8 nejlepších aplikací pro sledování maker, které změní vaši výživu

Sledování příjmu makroživiny je pro vaše tělo nezbytné. Tyto aplikace vám mohou pomoci usnadnit práci.

Aplikace pro makro sledování jsou klíčem k dosažení vašich výživových cílů. Ať už jste sportovec, který chce upravit svůj jídelníček na míru produktivitě, nebo jen chcete zlepšit své celkové zdraví a kondici. Lidé potřebují pomoc, aby drželi vyváženou stravu a dosáhli svých fitness cílů, zejména pokud jde o sledování obsahu makroživin v jejich jídlech.

Sledování spotřeby makroživin je nyní jednodušší a dostupnější než kdy dříve, a to díky rozšíření aplikací pro makrosledování. Tyto aplikace poskytují přesný a individuální přístup k monitorování výživy. Umožňuje uživatelům zadávat svá jídla a automaticky vypočítat počet sacharidů, bílkovin a tuků.

V tomto článku probereme, co jsou aplikace pro makrosledování a jaké jsou jejich výhody. Podíváme se také na to, jak se makro sledování liší od počítání kalorií. Nakonec se podíváme na nejlepší aplikace pro makrosledování, které změní vaši výživu.

Co jsou aplikace pro sledování maker?

„Aplikace pro sledování maker“ pomáhá uživatelům sledovat a řídit jejich denní spotřebu makroživin. Tři základní živiny v naší stravě, tj. sacharidy, bílkoviny a tuky, se nazývají makroživiny.

Pomocí těchto aplikací mohou uživatelé měřením množství makroživin, které konzumují, zajistit, že dosáhnou svých konkrétních dietních cílů, jako je redukce hmotnosti, budování svalů nebo udržování svalové hmoty.

Složení makroživin každé potraviny lze často automaticky vypočítat pomocí aplikací pro makrosledování. Uživatelé jednoduše potřebují zadat svou denní spotřebu potravin. Aplikace následně nabídne rozpis denního příjmu uživatele, včetně podílů spotřebovaných tuků, sacharidů a bílkovin.

Některé aplikace navíc poskytují další funkce, jako je skenování čárových kódů, plánování jídla a přizpůsobené návrhy v závislosti na cílech a stravovacích preferencích uživatele. Uživatelé, kteří sledují svá makra, mohou lépe porozumět svým stravovacím návykům a činit informovaná rozhodnutí k dosažení požadovaných zdravotních výsledků.

Jaké jsou výhody aplikací pro sledování maker?

Aplikace pro makrosledování poskytují několik výhod uživatelům, kteří chtějí přizpůsobit svá jídla konkrétním cílům v oblasti zdraví a kondice. Mezi nimi jsou některé zásadní výhody:

  • Uživatelé mohou přesně sledovat svou spotřebu makroživin pomocí aplikací pro makrosledování. Sportovci, kulturisté a fitness fanatici, kteří chtějí konzumovat určité množství bílkovin, sacharidů a tuků, mohou těžit z této přesnosti.
  • Četné aplikace pro makrosledování poskytují rady na míru založené na cílech uživatele, stravovacích preferencích a úrovni aktivity. Uživatelé, kteří se budou řídit těmito doporučeními, si mohou moudře zvolit příjem potravy a přizpůsobit svůj jídelníček tak, aby vyhovoval jejich jedinečným potřebám.
  • Prostřednictvím těchto aplikací si můžete naplánovat jídlo předem a zajistit splnění denních cílů v oblasti makroživin. To může být užitečné zejména pro lidi, kteří si chtějí udržet specifické složení těla, nabrat svaly nebo snížit váhu.
  • Uživatelé, kteří se snaží dodržovat konkrétní dietní plány, mohou zjistit, že aplikace pro makrosledování jim pomáhají mít větší kontrolu. Uživatelé mohou sledovat svůj příjem potravy a sledovat, jak blízko jsou k dosažení svých cílů, a v případě potřeby změnit své stravovací návyky.
  • Vzdělávání o výživě a funkci makroživin v těle lze získat prostřednictvím aplikací pro makrosledování. Uživatelé se mohou lépe rozhodovat ohledně příjmu potravy a budovat zdravější stravovací návyky. Znalost požadavků těla na makroživiny může hodně pomoci.
  Jak zapnout blesk pro přední fotoaparát ve fotoaparátu Google

Jaký je rozdíl mezi počítáním kalorií a sledováním maker?

Jak počítání kalorií, tak makro sledování jsou techniky pro sledování příjmu potravy. Jediný rozdíl je v tom, že oba mají různá kritéria pro sledování.

