8 nástrojů pro shlukování klíčových slov pro organizaci a zlepšení vaší strategie SEO

Udržet si přehled o SEO marketingových kampaních je náročné. A zde přicházejí na řadu nástroje pro shlukování klíčových slov.

Nástroje pro shlukování klíčových slov jsou programy, které organizují klíčová slova do tematických kategorií. Zahrnuje seskupení klíčových slov s podobným záměrem, abyste je mohli používat na svém webu pro lepší hodnocení ve vyhledávačích.

K dispozici je několik různých typů nástrojů pro shlukování klíčových slov, takže je důležité vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Některé nástroje umožňují seskupování podle země, regionu, tématu nebo jiných kritérií.

Než začneme s naším seznamem nástrojů pro shlukování klíčových slov, je nezbytné nejprve porozumět shlukování klíčových slov.

Co je to shlukování klíčových slov?

Shlukování klíčových slov je termín SEO, který se týká seskupování klíčových slov se stejným záměrem vyhledávání. Je to pokročilá praxe SEO; většině SEO však chybí. Seskupování klíčových slov dokonce pomáhá dělat lepší SEO rozhodnutí.

Zvažte běžný scénář, kdy je pro obchodníky a redaktory obtížné rozdělit obsah do dílčích témat. S pomocí seskupování klíčových slov je snadné používat více klíčových slov ve stejném obsahu namísto vytváření více částí obsahu. Jednoduše to znamená, že nemusíte vytvářet samostatné články pro klíčová slova, která odpovídají vašim primárním klíčovým slovům.

Shlukování klíčových slov umožňuje obchodníkům, tvůrcům obsahu a webovým vývojářům efektivně organizovat, cílit a optimalizovat obsah pro optimalizaci pro vyhledávače. Seskupením souvisejících klíčových slov mohou marketéři vytvářet strukturovanější a efektivnější kampaně zacílené na publikum, které hledají.

Pokud je seskupování klíčových slov provedeno správně, má potenciál získat hodnocení pro klíčová slova s ​​nízkou obtížností, aniž by bylo nutné psát různé články. Namísto optimalizace vstupní stránky pro jediné klíčové slovo můžete začít hodnotit long tail varianty klíčového slova a výrazně zvýšit návštěvnost svého webu.

Význam nástrojů pro shlukování klíčových slov pro SEO

Konečným cílem SEO je maximalizovat možnosti zpětných odkazů a nástroje pro shlukování klíčových slov vám v tom mohou pomoci.

Nejen, že budete moci lépe zacílit své úsilí, ale také zaznamenáte zlepšení návštěvnosti a míry konverze. Chcete-li růst svého podnikání online, musíte do své strategie SEO začlenit shlukování klíčových slov.

Je to však analytická práce. Budete muset strávit dobrý čas zkoumáním klíčových slov, jejich kombinováním do skupin a jejich uspořádáním v listech aplikace Excel.

Kdykoli budete tento proces provádět ručně, pravděpodobně uděláte chyby a budete zahlceni. Můžete kombinovat slova s ​​různým záměrem vyhledávání a neodpovídajícími aktuálními tématy, což vede k nesprávnému seskupení. I s minimálními chybami může manuální uspořádání tisíců klíčových slov trvat i několik dní.

  Klepnutím na upuštěný poke míček nastavíte další hod rychleji

Nástroje pro shlukování klíčových slov jsou navrženy tak, aby všechny tyto úkoly dokončily bezchybně a rychleji než lidé.

Výhody používání nástrojů pro shlukování klíčových slov

Abychom to shrnuli, zde je několik důvodů, proč jsou nástroje pro shlukování klíčových slov důležité pro SEO:

✅ Automatizace: Nástroje pro shlukování klíčových slov automatizují proces výzkumu klíčových slov. Tím ušetříte hodiny manuální práce a můžete dokonce delegovat úkoly na SEO stážisty.

✅ Zaměřené SEO: Nástroje pro shlukování klíčových slov zajistí, že vytvoříte cílenou a relevantní tvorbu obsahu, vytváření odkazů a další aktivity související se SEO.

✅ Relevance: Nástroje pomáhají identifikovat relevantní klíčová slova pro vytvářený obsah a poskytují strategickou jasnost pro jejich seskupování.

✅ Šetří čas: Ruční seskupování klíčových slov je časově náročné a neefektivní, když musíte rozumět záměru uživatele ve velkém měřítku.

✅ Odstraňte chyby: Seskupování klíčových slov ručně je náchylné k chybám. Chybějící záměr vyhledávání, záměna klíčových slov a neznalost synonym jsou některé z běžných důvodů nesprávného seskupování.

