6 užitečných způsobů, jak odstranit aplikace na iPhone

Máte na svém iPhonu pomalý výkon?

Pokud jste řekli ano, smazání aplikací může být řešením, které hledáte. Může to být ohromující, když je vaše zařízení plné nepotřebných aplikací a dat, což vás frustruje, protože při každém pokusu o navigaci po domovské obrazovce strávíte několik minut navíc.

V průběhu času je snadné nashromáždit spoustu různých aplikací, protože v obchodě s aplikacemi máme mnoho možností. S každou novou nainstalovanou aplikací se však kapacita úložiště vašeho zařízení spotřebovává a zbývá méně místa pro důležité věci, jako jsou fotografie, videa a dokumenty.

Naštěstí iPhone neuvěřitelně usnadňuje mazání aplikací, které již nepotřebujete. Existuje několik způsobů, jak to udělat, abyste si mohli vybrat tu nejjednodušší.

Pokud místo toho dáváte přednost tomu, abyste se podívali na podrobný tutoriál procesu, zde je rychlé video:

Výhody smazání nechtěných aplikací

Mohu o tom diskutovat hodiny, protože čištění vašeho zařízení má mnoho výhod. Zde je jen několik z nich.

#1. Omezte rozptýlení

Dnes je velmi snadné nechat se rozptýlit, protože tolik věcí uvnitř našich telefonů vyžaduje naši pozornost. Smazáním nepotřebných aplikací můžete snížit pokušení bezmyšlenkovitě procházet sociální sítě nebo používat aplikace, které vám neslouží k ničemu.

  Opravte problém se zapínáním Amazon Echo

Čtěte také: Čistší aplikace pro uvolnění místa na iPhonu

#2. Chraňte své soukromí

Mnoho aplikací shromažďuje informace o vás, když během procesu instalace povolíte oprávnění, a to může představovat riziko pro vaše soukromí, pokud konkrétní aplikaci nelze důvěřovat.

Vystavení potenciálním únikům dat a dalším porušením ochrany osobních údajů můžete minimalizovat odstraněním aplikací, které již nepotřebujete.

#3. Zefektivněte svůj digitální život

Představte si, že zapnete svůj telefon, aniž byste byli zahlceni. Zní to velmi jednoduše, ale tento výkon je obtížné dosáhnout, pokud nezačnete uklidit své zařízení. A když to uděláte, můžete zefektivnit svůj digitální život a skutečně používat aplikace, které vás baví.

#4. Zlepšení výkonu

Jakmile odstraníte nechtěné aplikace, užijete si rychlejší výkon, který nebude tolik zpožďovat. Je to proto, že počet aplikací spuštěných na pozadí se snižuje, když aplikace z telefonu odstraňujete.

Pojďme se vrhnout na způsoby, jak odstranit aplikace na vašem iPhone.

Přidržením konkrétní aplikace na domovské obrazovce

Toto je nejpřímější způsob, jak odstranit aplikace na vašem iPhone. Začněte tím, že přejdete na domovskou obrazovku a vyhledejte aplikaci, kterou chcete odstranit. Dále klepněte a podržte, dokud se nezobrazí malá nabídka. Klepněte na Odebrat aplikaci.

Měli byste vidět další nové menu.

Pokud klepnete na Odebrat z domovské obrazovky, skryje se aplikace z domovské obrazovky, ale vaše zařízení ji bude mít stále uloženou. Chcete-li ji trvale smazat, klepněte na Odstranit aplikaci.

Držení na prázdném místě na domovské obrazovce

Když klepnete a podržíte prázdné místo na domovské obrazovce vašeho iPhone, všimnete si, že se všechny aplikace budou třást. Musíte hledat ikonu mínus (-) v horní části aplikace, kterou chcete odstranit.

  Opera GX: Co je to vlastně „herní prohlížeč“?

Klepněte na něj a měli byste vidět možnosti, jako jsou tyto.

Nakonec klepněte na Odstranit aplikaci a je to.

Z knihovny aplikací

Knihovna aplikací obsahuje všechny aplikace nainstalované ve vašem zařízení. Chcete-li z něj smazat aplikace, posuňte prstem doleva na domovské obrazovce, dokud neuvidíte Knihovnu aplikací.

