6 nejlepších účetních aplikací pro správu vaší firmy na cestách

Účetní aplikace pomáhají podnikům sledovat výdaje a účty, mít přehled o financích a připravit se na daňové období.

Majitelé malých podniků a začínající podnikatelé potřebují cestovat po celém světě, aby mohli rozvíjet své podnikání. Sledovat vše při cestování je tedy poměrně obtížné a budete se muset spolehnout na někoho, kdo to udělá za vás.

Ale už ne; s aplikacemi pro správu můžete mít přehled o všem na cestách.

Účetní software je jedním z řešení, které vám pomůže sledovat všechny vaše peněžní toky a finance.

Správné řízení zajišťuje, že záznamy jsou aktuální, takže vlastníci malých podniků mohou znát své příjmy, předvídat ziskovost a daňové závazky a kontrolovat zůstatky účtů.

V moderním světě mnoho podniků upřednostňuje software místo účetního pro správu mezd a daní. Ale který je pro vás vhodný, to je otázka.

Zjistěte, proč potřebujete účetní software a která aplikace nejlépe vyhovuje vašemu podnikání.

Co je účetní software?

Účetní software je program, který umožňuje malým podnikům sledovat výdaje a příjmy. Majitel malého podniku může automatizovat opakující se činnosti, jako je zadávání dat, a zefektivnit tak správu financí. Kromě toho umožňuje snadno porozumět ziskovosti, podávání daní a vedení účetnictví.

Vzhledem k tomu, že účetní software je ideální pro začínající podniky a malé podniky, přijde praktický a snadno použitelný. Účetní software také pomáhá vytvářet zprávy, jako jsou rozvahy a výkazy zisků a ztrát.

Většina softwarových programů obsahuje funkce jako sledování plateb a pohledávek, správa zásob, fakturace a další. Kromě toho musí být aplikace bezpečná a uživatelsky přívětivá. Musí obsahovat některé základní funkce, jako např.

 • Základní účetní možnosti: Účetní software pro malé podniky musí mít možnosti, jako je fakturace, odsouhlasení účtů, závazky a další.
 • Sledování výdajů: Účetní aplikace vám musí umožnit pravidelně sledovat a zaznamenávat faktury, účtenky atd. To vám pomůže vytvořit lepší rozpočet a zlepšit vaše finanční zdraví.
 • Správa finančních výkazů: Místo plýtvání časem ruční prací zajišťuje aplikace pro účetnictví, že malé podniky mohou okamžitě generovat přesné a přizpůsobené výkazy.
 • Sledování času: Software vám pomáhá při sledování času stráveného na konečných dodávkách projektu, takže při vystavování faktur můžete přidat zúčtovatelné hodiny.
 • Spojení se zúčastněnými stranami: Aplikace umožňuje vašim podnikům sledovat platby a data splatnosti. Je integrován s platebními systémy, aby byly online platby rychlejší.

Proč používat účetní software?

Podnikání je s technologiemi jednodušší než kdykoli předtím. Každý má nyní chytrý telefon, takže je extrémně snadné spravovat vaše obchodní procesy na vašem telefonu.

Od zasílání faktur po sledování plateb nabízí účetní software malým podnikům mnoho výhod, včetně:

 • Organizované transakce: Účetní software vám pomůže uspořádat všechny finanční transakce a záznamy na jednom místě, takže je můžete kdykoli sledovat.
 • Úspora času: Účetní software má automatizační funkce, které vám umožní ušetřit čas při provádění různých úkolů, jako je odsouhlasení výkazů a vytváření účetních zápisů.
 • Cenově dostupné: Použití správného účetního softwaru pro vaši firmu vás může stát méně než najmutí účetního pro stejný účel.
 • Soulad: Účetní software nabízí různé funkce, které malým podnikům pomáhají s dodržováním předpisů, jako je výkaznictví a příprava daní.
 • Integrace: Díky integraci s dalšími aplikacemi, jako je e-commerce a CRM platformy, bude účetní software pro majitele firmy snadnější.
 • Přístup odkudkoli a kdykoli: Ke svému účtu můžete snadno přistupovat kdykoli a odkudkoli a sledovat faktury a výdaje.
 • Snížení chyb: Vzhledem k tomu, že účetní software má funkce automatizace, automaticky pomůže podnikům řídit jejich finance a další výdaje, což povede ke snížení chyb nebo k jejich žádné chybě.
  Jak připojit externí pevné disky v Linuxu

