8 Mobile Measurement Partners (MMP) k použití v roce 2022

Pokud chcete zvýšit popularitu a zapojení své mobilní aplikace a udržet růst pomocí reklamních kampaní, budete potřebovat spolehlivého partnera pro měření mobilních zařízení (MMP). Protože MMP vám pomohou s vhodnou analýzou dat mobilní atribuce.

Ty časy, kdy uživatelé hledali online nebo maloobchodní prodejny hru, kterou rádi hráli na PC nebo PlayStation, jsou dávno pryč. V minulosti bylo na výběr méně možností. V dnešní době existují tisíce herních aplikací. Praxe platí také pro všechny ostatní mobilní aplikace, jako je eCommerce, online výuka, zasílání zpráv, sociální média atd.

Dnes aplikace oslovují všechna místa, kde je cílové publikum, a nejlepším médiem jsou reklamy. Jak ale poznáte, že vaše reklamy fungují dobře? Odpovědí jsou mobilní atribuční data analyzovaná MMP za účelem vytvoření mapy cesty uživatele spojující každý kontaktní bod. Čtěte dále a odhalte některé důvěryhodné a spolehlivé platformy MMP, které používají přední společnosti zabývající se vývojem mobilních aplikací.

Co je mobilní atribuce?📉

Mobile Attribution je technologie pro analýzu dat online marketingu, která spojuje body mezi příčinou a následkem v odvětví mobilních aplikací. Spouštíte například kampaň na Facebooku nebo Google Ads na propagaci herní aplikace, kterou váš tým vyvinul.

Nyní zvažte, že vidíte nárůst počtu instalací aplikace. V marketingovém průmyslu to nemůžete dát do souvislosti s reklamní kampaní. Musíte shromáždit několik údajů o reklamě (příčina) a reakci uživatele (účinek) a přiřadit je k sobě prostřednictvím datových bodů.

Atribuce mobilních reklamních kampaní odhaluje zajímavá fakta o vaší mobilní aplikaci, která přivádí uživatele k instalacím, doporučením, nákupům produktů, předplatným služeb atd. Jakmile budete vědět, co vaše uživatele nejvíce zajímá, můžete investovat do této části mobilní aplikace, abyste si zákazníky udrželi zasnoubený.

Cílem této marketingové techniky je maximalizovat příjmy z aplikace buď zvýšením počtu instalací, nebo vedením uživatele k rozhodnutí o nákupu prostřednictvím prodejní cesty.

Proč potřebujete mobilní atribuci?

Obchodníci s mobilními aplikacemi a vedoucí vývojáři mobilních aplikací musí tuto marketingovou techniku ​​používat z níže uvedených důvodů:

Vylepšete strategie retargetingu

Atribuce dat kampaní s mobilními reklamami může odhalit životně důležité datové body, jako jsou přerušené řetězce na cestě uživatele, kdy se uživatel dostal na stránku vaší aplikace za účelem instalace, ale neučinil tak. Takové zprávy můžete extrahovat, abyste improvizovali cestu uživatele a znovu zacílili na uživatele, aby získali nové zákazníky nebo předplatitele.

Zabraňte podvodům s reklamami

Nástroj partnera pro měření pro mobilní zařízení může provádět hloubkovou analýzu dat reklamních kampaní a odhalit falešná kliknutí nebo instalace. Poskytovatel MMP tyto zdroje nahlásí, abyste mohli podniknout kroky k zastavení podvodů s reklamami.

Otestujte efektivitu prodejní cesty

Předpokládejme, že také platíte za jakoukoli strategii prodejního trychtýře, abyste podpořili nákupy produktů nebo předplatné. Jeho účinnost můžete snadno otestovat, když analýza marketingových dat odhalí, že součástí cesty uživatelů je i prodejní cesta.

  Jak ručně ovládat ventilátory vašeho Macu

Vypočítejte ROI

Ve skutečnosti investujete do vývoje své aplikace, když platíte za reklamní kampaně. Firemní investoři by proto mohli chtít znát návratnost investic (ROI) na takové výdaje. Údaje o atribuci mobilní reklamy vám pomohou s údaji o návratnosti investic.

