7 důvodů, proč by si každý uživatel iPhonu měl pořídit Apple Watch

Apple Watch existují od roku 2015 a trh s nositelnými zařízeními vzaly útokem. Jsou to pravděpodobně nejlepší chytré hodinky, které si můžete v současné době koupit.

Špičkovými chytrými hodinkami na trhu se nestanete jen tak pro nic za nic. Existuje tedy mnoho přesvědčivých důvodů, proč by měl každý uživatel iPhonu zvážit pořízení Apple Watch.

1. Rychlé zobrazení oznámení

Jednou z hlavních výhod vlastnictví chytrých hodinek je možnost vidět oznámení, aniž byste se museli dívat na svůj smartphone. Na zápěstí se ozve tón a lehké vibrace, které vás informují o novém oznámení.

Pokud nechcete být rušeni hlukem, můžete také ztlumit upozornění a nechat zapnuté lehké vibrace. Díky tomu vám Apple Watch umožní snadno zůstat v obraze o tom, co se děje, aniž byste byli příliš rozptylováni.

Můžete rychle reagovat na oznámení, aniž byste museli zvedat a odemykat iPhone, jako je například přijetí telefonního hovoru nebo rychlá odpověď na textovou zprávu.

2. Více funkcí zdraví

Pokud existuje jedna věc, kterou Apple chce, abyste o Apple Watch věděli, je to, že vám mohou potenciálně zachránit život. Existuje několik příběhů o tom, jak Apple Watch zachraňují lidské životy, například když hodinky během odpočinku detekovaly neobvykle vysokou srdeční frekvenci a přesvědčily je, aby se nechali zkontrolovat u lékaře.

Bez tohoto upozornění od Apple Watch by tito uživatelé nemuseli vědět, že mají zdravotní stav, který by mohl být smrtelný, pokud by nebyl odhalen.

  Vysoce výkonné hostingové platformy PHP pro malé až velké aplikace

Kromě monitorování srdeční frekvence mají Apple Watch Series 4 a novější modely, včetně řady Apple Watch UItra, vestavěnou funkci EKG, která vám umožní kontrolovat srdeční rytmus kvůli fibrilaci síní.

Moderní modely Apple Watch také dokážou měřit hladinu kyslíku v krvi, sledovat spánek a teplotu, aby si žena mohla udělat představu o tom, kdy může ovulovat. WatchOS 10 obsahuje ještě více zdravotních funkcí.

Díky široké škále funkcí pro zdraví vám Apple Watch umožní sledovat vaše zdraví a přitom být vším, co chytré hodinky nabízejí.

3. Osobní bezpečnost

Apple Watch poskytuje uživatelům některé klíčové funkce pro záchranu života, které mohou být užitečné v nečekaných nouzových situacích. V roce 2022 Apple představil Crash Detection, což znamená, že hodinky dokážou zjistit, zda byl uživatel v autonehodě.

Pokud do určité doby nereagujete na výzvu na obrazovce, automaticky zavolá tísňové linky. Apple Watch dokážou zjistit, zda jste měli autonehodu, díky akcelerometru s vysokou g-force a aktualizovanému gyroskopu představenému v roce 2022 u Series 8, SE a Apple Watch Ultra.

I když se objevilo několik zpráv o spuštění této funkce, když byl uživatel na horské dráze, pomohla také mnoha uživatelům při skutečné nehodě.

Další funkcí, kterou Apple Watch nabízí, je Detekce pádu. Tato funkce funguje podobně jako Crash Detection. Vaše Apple Watch dokážou zjistit, zda jste utrpěli tvrdý pád, a zeptají se, zda jste v pořádku. A pokud do minuty nezareagujete, kontaktuje záchrannou službu, aby vám pomohla. To jsou jen některé z funkcí Apple Watch, které vám mohou zachránit život.

  Komponentní vs kompozitní kabely: Jaký je rozdíl?

4. Skvělé fitness zařízení

Sledování fitness je jednou z oblastí, kde Apple Watch nezaostávají. Od první generace se Apple Watch soustředily na to, aby byly zařízením pro fitness a cvičení.