Nyní, když víte, co je účetní software a jaké výhody přináší vašemu podnikání, pojďme si probrat některé z nejlepších účetních aplikací, které nabízejí nekonečné funkce, které splňují finanční potřeby vaší firmy.

FreshBooks

Pracujte kdekoli a spravujte své podnikání pomocí účetní aplikace FreshBooks. Pomůže vám to udržet vaši rostoucí firmu na dosah ruky a zůstat ve spojení s klienty, kteří spravují účetnictví odkudkoli.

S účetním softwarem FreshBooks můžete automaticky sledovat ujeté kilometry během jízdy a kategorizovat všechny služební cesty pouhým přejetím prstem. Navíc si prohlédněte potenciální daňový odpočet přímo ze svého mobilního telefonu.

Jakmile dokončíte konečnou dodávku projektu, můžete odeslat fakturu přímo ze své kanceláře a získat okamžitou platbu, než dorazíte domů.

Aplikace FreshBooks eliminuje papírové účtenky. Jediné, co musíte udělat, je udělat si jasný obrázek účtenky. Jakmile s tím budete hotovi, FreshBooks za vás automaticky zachytí součty, obchodní poplatky a daně. Sledování výdajů bude tedy rychlé.

Kromě toho je nyní s mobilním účetnictvím snadné reagovat na zpětnou vazbu a dotazy klienta. I když jste na výletě, můžete sledovat vše, jako jsou vaše konverzace, a mít je na jednom místě. Okamžitě získáte aktuální informace, když si klient prohlédne vaši fakturu nebo když je vaše platba po splatnosti.

Software FreshBooks zůstává synchronizován s mobilními a stolními účetními aplikacemi, takže můžete pracovat na jakémkoli zařízení, aniž by vám chyběly důležité informace. Spolu s tím získáte sledování odhadů a návrhů, sledování času, sledování projektů a plateb, účetnictví, sestavy a další doplňky.

Stáhněte si aplikaci zdarma nebo si ji kupte za počáteční cenu 1,70 $ měsíčně a získejte další funkce.

 • Dostupné na:

 • Android

 • iOS

Knihy Zoho

Spravujte své firemní účetnictví snadno pomocí aplikací Zoho Books pro Android a iOS. Poskytuje snadný přehled o tom, jak dobře si vaše malá firma vede, pomocí řídicího panelu KPI. Svým zákazníkům můžete nabídnout pohodlné a bezpečné platební možnosti, aby mohli přímo platit online.

Navrhněte si vlastní personalizované faktury tak, aby odrážely vaši značku, a posílejte je svým klientům. Sledování účtů a výdajů je nyní velmi snadné a umožňuje vám sledovat, jak se vaše peníze přesouvají z podnikání.

Kromě toho můžete snadno generovat finanční zprávy, jako jsou výkazy peněžních toků, výkazy zisku a ztráty a rozvahy, abyste věděli o stavu svého podnikání.

Přidejte widgety na domovskou obrazovku telefonu Apple, abyste měli rychlý přístup k seznamům faktur, celkovým pohledávkám a časovačům. Zoho Books může sledovat vaši cestovní vzdálenost a převést ji na výdaje pomocí map Apple a GPS. Naskenujte libovolné vizitky, které se přidají do vašich seznamů kontaktů.

