8 bezplatných tvůrců formulářů pro váš web/aplikace

Hledáte vhodného tvůrce formulářů, který by optimalizoval návrhy formulářů a generoval více potenciálních zákazníků? Vybrali jsme pro vás ty nejlepší tvůrce formulářů, abychom navrhli krásné formy tím nejsnadnějším možným způsobem!

Formy jsou ve virtuálním světě všude kolem nás; pro uživatele je to způsob, jak se zaregistrovat na webové stránce nebo poskytnout zpětnou vazbu na službu nebo produkt, který jste použili. Pro zákazníky i majitele firem jsou formuláře užitečným nástrojem z mnoha důvodů a jsou navrženy tak, aby sloužily více než jednomu účelu.

V důsledku toho je třeba věnovat maximální péči navrhování online formulářů a mít k dispozici vynikajícího tvůrce formulářů bude další výhodou.

Pojďme se v tomto ohledu dozvědět něco více.

Typy formulářů na webových stránkách

Online formuláře jsou různých typů a jsou klasifikovány na základě záměru a typu informací, které zachycují od uživatele. Níže jsou uvedeny nejběžnější typy online formulářů, se kterými se během své online cesty setkáte.

Přihlášení k odběru novinek

Typ formuláře obsahuje jedno nebo dvě pole, obvykle jméno a e-mail. Uživatelé se mohou zaregistrovat do formuláře, aby poskytli svůj souhlas s přijímáním obsahu z webové stránky.

Prodejní kontakt

Prodejní kontaktní formulář shromažďuje informace týkající se prodeje od uživatelů, kteří mají vysokou šanci na nákup, a rychle je odesílá prodejnímu týmu.

Registrace akce

Správci událostí používají tento formulář ke správě účastníků a zachycení základních podrobností spolu s informacemi o konkrétních událostech, jako je název, čas, místo konání, plán události a další.

Zákaznická zpětná vazba

Toto jsou formuláře průzkumů, které jsou určeny vašim zákazníkům, kteří vyzkoušeli váš produkt nebo službu. Pole zde mají většinou formu otázek, kde mohou uživatelé vyjádřit své názory.

Online objednávka a platby

Tyto typy formulářů se nacházejí na webových stránkách elektronického obchodu, kde musí zákazníci před nákupem zadat podrobnosti o objednávce a platbě.

Registrace účtu

Toto je nejběžnější typ formuláře, který se používá ke shromažďování uživatelských dat a umožňuje jim vytvořit si účet na webu.

Sponzorský dar

Darovací formuláře používají organizace ke shromažďování informací o dárcích a platebních údajů, když mají v úmyslu darovat.

Doporučené postupy pro návrhy formulářů

Zde jsou některé osvědčené postupy, které byste měli mít na paměti při navrhování formuláře pro svůj web.

 • Vyberte si takové nástroje pro tvorbu formulářů, které se snadno používají a pomáhají uživatelům navrhovat intuitivní formuláře, aby je mohli rychle vyplnit, aniž by museli hledat externí pomoc.
 • Zajistěte konzistenci návrhu formuláře na webových stránkách vaší značky, abyste vypadali profesionálněji.
 • Použijte štítky, aby byly přehlednější a přístupnější pro uživatele.
 • Logicky související pole formuláře, jako jsou jména, adresy a platební údaje, se doporučuje uchovávat pohromadě a v souladu, abyste předešli zmatkům a narušení toku uživatelů.
 • Pokud se uživatel při vyplňování dopustí chyby, snažte se ve formuláři uvést jasné chyby. To by mělo být provedeno, aby se uživatelé vyhnuli hádkám o tom, co je špatně.
  16 Nejlepší Generátor faktur pro přijímání plateb

Navrhování intuitivních formulářů pro váš web je zásadním segmentem webdesignu, který weboví designéři běžně odsouvají na vedlejší kolej. Zajímavé je, že existují vynikající tvůrci formulářů, kteří pomáhají nováčkům i zkušeným návrhářům implementovat správný typ formuláře, sledovat odesílání dat a shromažďovat data.

Výběr toho nejlepšího tvůrce formulářů ze spousty dostupných možností může být ohromující. Abychom vám ušetřili námahu, provedli jsme rozsáhlý výzkum, sami vyzkoušeli a otestovali nástroje a níže uvedli nejlepší nástroje pro tvorbu formulářů.

Formuláře Google

Pravděpodobně jeden z nejjednodušších tvůrců formulářů a nabitý výkonnými funkcemi, Formuláře Google poskytují jeden z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit online formulář. Toto může být pro vás nejlepší volba, pokud jste již zvyklí na jiné nabídky od společnosti Google.

Pokud si myslíte, že Formuláře Google jsou nudné, budete překvapeni, že Formuláře Google nabízejí slušný počet šablon, ze kterých si můžete vybrat v závislosti na formuláři, který používáte.

Formuláře Google umožňují značnou míru přizpůsobení; můžete si vybrat z více typů otázek, přetažením otázky změnit jejich pořadí a zadat vlastní hodnoty v seznamu.

