etechblog

7 Power Managerů pro ochranu vašeho drahého domácího kina etechblog.cz

Domácí kina nabízejí uživatelům skvělý způsob zábavy.

Mohou úžasně zlepšit kvalitu vašeho zvuku a poskytnout vám doma filmový zážitek. Dobře navržené domácí kino vás může přenést do světa filmů, na které se díváte.

Tyto systémy domácího kina jsou nepochybně poměrně drahé. I když je k dispozici mnoho možností, které jsou příznivé pro rozpočet, kvalitní systémy stojí několik tisíc dolarů. Budete se tedy více starat o předcházení problémům nebo problémům v těchto systémech domácího kina.

Elektrické poruchy jsou nejčastějšími problémy v těchto systémech. Tyto poruchy způsobují různé nepravidelnosti v dodávce energie. Toto je oblast, kde hraje roli správce napájení domácího kina.

Co je správce napájení domácího kina?

Správce napájení pomáhá efektivně řídit napájecí zdroj, který domácí kino používá k provozu. Vstupní napájení zvládá tak, že v něm vyhlazuje různé nerovnosti. Eliminuje tak možnost elektrického výpadku.

Řízení spotřeby domácího kina také pomáhá snižovat elektrický šum, čímž zlepšuje přenos zvuku. Také manipuluje s EMF a tím chrání systém před náhlým poškozením.

Výhody Power Manageru domácího kina

Existuje mnoho výhod správců napájení domácího kina. Pojďme si krátce probrat jejich hlavní přednosti.

  • Čištění energie: Správci napájení podporují proces filtrace energie. Zabraňují tomu, aby se do zařízení dostala špinavá energie tak, jak je. Filtrační systémy těchto power managerů slouží čistému a vyčištěnému napájecímu zdroji domácího kina, čímž zabraňují jakémukoli poškození.
  • Lepší kvalita zvuku: Správce napájení může vyčistit energii a zlepšit tak kvalitu zvuku. Ty také dokážou filtrovat nadměrný hluk a rušení a nabízejí tak lepší kvalitu zvuku.
  • Přepěťová ochrana: Správci napájení domácího kina se dodávají s vestavěným EVS nebo vypnutím při extrémním napětí. To jim dává vědět o událostech vysokého nebo nízkého napětí. Ve výsledku mohou také pomoci vašemu systému s přepěťovou ochranou.
  Otestujte si svůj sluch s iPhonem a tichou místností

Správci napájení vs. běžné přepěťové ochrany

Přestože se zdá, že správci napájení a přepěťové ochrany mají stejné vlastnosti a funkce, mají velké rozdíly v použití a oblasti použití.

Přepěťové ochrany jsou jakési napájecí lišty, které pomáhají při ochraně zařízení před napěťovými špičkami a přepětím. Přepěťové ochrany posílají extra energii z hrotu do uzemňovacího vodiče, aby ji rozptýlily. To pomáhá chránit zařízení před smažením nebo poškozením.

Na druhou stranu power managery domácího kina také filtrují elektřinu a zvládají vysoké a nízké napětí. Pomáhá také při snižování hluku a zlepšování zvukového systému.

Pokud bydlíte v oblasti, kde máte obvykle stabilní napájení, může vám stačit přepěťová ochrana. Potřebujete však lepší ochranu vašeho drahého systému domácího kina v oblastech nestabilního napájení. V tomto případě dělá správce napájení zázraky.

  21 TF karet pro váš fotoaparát a další gadgety

Nyní pojďme diskutovat o některých dobrých možnostech správce napájení domácího kina, které můžete zvážit.

Panamax MR4300

Panamax MR4300 je správce napájení pro vaše domácí kino s 9 filtrovanými a chráněnými zásuvkami. Je vybaven automatickým monitorováním napětí. Filtrované napájení, které dodává vašemu domácímu kinu, pomáhá zabránit poškození systému.

Dodává se s doživotní zárukou na produkt. Chrání váš systém před kolísáním proudu a výpadky proudu.

Furman M-8×2 Merit X Series M-8×2

Tento správce napájení je dodáván s celkem 9 zásuvkami, včetně 1 zásuvky na předním panelu a 8 zásuvek na zadním panelu. Jeho systém filtrace hluku AC snižuje RFI/EMI.

Je vybaven ochranou proti přepětí a špičkám, která zajišťuje bezpečnost vašeho systému domácího kina. Filtrační systém také dodává čistou energii.

Pyle’s 10 Outlet

Tento správce napájení domácího kina je dodáván s výkonem 2 000 W a dodává střídavý proud do systému domácího kina. Dodává se s digitálním LCD a LED indikátorem napájení. Dodává se s vestavěnou ochranou proti přepětí a špičkám.

Filtrační schopnost tohoto správce napájení zajišťuje čisté napájení vašeho systému. Má celkem 10 vývodů, včetně 8 zadních a 2 předních panelů.

Soundavo PMX-6600

Tento zvukový kondicionér Soundavo PMX-6600 má 14 chráněných zásuvek, včetně 12 zadních a 2 zásuvek na předním panelu. Disponuje jmenovitým proudem 15 A. Tento systém řízení spotřeby využívá prémiové kondenzátory Wima a Panasonic, které filtrují přes 99 % hluku.

Toto bylo navrženo tak, aby zajistilo plně stabilní napájení vašeho systému domácího kina. Je vybaven LED displejem a duální USB nabíječkou s dostupnými porty pro připojení smartphonu, tabletu atd.

  Jak získat textový expandér v aplikaci Microsoft Word

APC H10BLK AV 1kVA H Typ

APC H10BLK je kondicionér napájení typu H schopný dodávat čistý a filtrovaný výkon do vašeho systému domácího kina. Tato jediná jednotka také nabízí přepěťovou ochranu, regulaci napětí a filtraci šumu.

Dokáže účinně eliminovat kolísání napětí a EMI RFI a chránit váš systém před špičkami a přepětím.

Pyle PS900 Audio/Video AC

Správce napájení Pyle PS900 pomáhá dodávat čisté a filtrované napájení do systému domácího kina. Je vybaven 2-stupňovým vysokým rozptylem vložky, který umožňuje dosáhnout tohoto efektu.

Jeho mikrokontrolér zajišťuje vysoké úrovně a přesné časování pro každý výstup. Můžete jej propojit s více než 100 jednotkami. Pomáhá vám také sledovat střídavé napětí v reálném čase. Disponuje LED displejem.

AudioQuest PowerQuest 3

Tento AudioQuest PowerQuest 3 nabízí účinnou ochranu před špičkami a přepětím. Dodává se s 8 zásuvkami. Patří mezi ně dva výstupy ultralineárního filtru optimalizovaného pro 4K/8K, 1 výstup pro vysoký proud a 4 výstupy pro ultralineární filtr.

Odolá opakovaným vstupním rázům 6000V/3000A. Nabízí ochranu signálového vedení pro vaši síť, telefon, kabel nebo satelit.

Závěrečná slova

To vše jsou vysoce kvalitní power managery, které mohou účinně chránit vaše drahá domácí kina. Pokud tedy hledáte dobrého správce napájení, zvažte tyto možnosti a vyberte si ten správný pro váš domov.

Možná budete chtít prozkoumat nejlepší systémy domácího kina pro pohlcující zážitky z kina.

Užili jste si čtení článku? Co takhle sdílet se světem?

x