Zvyšte zapojení značky

Když víte, které funkce a služby aplikace potěší uživatele a přivedou doporučení pro více instalací, můžete tyto prvky konkrétně improvizovat nebo je agresivně inzerovat. V konečném důsledku to zvýší online přítomnost a zapojení vaší značky.

Investujte rozumně a získejte lepší výnosy

Placená reklamní kampaň je nákladná marketingová složka. Reklamy tedy musíte spouštět pouze na správné platformě a uživatelské základně, kde budou načítat výsledky. Můžete to udělat pouze v případě, že máte od svého poskytovatele služeb MMP k dispozici údaje o přiřazování dat pro mobilní reklamy – příjmy se nakonec zvyšují, když klesají marketingové náklady.

Mobilní atribuční modely

#1. Model prvního doteku říká, že počáteční kontaktní bod, na který zákazník klikl a nakonec převedl na prodej nebo instalaci, získá atribuční kredit.

#2. Naopak model posledního doteku připíše kredit poslední reklamě, na kterou zákazníci klikli, aby si koupili položku z vaší aplikace nebo si aplikaci nainstalovali. Je to nejběžněji používaný atribuční model mezi obchodníky s mobilními aplikacemi.

#3. Existuje také atribuční model multi-touch. Každému médiu nebo platformě přiděluje vážené procento kreditů, které uživatele přiměje k instalaci nebo nákupu aplikace v několika krocích.

Co dělají partneři pro mobilní měření?

#1. MMP poskytují jedinou integrovanou sadu pro vývoj reklamního softwaru (SKD) pro všechny vydavatele reklam a sítě pro sběr dat. Nemusíte tedy instalovat samostatné sady SDK pro různé reklamní sítě a zatěžovat mobilní aplikaci zbytečnými kódy.

#2. MMP jsou jediným zdrojem nezaujatých dat pro mobilní atribuci. Tyto platformy poskytují přehledný přehled, který jednoduchým jazykem ukazuje výkon reklamních kampaní, co se pokazilo, kde je třeba zlepšit atd.

#3. Některé MMP mohou poskytovat nástroje k blokování podvodů s reklamami, jako je SDK spoofing, zahlcování kliknutí, spamování kliknutí, instalace únosů, vkládání kliknutí, skládání reklam a tak dále.

Zde jsou některé z nejlepších MMP pro úspěšné mobilní reklamní kampaně.📱

AppsFlyer

Appsflyer je jedním z předních nástrojů pro sledování atribuce mobilních reklam. Dodává se s pokročilými funkcemi, jako je atribuce přesměrování, vícedotyková atribuce, konfigurovatelná okna atribuce atd. Tyto funkce umožňují obchodníkům s mobilními aplikacemi dosáhnout svých marketingových cílů bez námahy.

Nástroj MMP je dodáván se třemi různými plány předplatného, ​​které jsou vhodné pro širokou kategorii podniků, jako jsou mikropodniky, malé, střední podniky, začínající podniky a podniky. Pokud máte omezený rozpočet na reklamu, můžete začít s plánem Zero. Zahrnuje služby, jako je 30denní bezplatná zkušební verze placených doplňků, přímé propojení, přesměrování zákazníků, chytré bannery, základní marketingové analýzy atd.

Appsflyer je vynikající pro pokročilé zprávy, jako jsou zprávy o udržení a kohortová analýza. Tyto přehledy můžete také personalizovat na základě zdroje, země, nezpracovaných uživatelských dat a verze aplikace. Navíc můžete tyto sestavy snadno exportovat do nástrojů pro vizualizaci dat a business intelligence, jako je Power BI.

  4 nejlepší linuxové distribuce k instalaci na Google Chromebook

Upravit

Upravit je dalším důvěryhodným jménem v oblasti atribuce reklamních kampaní. Nabízí komplexní řešení nad rámec správy atribucí.

