítače, což vám může pomoci omezit čas strávený na obrazovce.

ManicTime obsahuje některé z nejpřesnějších nástrojů, které vám pomohou porozumět používání vašeho počítače. Na levém postranním panelu se zobrazuje seznam časových záznamů (automaticky nahraných). Vedle každého záznamu uvidíte čas začátku a konce a dobu trvání. Pomocí možnosti Filtr můžete zvýraznit konkrétní aplikaci a zobrazit její celkovou dobu trvání. Na pravém postranním panelu najdete také hodnoty trvání spolu s procentem jeho využití.

ManicTime odvádí skvělou práci při sledování využití vašeho počítače a v bezplatné verzi máte přístup ke všem základním funkcím.

Stažení: ManicTime (K dispozici zdarma, prémiová verze)

  Jak povolit a zakázat stín ve Windows 10

2. ActivityWatch

ActivityWatch je skvělá aplikace pro měření vaší produktivity a analýzu vzorců používání ve Windows. Aplikace nabízí mnoho vizuálních způsobů, jak zobrazit vaše využití, včetně sloupcového grafu a diagramu kategorie sunburst.

Chcete-li pomoci ActivityWatch přiřazovat aplikace do různých kategorií, můžete nastavit pravidla v nástroji Category Builder aplikace. Existují dvě stránky pro zobrazení využití počítače: karta Časová osa a karta Aktivita. Možnost časové osy poskytuje nejzákladnější pohled. Kliknutím na položky můžete upravit časový rozsah a přejmenovat položky.

Pokud hledáte podrobnější analýzu, přejděte na kartu Aktivita. Nabízí řadu statistik, včetně zobrazení vašich nejlepších aplikací a kategorií a stromu kategorií. Nejpůsobivější je, že si můžete vytvořit vlastní pohled na statistiky. V tomto okně můžete přidat více grafů a změnit jejich pořadí podle vašich představ.

Stáhnout: ActivityWatch (zdarma)

3. RescueTime

RescueTime je nástroj pro automatické sledování času pro Windows, který vám pomůže lépe porozumět vaší produktivitě online. Začít je jednoduché – vytvořte si účet, stáhněte si bezplatný nástroj pro asistenty a nechte RescueTime běžet na pozadí.

Chcete-li měřit svou produktivitu, můžete z okna asistenta přistupovat k týdenním recenzím. To zahrnuje celkový čas strávený soustředěnou prací a komunikačními nástroji. K dispozici je také nadpis Rozptýlení, který zobrazuje vaše nejlepší rozptýlení. Můžete to použít, abyste se vyhnuli rušení při práci z domova.

Pokud RescueTime používáte pro pracovní účely, můžete přidat práci offline, jako jsou schůzky nebo rozhovory. Pro práci na dálku můžete zahájit soustředění, které vám pomůže soustředit se pouze na to, co je nezbytné.

Z rozbalovací nabídky Cíle můžete sledovat cíle na základě využití počítače. To zahrnuje zaznamenávání času stráveného rozptýlením a sledováním aplikací souvisejících s prací.

  Oprava chyby profilu přepnutí Hulu v systému Windows 10

Stažení: RescueTime (K dispozici zdarma, prémiová verze)

4. Přepnout

Toggl nabízí všestranný a detailní přístup ke sledování času stráveného různými aktivitami. Můžete vytvářet projekty, přidávat úkoly a nastavovat odhady času. Toggl nabízí rychlé řešení pro sledování vašeho času ve Windows díky svým klávesovým zkratkám a rychlému vyhledávacímu nástroji.

Zatímco většina funkcí je zaměřena na práci, nic vám nebrání ve sledování volného času. Abychom vám pomohli kategorizovat své online aktivity, můžete kromě projektů použít i značky. To vám může pomoci vytvořit zdravou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Toggl poskytuje jeden z nejpřehlednějších způsobů, jak zobrazit využití počítače pomocí přizpůsobitelného týdenního kalendáře. Můžete také pozvat další členy (až pět v bezplatné verzi), aby společně zaznamenávali používání počítače. Karta Přehledy nabízí některé z nejlepších nástrojů pro sledování práce, které vám umožňují spravovat klienty a generovat faktury.

Stažení: Toggl (Zdarma, k dispozici předplatné)

5. Kyvadla

Kyvadla je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která vám pomůže sledovat využití počítače a prohlížet dlouhodobé statistiky. Aplikace nabízí řadu funkcí přizpůsobení, které vám pomohou řídit svůj čas a oddělit čas v práci od volného času.

Začít je jednoduché. Klepnutím na tlačítko plus (+) na domovské stránce přidáte nový projekt. Odtud můžete upravit barvu a přiřadit ikonu projektu. Chcete-li zahájit sledování, klikněte na projekt v rozevíracím seznamu a stisknutím tlačítka přehrávání začněte nahrávat relaci.

Projekty můžete uspořádat pomocí možnosti Seřadit podle. Všechny časové záznamy jsou zobrazeny uvnitř každého okna projektu, aby bylo možné oddělit různé typy použití. Zobrazení statistik využití je snadné – stisknutím tlačítka grafu vedle projektu zobrazíte seznam aktivit. Pro větší pohodlí můžete exportovat grafy využití jako soubory CSV.

  30 nejlepších editorů CSV pro Windows

Stažení: Kyvadla (Volný, uvolnit)

6. Včasný

Timely je produktivní aplikace s umělou inteligencí, která nabízí efektivní řešení pro záznam využití počítače. Jeho podrobná sekce historie uvádí aktivity z karet prohlížeče i aplikací pro Windows.

Během fáze nastavení nainstalujete rozšíření Memory: Timely pro automatické sledování času, které bude zaznamenávat využití vašeho počítače. Po dni používání počítače se jednoduše vraťte do Timely a prohlédněte si své statistiky. Své využití můžete zobrazit ve dvou formátech: zobrazení seznamu nebo časové osy. Časové položky můžete přidat také ručně. Pro velmi podrobnou analýzu můžete zobrazit čas strávený na jednotlivých kartách, což je mnohem užitečnější než vidět jeden záznam označený jako „Internet“.

Pokud používáte Timely výhradně pro práci, můžete trénovat AI Timely, aby rozpoznala, jaké typy aktivit ignorovat. Může také generovat časové rozvrhy a poskytovat návrhy na řízení času. Timely také nabízí spoustu dalších nástrojů pro správu času, jako je časovač a nástroj pro plánování.

Stažení: Paměť for Timely (vyžaduje se předplatné, k dispozici je bezplatná zkušební verze)

Pomocí těchto aplikací lépe porozumíte používání počítače

Pokud nevíte, kam plyne váš čas, vyzkoušejte tyto aplikace a bez námahy zaznamenejte využití vašeho počítače. Sledování času je výhodné pro každého, ať už omezujete čas strávený rozptýlením nebo potřebujete jasný způsob zaznamenávání pracovní doby. Zjistěte, kam jde váš čas, a vytvořte si pomocí těchto aplikací lepší návyky v oblasti produktivity.

x