Je také možné vybrat si svou barevnou paletu, přidat obrázky a vybrat si z více písem, vyladit vzhled a dojem, aby vyhovovaly stylu vaší značky. Můžete také přidat přizpůsobenou logiku, která představuje další otázku na základě dříve zodpovězené otázky.

Formuláře Google se většinou používají během průzkumů, protože umožňují uživatelům analyzovat odpovědi v reálném čase jako obrazovou reprezentaci.

Tally

Tally je další tvůrce formulářů, který stojí za zmínku na seznamu, protože nabízí nejjednodušší a nejrychlejší způsob vytváření online formulářů. Očekává, že budete mít absolutně nulové znalosti kódování, a jeho design podobný dokumentu vyžaduje nízkou křivku učení a je neuvěřitelně snadné jej zvládnout.

I když můžete vždy přejít na prémiovou verzi Tally, pokud potřebujete využít některé z jejích pokročilých funkcí, samotná bezplatná verze je vyzbrojena užitečnými, díky kterým se tato zkušenost absolutně vyplatí.

Tally umožňuje v bezplatné verzi neomezené vytváření a odesílání formulářů a nástroj můžete využít i ke shromažďování plateb a odesílání dokumentů.

Můžete také zadat datum uzavření formuláře a zobrazit závěrečnou zprávu, než jej v případě potřeby přesměrujete na jinou webovou stránku. Tally podporuje integraci s platformami jako Notion, Zapier, Airtable, Make a Google Sheets.

Některé další bezplatné funkce jsou následující:

 • Vlastní stránka s poděkováním
 • Upozornění e-mailem
 • Formulářová logika
 • Kalkulačka
 • Skrytá pole
 • Odpovědní potrubí
 • Zavřete na limitu odevzdání

TypeForm

TypeForm je oblíbený tvůrce formulářů, který je vysoce preferován kvůli jeho atraktivnímu designu formulářů, který podporuje konverzi. Uvědomuje si, že nudné formuláře jsou pro diváky překážkou a weby odrazují od používání špatně navržených.

Tvůrce formulářů je nabitý velkým množstvím předem navržených stylových šablon, ze kterých si můžete vybrat. TypeForm podporuje integraci Google Analytics, která vám umožňuje analyzovat data v reálném čase.

  7 nejlepších cloudových platforem s otevřeným zdrojovým kódem pro podniky

Některé z jedinečných funkcí TypeForm jsou následující:

 • Formuláře lze přizpůsobit tak, aby zobrazovaly jednu otázku po druhé místo všech najednou, aby se zvýšila míra vyplnění formuláře.
 • Tvůrce formulářů miluje zkratky a zajišťuje, že celý formulář lze sestavit pomocí kláves na klávesnici.
 • Výběr otázek s výběrem odpovědí pro psaní v rozevíracím seznamu vše je možné pouze pomocí klávesnice.
 • Formuláře jsou responzivní a mobilní, což umožňuje návštěvníkům na mobilním telefonu snadno a bez problémů vyplnit formuláře.

JotForm

JotForm, který je k dispozici na webu, iOS a Androidu, vám umožňuje vytvořit typ formuláře, který potřebujete, během několika minut. Tyto profesionálně vypadající formuláře lze vytvářet bez psaní kódů a lze je snadno integrovat do podnikových aplikací.

Tvůrce formulářů je bohatý na funkce a umožňuje použití podmíněné logiky k automatizaci pracovních postupů. Svůj formulář můžete také upravit podle svého vkusu úpravou loga, písem, barev a dalších prvků.

Jotform umožňuje bezproblémové online platby přímo na formuláři a lze jej použít v několika scénářích, jako jsou platformy elektronického obchodování, přijímání online poplatků a vybírání darů.

Sekce analýzy poskytuje podrobné informace o shromážděných odpovědích, jako je míra dokončení, a umožňuje generovat zprávy, které lze sdílet přímo z platformy.

JotForm podporuje více než 150 integrací, které vám umožňují automaticky posílat odpovědi na formuláře e-mailovým marketingovým službám, nástěnkám projektového řízení, CRM, aplikacím cloudového úložiště a dalším.

CognitoForms

CognitoForms je vhodný pro začátečníky i pokročilé uživatele a je dalším tvůrcem formulářů, který si můžete vybrat, abyste splnili své potřeby při vytváření formulářů. Samotný bezplatný plán nabízí užitečné funkce, ale nezapomeňte, plány předplatného jsou docela dostupné v případě, že hledáte nástroj pro vytváření složitých formulářů.

Bezplatný plán podporuje neomezené vytváření formulářů a knihovna šablon je plná více než stovky bezplatných návrhů šablon. Formuláře Cognito jsou zcela responzivní a podporují více než 20 formulářových polí v bezplatném plánu. Formuláře šablon můžete snadno přizpůsobit tak, aby odpovídaly značce vaší organizace.