Acquired.io, jedna z předních platforem pro agregaci dat, nyní nabízí nástroj Adjust, který nabízí jeden a snadno použitelný marketingový panel pro všechny mobilní reklamní kampaně. Jedná se o plně automatizovaný produkt marketingové analýzy s obchodním názvem Adjust Automate. Umožňuje vám vytvářet samoběžné pracovní postupy pro správu nabídek, alokaci marketingového rozpočtu atd.

Dalším faktorem, který vás přiměje zvážit tento nástroj MMP, jsou aktivní moduly pro prevenci podvodů s reklamami. Za prvé, blokuje škodlivé kódy a skripty před vstupem do ekosystému reklamní kampaně klienta jako první obranu.

Adjust také zabalili kybernetickou bezpečnost Unbotify prostřednictvím akvizice společnosti. Platforma MMP tedy také eliminuje roboty s reklamními podvody, kteří se nějakým způsobem dostanou do klientské aplikace jako falešní uživatelé nebo předplatitelé.

Branch.io

Branch.io je také oblíbenou atribuční a propojovací platformou pro obchodníky s mobilními aplikacemi. Pokud si ceníte statistik aplikace a zákaznické zkušenosti s používáním aplikace, musíte Branch vyzkoušet. Pomůže vám využít stávající prodejní kanály pro potěšení uživatelů a zvýšení příjmů.

Zpráva o integrovaných aplikacích pobočky naznačuje, že marketéři, kteří používají tuto platformu mobilního partnera pro měření, mohou očekávat až 3,5krát vyšší celoživotní hodnotu zákazníka (LTV), až 48% meziroční tempo růstu jejich mobilních aplikací a až 200 % nárůstu příjmů z mobilních aplikací.

Nástroj nabízí odkazy pro zapojení cílového publika vaší mobilní aplikace. Takové aktivity založené na odkazech vedou potenciální potenciální zákazníky k instalaci nebo nákupu aplikace. Branch proto není pouhým nástrojem pro analýzu konverzí. Pomáhá vám také při zvyšování počtu nákupů, předplatných a instalací mobilních aplikací.

Localytics

Chcete se spojit s uživateli vaší aplikace smysluplnějším způsobem? Chcete zvýšit zapojení uživatelů s vaší mobilní aplikací poskytováním personalizovaných reklamních kampaní? Si můžete vyzkoušet Localyticsmarketingový a analytický nástroj nové generace pro mobilní aplikace.

Tento software MMP je schopen zpracovávat komplexní data reklamních kampaní z různých reklamních sítí a různorodé skupiny zákazníků z následujících oblastí:

  • Maloobchod a elektronický obchod
  • Cestování a pohostinství
  • Média a zábava
  • Finanční služby a pojištění
  • Telekomunikace

Localytics také umožňuje integrovat další datové konektory nebo analytické nástroje třetích stran. Například propojte Movable Ink s nástrojem a dodejte přizpůsobené obrázky nebo videa, která uživatel preferuje.

Kochava

Někteří obchodníci s aplikacemi by to mohli říci Kochava je novým hráčem v ekosystému atribuce marketingových dat. Tato platforma MMP je však ve srovnání s jejími schopnostmi a nabídkou marketingových technologií silně podceňována. Kochava se snaží stát se běžným názvem pro atribuci dat aplikací tím, že nabízí množství služeb marketingu aplikací.

Tento partnerský poskytovatel mobilních služeb pro měření již vyvinul vlastní index návštěvnosti aplikací pro provozovatele reklamních kampaní a obchodníky s aplikacemi. Nyní si můžete snadno vybrat vysoce kvalitní marketingové sítě, kanály online marketingu s nízkými podvody a spolehlivé zákaznické základny pro své další reklamní kampaně. Odkazováním na index návštěvnosti Kochava ušetříte spoustu produktivního času.

  Vytvořte společný strom pomocí těchto 4 Cladogram Maker

Kromě služeb marketingové analýzy atribuce nabízí Kochava také služby s přidanou hodnotou, jako je A/B multivariační testování pro experimentování s marketingovou strategií. Zapojení aplikací můžete také snadno zvýšit zasíláním oznámení push uživatelům vašich mobilních aplikací prostřednictvím Kochavy.