Odtud můžete vyhledat požadovanou aplikaci nebo pokračovat v posouvání, dokud neuvidíte aplikaci, kterou chcete odstranit. Jakmile ji najdete, klepněte a podržte, dokud se nezobrazí nabídka.

Klepnutím na Odstranit aplikaci ji odstraníte ze zařízení.

Z App Store

Smazání aplikací z App Store je velmi snadné a během toho se vám také zobrazí aplikace, které vyžadují aktualizaci. Přejděte do App Store a klepněte na ikonu svého profilu.

Dále přejděte dolů, dokud neuvidíte seznam nainstalovaných aplikací.

Vše, co musíte udělat, je přejet prstem doleva po aplikaci, kterou chcete odstranit, a měla by se zobrazit možnost Odstranit.

Klepněte na něj a máte hotovo.

Z Nastavení

Jedná se o velmi jednoduchý způsob, jak odebrat aplikace a uvolnit místo na vašem zařízení. Přejděte do Nastavení > Obecné > Úložiště pro iPhone.

Klepněte na aplikaci, kterou chcete smazat.

Měli byste vidět takovou obrazovku.

Klepněte na Smazat aplikaci ve spodní části a to je vše.

Pokud hledáte pokročilý způsob, jak vyčistit nevyžádané položky ve vašem iPhone, pak je lepší volbou použití nástroje třetí strany. To vám ušetří čas při efektivním provádění úkolu. Zde jsou některé z mých oblíbených možností, na které se můžete podívat

#1. Dr.Fone Data Eraser

Vybraná data iOS můžete trvale smazat pomocí Dr.Fone Data Eraser. Poradí si s velkými i menšími soubory, které již nepotřebujete.

Vše, co pomocí tohoto nástroje vymažete, nemůže být nikdy obnoveno jinými lidmi, takže je to skvělý nástroj pro lidi, kteří upřednostňují soukromí.

  Data Lake vs. Data Warehouse: Jaké jsou rozdíly?

#2. iMyFone Umate Pro

Uvolněte místo na svém iPhonu pomocí iMyFone Umate Pro.

Je to aplikace, která má mnoho vynikajících funkcí, jako například:

  • Vymažte skryté soubory, které byly dříve smazány
  • Trvale smažte aplikace bez možnosti jejich obnovení
  • Smažte soukromá data a ujistěte se, že se v budoucnu znovu nezobrazí
  • Odstraňte fragmenty aplikací třetích stran

Můžete se rozhodnout smazat požadovaná data jediným kliknutím.

#3. Hvězdná guma

Stellar Eraser vám umožňuje smazat všechny druhy souborů z vašeho iPhone, včetně nepotřebných aplikací, které na vašem zařízení seděly příliš dlouho.

Je to skvělé řešení, které využijete, když chcete svůj iPhone znovu proměnit jako nový a urychlit jeho výkon tím, že ho odlehčíte.

Je možné smazat předinstalované aplikace na iPhone?

Všechny aplikace, které se dodávají s iPhonem předinstalované, jsou užitečné, protože vám umožňují provádět konkrétní životně důležité úkoly.

Pokud si však myslíte, že jeden nebo více z nich je k ničemu, můžete je smazat, pokud vaše zařízení běží na iOS 10 nebo vyšším.

Některé předinstalované aplikace stále nelze odstranit, například Safari a Zprávy, ale můžete je snadno skrýt.

Proč se některé aplikace stále znovu objevují?

Určitě jste si všimli, že některé aplikace se znovu objevují, i když jste je několikrát smazali. Obvykle se to stane, když je v App Store povoleno automatické stahování. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte jej vypnout.

Přejděte do Nastavení a poté klepněte na App Store.

Ujistěte se, že je vypnutá možnost Automatické stahování.

Od této chvíle se smazané aplikace na vašem zařízení znovu nezobrazí.

Závěrečné myšlenky

Výše uvedené způsoby, jak odstranit aplikace z iPhone, vám pomohou vyčistit nevyžádané položky a vaše zařízení bude jako nové. Udržování zařízení bez nepořádku je klíčem k jeho hladkému fungování.

Dále se můžete naučit, jak skrýt aplikace na vašem iPhone.

x