etechblog

7 Software pro úpravu podcastů pro vydání bezchybných epizod

Trend podcastingu se postupně zvedl a nyní je oblíbeným médiem zábavy.

Každý den se objevují noví podcasteři, kteří předvádějí svůj talent a prezentují své epizody podcastů na různá témata. Kvůli ostré konkurenci je přežití v podcastovém průmyslu těžší než kdy jindy.

Ať už jste nováček nebo ostřílený podcaster, netrvá dlouho, než pochopíte, že vzrušující obsah a ostrá kvalita zvuku jsou dva faktory, které mohou přesvědčit vaše publikum, aby se přihlásilo k odběru vašeho obsahu.

Několik nástrojů pro podcasting na trhu vám pomůže začít ve světě podcastů. Než však stisknete tlačítko Publikovat, vyleštění nezpracovaných zvukových klipů je nezbytné, aby vaše publikum dostalo působivý zážitek z podcastu.

Existuje spousta platforem pro úpravu podcastů, kam můžete nahrát nezpracované, neupravené zvukové soubory a oříznout nechtěné části. Můžete také přidat zvukové efekty, přechody, jemnou hudbu na pozadí a další, abyste udrželi publikum na vašem podcastu.

Abychom vám pomohli objevit vhodný software pro úpravu podcastů, který je v souladu s vašimi schopnostmi úpravy a rozpočtem, níže jsme zmínili sedm oblíbených nástrojů pro úpravu podcastů, které vašemu podcastu pomohou získat pozornost, kterou si zaslouží.

Alitu

Ideální pro začátečníky bez technických dovedností, Alitu vám umožňuje upravovat a vytvářet epizody podcastů tím nejjednodušším možným způsobem. Uživatelsky přívětivé rozhraní usnadňuje snadnou navigaci a nabízí neuvěřitelné funkce, které pravděpodobně nikde jinde nenajdete, takže úkol úpravy podcastu je procházkou růžovým sadem!

Alitu upravuje nezpracované zvukové klipy a poskytuje prvotřídní výsledky automatickým vyvažováním úrovní zvuku, čištěním zvuku a jeho zpracováním. Získáte možnosti přidat hudbu, přechody a přepisy k epizodě, abyste zajistili, že obsah osloví velké publikum.

Nastavení rychlosti přehrávání odlišuje Alitu od jiného softwaru pro úpravu podcastů, protože usnadňuje poslech dlouhých zvukových klipů a hledání částí, které vyžadují vylepšení. Mezi další cenné funkce patří odstraňovač hluku na pozadí, sólo nahrávání, nahrávání hovorů pro vzdálené hosty, snadné sekvenování a přímé publikování na weby hostující podcasty.

  Jak nastavit odemykání obličejem na Google Pixel 4 a Pixel 4 XL

Alitu je vysoce preferovaný software pro úpravu podcastů začínajícími podniky, jednotlivci a malými a středními podniky. Cena začíná od 32 USD za měsíc.

Riverside

Riverside je známé nahrávací studio podcastů vybavené funkcemi pro automatizované zpracování, které lze považovat za jednotné kontaktní místo pro splnění požadavků na nahrávání a úpravu podcastů.

Disponuje výkonným, ale snadno použitelným nástrojem známým jako Magic Editor, který poskytuje profesionální výsledky úprav efektivní normalizací úrovní zvuku a odstraněním šumu na pozadí.

Pojďme se podívat na to, co vám Magic Editor umožňuje:

  • Magic Editor kombinuje úlohy nahrávání a úpravy do automatického kroku, takže se můžete soustředit na produkci podcastů.
  • Proces úprav můžete zefektivnit kombinací nahraného zvuku s videem nebo jinými zvukovými stopami.
  • Funkce AI Speaker View pomáhá při bezproblémovém přechodu tím, že automaticky přepne osobu, která právě mluví, na celou obrazovku, těsně předtím, než se chystají začít.

Přidejte k videu vlastní nebo předinstalované pozadí a exportujte video připravené k publikování.
Cenové plány nahrávacího studia Riverside začínají od 19 USD měsíčně.

Adobe Audition

Adobe Auditionsoučást Adobe Creative Cloud (CC), je funkcemi nabitý nástroj pro nahrávání a úpravu podcastů, na který můžete přísahat.

Kromě toho, že vám umožňuje nahrávat více podcastů současně pomocí rozlišitelných mikrofonů, můžete platformu používat k vytváření, mixování, úpravám a produkci spousty zvukových efektů.

Tato zvuková pracovní stanice se může pochlubit robustními funkcemi pro produkci podcastů, jako je individuální ekvalizér a zpracování, a umožňuje vám přidávat úrovně ke každému hlasu během postprodukční fáze.

Jeho schopnost adaptivní redukce šumu na pozadí je působivá, díky čemuž je preferovanou volbou profesionálů, kteří si chtějí osvojit bezproblémový způsob nahrávání a zpracování diskusí u kulatého stolu.