Pomocí konverzačních zkratek Siri můžete snadno vytvářet výdaje, prohlížet nezaplacené faktury, spouštět nebo zastavovat časovače a nastavovat připomenutí transakcí. Aplikace Zoho Books také přichází s podporou Apple Watch, která vám umožní sledovat vaše finance při multitaskingu, posílat upomínky na platby, sledovat čas projektů, prohlížet neuhrazené faktury a další.

  Hledáte telnet na RHEL 8? Zkuste nc

Vyzkoušejte to zdarma nebo si vyberte standardní plán pro svou rostoucí firmu. Zaregistrujte se nyní a užijte si účetnictví.

 • Dostupné na:

 • Android

 • iOS

QuickBooks

Řiďte své podnikání na cestách ze smartphonu pomocí mobilní aplikace QuickBooks. Umožní vám okamžitý přístup k vašim datům na mobilních zařízeních. Můžete zadávat transakce, fakturovat zákazníkům, posílat zprávy, zaznamenávat výdaje a dělat více odkudkoli.

QuickBooks automaticky zálohuje vaše uložená data do cloudu a synchronizuje se se všemi zařízeními. Pomůže vám spustit výkaz zisků a ztrát a získat přístup k rozvahám. Navíc se postará o vaše platby. Mobilní čtečku karet můžete použít k ponoření, poklepání nebo potažení kreditní kartou.

Dále transakci zaznamená a automaticky odešle peníze na bankovní účet. Pomocí aplikace můžete snadno vytvářet faktury a okamžitě je poslat e-mailem svým zákazníkům. Pokud jste uživatelem Androidu, můžete faktury posílat také pomocí WhatsApp.

Získejte okamžité upozornění, když si zákazník prohlédne vaši fakturu nebo zaplatí celkovou částku faktury. Mobilní aplikace QuickBooks promění fotoaparát v rychlý skener účtenek. Nejprve vyfotografuje účtenku a po schválení transakce zaznamená zúčtovatelné výdaje do účetních knih.

Kromě toho můžete přidat výdaje na fakturu a připojit k ní potvrzení, abyste získali náhradu a sledovali daňové odpočty. Můžete také sledovat výdaje po telefonu, poskytovat odhady a mít přehled o správě účtů.

Získejte flexibilní cenové plány pro každý druh podnikání již od 15 $ měsíčně. Využijte bezplatnou zkušební verzi na 30 dní.

 • Dostupné na:

 • Android

 • iOS

Mávat

Spravujte své finance na cestách s aplikací Wave. Pomůže vám sledovat bankovnictví, platby a fakturaci na jednom místě, čímž ušetříte spoustu času, zjednodušíte správu peněz a dostanete zaplaceno rychleji.

S Wave udržujte své osobní a obchodní finance oddělené. Můžete se připojit k účetnímu softwaru a automatizovat svou účetní knihu. Kromě toho používejte obchodní debetní kartu Wave Visa a virtuální karty kdekoli a kdykoli.

Kromě toho můžete snadno sledovat a sledovat, co se děje, pomocí intuitivního ovládacího panelu. Souhrn, který najdete, vám umožní převzít kontrolu nad svými podnikovými financemi na cestách, včetně seznamu úkolů s různými položkami. Můžete také navrhovat, upravovat a odesílat faktury odkudkoli.

Wave má funkci okamžitých upozornění, která vám dá vědět, kdy je vaše faktura zobrazena, platba je splatná a platba dokončena, takže můžete spravovat peněžní toky lépe než kdokoli jiný. Najdete zde také automatické upomínky platby při splatnosti faktury.

Označte faktury jako zaplacené ihned po obdržení platby, aby byly vaše záznamy aktuální. Své faktury si můžete přizpůsobit přidáním barev, log a výběrem šablon. Také snadno přidejte své přizpůsobitelné platební podmínky na faktury.

Vytvořte si svůj bezplatný účet ještě dnes a plaťte podle služby, kterou potřebujete.