✅ Neomezená podpora klíčových slov: Většina nástrojů pro shlukování klíčových slov podporuje 5000-1000 klíčových slov v bezplatné verzi. S minimálním poplatkem za předplatné můžete počet rozšířit na 10 000 klíčových slov.

A mnoho dalších důvodů jasně uvádí důležitost nástrojů pro shlukování klíčových slov pro SEO. Je čas prozkoumat některé z nejpoužívanějších nástrojů pro shlukování klíčových slov dostupných na trhu.

Začněme.

KeywordInsights.AI

KeywordInsights.ai je platforma pro obsahový marketing, která využívá umělou inteligenci (AI) pro výzkum klíčových slov, vytváření stručných obsahů a shlukování klíčových slov pro lepší výsledky SEO.

Platforma má nástroj pro zjišťování klíčových slov, do kterého stačí přidat klíčové slovo. Nástroj pro vyhledávání klíčových slov pak okamžitě vygeneruje stovky podobných výrazů. Tato klíčová slova můžete použít v jejich nástroji pro shlukování klíčových slov a všechna je použít jako cílená klíčová slova na jedné stránce.

Nástroj pro seskupování klíčových slov odstraňuje bolest při hledání a seskupování podobných slov k hodnocení. Platforma využívá živé stránky s výsledky vyhledávání ke generování skupiny klíčových slov. Ty se snadno řadí, mají nízkou hlasitost a nízkou obtížnost. A proto jej lze použít pro vytváření jednodílného obsahu namísto vytváření samostatných stránek.

NeuralText

NeuralText je online platforma pro plánování obsahu, která nabízí nástroje pro automatizaci vašich marketingových úkolů, jako je zjišťování klíčových slov, SEO analýza vašeho webu a dokonce generování textu pomocí umělé inteligence.

S pomocí platformy NeuralText můžete dokončit svůj výzkum klíčových slov tím, že najdete návrhy dlouhých klíčových slov. Jakmile získáte výsledky, můžete rychle seskupit všechny návrhy pomocí jejich nástroje pro shlukování klíčových slov.

  Jak používat Apple HomePod jako interkom

NeuralText Clustering Tool se hladce integruje s oblíbenými nástroji jako SEMRush a Ahrefs. Z těchto platforem můžete snadno importovat přehledy klíčových slov a nahrát je do tohoto nástroje. Po nastavení země a jazyka získáte shluky klíčových slov na základě geograficky umístěných hodnocení SERP.

SerpStat

SerpStat je platforma pro správu SEO široce oblíbená pro funkce, jako je analýza zpětných odkazů, výzkum klíčových slov, sledování pořadí klíčových slov SEO, analýza konkurentů a audity stránek.

Stejně jako mnoho dalších funkcí SEO nabízí nástroj pro shlukování klíčových slov, který automaticky seskupuje až 50 000 klíčových slov podle podobnosti SERP. SerpStat se snadno používá, protože vás požádá o přidání požadovaných parametrů pro seskupení. Po dokončení vrátí seznam vytvořených clusterů a seznam klíčových slov obsažených v každém clusteru.

Můžete porovnat objemy klíčových slov a zkontrolovat jejich propojenou sílu porovnáním adres URL ve 30 nejlepších výsledcích vyhledávání. Klíčová slova můžete dokonce přidávat, mazat a přesouvat do jiných clusterů a exportovat je podle vašich požadavků pro další zpracování.

Thruuu

Thruuu je bezplatný nástroj pro odstraňování SEO, který pomáhá obchodníkům s obsahem s copywritingovými aktivitami po analýze stránek s výsledky vyhledávače Google. V daný čas vám poskytne pohled na 100 nejlepších stránek organických výsledků Google, včetně údajů o SEO na stránce.

S pomocí těchto dat můžete získat statistiky z hodnocení výsledků a vytvořit lepší přehledy obsahu. Pomocí funkce Topic Clusters od Thruuu můžete seskupovat sémantická klíčová slova ve velkém měřítku.

Stejně jako ostatní nástroje pro shlukování klíčových slov začíná Thruuu vytvářet skupiny klíčových slov po nahrání souboru CSV s klíčovými slovy. Automaticky seskupuje klíčová slova na základě záměru vyhledávání a tyto statistiky můžete použít ke zefektivnění procesu plánování obsahu.