Jeho platforma Unified Audience Platform vám pomůže identifikovat segmenty vašich zákazníků, uspořádat publikum podle jejich interakcí s aplikacemi, aktivovat zákazníky aplikací a optimalizovat marketingové kampaně. Nejlepším prodejním bodem tohoto nástroje je, že většinu základních funkcí můžete používat zdarma, pokud sdílíte data o provozu aplikace s Kochavou.

Jednotné číslo

Jednotné číslo je full-service marketingová platforma s vynikajícími funkcemi pro marketingovou analýzu a atribuci. V rámci svých služeb MMP nabízí vybrané produkty, jako je Mobile Attribution, Deep Linking, SKAdNetwork Attribution a Fraud Prevention.

Jeho služby atribuce aplikací vám umožňují měřit údaje o reklamách na téměř všech kanálech reklamních kampaní, jako jsou SMS, mobilní aplikace, weby, televize, doporučení a e-maily. Kromě toho může generovat zprávy o opětovném zapojení a akvizici na různých reklamních platformách prostřednictvím atribucí typu web-to-app, cross-device a přímých odkazů.

Pro analýzu marketingového výkonu propojuje atribuce kontaktních bodů s externími datovými konektory. Získáte tak bohaté a propracované údaje o výkonu pro každé klíčové slovo, kampaň, kreativu a vydavatele reklam.

Tapstream

The Tapstream vývojový tým prodává produkt jako kompletní sadu nástrojů pro marketing mobilních aplikací. Některé z předních světových mobilních aplikací jako Hootsuite, WebMD, Microsoft, Twitch, SPRING atd. využívají tohoto poskytovatele služeb MMP pro mobilní atribuci.

K vytváření přehledů o klientových marketingových kampaních na aplikace a zvyšování počtu konverzí nabízí Tapstream sadu produktů, jako jsou Analytics, přímé odkazy, pozvánky do aplikací a přistávací nástroje kampaní. Jako obchodník s aplikacemi můžete pomocí modulu Analytics měřit úspěšnost reklamní kampaně a objevovat zdroje návštěvnosti.

Poté můžete pomocí nástroje Přímé odkazy nasměrovat stávající nebo nové uživatele k placenému obsahu v aplikaci a zvýšit příjmy z každé konverze. Dále můžete získat nové uživatele navržením vlastních vstupních stránek pro nákupy aplikací nebo kampaně na instalaci. Nakonec můžete využít modul App Invites pro motivaci uživatelů, když doporučí aplikaci ostatním.

Tenjin

Můžete také dát Tenjin vyzkoušet, když potřebujete optimalizovat svůj marketingový rozpočet nebo získat přístup k datům na úrovni uživatele pro vylepšení reklamních kampaní. Má samostatné servisní moduly jako:

  • Akvizice uživatelů k podpoře instalací aplikací nebo nákupů
  • Panel příjmů z reklam pro vizualizaci návratnosti investic, LTV a příjmů z reklam na jednom místě
  • DataVault Platform & Science, která obsahuje miliony dat na uživatelské úrovni, která mohou marketéři aplikací použít ke zlepšení svých aplikací a služeb

V závislosti na rozpočtu a strategii vaší marketingové kampaně můžete získat předplatné Advanced nebo Pro od společnosti Tenjin. Pokud jste však nový vývojář aplikací nebo začínající obchodník s aplikacemi, můžete začít s bezplatným tarifem základních služeb.

Slova na závěr💻

Nyní, když znáte nejvýkonnější partnery pro mobilní měření, můžete si bez námahy vybrat. Většina z výše uvedených nástrojů nabízí standardní službu: analýzu dat mobilní atribuce a vytváření přehledů o výkonu aplikací.

Můžete však najít některé nástroje nabízející další funkce, snadné použití, dostupné ceny, škálovatelné balíčky předplatného atd. Vyberte si tedy ten, který vyhovuje strategii růstu vaší mobilní aplikace.

Kromě MMP potřebujete také ochranu před podvodnými kliknutími, díky kterým vaše marketingové kampaně pro mobilní aplikace překračují rozpočet, aniž by přinesly výsledek, který hledáte.