Pojďme se podívat na funkce tohoto mocného nástroje:

  • Funkce spektrální analýzy eliminuje zvuky na pozadí mluvící osoby.
  • Obálky umožňují ovládat hlasitost zvuku hudebních lůžek, zeslabování, zeslabování a tlumení hlasu.
  • Funkce Match Loudness pomáhá sladit hlasitost zvuku všech reproduktorů, aby byla celková hlasitost na stejné úrovni.
  Oprava chyby „Vaše platební metoda byla odmítnuta“ v App Store

Adobe Audition stojí 20,99 USD měsíčně, splatné ročně.

Nástroje Avid Pro

Vyvinuto společností Avid Technology, Inc. Nástroje Avid Pro je profesionální digitální audio pracovní stanice (DAW) vyvinutá pro profesionály k nahrávání, editaci, mixování, masteringu a publikování audio obsahu. Tento software je kompatibilní s různými zařízeními a můžete jej používat na chytrých telefonech Windows, Mac a iOS.

Nástroje Avid Pro se skládají ze dvou modulů – Digitální audio pracovní stanice (DAW) a Media Composer. Tyto dva moduly společně umožňují nahrávat, upravovat a publikovat audio a podcastové projekty. Audio Workstation pomáhá podcasterům s nahráváním, editací, mixováním a publikováním zvukových souborů.

Na druhou stranu se Media Composer hodí, když máte v úmyslu vytvářet video projekty, jako jsou podcasty. Oba tyto moduly jsou k dispozici jako součást balíčku nebo jako samostatná jednotka.

Uživatelé většinou preferují DAW, protože jeho čisté a intuitivní rozhraní výrazně pomáhá s úpravou podcastů. Nástroje pro úpravy a míchání s bohatými funkcemi pomáhají zefektivnit pracovní postup, ať už chcete upravit neformální podcast nebo velký komerční podcast.

Popis

Dále máme Descript, software pro úpravu zvuku vše v jednom, potenciální volbu pro úpravu podcastů a přidání profesionálního stylu. Descript se pyšní uživatelsky přívětivým a elegantním rozhraním a umožňuje podcasterům spolupracovat jako tým a upravovat nahrané zvukové klipy a přepisy.

Tato softwarová editační platforma podporuje textové úpravy a generuje automatický přepis textu pro váš podcast. USP této platformy je editor textu na video, který na jiných platformách chybí.
Klíčové vlastnosti tohoto softwaru jsou následující:

  • Schopnost přepsat 30minutový zvuk za méně než 15 minut.
  • Generujte přepis koherentních zvukových souborů s přesností 90–95 %.
  • Podporuje textové anotace a časová razítka.
  • Možnost exportu souborů na platformy jako Reaper, Final Cut Pro a Adobe Premiere Pro.

Ideální pro začínající podcastery, plány předplatného začínají na 12 USD za měsíc.

Žací stroj

Díky řadě funkcí, které nabízí, Žací stroj, spolehlivý software pro úpravu podcastů se těší obrovské oblibě mezi podcastery. Má pokročilé funkce a efekty zpracování, díky kterým je vhodný pro středně pokročilé a profesionální uživatele. Reaper umožňuje nahrávat, upravovat, zpracovávat, mixovat a masterovat více stop současně.

  Jak získat směšovač hlasitosti pro karty Chrome

Nabízí také několik pluginů, včetně ARA a Melodyne, které jsou schopny zlepšit kvalitu zvuku.

Podporuje také přizpůsobitelnou automatizaci, která zkracuje čas potřebný k úpravě záznamu podcastu. Pokud jste začátečník, můžete si tuto platformu osvojit tím, že si projdete videonávody a softwarové manuály na oficiálních webových stránkách.

Software podporuje zvukové soubory všech formátů, nahrávání MIDI umožňuje uspořádat a upravovat zvukové soubory, přidávat vrstvy a vytvářet smyčky zvukových souborů. Licence této platformy pro produkci digitálních podcastů stojí 60 USD.

Spreaker

Ačkoli ne tak nabitý funkcemi jako ostatní editory podcastů na seznamu, Rozprašovač je slušnou volbou pro někoho nového ve světě podcastingu. Zatímco Spreaker je software pro podcasty, který vám umožňuje publikovat a prohlížet analýzy, nabízí také některé základní možnosti úprav pro vylepšení nahraných podcastů před jejich publikováním. Zvukový klip můžete oříznout, upravit délku nebo sloučit dva zvukové soubory, co chcete.

Spreaker nabízí nástroj pro míchání hlasu se spoustou hudby a zvukových efektů, ze kterých si můžete vybrat a vylepšit své podcasty.

Verze aplikace Spreaker je k dispozici na Google Play obchod a Apple App Store, což vám usnadní nahrávání a úpravu podcastů doma nebo na cestách. Bezplatná verze Speaker nabízí omezené funkce a cenová úroveň začíná od 8 USD za měsíc.

Závěrečné myšlenky

Ať už začátečník nebo profík hledá slušný software k vyleštění vašich epizod podcastů bez potíží, výše uvedený software vás nezklame. Než si vyberete software pro podcasty k provedení úkolu, je vhodné zkontrolovat jeho sadu funkcí a zvážit úroveň svých dovedností v oblasti podcastů. Mějte to na paměti, upravujte svůj podcast a přizpůsobte své podcastingové dovednosti!

x