Topvisor

Topvisor je populární nástroj SEO a PPC pro provádění standardních postupů SEO, jako je výzkum klíčových slov, kontrola hodnocení v SERP a analýza výkonu webových stránek na základě různých parametrů hodnocení.

Pomocí klastrovacího nástroje Topvisor můžete odesílat automatické dotazy do vyhledávačů na základě zadaných klíčových slov. Přiřazuje webové stránky z výsledků vyhledávání ke každému klíčovému slovu v 10 nejlepších výsledcích vyhledávání. Podle počtu odpovídajících adres URL v aplikovaném vyhledávači porovná toto klíčové slovo s klíčovými slovy ostatních 10 klíčových slov.

V případě, že vyhledávač vrátí podobné webové stránky pro různá klíčová slova a existuje pro ně mnoho shod, klíčová slova se spojí dohromady.

SE Ranking

SE Ranking je all-in-one SEO platforma, která poskytuje spoustu nástrojů souvisejících se SEO pro sledování klíčových slov, zpětných odkazů, SEO auditů, monitorování a vykazování výkonu webových stránek na stránkách s výsledky vyhledávání.

  7 nejlepších Open Source Live Chat software pro rozhovory se svými zákazníky

Platforma má také funkci seskupování klíčových slov, která přesně seskupuje všechna podobná klíčová slova, takže můžete pro svůj web naplánovat lepší architekturu SEO.

Pomocí nástroje pro seskupování klíčových slov SE Ranking budete moci rozšířit svou sémantiku a identifikovat synonyma i úzce související výrazy. Tato identifikovaná klíčová slova můžete použít ve značkách názvu a popisu, abyste zlepšili SEO a umístili se výše ve výsledcích vyhledávání.

Keywi.io

KeyWI je platforma pro marketing obsahu založená na AI, která pomáhá obchodníkům snadno vytvářet obsah odolný proti SEO a kontrolovat jeho výkon. Díky výzkumnému algoritmu AI tento nástroj eliminuje potřebu časově náročného výzkumu klíčových slov a analýzy konkurentů.

Jednou z funkcí KeyWI je nástroj pro shlukování témat, který seskupuje klíčová slova, která vypadají podobně jako vyhledávače. Ušetří vám to spoustu času, který marketéři obvykle tráví nad excelovskými listy. KeyWI používá pro seskupování klíčových slov matematické techniky datové vědy, jako je zpracování přirozeného jazyka.

Můžete začít vložením klíčových slov do KeyWI ve formátu souboru CSV spolu s jejich objemy vyhledávání. KeyWI bude používat tato klíčová slova a shromažďovat data vyhledávačů pro každé z nich. Nakonec KeyWI seskupí klíčová slova na základě nalezených vztahů mezi všemi klíčovými slovy, abyste je mohli lépe posypat pro hodnocení webových stránek.

KeyClusters

KeyClusters je specializovaný software pro seskupování klíčových slov, který využívá data SERP v reálném čase k vytváření shluků klíčových slov souvisejících s tématem. Tyto shluky můžete použít na cílených stránkách a najít způsoby, jak je propojit pro lepší umístění ve vyhledávačích.

Použití nástroje KeyClusters je jednoduché. Můžete začít nahráním souboru CSV s klíčovými slovy z oblíbených nástrojů pro návrh klíčových slov, jako jsou Ahrefs, SEMRush nebo vlastní soubory. Platforma spustí vaše klíčová slova prostřednictvím vyhledávačů, jako je Google, a analyzuje 10 nejlepších hodnotících stránek. Po dokončení seskupuje klíčová slova, která mají společné tři nebo více stejných stránek.

A během několika minut budete mít soubor Excel se všemi klíčovými slovy seskupenými do skupin tematických formátů. Dobrá část je, že můžete použít tolik klíčových slov, kolik chcete, protože dokáže efektivně zpracovat spoustu klíčových slov a poskytuje výsledky v reálném čase bez blokování dotazů.

Závěrečná slova

Nyní, když znáte některé z předních nástrojů pro shlukování klíčových slov, je v pořádku mít nějaké nejasnosti ohledně toho, který z nich použít.

Pokud začínáte optimalizovat svůj starý obsah a chcete experimentovat se seskupováním klíčových slov, použijte nejprve bezplatné nástroje. Pomůže vám získat stručnou představu o procesu a krocích, které budete možná potřebovat, abyste mohli začít používat placené nástroje.

Tato SEO strategie zlepší viditelnost vašeho webu a pomůže vám umístit se výše ve výsledcích vyhledávání.

Dále se podívejte na nejlepší nástroje SEO pro sledování hodnocení a správce klíčových slov.