6 nejlepších nástrojů umělé inteligence, které vám pomohou míchat a ovládnout vaši hudbu

Stejně jako v mnoha jiných odvětvích posouvá umělá inteligence hranice toho, co mohou softwarové nástroje nabídnout v hudebním průmyslu. Objevuje se stále více pluginů a služeb založených na AI, od automatických změn EQ až po kompletní zvládnutí stopy.

Způsob a forma, ve které tyto nástroje používáte, může buď obohatit vaše učení a kreativitu, nebo potenciálně stagnovat váš růst. Projdeme si některé z nejlepších nástrojů pro míchání a mastering AI, které můžete použít ke zlepšení svých hudebních výtvorů.

Pojďme si projít některé z nejlepších nástrojů pro míchání umělé inteligence, které mohou zlepšit váš pracovní postup.

Neutron 4 od iZotope nabízí výběr směšovacích efektů ve svých komponentních modulech, které zahrnují elegantní EQ, kompresor, budič, hradlo a přechodový tvarovač. Pozoruhodným doplňkem této čtvrté iterace Neutronu je jeho Assistant View, který je poháněn umělou inteligencí.

Zobrazení asistenta je navrženo tak, aby usnadnilo rychlé změny, které výrazně zvýší zvukovou kvalitu vašeho zvuku. Je schopen identifikovat různé typy nástrojů, jako jsou bicí, kytary nebo zpěv, a aplikovat vhodné uživatelské efekty pro tento typ nástroje. Assistant View také vyniká svou schopností přizpůsobit tón vašeho zvuku referencím pomocí funkce Target Library.

Celkově vám Neutron 4 a jeho zobrazení Assistant View mohou poskytnout cenné návrhy míchání. Ty mohou sloužit jako rychlá řešení a nástroje pro učení. Můžete se také podívat na iZotope’s Nektar 4 AI hlasový asistent popř Ozon 11 za jeho asistenta pro ovládání AI.

Smart EQ 3 od Sonible se pyšní tím, že je prvním inteligentním vícestopým ekvalizérem na světě. Díky AI motoru dokáže během několika sekund vyvážit frekvenční obsah vašeho zvuku.

Smart EQ 3 nabízí inteligentní vícekanálové zpracování, které využívá AI filtry k rychlému odstranění tonální nerovnováhy. Může se pochlubit dobře navrženým rozhraním s všestrannými frekvenčními uzly, které vám (a AI) poskytují vysokou míru flexibility a kontroly v umístění filtrů a parametrů EQ.

  13 nejlepších aplikací pro kreslení pro iPad v roce 2022

Zatímco návrhy založené na AI mohou naznačovat efektivní využití EQ, možná budete chtít zjistit, jak používat EQ, abyste lépe pochopili fungování tohoto pluginu (a dalších nástrojů EQ).

Sonible také nabízí chytrý balíček pro ty, kteří hledají pluginy postavené ve stejném duchu. Balíček obsahuje inteligentní reverb, inteligentní kompresor 2, inteligentní omezovač a inteligentní bránu. Pokud chcete urychlit svůj pracovní postup v těchto oblastech, vyzkoušejte chytré pluginy Sonible.

Overdrive Essentials od Fazertone se liší od ostatních nástrojů založených na AI v tomto seznamu. Spíše než inteligentní automatizaci procesů míchání/masteringu využívá schopnosti neuronových sítí v reálném čase k vytváření vysoce věrných emulací hardwaru.

Výsledkem je devět velmi kvalitních hardwarových emulací oblíbeného zkreslení. Můžete si je zdarma vyzkoušet tak, že si nejprve stáhnete demo těchto pluginů s omezenými funkcemi. Zvukoví designéři a kytaristé dostanou z těchto zkreslených pedálů poháněných umělou inteligencí maximum.

Chcete-li získat další informace o zkreslení zvuku, podívejte se na různé typy zkreslení zvuku a na to, kdy je použít.

Protože se zabýváme nejlepšími nástroji pro online mastering AI v okolí, nezapomeňte, že každý web nabízí bezplatný náhled vaší zvládnuté stopy. Chcete-li stáhnout masterovanou verzi, budete muset buď zaplatit jednorázový poplatek, nebo se připojit k plánu předplatného.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti při posuzování kvality vašich skladeb s umělou inteligencí, je, že lidské uši automaticky myslí, že hlasitější znamená lepší. Chcete-li přesněji posoudit zvládnutou stopu, zkuste při porovnávání sladit hlasitost předlohy s originálem. To vám pomůže zaznamenat skutečné zlepšení kvality zvuku a soudržnosti, nejen hlasitosti.

Služba AI mastering, kterou nabízí LANDR, je jednou z nejlepších v oboru. Poskytuje elegantní rozhraní a možnosti, jak dále vylepšit požadovaný styl vaší zvládnuté stopy.

