7 nejlepších nástrojů prediktivní analýzy pro rozhodování na základě dat

Chcete posunout své podnikání na další úroveň využitím nejnovějších technologických nástrojů? Pokud ano, zde jsou přední prediktivní analytické nástroje, které mohou podpořit vaše podnikání správnými rozhodnutími.

Galtonovo slovo „regrese“ z 19. století se nyní stalo miliardovým průmyslem, konkrétně prediktivní analytikou. S dnešní nepřetržitou konkurencí vaše organizace na trhu prohraje, pokud do svých obchodních rozhodnutí nezahrne analýzu.

Než tedy dekódujeme seznam nejlepších nástrojů prediktivní analýzy, pojďme nejprve prozkoumat, co je prediktivní analýza a proč jsou takové nástroje potřeba.

Prediktivní analytika je divize pokročilé analýzy, která využívá statistické modelování a techniky strojového učení k předvídání budoucnosti pomocí analýzy trendů v živých a historických datech.

Například Sephora, přední světový prodejce kosmetiky, využívá prediktivní analýzy k doporučení relevantních produktů zákazníkům. Tato personalizovaná doporučení proměnila 80 % kupujících na věrné zákazníky.

Proč nástroje prediktivní analýzy?

Tím, že poskytuje přehled o výsledcích z nezpracovaných dat, umožňuje prediktivní analytika podnikům činit informovaná rozhodnutí a zvyšovat ziskovost.

Přestože prediktivní analytika může poskytnout vynikající akční plány pro rostoucí podniky, ruční vytváření takových analýz může být značnou výzvou.

Prediktivní analytika byla kdysi omezena pouze na profesionální datové vědce a analytiky. Byl to složitý projekt, který vyžadoval znalost statistiky, analýzy, modelování atd. Ale s moderními nástroji prediktivní analýzy už nemusíte trávit týdny nebo měsíce experimentováním s datovými sadami a psaním kódu.

Celý datový cyklus, kterým procházejí datoví vědci, od přípravy dat až po jejich vyhodnocení, lze nyní automatizovat pomocí několika kliknutí myší pomocí nástrojů prediktivní analýzy.

Některé základní funkce, které je třeba hledat v nástroji prediktivní analýzy:

 • Příprava dat: Analytický nástroj, který si vyberete, by měl být schopen zpracovávat velké objemy dat a zároveň mít schopnost čistit data použitím příslušných technik čištění.
 • Modelování: Opravdu si myslíte, že analytické nástroje s omezenými schopnostmi by mohly nahradit lidské experty? Nikdy; měl by být důkladný s pokročilými statistickými a modelovacími technikami strojového učení pro automatizaci některých úkolů, které provádějí datoví vědci.
 • Uživatelsky přívětivé: Analytické nástroje nejsou určeny pouze pro odborníky. Technici na nízké úrovni ve vaší organizaci budou pracovat s těmito nástroji, aby odhalili anomálie a opravili je. Vyberte si tedy uživatelsky přívětivý a snadno použitelný nástroj.
 • Vizualizace a sestavy: Software by vám měl poskytnout širokou sadu možností pro vizuály a formáty sestav, protože čím pohodlnější budete se statistikami, tím lepší rozhodnutí budete moci dělat.
 • Zabezpečení: Další adresnou funkcí, kterou byste měli hledat v každém analytickém nástroji, jsou jeho bezpečnostní opatření, protože data jsou vaším pokladem. Když poskytnete svá data nástroji pro analýzu a obchodní vylepšení, co když nástroj unikne data? Skončíte se zničeným podnikem. Vyberte si tedy nástroj, který zajistí zabezpečení dat před neoprávněným přístupem.
  4 nejlepší externí SSD pro uživatele Linuxu k výběru v roce 2021

Zde jsou některé z nejlepších nástrojů prediktivní analýzy.

ManageEngine Analytics Plus

Vyzkoušejte Analytics Plus a získejte holistický pohled na své IT!

Výkonný prediktivní analytický nástroj od ManageEngine, který s jistotou předpovídá budoucí trendy.

