etechblog

7 tipů, jak zrychlit Brave Browser

Klíčové věci

  • Než se pokusíte o jakékoli opravy, abyste zvýšili rychlost prohlížení, zkontrolujte rychlost a signál internetu. Nestabilní nebo pomalé připojení může být základní příčinou pomalé rychlosti procházení.
  • Zvažte deaktivaci Brave Ads, abyste potenciálně zvýšili rychlost prohlížeče. I když tyto reklamy nabízejí odměny, mohou také přispět k pomalejšímu načítání. Jejich deaktivace může vést k rychlejšímu a rušnějšímu procházení.
  • Zavřete nepotřebné karty a okna, abyste zvýšili výkon prohlížeče. Příliš mnoho otevřených karet, zejména s dynamickými prvky, jako jsou audio a video klipy, může zpomalit váš prohlížeč. Pravidelné zavírání nepoužívaných karet může zajistit hladší zážitek z prohlížení.

Pomalý prohlížeč může ovlivnit váš zážitek z prohlížení a produktivitu. A přestože je Brave prohlížeč zaměřený na soukromí, který nabízí skvělé uživatelské prostředí, může se, stejně jako všechny ostatní prohlížeče, někdy načítat pomalu. Dobrou zprávou je, že existuje spousta věcí, které můžete udělat, abyste zrychlili svůj Brave Browser a užili si nepřerušované a rychlé procházení.

1. Zkontrolujte rychlost a signál internetu

Než vyzkoušíte jakoukoli opravu ke zvýšení rychlosti prohlížení, vaším prvním krokem by mělo být zkontrolovat, zda váš internet funguje tak, jak má. Existuje několik webových stránek, kde si můžete zdarma vyzkoušet rychlost internetu. Pokud máte co do činění s nestabilním nebo pomalým připojením, může to výrazně ovlivnit rychlost vašeho prohlížení.

Pokud máte podezření, že problém souvisí s vaším internetem, zkuste restartovat router a modem. Můžete se také obrátit na svého ISP. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda se nepotýkáte s pomalým procházením pouze na jednom nebo několika webech. Je možné, že web nefunguje, což má vliv na rychlost vašeho prohlížení.

  Porozumění dodržování předpisů HITRUST v laických podmínkách

Pokud používáte jiné prohlížeče a zjistíte, že fungují normálně, může být vaše pomalé procházení způsobeno problémem s Brave.

2. Vypněte Brave Ads

Jednou z klíčových vlastností Brave je prohlížení bez reklam. Brave však také dává uživatelům možnost povolit Brave Ads; lidé, kteří mají zapnuté Brave Ads, získají přístup k Brave Rewards, což je jedinečný program odměn zabudovaný do prohlížeče. Zatímco Brave Ads jsou méně rušivé a více chrání soukromí ve srovnání s reklamami v jiných hlavních prohlížečích, vyžadují určitou dobu načítání, což může mít vliv na rychlost vašeho prohlížeče.

Pokud jste povolili Brave Ads získávat odměny, jejich deaktivace prostřednictvím prohlížeče je docela jednoduchá. Mějte na paměti, že jejich deaktivace však ovlivní vaši schopnost získávat odměny za statečnost. To znamená, že bez těchto reklam pravděpodobně zažijete rychlejší a rušivější procházení.

Případně, pokud chcete i nadále získávat odměny za Brave, můžete snížit počet reklam, které vám Brave ukáže za hodinu. Zatímco výchozí je nastaveno na deset reklam za hodinu, můžete ji snížit až na jednu reklamu za hodinu. Chcete-li to provést, klikněte na ikonu trojúhelníku na liště prohlížeče (logo BAT, kryptoměna Brave) a vyberte Nastavení odměn. Nyní uvidíte možnosti, jak změnit počet reklam zobrazených za hodinu.

3. Zavřete otevřené karty

Příliš mnoho otevřených karet a oken může ovlivnit výkon vašeho prohlížeče. To je pravděpodobnější, pokud používáte starší verzi prohlížeče a pokud karty, které máte otevřené, obsahují dynamické prvky, jako jsou audio a videoklipy.

  Jak se odstranit z internetu

Pokud tedy máte problémy s prohlížečem, budete chtít zavřít karty, které aktuálně nepoužíváte. Obecně je dobré pravidelně sledovat počet otevřených oken a karet a zavírat nepotřebná, abyste si zajistili plynulejší procházení.

