6 nejlepších rozšíření ChatGPT pro kód VS

Klíčové věci

  • Nainstalujte si rozšíření ChatGPT pro VS Code, abyste získali přístup k pomoci AI ve svém programovacím prostředí. Pokrývá různé potřeby kódování, jako je testování jednotek, ladění, dokumentace, vysvětlení kódu a generování kódu.
  • Různá rozšíření jako EasyCode, CodeGPT a Code GPT nabízejí funkce ChatGPT s různými funkcemi a možnostmi modelů. Některé vyžadují klíč API OpenAI a nabízejí možnosti indexování kódu a přizpůsobení.
  • Genie AI a ChatGPT Helper jsou další rozšíření, která poskytují uživatelsky přívětivé rozhraní a funkce, jako jsou nastavitelné přesné teploty a rychlé ukládání. Plugin ChatGPT VS Code od Jay Barnese umožňuje bezplatné používání ChatGPT, ale vyžaduje token webové relace ChatGPT.

ChatGPT vám může pomoci vyřešit mnoho problémů s programováním prostřednictvím rozhraní webového chatu. Ale skákání dovnitř a ven z VS Code může být rušivé. Pamatujte, že každá sekunda se počítá, když jste v zóně programování.

Dobrou zprávou je, že se můžete ChatGPT zeptat na cokoli z kódu VS pomocí rozšíření ChatGPT. ChatGPT pokrývá obrovské množství kódovacích potřeb, včetně testování jednotek, ladění, dokumentace, vysvětlení kódu a generování kódu.

Zde jsou nejšikovnější rozšíření ChatGPT, která si dnes můžete nainstalovat pro VS Code.

Rozšíření ChatGPT od EasyCode je snadno dostupný způsob, jak získat pomoc AI prostřednictvím různých jazykových modelů. Podporuje ChatGPT-3.5 a ChatGPT-4 s možností snadného přepínání mezi nimi. Rozšíření také podporuje Claude AI alternativu k ChatGPT. Pokud váš účet OpenAI obsahuje prémiové funkce z GPT-4, můžete také přidat klíč API pro rozšířené použití.

Přestože jeho vývojář doporučuje, abyste se po instalaci zaregistrovali nebo přihlásili, stále můžete ChatGPT používat bez účtu. Při hledání pomoci můžete klást ChatGPT otázky týkající se částí vašeho kódu nebo mu umožnit, aby naskenoval celou vaši kódovou základnu pro širší použití.

  17 členů seznamu Multiversus, se kterými můžete hrát právě teď

Rozšíření EasyCode ChatGPT také obsahuje možnost následného sledování, pokud vaše předchozí výzva potřebuje další vysvětlení. Kromě automatického doplňování kódu na řádku obsahuje vestavěné výzvy k generování odpovědí na cestách jediným kliknutím.

Rozšíření CodeGPT od Tima Kmcela používá modely ChatGPT-3. Může být tedy méně vynalézavé než jiná rozšíření, která používají GPT-3.5 a GPT-4. Obsahuje vestavěné výzvy, které generují odpovědi jediným kliknutím. Pokud máte konkrétnější požadavek, můžete také napsat vlastní výzvy prostřednictvím chatovacího pole.

Ačkoli obsahuje mnoho modelů GPT-3 – včetně ChatGPT, text-curie-001, text-davinci-003, code-davinci-002 a code-cushman-002 – text-davinci-003 je jediným modelem, který pracuje s rozšíření ve výchozím nastavení. Možná budete chtít zkontrolovat výběr modelu a nastavit jej na text-davinci-003 v nastavení rozšíření, pokud rozšíření vyvolá chybu.

Další cennou funkcí je indexování kódu, které vám umožní zvýraznit váš kód a vyhledat pomoc při navigaci ve složitých situacích. Toto rozšíření vyžaduje OpenAI API klíč, který po instalaci nastavíte v jeho nabídce nastavení. Rozšíření však může selhat, pokud vyčerpáte svůj bezplatný kredit OpenAI.

Code GPT nabízí inkluzivnější službu AI pro VS Code. Ačkoli jeho výchozí výběr modelu AI pochází z ChatGPT-3.5 a ChatGPT-4 od OpenAI, obsahuje také alternativy ChatGPT, včetně Cohere, AI21, Google’s Bard a Anthropic, mezi ostatními.