  14 nejlepších koučovacích programů pro sledování a správu vašich klientů [2022]

Můžete si vybrat z Warm, Balanced nebo Open pro odlišné zvukové chutě a nastavit nízkou, střední nebo vysokou hlasitost pro master. Bezplatný náhled vám umožní poslouchat pouze krátkou smyčku vaší stopy, ale měli byste si všimnout určitých rozdílů kromě hlasitosti. Zaškrtněte políčko Volume Match a změňte mezi původní a hlavní, abyste skutečně slyšeli jemnější rozdíly.

LANDR nabízí řadu služeb, jako je distribuce, a zahrnuje různé cenové plány pro každou ze svých služeb. Pokud jde o mastering, můžete získat okamžité mastering pro rychlé výsledky nebo další masteringové nástroje, které dodají osobní kontakt s jeho all-inclusive plány Studio nebo Studio Pro. Můžete se také podívat na LANDR na výběr vzorků bez licenčních poplatků.

Pokud hledáte nějaké nové zvuky, podívejte se na nejlepší webové stránky a najděte vzorky.

Online mastering engine od eMastered představuje možná nejbližšího konkurenta LANDR. Je hrdá na to, že její vývojáři jsou producenti oceněnými Grammy, a zvukové výsledky nezklamou.

I když to zdaleka nedosahuje všestrannosti a potenciálu úprav, které nabízí LANDR, můžete upravit intenzitu masteringu různých ovládacích prvků, včetně EQ a komprese. Můžete také přidat referenční stopu dle vlastního výběru, abyste dále ovlivnili a zpřesnili směr procesu ovládání AI.

Díky rozmanitým ovládacím prvkům a intuitivnímu uživatelskému rozhraní je proces nahrávání vaší stopy, mastering a remastering vaší stopy (s jakýmikoli úpravami) jednoduchým a plynulým procesem.

Amuse se prezentuje jako all-in-one společnost pro nezávislé umělce, která nabízí jak distribuci hudby, tak služby AI masteringu. Amuse vám umožní poslechnout si celou délku vaší AI-masterované skladby, než se rozhodnete, zda si tuto master stáhnout a zaplatit (pokud jste si nepředplatili jeden z jejich placených modelů).

Jeho služba AI mastering se snadno používá a lze ji vyzkoušet pomocí několika kliknutí. Jeho jednoduchost je jeho hlavním lákadlem, protože postrádá další ovládací prvky, které vám umožní změnit určité funkce předlohy. Celkově poskytuje slušné výsledky za levnější cenu než jeho konkurenti.

  90Night řídí spánkové cykly, nastavuje časy spánku a vstávání

Polarizující záležitost může být využití umělé inteligence v jakémkoli hudebním díle. Na jedné straně může bez problémů nahradit spoustu dřiny, která obvykle vzdaluje producenty od jiskry tvorby. Na druhé straně by závislost na zkratkách umělé inteligence mohla omezit učení a zpochybnit roli lidského mixážního/masteringového inženýra.

Zatímco role zkušených zvukových inženýrů zůstává v hudební produkci prvořadá, nástroje založené na umělé inteligenci nabízejí několik výhod, které stojí za zvážení. Jednou z výhod je bezkonkurenční rychlost, se kterou se pluginy AI mohou učit a zpracovávat zvuková data. Plusem může být i jejich neunavující konzistence. Pokud je vaším koníčkem nebo zábavou hudební produkce, AI pluginy mohou být skvělým způsobem, jak získat přístup k vysoce kvalitním možnostem mixování a masteringu, aniž by to zbytečně ubíralo váš čas nebo zdroje.

Největší potenciální výhodou zásuvných modulů AI je jejich schopnost spíše stimulovat učení a zlepšování, než je omezovat. Na výrobě nástrojů pro míchání a mastering AI se často přímo podílejí odborní zvukoví inženýři. To znamená, že jejich těžce získaná moudrost byla do určité míry vložena jako data.

Najděte správnou kombinaci lidí a strojů

Nyní, když špičková hudební technologie zahrnuje nástroje poháněné umělou inteligencí, musí každý hudebník a inženýr najít správnou rovnováhu integrace umělé inteligence, aby stimuloval, nikoli omezoval růst. Použijte Neutron 4, Smart EQ 3 nebo inteligentní balíček Sonible pro rychlé návrhy AI míchání pro vylepšení vašich mixů. A vyzkoušejte Overdrive Essentials pro vysoce věrné emulace AI hardwaru zkreslení.

Poté, jakmile bude váš mix hotový, zvažte zobrazení náhledu nebo vytvoření standardní předlohy pomocí LANDR, eMastered nebo Amuse.