 • Dostupné na:

 • Android

 • iOS

Xero

Řiďte své podnikání s jistotou pomocí účetní aplikace Xero a spravujte své účetnictví odkudkoli. Pomáhá vám posílat okamžité faktury na cestách, jakmile je úkol dokončen, kontrolovat transakce a spárovat je během několika sekund.

Aplikace vám umožní sledovat nezaplacené faktury a faktury po splatnosti, abyste věděli o stavu faktur. Pomocí této aplikace můžete také okamžitě zkontrolovat, jak si vaše firma vede. Kromě toho můžete nabídky snadno převádět na faktury a upravovat a odesílat faktury prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv nebo e-mailu.

  Jak získat tuto ikonu počítače na plochu

Rychle přidejte nové zákazníky, když potřebujete odeslat fakturu a zkontrolujte neuhrazené platby ve vaší účetní aplikaci. Kromě toho sledujte své zákazníky, když si prohlížejí vaše faktury, a sledujte peněžní tok a zisk, abyste pochopili, jak si vaše malá firma vede.

Začněte používat zdarma účetní aplikaci Xero a získejte přístup ke všem funkcím po dobu 30 dnů poté, co se rozhodnete, který plán vám nejlépe vyhovuje. Pokud jste OSVČ nebo provozujete nový podnik, můžete si vybrat startovací balíček s dostatkem funkcí, abyste dosáhli svých finančních cílů.

 • Dostupné na:

 • Android

 • iOS

Sage účetnictví

Pracujte odkudkoli a snadno spravujte všechny své finance s aplikací Sage Accounting. Hodí se spíše pro menší firmy a nabízí mobilní aplikace pro Android a iOS pro pokrytí více uživatelů. Tato aplikace vám pomůže stát se produktivnějšími i z domova.

Když jste offline, můžete zkontrolovat různé klíčové detaily. Nyní je snadné rychle navázat kontakt s klienty a zákazníky a zkontrolovat neuhrazené faktury.

Kromě toho můžete posílat rychlé upomínky na nezaplacené faktury, sledovat stav vaší firmy v reálném čase a aktualizovat účty na cestách.

Účetní aplikace Sage je nejrychlejší způsob, jak získat přístup ke všem finančním informacím na místě, u zákazníka nebo na cestách. Sledujte, kteří zákazníci vám dluží, kolik peněz, abyste si mohli vést záznamy o peněžních tocích.

Navíc můžete snadno vyfotografovat účtenky pomocí mobilního fotoaparátu a nahrát podrobnosti do účetní aplikace. Sage vám pomůže přenést vaše kontakty ze smartphonu do aplikace, čímž omezí chyby způsobené ručním zadáváním při kopírování adres, kontaktů a telefonních čísel.

Během fakturace můžete aktualizovat své skladové zásoby. To ušetří čas a zrychlí fakturační procesy. Po doručení můžete k fakturám přidat soubory a obrázky, než je odešlete klientům nebo zákazníkům.

Dosáhněte lepších výsledků při správě svých financí výběrem správného plánu. Předplatné můžete kdykoli upgradovat nebo zrušit. Nikdy po vás nebudou chtít skryté poplatky, závazky a smlouvy. Vezměte si zdarma křehký ještě dnes a rozhodněte se, který je pro vaši firmu nejvhodnější.

 • Dostupné na:

 • Android

 • iOS

Závěrečná slova

Účetnictví je klíčové oddělení v každém podnikání. Chcete-li efektivně spravovat účty, musíte sledovat a sledovat své denní výdaje.

Používání spolehlivé účetní aplikace vám šetří čas a zdroje v procesu správy účtu. Při výběru nejlepšího účetního softwaru pro vaši firmu proto zvažte některé faktory, jako je cena, bezplatná zkušební verze, snadnost použití, řízení zásob a projektů, výkaznictví atd.

Dále se podívejte na nejlepší generátory faktur pro přijímání klientských plateb.

x