Zajímavé je, že Cognito form Builder podporuje více než dvacet jazyků, včetně čínštiny, holandštiny, francouzštiny, angličtiny, španělštiny, japonštiny, polštiny a portugalštiny, podporuje 137 měn a je k dispozici ve 121 zemích, což vám umožní snadno oslovit vaše publikum po celém světě v jejich rodný jazyk.

ZohoForms

ZohoForms jsou součástí rozsáhlé rodiny aplikací Zoho, která zahrnuje CRM (řízení vztahů se zákazníky), e-mail, účetnictví, úpravy dokumentů a další aplikace.

Tvůrce formulářů se dobře hodí do scénářů, kde musíte provádět online průzkumy, protože vám umožňuje vytvářet a sdílet formuláře online a nastavovat e-mailová upozornění, abyste byli informováni, kdykoli někdo vyplní formulář.

ZohoForms jsou škálovatelné, aby splňovaly požadavky všech velikostí podniků, a čisté a intuitivní rozhraní nekomplikuje celý proces vytváření formulářů.

ZohoForms se dokonale integruje s aplikacemi třetích stran, jako je Zapier, Google Drive, SalesForce a dalšími aplikacemi, aby usnadnil bezplatný tok dat pro všechny typy podniků.

Tento tvůrce formulářů výrazně zjednodušuje shromažďování dat tím, že automaticky odesílá data formuláře do vlastní databáze.

Některé z pozoruhodných funkcí jsou:

 • 30+ přizpůsobitelných šablon a motivů.
 • Navrhněte si vlastní stránky s poděkováním, úkoly a e-maily, které budou po odeslání odpovědi přesměrovány.
 • Přiřaďte úkoly a schvalovatele a nastavte přístupová oprávnění podle svých potřeb.
 • Nastavte pravidla formuláře a konkrétní pole formuláře pro filtrování nežádoucích dat.
  Jak přizpůsobit prostředí Gnome pomocí rozšíření

Wufoo

Wufoo je cloudový software pro vytváření formulářů, který organizacím umožňuje vytvářet online formuláře pro různé účely, jako jsou registrační formuláře, formuláře žádostí, průzkumy, kontaktní formuláře, platební formuláře a další.

Výkonný nástroj pro tvorbu formulářů je vybaven fotogaleriemi, šablonami, poli formulářů a snadno použitelným rozhraním, které usnadňuje přizpůsobení šablon a vytváření sestav.

Wufoo je vhodné pro uživatele, kterým chybí znalosti kódování, protože editor přetahování umožňuje navrhovat formuláře pro shromažďování dat a odesílání souborů bez psaní jediného řádku kódu.

Společnost Wufoo se spojila s platebními aplikacemi, jako je PayPal, Stripe a Authorize.Net, aby umožnila shromažďování plateb prostřednictvím platformy.

Tvůrce formulářů nabízí stylové a moderní šablony s podporou Wix, které lze snadno přizpůsobit tak, aby odrážely vzhled a dojem vaší značky nebo webu.

Wufoo vám umožňuje předvyplnit běžné demografické možnosti pro pole s více možnostmi a nastavit předdefinované možnosti pro pohlaví, věk, zaměstnání, příjem a vzdělání, a to bezproblémovým způsobem, pokud cílíte na konkrétní typ návštěvníků.

123FormBuilder

Jak snadné, jak název napovídá, 123FormBuilder, bezpečný nástroj pro vytváření formulářů, vám umožňuje vytvářet online formuláře tak snadno, jako zpívání 1-2-3! Tvůrce formulářů je užitečný v případech použití nekonečného sběru dat – pro vytváření registračních formulářů, objednávkových formulářů, formulářů žádostí, průzkumů a dalších.

Díky editoru formulářů bez nutnosti přetahování a přetahování, poukázky, které pomáhají shromažďovat data bezpečným způsobem a zvyšují vaši produktivitu tím, že minimalizují vaše úsilí.

Knihovna šablon je plná více než 2000 předem navržených šablon formulářů, které vám pomohou začít, a můžete si tyto formuláře přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vašim osobním požadavkům.

123FormBuilder dokáže zpracovat různé případy použití – registraci událostí, výběr plateb, registraci nových uživatelů, provádění průzkumů nebo shromažďování zpětné vazby od zákazníků.

Tvůrce formulářů podporuje integraci s více než 4000 digitálními nástroji, jako jsou Wix, Shopify, Dropbox, Marketo nebo HubSpot, což umožňuje automatizaci pracovních postupů ve vaší organizaci a eliminuje potřebu ručního importu a exportu dat.

Závěr

Tvůrci formulářů, které jsme zmínili výše, jsou zatím nejlepšími volbami. Nejlepší pro vaše organizační nebo osobní použití bude ten, který vyhovuje vašim potřebám nebo cílům. Můžete porovnat funkce různých tvůrců formulářů, abyste si vybrali vhodný nástroj, a jsme si jisti, že najdete perfektní řešení.

Můžete také prozkoumat některé WordPress Form Builders.

x