Počítání kalorií znamená sledovat, kolik kalorií během dne celkově přijmete. To nutně nezohledňuje jejich přesné složení makroživin. Tento přístup se často používá k hubnutí nebo udržení hmotnosti. Je to proto, že umožňuje lidem sledovat celkovou energetickou bilanci a zajistit, že přijmou méně kalorií, než vyloučí.

Makro sledování má za cíl dosáhnout denních cílů pro každou makroživinu a zároveň měřit přesné množství sacharidů, bílkovin a tuků. Tuto techniku ​​používají sportovci, kulturisté a fitness nadšenci, kteří se snaží upravit svůj jídelníček pro výkon a složení těla.

Makro sledování zohledňuje různé fyziologické účinky každé makroživiny, jako je role, kterou hrají bílkoviny při růstu a opravě svalů a sacharidy při dodávání energie pro fyzickou aktivitu; může být přesnější než počítání kalorií.

Závěrem lze říci, že zatímco počítání kalorií se soustředí na celkovou spotřebu energie, makro sledování se soustředí na přesné rozdělení této energie na makroživiny.

Moje makra

My Macros+ je komplexní nástroj pro sledování spotřeby makroživin a přizpůsobení výživy. Je to užitečný nástroj pro každého, kdo se snaží zlepšit své zdraví a kondici. Některé z jeho klíčových funkcí jsou přizpůsobitelné makro cíle, kolosální databáze potravin, snímač čárových kódů a schopnost propojení s dalšími aplikacemi pro sledování fitness.

Jednou z jejích hlavních výhod je schopnost aplikace poskytovat uživatelům individualizované makro cíle na základě jejich jedinečných požadavků a preferencí. Uživatelé mohou uvést svou výšku, váhu, typ postavy a úroveň cvičení.

Aplikace odhadne denní makro cíle v závislosti na těchto vstupech. Uvidí, zda chce uživatel zhubnout, udržet si váhu nebo budovat svaly. Aplikace také umožňuje uživatelům kromě maker sledovat příjem vody, váhu a aktivitu.

  Jak získat genderově neutrální hlas Siri na iPhone, iPad a Mac

Dostupné na: Obchod Play, iOS

Hloupý jednoduchý sledovač maker

Jednoduchý a praktický nástroj pro sledování spotřeby makroživin se nazývá Stupid Simple Macros Tracker. Uživatelé mohou bez námahy sledovat své nutriční cíle, protože aplikace obsahuje komplexní databázi potravin, skener čárových kódů a barevně kódovaný sledovač maker.

Jednou z jeho klíčových výhod je obrovská databáze potravin aplikace. Má více než 500 000 položek a umožňuje uživatelům bez námahy sledovat svá jídla a občerstvení. Dalším výrazným prvkem je barevně odlišený makro tracker, který uživatelům poskytuje vizuální zobrazení jejich denní spotřeby maker. To by mohlo dobře fungovat pro lidi, kteří se snaží dodržovat určitý makro poměr nebo dodržují konkrétní dietní plán.

Dostupné na: Obchod Play, iOS

MacrosFirst

Každý, kdo chce sledovat svůj příjem makroživin a přizpůsobit si svůj jídelníček tak, aby splnil své konkrétní cíle, by měl používat aplikaci MacrosFirst. Jedná se o kompletní nástroj pro sledování výživy díky své schopnosti sledovat mikroživiny, obrovské databázi potravin a schopnosti nastavit jednotlivé makro cíle.

Jednou z klíčových výhod MacrosFirst je jeho uživatelsky přívětivé rozvržení. Aplikace nabízí rozpis denních cílů makroživin na základě cílů uživatele. Uživatelé mohou také zaznamenávat svá jídla a občerstvení, aby mohli sledovat svůj pokrok směrem k těmto cílům.

V aplikaci je také k dispozici rozsáhlá databáze potravin s více než 900 000 položkami spolu s možností připravovat personalizovaná jídla a pokrmy. Uživatelé mohou rychle přihlásit zabalené zboží naskenováním svých čárových kódů.

Dostupné na: Obchod Play, iOS

MacroFactor

MacroFactor je pečlivá aplikace pro sledování maker, která poskytuje řadu funkcí, které uživatelům pomáhají dosáhnout jejich cílů v oblasti fitness a zdraví. Je to účinný nástroj pro každého, kdo si přeje řídit spotřebu makroživin a zlepšit svou výživu díky svým individualizovaným makro cílům, rozsáhlé databázi potravin a synchronizaci s nástroji pro sledování aktivity.

