etechblog

8 Nejlepší software pro správu klientů pro interakci a automatizaci

Udržování dobrých vztahů se zákazníky a klienty je zásadní pro úspěch každého podnikání. Klienti s vámi budou s větší pravděpodobností pokračovat v obchodování, když máte pozitivní vztah. Časem může zvýšit příjmy, protože se zákazníci vracejí, aby provedli více nákupů nebo znovu použili vaše služby.

Když zákazníci a klienti cítí loajalitu k vaší značce, je pravděpodobnější, že zůstanou, i když jsou k dispozici jiné možnosti. Může vám pomoci vytvořit konkurenční výhodu a vybudovat silnou pověst značky.

Navíc prostřednictvím těchto vztahů se zákazníky a klienty můžete rychle získat cennou zpětnou vazbu a postřehy, které vám pomohou zlepšit celkovou spokojenost zákazníků a v konečném důsledku zvýšit příjmy.

Zde přichází na scénu software pro správu klientů, který vám pomáhá řídit vztahy se stávajícími zákazníky a potenciálními potenciálními zákazníky. Může vaší firmě pomoci zefektivnit prodej a sledovat interakce se zákazníky, abyste mohli uspořádat vaše celková data, pokud jsou správně použita.

Takové nástroje mají pro tento účel různé funkce a některé dokonce umožňují přizpůsobení na základě specifických požadavků vašeho podnikání.

V tomto článku se ponoříme hluboko do nejlepších softwarových nástrojů pro správu klientů, které vám pomohou automatizovat proces řízení vztahů se zákazníky od začátku do konce.

Tak na co čekáš? Pojďme se rovnou ponořit.

Co je software pro správu klientů?

Software pro správu klientů je nástroj, který vám jako firmě pomáhá sledovat vztahy se zákazníky. Tento typ aplikace často používají prodejní a marketingové týmy k získání přehledu a navázání plodných, dlouhodobých vztahů se zákazníky, aby se z nich stali loajální zákazníci.

Umožňuje vám také automatizovat opakující se úkoly, což vašemu týmu umožňuje soustředit se na jiné úkoly s vysokou prioritou. Zvyšuje produktivitu, efektivní komunikaci s klienty a dlouhodobé obchodní vztahy.

Jak se správa klientů liší od tradičního CRM?

Software pro správu klientů obvykle spravuje interakce se zákazníky a data v rámci konkrétního oddělení nebo funkce, jako je prodej nebo zákaznická podpora. Často poskytuje funkce pro správu kontaktů, sledování historie komunikace a plánování schůzek.

Na druhou stranu je systém Customer Relationship Management (CRM) komplexním nástrojem, který zahrnuje celou cestu zákazníka, od vyhledávání až po udržení zákazníka.

Obvykle nabízí pokročilé funkce, jako je automatizace prodeje, marketingová automatizace, analýzy a reporting pro správu a optimalizaci životního cyklu zákazníka napříč různými odděleními a funkcemi.

Nástroje pro správu klientů mohou nabízet integrace pouze do určitého limitu a specifické typy nástrojů, zatímco bezplatný nástroj CRM (nebo dokonce placený) je vytvořen pro integraci s různými nástroji.

CRM často obsahují funkce automatizace prodeje, jako je hodnocení potenciálních zákazníků a prognózy, což prodejním týmům umožňuje pracovat efektivněji a efektivněji. Systémy správy klientů nemusí nabízet takové pokročilé funkce automatizace prodeje.

  Jak opravit Firestick se nepřipojí k Wi-Fi

Zatímco některé nástroje pro správu klientů zahrnují základní funkce e-mailového marketingu, CRM obvykle nabízejí pokročilejší funkce, jako je péče o potenciální zákazníky, segmentace a správa kampaní pro optimalizaci marketingového úsilí.

Výhody používání softwaru pro správu klientů

Existuje několik výhod používání softwaru pro správu klientů. Některé z nich jsou uvedeny níže:

Lepší zákaznický servis

Systém správy klientů vám umožňuje dále zlepšovat funkce zákaznických služeb a vztah mezi zákazníkem a dodavatelem. Díky správě všech svých kontaktů na jednom místě můžete snadno sledovat nákupy, identifikovat demografické skupiny a analyzovat trendy v chování zákazníků.