Uživatelsky přívětivé rozhraní analytics plus vám umožňuje bezproblémově vytvářet jasné vizualizace, analytické přehledy a sestavy.

Klíčové vlastnosti:

 • Získejte včasné varování před IT incidenty: Analytics Plus dokáže najít potenciální problémy a anomálie v IT ještě předtím, než skutečně zakročí, aby je příslušný tým mohl řešit.
 • Objevte příležitosti: Zpracováním velkých objemů datových sad může analytics plus pomoci odhalit skryté příležitosti pro vaše produktové nebo obchodní strategie rozvoje a marketingové metody.
 • Plánování alokace zdrojů: Tento nástroj předpovídá vzorce pracovní zátěže stávajících klientů a spravuje zdroje za účelem maximalizace efektivity.

Vyzkoušejte službu Analytics Plus s 30denní bezplatnou zkušební verzí.

Qlik AutoML

Využijte sílu prediktivní analýzy k rychlejšímu pohybu a chytřejší práci tím, že získáte maximum z dat pomocí Qlik AutoML.

Vaším úkolem je pouze vložit sadu dat do nástroje a vybrat cílové pole, protože Qlik AutoML zefektivnil celý proces analýzy, od zjišťování dat až po vytváření modelu. Nakonec vám zbydou užitečné poznatky, které mohou vést k zásadním obchodním rozhodnutím.

Kromě poskytování akčních plánů vám Qlik poskytuje důvody, které stojí za každým hlášením pomocí Explainable AI. Tato funkce podporuje transparentnost v analytických krocích, aby vyvolala intuici uživatele k získání lepších nápadů.

Typické případy použití:

 • Prodej: Inteligentní nástroj, který předpovídá prodej a poskytuje lepší strategie cílení a udržení zákazníků.
 • Finance: Qlik AutoML může být vaším finančním poradcem. Získejte lepší rozpočtové plány pro své výdaje a kapitálové investice pomocí tohoto výkonného nástroje.
 • Dodavatelský řetězec: Může vám pomoci určit, kdy je třeba doplnit zásoby, vylepšit strategie doručovacích služeb, optimalizovat dopravní zařízení a mnoho dalších.
  Jak spravovat nastavení webu v Chrome

Qlik AutoML je navíc vysoce interaktivní. To znamená, že umožňuje uživatelům určit, který algoritmus použít, na které hodnotící metriky se zaměřit, které jsou více vážené funkce atd.

Už nemusíte být technickým expertem nebo statistickým programátorem, abyste mohli používat toto uživatelské rozhraní Qlik AutoML bez kódu.

Alteryx

Použijte Alteryx, abyste nemuseli trávit čas zpracováním dat a zaměřte se více na užitečné statistiky, které posílí vaše podnikání. Nástroj je kompatibilní s rozsáhlými zdroji dat, včetně tabulek, cloudových zdrojů, sněhových vloček a robotů RPA.

Můžete absolvovat analytické hodnocení vyspělosti společnosti Alteryx, které poskytuje zprávu analyzující, jak dobře vaše firma využívá svá data ve srovnání s konkurencí.

Slavné značky jako Coca-Cola a Siemens energy integrovaly tento nástroj do svých pracovních postupů, aby efektivně využívaly svá data.

Klíčové vlastnosti

 • Podporuje týmovou spolupráci při hodnocení postřehů.
 • Uživatelé mohou sestavit a znovu použít modely, kdykoli je to potřeba.
 • Jeho rozhraní přetahování zajišťuje, že nástroj je jednoduchý pro uživatele z různých prostředí.
 • Nasaďte jej v cloudu nebo on-premise.
 • Nástroj je vybaven demografickou, firmografickou a geoprostorovou inteligencí.

Můžete se přihlásit k 30denní bezplatné zkušební verzi na hardwaru nebo cloudu.

Minitab

Transformujte svá data na akční plány s Minitab.

Minitab je jedním z nejlepších pokročilých prediktivních analytických nástrojů, které poskytují hlubší pohledy díky využití nejlepších algoritmů strojového učení ve své třídě.

