etechblog

8 CMS na bázi Git pro lepší synchronizaci vašich vývojářských a obsahových týmů

Dnes vidíme svět plný digitálních domorodců, kteří požadují relevantní digitální zážitky v reálném čase během okamžiku.

Aby to bylo reálné, je zapotřebí sofistikovaný systém správy obsahu (CMS), kde je sledování změn neměnné, přístup založený na rolích je mnohem snazší, volné oddělení mezi front-endem a backendem a škálovatelná platforma pro spolupráci mezi autory obsahu a vývojáři.

Co je CMS založený na Git?

Technologie prostoupily každou doménu a správa obsahu není výjimkou.

Ideální CMS by měl mít uživatelsky přívětivé rozhraní pro vytváření a publikování obsahu a zároveň umožnit vývojářům zjednodušit proces správy zdrojového kódu a poskytnout prostředí zaměřené na publikum.

To je místo, kde CMS založený na git svítí.

CMS založený na git je systém pro správu obsahu, který se při správě obsahu opírá o kontrolu verzí git a poskytuje bezproblémovou spolupráci mezi správci obsahu a webovými vývojáři.

Git obvykle používá soubory k ukládání a správě obsahu ve svém decentralizovaném úložišti. Jakékoli intuitivní změny budou provedeny nejprve v těchto souborech v úložišti git, protože tyto aktualizace se projeví na webu nebo aplikaci koncového uživatele v reálném čase.

Ale práce s příkazy pro správu verzí pro komunikaci s Git je pro vývojáře druhou přirozeností a netechnickým lidem nastavuje vysokou překážku při využívání Gitu.

CMS založený na Git vám tedy poskytuje jednodušší uživatelsky přívětivé GUI, které nevyžaduje, abyste byli technickým průvodcem pro správu obsahu pomocí Git.

Proč CMS založený na Git před CMS orientovaným na DB?

Existuje několik důvodů, proč zvolit CMS založený na Git před CMS orientovaným na DB:

Správa verzí: Víceobjektové verzování v CMS orientovaném na DB není tak praktické jako v CMS založeném na Git.

Víceobjektové verzování znamená správu více objektů, včetně souborů obsahu, skriptů, témat a dalších, což je přirozené pro CMS založené na git. Navíc můžete sledovat všechny změny, ke kterým došlo v průběhu času, takže návrat k předchozím verzím je hračka.

  10 nejlepších promítacích pláten pro pořádání sportovních a filmových večerů

Naproti tomu potřebujeme další pluginy a doplňky, které umožní verzování více objektů v CMS orientovaném na DB.

Distribuované úložiště: Získáte vlastní kopii nadřazeného úložiště na místním počítači a jakékoli změny, které provedete ve své větvi, se projeví v nadřazeném úložišti, což vám také umožní pracovat offline a kód se synchronizuje s úložištěm, jakmile jste zpět online.

To umožňuje více týmům spolupracovat a pracovat na stejných souborech paralelně bez konfliktů.

Nízká cena: Většina CMS založených na Git je buď zdarma, nebo s nízkou cenou, protože je postavena hlavně na kontrole verzí git, která je open source.

CMS na bázi Git je tedy ideální volbou pro firmy, které hledají digitální zkušenosti a škálovatelnost na prvním místě na zákazníka s omezeným rozpočtem.

Rychlost: CMS založený na Git ne vždy vyžaduje obsah z databáze, protože kopie je již k dispozici na vašem místním počítači, zatímco CMS orientovaný na DB se při přístupu a aktualizaci obsahu spoléhá na centralizovanou databázi.

Pokud hledáte rychlý a efektivní CMS, zde jsou nejlepší CMS založené na Git, které můžete okamžitě integrovat do vašeho týmu.

Decap CMS

Získejte čisté a snadné webové uživatelské rozhraní pro úpravu a správu obsahu v úložišti git pomocí systému Decap CMS. Tuto jednostránkovou aplikaci React můžete použít s jakýmkoli generátorem statických stránek pro rychlý a flexibilní webový obsah.

Ve srovnání s tradičním CMS získáte s Decap CMS optimální výkon, spolehlivé zabezpečení, flexibilitu, bezproblémovou spolupráci a lepší vývojářskou zkušenost.

Klíčové vlastnosti:

 • Uživatelské rozhraní přívětivé pro editory pro vytváření, úpravy a publikování obsahu
 • Hladký pracovní postup pro váš obsahový tým a vývojáře
 • Přístup na základě rolí
 • Pro spolehlivou autentizaci používá tokeny GitHub, GitLab nebo JSON

Stránky GitHub

V jádru Github Pages nejsou jen CMS, ale poskytují bezplatnou hostingovou službu, která uvádí vaše statické webové stránky do provozu. Už byste si měli všimnout jeho omezení. Pokud ne, můžete prostřednictvím stránek GitHub hostovat pouze statické weby.

Ale funguje skvěle jako CMS založený na git pro správu základních webových stránek, když je integrován se statickými generátory, jako je Jekyll.

Stránky GitHub jsou ideální volbou, pokud chcete vytvořit jednoduchý web s portfoliem nebo blogový web, protože je to snadné, rychlé a bezplatné, ale ne pro mediální značky nebo týmy elektronického obchodování.

  Jak zastavit přesměrování v prohlížeči Chrome

CrafterCMS

Dalším CMS založeným na git na seznamu, který vám umožňuje využívat víceobjektové verzování a nabízí bezproblémovou spolupráci mezi týmy pracujícími lokálně, je CrafterCMS.