Můžete také povolit přístup k těmto informacím všem relevantním zainteresovaným stranám.

Zvýšený prodej

Nástroj pro správu klientů vám pomůže vytvořit podrobný postup prodeje a vybudovat silný prodejní kanál. Kromě toho vám také pomáhá při automatizaci opakujících se úkolů při analýze všech vašich prodejních dat na jednom místě.

Po nastavení se vaši zaměstnanci mohou spolehnout na tento automatizovaný prodejní proces, který zajistí vyšší produktivitu a zvýší celkový prodej.

Vyšší produktivita a efektivita

Software pro správu klientů urychluje každodenní procesy a úkoly, jako jsou odkapávací kampaně pro celý tým, pomocí technologie marketingové automatizace a umožňuje zaměstnancům soustředit se na jiné důležité úkoly.

Také zajišťuje, že žádný úkol není přehlédnut. Kromě toho vám software pro správu klientů může také zobrazit řídicí panel, kde byste mohli zlepšit pracovní postupy a analyzovat své obchodní operace.

Přesná prognóza prodeje

Pomocí automatických zpráv o prodeji v softwaru pro správu klientů můžete identifikovat zásadní trendy a lépe porozumět tomu, co lze očekávat od výkonu vašeho budoucího prodejního cyklu, a zároveň upravit své cíle a metriky tak, aby vyhovovaly těmto projekcím.

Zjednodušená interní komunikace

Kromě usnadnění komunikace mezi podniky a zákazníky software pro správu klientů usnadňuje komunikaci zaměstnanců.

Nástroj pro správu klientů usnadňuje vidět, jak ostatní zaměstnanci hovoří s potenciálním zákazníkem, a umožňuje zaměstnancům udržovat jednotný hlas značky.

Umožňuje členům týmu posílat poznámky a upozornění a vzájemně se označovat v případě, že chtějí sdílet aktualizace.

Centralizovaná databáze

Další velkou výhodou používání těchto nástrojů je to, že vám pomohou vytvořit konsolidovanou databázi se všemi informacemi o vašich zákaznících, takže je snadno dostupná komukoli ve společnosti, kdo by ji mohl potřebovat.

Předpokládejme, že zákazník již dříve komunikoval s vaší společností. V takovém případě nástroj zobrazí záznamy interakcí, což usnadní sledování a použití dat pro budoucí marketingové a prodejní úsilí.

Kromě toho, že ušetříte čas svých zaměstnanců, nabídnete svým zákazníkům lepší a produktivnější zážitek.

Funkce, které je třeba hledat v softwaru pro správu klientů

Software pro správu klientů obsahuje různé funkce, které vám mohou pomoci zvýšit váš prodej. Některé z nich jsou uvedeny níže:

Přizpůsobení

Každý podnik je jiný, takže nejlepší software pro správu klientů by měl splňovat jedinečné požadavky vaší firmy. Váš software pro správu klientů by vám měl umožňovat výběr funkcí softwaru a jeho přizpůsobení podle požadavků.

Několik příkladů je možnost přidat nová pole kontaktů, přidat filtry a vybrat, která data se mají zobrazit na řídicím panelu.

Snadnost použití

Softwarový systém pro správu klientů musí být snadno dostupný pro každého ve vašem týmu. Kromě toho by měl být datový panel snadno srozumitelný všem zúčastněným stranám.

Automatizace pracovních postupů

Dobrý software pro správu klientů vám umožňuje automatizovat úkoly a šetřit tak čas a úsilí vašeho týmu. To zase vede ke zvýšení úrovně produktivity.

  Jak změnit název Airdrop – iPad, iPhone, Mac [2022]

Sledování aktivity a správa úkolů

Dobrý software pro správu klientů sleduje a monitoruje aktuální stav členů týmu a klientských aktivit. Můžete snadno přidělovat úkoly a zajistit, že práce bude provedena včas. To vám zase pomáhá předcházet překážkám nebo je předvídat.

Analytické a reportovací schopnosti

Váš software pro správu klientů by měl nabízet snadný způsob zobrazení metrik týkajících se členů týmu společnosti, klientů a obchodního prodejního cyklu.

Pomáhá vám vyhodnotit, zda jsou věci v pořádku. Tento nástroj by měl mít také dobrý nástroj pro vytváření sestav na základě konkrétních případů použití.

