7 způsobů, jak opravit zaseknutý iPhone na logu Apple

Je to takový problém, když vidíte, že váš iPhone je přilepený na logu Apple a nenačte ani domovskou obrazovku. Stává se to i u novějších modelů, jako je iPhone 15. Naštěstí váš telefon pravděpodobně není rozbitý. Existuje několik řešení, když se váš iPhone zasekl s logem Apple.

Zde pokryjeme důvody, proč může být váš iPhone přilepený na logu Apple, a poté vám ukážeme různé způsoby, jak tento problém vyřešit sami.

Existuje několik důvodů, proč je váš iPhone přilepený na logu Apple a nepřejde přes tuto fázi spouštění, například:

 • Chyby nebo jiné problémy s poškozením dat v iOS iPhone.
 • Obnovili jste nebo přenesli poškozené soubory ze zálohy iCloud nebo iTunes.
 • iPhone byl jailbreaknut, což mohlo způsobit některé softwarové problémy, jako je zaváděcí smyčka.
 • Upadl vám iPhone a náraz zničil některé vnitřní součásti.
 • Váš iPhone utrpěl poškození vodou. Pamatujte, že ačkoli je iPhone voděodolný, není vodotěsný.

Níže je několik tipů na opravu, které vám mohou pomoci oživit váš milovaný iPhone, pokud je přilepený na obrazovce s logem Apple:

1. Vynutit restart vašeho iPhone

Vynucení restartování vašeho iPhone může pomoci vyřešit tento problém. Různé modely iPhone však vyžadují různé způsoby restartování.

Pro iPhone 8, iPhone SE (2. generace) nebo novější

Stiskněte a uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a poté proveďte totéž s tlačítkem pro snížení hlasitosti. Poté stiskněte a podržte boční tlačítko telefonu, dokud se nezobrazí logo Apple. Nezapomeňte to udělat ve správném pořadí, jinak by váš telefon mohl poslat SMS vašim kontaktům SOS.

  Proč dostávám tolik emailového spamu?

Během fáze restartování je normální, že obrazovka před vypnutím bliká. Restartuje se a nevstoupí do zaváděcí smyčky. Tento proces řeší většinu problémů, ale mohou existovat výjimky, kdy nefunguje.

Pro iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus

Stiskněte a podržte boční tlačítko a tlačítko pro snížení hlasitosti současně. Před uvolněním počkejte několik sekund, dokud se telefon restartuje a znovu se neobjeví logo Apple.

Pro iPhone 6S, iPhone SE (1. generace) nebo starší

Stiskněte a na několik sekund podržte tlačítka Domů a Spánek/Probuzení, dokud logo Apple nezmizí. Když se objeví logo, uvolněte dvě tlačítka.

2. Aktualizujte svůj iPhone

Tato metoda se většinou týká majitelů iPhone 15. Pokud používáte iPhone 15 nebo iPhone 15 Pro, vaše zařízení pravděpodobně uvízne na logu Apple, když se během nastavování pokusíte přenést data a aplikace ze starého iPhone. To je s největší pravděpodobností způsobeno chybou v předinstalovaném systému iOS 17 v zařízení.

V tomto případě je klíčem zajistit, aby váš iPhone 15 používal alespoň iOS 17.0.2, aktualizaci, kterou společnost Apple vydala v září 2023, aby vyřešila tento problém s přenosem dat.

Když zapnete a nastavíte svůj nový iPhone, přeskočte stránku Rychlý start. Když se během tohoto procesu instalace zobrazí obrazovka Aktualizace softwaru, zvolte Aktualizovat nyní. Nečekejte s instalací později. Po stažení můžete proces přenosu dat spustit z Rychlého startu jako obvykle.

Pokud jste omylem přeskočili krok Aktualizovat, existuje ještě další způsob, jak získat iOS 17.0.2. Pokračujte se zbytkem výzev bez nastavování čehokoli dalšího, dokud se konečně nedostanete na domovskou obrazovku. Poté přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru a nainstalujte verzi iOS.

Po aktualizaci přejděte do Nastavení > Obecné > Přenést nebo resetovat iPhone > Vymazat veškerý obsah a nastavení. To vám umožní nastavit váš iPhone jako nové zařízení znovu, ale s nejnovějším iOS, takže pak můžete přenášet data do vašeho iPhone 15 bez obav, že se zasekne na obrazovce s logem Apple.

  6 prémiových serverů Conan Exiles pro každého

3. Znovu nainstalujte iOS

Pokud nepoužíváte iPhone 15 a vaše zařízení je po vynuceném restartu stále zamrzlé na logu Apple, zkuste místo toho přeinstalovat iOS. Existuje velká šance, že váš telefon byl přerušen uprostřed aktualizace, což způsobilo poškození systému iOS.

Připojte svůj iPhone k počítači. Pokud používáte macOS Catalina nebo novější, otevřete nejprve Finder. Pokud používáte Windows PC nebo Mac s macOS Mojave nebo starším, otevřete místo toho iTunes.

Najděte svůj iPhone ve Finderu nebo iTunes. Jakmile je připojen, znovu vynucte restart vašeho iPhone a pokračujte v držení tlačítek zahrnutých do procesu, dokud na vašem iPhone neuvidíte obrazovku Recovery Mode, která zobrazuje ikonu počítače.