S Crafter CMS můžete ke zkrášlení svého webového designu použít jakýkoli framework dle vašeho výběru, jako je React, Angular nebo Vue. Nástroj také nabízí nativní podporu pro Java a JavaScript v backendu.

Klíčové vlastnosti:

 • Výkonná a rozšiřitelná API
 • Podporuje různé jazyky, nástroje a rámce
 • Nasazení a správa webů v produkci je pro tým DevOps snadné
 • Jeho uživatelsky přívětivé uživatelské rozhraní a verzování umožňují autorům obsahu využívat technologii Git

CloudCannon

CloudCannon je jednoduchý oddělený CMS, který používá Git pro bezproblémové publikování pro vaše vývojáře a tvůrce obsahu. Tento kompletní nástroj pro správu verzí pro obsah i kód vám umožňuje vrátit se k předchozí verzi vrácením zpět do libovolného bodu v čase.

Můžete získat robustní autentizační systém, který správcům obsahu umožňuje publikovat obsah a zároveň omezuje autory na vytváření obsahu a správce SEO pouze na prohlížení a zlepšování analýzy výkonu vašeho webu pomocí CloudCanaon CMS.

Klíčové vlastnosti:

 • Vizuální a jednoduché editační rozhraní pro vaše editory obsahu a manažery
 • Umožňuje bezproblémový pracovní postup
 • Zabezpečení na podnikové úrovni
 • Partnerský program pro nezávislé pracovníky a agentury pro lepší správu jejich klientů a obsahu

Contenttrain

Contenttrain je bezhlavý CMS založený na git pro vytváření webových projektů nebo integraci do vašich aplikací a webů Jamstack. Můžete spolupracovat a pracovat s celým svým týmem v reálném čase.

Vytvoření webového projektu pomocí Contenttrain je otázkou minut s jeho vývojářským prostředím pro vývoj projektů bez kódu.

I když za využití prémiových funkcí nástroje musíte zaplatit, cena je flexibilní podle vašich potřeb. Balíček také obsahuje bezplatnou verzi s omezenými schopnostmi.

Klíčové vlastnosti:

 • Flexibilní pro jakýkoli moderní rámec nebo technologii
 • Přístup na základě rolí pro editory, manažery, obchodníky a vývojáře.
 • Ke správě webového obsahu již nepotřebujete podporu vývojářů pro netechnické členy týmu
 • Správa poboček Git a pokročilé možnosti nasazení.

Spinální

Zjednodušte si psaní, aktualizaci a plánování svého webového obsahu registrací do Spinal CMS ještě dnes. Pokud vlastníte firmu SaaS a chcete využít sílu obsahového marketingu, pak je pro vás tento CMS založený na git ideální.

  Jak používat funkci NumPy argmax() v Pythonu

Díky Spinal CMS udržujte svůj kód, obsah a změny v nich provedené synchronizované mezi webem a git automaticky a okamžitě.

Klíčové vlastnosti:

 • Krásný a minimální editor, přesto výkonný
 • Vytvořte včasný systém doručování obsahu naplánováním příspěvků předem
 • Nastavte přístupová oprávnění na základě rolí a odpovědností
 • Zobrazí se vyskakovací okno, když někdo upravuje váš obsah, abyste se vyhnuli konfliktům

GitBased

Boj vývojářů při správě webového obsahu inspiroval vytvoření tohoto revolučního GitBased CMS, což je nyní společnost nabízející služby CMS podnikům a agenturám s digitálním obsahem.

Získejte plnou kontrolu verzí git, která sleduje změny a ukládá historii verzí pomocí GitBased CMS.

Máte vyhrazené možnosti CMS pro různé rámce, jako je Gatsby CMS, React CMS, Jekyll CMS a mnoho dalších.

Klíčové vlastnosti:

 • Intuitivní uživatelské rozhraní pro správu souborů v Gitu.
 • Členové vašeho týmu mohou pracovat na stejném projektu na různých pobočkách
 • Náhled obsahu před publikováním v reálném čase
 • Zahrnuje bezplatnou verzi
 • Větvení a slučování pro bezproblémový pracovní postup

Tina

Ukládejte soubory obsahu v Gitu a Tina je ukládá do Markdown, MDX nebo JSON, což vám poskytuje jednoduché uživatelské rozhraní pro správu webového obsahu a odesílá aktualizace do úložiště git.

Můžete buď integrovat Tinu do vytvořeného webu, nebo vytvořit startovací web pomocí Tina Cloud Starter nebo Barebone Starter.

Funkce

 • Podrobná dokumentace o Tině
 • Poskytuje obsahové API pro vývojáře, aby měli přístup k datům v Gitu, jako by byla v databázi
 • K provádění změn na webu nepotřebujete technické znalosti
 • Výkonné pro vytváření dynamických webových stránek

Závěrečná slova

Jednoduché blogy nebo portfoliové webové stránky fungují dobře s tradičními přístupy ke správě obsahu, ale ať už jste značka vydávající média nebo společnost SaaS využívající marketing obsahu, budete potřebovat moderní systém správy obsahu (CMS), jako je systém založený na git.

Místo ukládání obsahu do databáze jej odevzdejte do Gitu pomocí kteréhokoli ze zmíněných CMS založených na git, které vám poskytuje jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní pro správu a synchronizaci obsahu v Gitu a také ve webovém rozhraní.

Můžete se také podívat na tyto bezhlavé CMS pro moderní aplikace.

x