Rozšíření Code GPT vyžaduje váš klíč API OpenAI, který můžete nastavit stisknutím klávesových zkratek palety příkazů VS Code (CMD+Shift+P pro Mac nebo Ctrl+Shift+P pro Windows). Ujistěte se však, že máte dostatek volného kreditu nebo prémiový plán, abyste si mohli tuto službu VS Code AI užít. Cennou funkcí Code GPT je jeho schopnost přijímat výzvy z komentářů kódu a vkládat vygenerovaný kód do použitelného souboru kódu (v cílovém programovacím jazyce).

  Jak zablokovat web v Safari

Obsahuje vestavěné a vlastní výzvy. Malým nedostatkem je, že umožňuje pouze maximálně 800 tokenů na požadavek, takže podporuje méně textu než někteří jiní poskytovatelé.

Rozšíření ChatGPT Helper VS Code je jednoduchý asistent AI, kterého můžete přidat do VS Code, pokud potřebujete rychle vyřešit problémy s programováním. Toto rozšíření se snadno používá a je navrženo pouze pro přijímání omezeného počtu vestavěných výzev.

Rozšíření ChatGPT Helper podporuje GPT-3.5 a GPT-4 s možností mezi nimi přepínat. Vyžaduje OpenAI API klíč, k jehož zahrnutí vás rozšíření vyzve, jakmile odešlete první výzvu po instalaci.

Na rozdíl od jiných rozšíření ChatGPT však nemá funkci chatu. Můžete však odesílat vlastní a vestavěné výzvy prostřednictvím palety příkazů VS Code. Zapisuje odpovědi do samostatných textových souborů, což vám umožňuje uložit si odpovědi na později.

Rozšíření ChatGPT od Genie AI má lepší estetiku a obsahuje vestavěné výzvy ve příbuznějším rozhraní. Podporuje GPT-3, GPT-3.5 a GPT-4. A stejně jako mnoho dříve zmíněných rozšíření ChatGPT vyžaduje také klíč OpenAI API.

Umožňuje vám zvolit různé přesné teploty přizpůsobené vašim požadavkům; můžete si vybrat mezi přesnou, vyváženou nebo kreativní reakcí. Kromě vestavěných výzev, na které lze kliknout, můžete zapojit ChatGPT prostřednictvím Ad-hoc pole výzev rozšíření Genei AI VS Code a odesílat konkrétnější dotazy.

Při používání rozšíření nemusíte ručně kopírovat a vkládat kód, který generuje. Genie AI automaticky zapíše odpovědi do příslušných souborů kódu, které můžete použít přímo ve své aplikaci. Své konverzace můžete také uložit lokálně a pokračovat v nich později.

  Volejte kontakty z obrazovky přístupového kódu vašeho iPhone pomocí PassDial

Pokud chcete ChatGPT používat zdarma, přijde vhod rozšíření ChatGPT VS Code od Jaye Barnese. Funguje na jiné úrovni a vyžaduje váš token webové relace ChatGPT a uživatelského agenta, nikoli váš klíč OpenAI API. Je tedy vždy zdarma, protože rozšiřuje vaši interakci s ChatGPT z webu.

I když vám umožňuje používat ChatGPT zdarma ve VS Code, je to technické nastavení a může být zdrženo s občasnými selháními. Navíc budete pravidelně resetovat své přístupové tokeny, protože jejich platnost vyprší s vaší webovou relací ChatGPT.

Stejně jako ostatní rozšíření ChatGPT obsahuje vestavěné výzvy a přijímá ty vlastní prostřednictvím nabídky chatu. Celkově by se toto rozšíření nedostalo do našeho seznamu nejlepších rozšíření ChatGPT pro VS Code. Ale je to zdarma a může se hodit, když vyčerpáte svůj volný kredit. Buďte však opatrní, abyste zabránili unesení vaší relace.

Používejte ChatGPT produktivně ve VS kódu

ChatGPT a další generativní modely umělé inteligence našly cenné využití v našem každodenním životě. Ať už je přijmeme nebo ne, jsou tu, aby zůstali. Tyto nástroje AI jsou užitečnější, než ohrožují, pokud je používáte produktivně.

Použití těchto rozšíření ChatGPT pro programování nezaručuje hladký průběh. K řešení problémů s programováním budete stále potřebovat kombinaci těchto nástrojů AI s lidským vstupem a určitými dovednostmi pro vyhledávání na internetu. Možná budete chtít vidět, jak používat ChatGPT v kódu VS, abyste získali praktický přehled o tom, jak tato rozšíření fungují.