Tento nástroj je vhodný jak pro nováčky v prediktivní analýze, tak pro zkušené odborníky, kteří hledají druhý názor.

Důkazy ukazují, že 90 % společností z Fortune 100 a 70 % společností Fortune 500 používá ve své analýze software Minitab.

Stavebními kameny prediktivní analýzy v Minitabu jsou

 • Klasifikace a regrese košíku
 • Klasifikace a regrese náhodných lesů
 • TreeNet klasifikace a regrese

Deska

Proměňte svá data na znalosti bez problémů s Board.

V dnešním obchodním světě založeném na datech je poptávka po analýze klíčová téměř ve všech odděleních a provozech podniků, aby se zabránilo zaostávání v seznamu konkurentů.

Řídicí panel a vizualizace: Můžete si vytvořit přizpůsobené řídicí panely, které se hodí k prediktivním analytickým sestavám vaší firmy, se spoustou možností vizualizace, včetně grafů, grafů a tabulek, ze kterých si můžete vybrat.

  Jak se před nákupem ujistit, že fotoaparát nebo objektiv fungují správně

Spolupráce: Board má platformu, která členům týmu poskytuje prostředí, ve kterém mohou sdílet poznatky a společně přicházet s lepšími rozhodnutími.

Clusterová analýza: Dokáže vytvořit shluky určitého počtu skupin a objektů použitím vhodného k-means algoritmu v backendu.

TrendMiner

TrendMiner je samoobslužné řešení pro mnoho začínajících firem, které přímo předává poznatky do rukou inženýrů, čímž eliminuje potřebu datových analytiků.

Mezi schopnosti TrendMiner patří

 • Analyzovat: Pomocí pokročilých analytických algoritmů dokáže najít hlavní příčinu jakéhokoli vzorce nebo chování nalezeného v uložené historii.
 • Monitor: Nástroj neustále monitoruje proces a upozorní vás, když zjistí cokoliv informativního.
 • Předvídat: Předvídá budoucí výkon a vede vás při přijímání ziskových akcí.
 • Kontextualizovat: Zpracovávejte svá data s relevantním kontextem.
 • MLHub: Nasaďte svou analýzu do produkce pomocí MLHub.

Je oblíbený pro optimalizaci výkonu, snižování spotřeby energie, vytváření modelů detekce anomálií, zjišťování úniků vody a mnoho dalších.

Kromě toho obsahuje virtuální senzory, které zpracovávají několik měření nebo funkcí najednou a přicházejí s přizpůsobenými parametry pro předpovídání budoucnosti.

TIBCO Spotfire

TIBCO Spotfire nabízí vědu o datech jediným kliknutím s pokročilou analytikou, aby podniky mohly růst chytřeji. Klasifikace, shlukování, vizualizace a další složité statistické programy byly použitelné pro středně pokročilé techniky, aniž by potřebovali profesionály.

Kromě toho je tento nástroj integrován s jedinečnými jazyky a balíčky datové vědy, jako je R, Python a TERR, pro trénování a nasazení modelů.

Klíčové benefity:

 • Open source: Stávající funkce napsané v R, SAS nebo MATLAB můžete snadno začlenit do Tibco Spotfire, což vede k jedinečným náhledům.
 • Geoanalytika Turbocharge: Pomocí této funkce můžete analyzovat data specifická pro dané místo, což vede k podrobnějším přehledům. Pokud vaše firma reaguje odlišně na základě umístění, pak by TIBCO Spotfire mohl být dobrou volbou.
 • Operacionalizace prediktivní analýzy: Umožňuje vám nasadit analýzu do produkce v reálném čase.

Můžete si to vyzkoušet zdarma po dobu 30 dnů a poté se rozhodnout pro placené předplatné, pokud to vyhovuje vašim potřebám.

Závěr

I když máte skvělý tým datových vědců a analytiků, měli byste se podívat na automatizační software, abyste proces urychlili. Díky tomuto seznamu jsem pro vás učinil triviální výběr správného prediktivního analytického nástroje, který vyhovuje vašemu podnikání. Podívejte se na tyto nástroje datové vědy, které jsou pro váš datový tým přínosnější.