4. Odstraňte nepotřebná rozšíření

Rozšíření prohlížeče jsou softwarové aplikace a ke svému fungování potřebují výpočetní výkon. I když jsou mnohé velmi užitečné, mohou někdy ovlivnit výkon vašeho prohlížeče. I když několik rozšíření nebude mít znatelný vliv na funkčnost a výkon vašeho prohlížeče, příliš velká instalace může bohužel zpomalit váš prohlížeč a vaše zařízení.

Některá rozšíření navíc mohou způsobit bezpečnostní rizika. Tato nebezpečná rozšíření ohrožují vaše osobní údaje a způsobují mimo jiné pomalý výkon prohlížeče.

Pokud jste zaznamenali výrazné zpomalení rychlosti prohlížeče, možná je čas odinstalovat několik rozšíření. Chcete-li odstranit rozšíření v prohlížeči Brave, klikněte na ikonu nabídky hamburgeru v pravé horní části webové stránky. Poté klikněte na Rozšíření. Na stránce, která se otevře, klikněte na tlačítko Odebrat, které najdete pod každým rozšířením, které jste si stáhli.

5. Vypněte VPN

VPN šifruje vaše online data, aby byla vaše aktivita soukromá. To chrání vaše soukromí a poskytuje vám další vrstvu zabezpečení. Protože však VPN směruje váš internetový provoz přes server na vzdáleném místě, zaznamenáte určitou ztrátu rychlosti.

Obvykle zjistíte, že čím kratší je vzdálenost mezi vámi a serverem VPN, tím rychlejší bude rychlost internetu. Značná vzdálenost ovlivní rychlost procházení. Pokud zaznamenáváte nižší rychlost prohlížeče, zkontrolujte, zda jste povolili integrovanou VPN od Brave. Pro kontrolu klikněte na ikonu VPN v pravém horním rohu stránky.

Pokud musíte používat VPN, vyberte umístění blíže vaší domovské zemi. V současné době Brave nabízí servery VPN v lokalitách, jako je Austrálie, Brazílie, Kanada, Francie, Německo, Japonsko, Itálie, Nizozemsko, Španělsko, Singapur, Švýcarsko, USA (se čtyřmi umístěními serverů – střední, východní, severozápadní a západní). a Spojené království.

  Jak najít ID uživatele v telegramu

6. Vymažte údaje o prohlížení

Pokud se vám zdá, že vaše prohlížení je obtížné, zvažte vymazání historie prohlížení, včetně obrázků a souborů uložených v mezipaměti. Internetové prohlížeče obvykle ukládají informace o každé webové stránce, kterou navštívíte. Pokud si nepamatujete, kdy jste naposledy vymazali historii prohlížení, nyní je pravděpodobně vhodná chvíle to udělat.

Při mazání údajů o prohlížení se vyhněte mazání souborů cookie, protože tím vymažete všechny vaše osobní údaje z prohlížeče, včetně přihlašovacích údajů a nastavení a preferencí webových stránek.

7. Aktualizujte svůj prohlížeč

Pokud je software, ve kterém váš prohlížeč běží, zastaralý, může to ovlivnit rychlost vašeho prohlížení. V takovém případě by aktualizace prohlížeče mohla zlepšit váš zážitek z prohlížení. Každá nová verze Brave nabízí vylepšení oproti předchozí.

Takže nejenže budete moci vyřešit problémy související s rychlostí, ale také budete mít přístup k novým funkcím, bezpečnostním opravám a dalším vylepšením díky aktualizaci vašeho prohlížeče. Chcete-li Brave aktualizovat, klikněte na ikonu nabídky hamburgeru v pravé horní části webové stránky. Poté klikněte na About Brave.

Pokud to selže, zvažte odinstalování a přeinstalaci prohlížeče jako poslední možnost. Jakmile to uděláte, obvykle zaznamenáte velké zlepšení, ale můžete ztratit některá data uložená ve vašem prohlížeči.

Použijte tyto snadné opravy ke zlepšení rychlosti prohlížení Brave

Každá z těchto oprav může pomoci zlepšit rychlost a výkon vašeho prohlížeče. Někdy vše, co můžete potřebovat, je jedna z výše uvedených oprav, abyste viděli výrazné zlepšení. Ale jindy možná budete muset vyzkoušet více než jednu z těchto oprav. Pokud budete mít problémy s rychlostí i přes vyzkoušení všech těchto oprav, bude nejlepší obrátit se na centrum nápovědy Brave.

x