Při získávání možností aktualizace nebo obnovení zvolte Aktualizovat. Váš počítač si stáhne a znovu nainstaluje iOS bez vymazání vašich dat.

4. Použijte Programy pro opravu systému

Pokud předchozí dvě řešení selhala, zvažte použití placených nebo freemium programů na opravu systému. Tyto programy jsou užitečné pro řešení různých problémů s iPhone, včetně nechvalně známého incidentu, kdy zařízení iPhone 11 uvízla na logu Apple.

Příklady programů pro obnovu systému zahrnují iMyFone Fixppo, Dr. Fone, TunesKit, Reiboot a FonePaw.

5. Proveďte obnovení továrního nastavení

Jedním z řešení, když se váš iPhone nezapne, je obnovení továrního nastavení. Tato možnost vymaže všechna data v telefonu. Následná obnova dat bude mnohem snazší, pokud si data z iPhonu zálohujete do počítače nebo na iCloud.

Pokud nemáte zálohu, ztratíte po dokončení tohoto kroku všechna svá data.

Chcete-li dokončit obnovení továrního nastavení, přejděte do režimu obnovení, jak je popsáno v předchozích částech. Ale teď, místo abyste se rozhodli aktualizovat svůj iPhone, měli byste místo toho vybrat možnost Obnovit v počítači. Doporučujeme vám, abyste to udělali až poté, co vyzkoušíte jiná řešení, nebo pokud se jedná o nově zakoupený iPhone, v němž ještě nejsou uložena žádná data.

6. Zkuste DFU Restore

Režim aktualizace firmwaru zařízení (režim DFU) je možnost obnovení pro váš iPhone, která přepíše jakýkoli nekompletní software a firmware novým kódem. Ačkoli se to nedoporučuje pro fyzicky poškozená zařízení, můžete tuto metodu vyzkoušet, pokud váš iPhone do této kategorie nespadá.

  Proč potřebujete grafický tablet pro Photoshop

Chcete-li použít toto řešení, když je váš iPhone přilepený na logu Apple, existují tři hlavní kroky. Nejprve připojte svůj iPhone k počítači pomocí kabelu USB s certifikací MFi. Za druhé proveďte níže uvedené kroky na základě vašeho modelu iPhone.

Pro iPhone 8, iPhone SE (2. generace) nebo novější

Následuj tyto kroky:

 • Stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a rychle jej uvolněte, poté proveďte totéž pomocí tlačítka snížení hlasitosti.
 • Stiskněte a podržte boční tlačítko. Poté, když se zobrazí černá obrazovka, stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti.
 • Držte tato tlačítka po dobu asi pěti sekund. Poté uvolněte boční tlačítko a stále držte tlačítko snížení hlasitosti.
 • Postupujte podle pokynů zobrazených na vašem počítači.
 • Pro iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus

  Následuj tyto kroky:

 • Stiskněte a podržte boční tlačítko spolu s tlačítkem snížení hlasitosti.
 • Před uvolněním bočního tlačítka držte obě tato tlačítka po dobu osmi sekund.
 • Držte tlačítko pro snížení hlasitosti, dokud počítač nepotvrdí váš smartphone.
 • Pro iPhone 6S, iPhone SE (1. generace) nebo starší

  Následuj tyto kroky:

 • Stiskněte a podržte tlačítko Spánek/Probuzení společně s tlačítkem Domů.
 • Podržte tato tlačítka asi osm sekund, poté uvolněte tlačítko Spánek/Probuzení, ale stále držte tlačítko Domů.
 • Držte tlačítko Domů, dokud váš počítač nepotvrdí váš iPhone.
 • Nakonec se ujistěte, že obrazovka zůstane černá po dosažení posledního kroku pro každý model iPhone. Pokud ano, je nyní v režimu DFU a musíte postupovat podle pokynů na vašem počítači.

  Pokud však vidíte obrazovku iPhone nebo ikonu iTunes, je místo toho v režimu obnovy. Znovu připojte svůj iPhone k počítači a opakujte výše uvedené pokyny. Tentokrát se ujistěte, že máte správné načasování.

  7. Nechte si jej opravit v Apple Store

  Pokud jste vyčerpali všechny výše uvedené možnosti, pak je čas nechat si iPhone odborně opravit. Pokud je váš iPhone stále v záruce, Apple by měl opravu pokrýt zdarma za předpokladu, že není poškozen jiným způsobem, například kapalinou.

  Oprava telefonu může odhalit skryté problémy s hardwarem. Například může být poškozena logická deska vašeho iPhonu a potřebuje výměnu, a proto se neustále zasekává na logu Apple.

  Neváhejte si tedy zarezervovat schůzku v Apple Store v Genius Baru, pokud nějaký máte poblíž.

  Když je váš iPhone přilepený na logu Apple, nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat, je zjistit, co to mohlo způsobit. Dále můžete vyzkoušet výše uvedená řešení, která vám pomohou problém vyřešit. Když vše ostatní selže, nechejte to na profesionálních technikech, aby váš iPhone opravili.