Integrace

Váš nástroj pro správu klientů by měl být schopen integrovat se s vašimi stávajícími nástroji pro správu produktivity a úkolů. Dobré nástroje pro správu klientů obvykle nabízejí bezproblémovou integraci s aplikacemi, jako je Disk Google atd., a dokonce i nástroje pro správu faktur a faktur.

Komunikační kanály

Váš nástroj by měl umožnit přístupnou komunikaci s klienty a ostatními členy týmu. Další klíčovou funkcí je odesílání přímých, personalizovaných zpráv prostřednictvím různých kanálů, jako jsou sociální média.

Případy použití softwaru pro správu klientů

Existuje několik případů použití softwaru pro správu klientů. Pomáhá vám nejen budovat vícekanálovou zákaznickou zkušenost, ale také pomáhá zaměstnancům při automatizaci opakujících se úkolů. Navíc můžete dokonce povolit prioritizaci potenciálních zákazníků, což vám umožní dosahovat prodeje ve velkém měřítku.

Kromě řízení prodejního procesu od začátku do konce mohou prodejní týmy tyto nástroje používat k analýze chování zákazníků a provádění analýzy konkurence, aby mohly učinit informované rozhodnutí.

Vzhledem k tomu, že míra odchodu je velkým problémem v oblasti prodeje a správy zákazníků, můžete tyto nástroje také použít ke sledování toho samého. Jakmile budete mít tato data, můžete aktivně podniknout nápravná opatření a získat zpět ztracené zákazníky.

Nyní prozkoumáme některé špičkové softwarové nástroje pro správu klientů.

Monday.com

Monday.com je oblíbený software pro správu klientů ideální pro malé i velké podniky. Aplikace je 100% cloudová a je dostupná na všech hlavních zařízeních (iOS, Android a Windows).

Nástroj pro správu klientů vám umožňuje vytvořit řídicí panel s informacemi o všech vašich zákaznících na centralizovaném místě. Nejlepší na tom je, že vše je plně přizpůsobitelné.

Můžete aktualizovat stav projektu, vytvářet zprávy a plánovat následné akce s potenciálními/novými zákazníky.

Některé běžné funkce zahrnují Monday.com:

  • Klientská rada pro spolupráci na plánu projektu
  • Snadné sdílení souborů a zasílání zpráv
  • Připojte poznámky pro referenci a přesuňte klienty z jednoho kanálu do druhého.

Čerstvý prodej

Softwarový nástroj pro správu klientů Freshsales od Freshworks je ideální pro malé a střední podniky a podniky. Poskytuje vám 360stupňový přehled o vašich zákaznících a umožňuje přístup k jejich profilům na sociálních sítích a dalším kontaktním bodům, jako jsou webové stránky, interakce a schůzky.

Platforma vám umožňuje upřednostnit váš následný proces a vytvořit vizuální prodejní kanál pomocí důležitých metrik prostřednictvím nástroje pro tvorbu kanálu přetažením.

Můžete dokonce volat potenciálním zákazníkům a vytvářet podrobné zprávy o vašem odchozím procesu.

Mějte

Keap je platforma s procesy, jako je správa klientů, e-mailový marketing a schůzky. Je vhodný pro všechny typy podniků a umožňuje snadno generovat faktury, nabídky a platby. Můžete také automatizovat proces sledování při integraci s e-mailovými službami, jako je Gmail a Outlook.

Kromě toho můžete uchovávat digitální záznamy o všech vašich zákaznických interakcích a transakcích při vytváření vstupních stránek pro vaši firmu.

  Jak zastavit běh aplikací na pozadí, když je Microsoft Edge zavřený

Jako vlastník firmy můžete ukládat informace o potenciálních zákaznících na jednom místě a dokonce vytvářet kampaně pro automatizaci marketingu od nuly.

Pohon potrubí

Jedná se o oblíbený nástroj pro správu prodejních klientů a potrubí. Pipedrive je nejlepší pro nezávislé pracovníky a malé a střední podniky. Je k dispozici na zařízeních iOS a Android. Pomocí automatizace workflow můžete automatizovat opakující se procesy.

Pipedrive nabízí služby správy kontaktů, které vám pomohou vybudovat neomezenou databázi kontaktů a organizací a synchronizovat vaše kontakty a kalendář s Google a Microsoft.