Aplikace Cvičení na Apple Watch vám umožňuje vybrat si z více tréninků a sledovat různé metriky, jako je čas, aktivní a celkové spálené kalorie, srdeční frekvence a další v závislosti na tom, který z nich vyberete. Ve watchOS si dokonce můžete nastavit vlastní tréninky.

Dalším způsobem, jak zůstat aktivní s Apple Watch, je uzavření kroužků aktivity. Mezi uživateli Apple Watch se staly oblíbenými. Aktivitní kroužky jsou denní cíle, které vám pomohou zůstat aktivní po celý den a mohou být vynikajícím nástrojem, který vám připomene, abyste si zacvičili nebo dokonce čas od času vstali. Můžete dokonce sbírat ocenění za dokončení vašich prstenů a vyzvat přátele na přátelskou soutěž.

Apple dokonce uzavřel partnerství se společností Nike, aby nabídlo náramky Nike Apple Watch určené pro běžce. Pokud tedy žijete aktivním životním stylem, budete mít z používání Apple Watch radost.

5. Poslouchejte hudbu přímo ze zápěstí

Apple Watch obsahuje speciální aplikaci Hudba. Když se vaše hodinky připojí k vašemu iPhone, mohou fungovat jako ovladač hudby přehrávané v telefonu. Hudbu si však můžete přenést do hodinek a přehrávat skladby nezávisle. Apple Watch vám umožní připojit pár AirPods přes Bluetooth, což znamená, že můžete snadno bezdrátově poslouchat hudbu přímo z hodinek.

Umět to je vynikající v situacích, kdy byste mohli cvičit nebo se účastnit činnosti, kde nošení vašeho iPhone může být zátěží. Apple Watch s AirPods jsou vynikající kombinací pro poslech hudby na cestách.

  Jak vytvořit AI hudbu pomocí Meta's MusicGen

6. Není třeba neustále nosit iPhone

Apple začal nabízet mobilní varianty svých chytrých hodinek v roce 2017 s Apple Watch Series 3. Díky schopnostem LTE můžete nechat svůj telefon doma a přitom stále můžete přijímat telefonní hovory, posílat textové zprávy, streamovat hudbu z Apple Music a další. Jediné, co musíte udělat, je projít si aplikaci Watch na vašem iPhonu a začít s nastavením vašeho operátora.

Pokud jste v USA, přidáte Apple Watch do svého tarifu operátora. Za službu budete muset platit, ale můžete najít nejlevnější datový tarif Apple Watch, takže nemusíte každý měsíc utrácet za připojení. I když jsou Apple Watch navrženy pro práci s iPhonem, mohou fungovat nezávisle a s vynikající výdrží baterie v Apple Watch Ultra 2 mohou být velmi univerzálním zařízením na vašem zápěstí.

7. Apple Watch mohou být cenově dostupné

Kredit obrázku: Jablko

Běžnou překážkou pro přijetí chytrých hodinek je cena, a to především proto, že smartphone umí na povrchu mnoho stejných věcí. Apple Watch však poskytují funkce a zážitek, který mohou nabídnout pouze chytré hodinky.

Řada Apple Watch pro rok 2023 se skládá ze tří verzí: Apple Watch Series 9, SE a Ultra 2. I když Apple Watch SE nemusí být nejvzrušivější z celé řady, nabízejí skvělou hodnotu za 249 $. Můžete dokonce získat mobilní variantu za pouhých 299 $.

I za tak nízkou cenu přináší většinu funkcí, které uživatelé Apple Watch milují a baví. Za přidání Apple Watch do svého ekosystému nemusíte utrácet mnoho peněz.

Nejlepší doprovodné zařízení pro uživatele iPhone

Se všemi těmito pádnými důvody je těžké tvrdit, že uživatelé iPhonů nebudou mít prospěch z vlastnictví Apple Watch. Se sadou cenných a potenciálně život zachraňujících funkcí je těžké tento produkt nechat ujít.

Pokud si tedy chcete pořídit Apple Watch, skvělým místem pro začátek je Series 9. Ale pokud máte omezený rozpočet, s Apple Watch SE prostě neuděláte chybu.