Jednou z jeho základních charakteristik je schopnost MacroFactoru vypočítat a definovat denní makro cíle v závislosti na typu těla uživatele, množství aktivity a cílech. Uživatelé pak mohou sledovat svá jídla a občerstvení, aby viděli, jak blízko jsou k dosažení těchto cílů.

MacroFactor má navíc funkce pro sledování pokroku, plánování jídel a sdílení receptů. Uživatelé si mohou nastavit opakující se připomenutí, aby zaznamenávali svá jídla a sledovali jejich pokrok.

Dostupné na: Obchod Play, iOS

Fittur

Fittur je fitness program, který pomáhá uživatelům vytvářet a dodržovat cvičební plány na základě jejich fitness cílů, aktuální úrovně kondice a dostupnosti vybavení. Uživatelé si mohou vybrat z různých stylů cvičení, včetně jógy, aerobiku a silového tréninku. Aplikace navrhne personalizovaný plán, který vyhovuje jejich preferencím.

  Jak odstranit nadbytečná data na Linuxu pomocí Fdupes

Kromě toho má aplikace funkce, jako je sledování pokroku, cvičební videa a připomenutí. Uživatelé mohou přistupovat ke svým statistikám, včetně celkových spálených kalorií a zvednuté hmotnosti, a sledovat jejich zlepšování v průběhu času.

K dispozici jsou tréninková videa rutin cvičebního plánu, která uživatelům usnadňují provádění cvičení. Doručováním připomenutí pomáhají připomenutí cvičení uživatelům udržovat si své fitness cíle.

Dostupné na: iOS

Správce sacharidů

S pomocí známého softwaru pro výživu a fitness Carb Manager mohou uživatelé sledovat svou spotřebu makroživin, aby splnili své nutriční a fitness cíle.

Sledování spotřeby makroživin je jednou ze základních funkcí Carb Manageru. Uživatelé mohou měřit svou denní spotřebu nastavením individuálních cílů v závislosti na jejich tělesném typu, množství cvičení a kondičních cílech. Logování a sledování jídel a svačin pomocí databáze potravin s více než jedním milionem potravin je jednoduché.

Dostupné na: Obchod Play, iOS

Kronometr

Cronometer je známý software a webová stránka pro sledování výživy, která uživatelům umožňuje sledovat jejich příjem živin a potravin. Software poskytuje důkladnou nutriční databázi s více než 300 000 potravinami, včetně položek menu restaurací, baleného zboží a surovin.

Uživatelé si mohou nastavit personalizované makro cíle a sledovat svůj denní příjem na základě svého tělesného typu, úrovně aktivity a fitness cílů. Tato aplikace je kompletním nástrojem pro sledování celkové spotřeby výživy, protože také zaznamenává mikroživiny, jako jsou vitamíny a minerály.

Dostupné na: Obchod Play, iOS

Prospre

Prospre je účinným nástrojem pro udržení zdravé výživy a pro dosažení cílů v oblasti fitness a wellness. Je to oblíbená volba pro každého, kdo si přeje řídit svou nutriční spotřebu a zlepšit své celkové zdraví a kondici. Kromě toho má aplikace rozsáhlou databázi potravin a živin, přizpůsobitelné makro cíle a sofistikované funkce.

Schopnost měřit spotřebu vody, aktivitu a hmotnost, stejně jako konektivita s fitness trackery, jako jsou Fitbit a Apple Watch, jsou jen některé z mnoha funkcí Prospre. Aby bylo zdravé stravování jednodušší, nabízí aplikace také přizpůsobitelné jídelní plány. Všechny tyto plány jsou založeny na cílech a zájmech uživatelů, doporučeních receptů a seznamech potravin.

Dostupné na: Obchod Play, iOS

Závěr

Aplikace pro sledování maker poskytují uživatelům praktický a efektivní přístup ke sledování jejich příjmu makroživin. Tyto aplikace mohou sloužit jako neocenitelný zdroj pro sportovce, fitness nadšence a kohokoli, kdo se snaží zlepšit své celkové zdraví a kondici, protože obsahují funkce, jako je přizpůsobené poradenství, plánování jídla a přesné sledování.

Uživatelé mohou dosáhnout svých vlastních cílů v oblasti zdraví a kondice, včetně redukce hmotnosti, budování svalové hmoty a udržování, tím, že budou informovaně vybírat potraviny a sledovat svou spotřebu makroživin.

Zde jsou některé vybavení pro domácí posilovnu, které si můžete zakoupit, abyste se doma dostali do kondice.