Tato platforma vám umožňuje uskutečňovat hovory přímo z webu a získat rychlejší sledování a statistiky související s vaším oslovováním.

Salesforce

Salesforce, lídr v oblasti nástrojů pro správu klientů a vztahů se zákazníky, je cloudová aplikace pro sledování informací o zákaznících a personalizaci vaší prodejní komunikace. Pomocí umělé inteligence, technologie zachycování dat a automatizace procesů můžete snadno urychlit produktivitu a volat zákazníkům.

A co víc, můžete dokonce vytvářet své aplikace pomocí funkcí tohoto softwaru bez použití kódu a snadné spolupráce.

Můžete také generovat podrobné zprávy, které vám pomohou získat přesný přehled o tom, co funguje a co ne.

Bonsai

Bonsai je další oblíbený nástroj pro správu klientů ideální pro malé podniky a živnostníky. Díky své multiplatformní aplikaci je Bonsai ideálním kandidátem pro řízení klientů a projektů.

Software je ideální pro sledování vašich kontaktů, umožňuje vám přidávat nové potenciální zákazníky a informace o stávajících klientech. Uživatelé mohou spolupracovat na konkrétních projektech prostřednictvím centralizovaného řídicího panelu a přidávat časové rozvrhy, úkoly a platby.

Ke svým klientům a kontaktům můžete také přidávat poznámky a značky a sledovat každou interakci s nimi.

ServiceDesk Plus MSP

ServiceDesk Plus MSP od ManageEngine je nástroj pro správu zákazníků, který podnikům umožňuje zefektivnit operace zákaznické podpory a zvýšit spokojenost zákazníků. Tento nástroj nabízí mnoho funkcí, které podnikům umožňují řídit interakce se zákazníky, sledovat problémy a analyzovat zpětnou vazbu od zákazníků.

Jednou z klíčových funkcí ServiceDesk Plus MSP je systém správy vstupenek, který podnikům umožňuje snadno sledovat problémy zákazníků a požadavky na podporu. Tento systém umožňuje týmům podpory rychle a efektivně spolupracovat a řešit problémy zákazníků.

Další důležitou funkcí ServiceDesk Plus MSP jsou jeho analytické schopnosti. Podniky mohou tento nástroj použít k analýze zpětné vazby od zákazníků a získání přehledu o chování zákazníků, což jim umožní vylepšovat své produkty a služby a činit rozhodnutí na základě dat.

ServiceDesk Plus MSP také zahrnuje komplexní systém hlášení, který podnikům umožňuje sledovat klíčové metriky, jako je spokojenost zákazníků a doba odezvy. Tato data lze použít k optimalizaci operací zákaznické podpory a zlepšení zákaznické zkušenosti.

Apptivo

Apptivo je cloudový softwarový nástroj pro správu klientů pro malé a střední podniky. Nabízí řadu funkcí, včetně správy kontaktů, správy potenciálních zákazníků, správy příležitostí a automatizace marketingu.

S Apptivo mohou podniky spravovat všechny interakce se zákazníky na jednom centrálním místě, což jim umožňuje poskytovat lepší zákaznické zkušenosti. Nástroj také nabízí funkce pro spolupráci, které týmům umožňují efektivněji spolupracovat a zkrátit dobu odezvy zákazníků.

Další klíčovou funkcí Apptivo jsou jeho reportovací a analytické schopnosti, které podnikům umožňují sledovat klíčové metriky, jako je akvizice zákazníků, míra konverze a spokojenost zákazníků. Tato data lze použít k informovanému rozhodování a optimalizaci interakce se zákazníky.

Závěr

Výběr správného softwaru pro správu klientů vám může pomoci efektivněji řídit vztahy s klienty. Používání nástroje, který zefektivňuje celý proces prodeje, zvyšuje pravděpodobnost, že si klienty udržíte a budete s nimi dlouhodobě obchodovat.

Musíte se rozhodnout na základě vašich požadavků a rozpočtu. Doufáme, že vám tento článek pomohl udělat krok správným směrem.

Zvažte výše uvedené ukazatele, zda hledáte bezplatný software pro správu klientů nebo placený, pokročilejší.

Můžete také prozkoumat některá nejlepší cloudová řešení CRM pro rostoucí podniky.

x