8 nejlepších aplikací pro zvýraznění textu na Android a iPhone

Je čas odložit staré zvýrazňovač, protože většinu těchto činností budete provádět online. Místo toho můžete anotovat text online pomocí různých moderních nástrojů.

Tyto nástroje se označují jako aplikace pro zvýrazňování, protože umožňují anotaci a zvýrazňování. Řada podniků vytvořila zvýrazňující aplikace kompatibilní se zařízeními Android a iOS.

V tomto článku budeme diskutovat o tom, co jsou zvýrazňující aplikace a proč je potřebujeme a jak pomáhají v každodenním životě různých lidí. Nakonec probereme některé z nejlepších zvýrazňovačů pro zvýraznění textu na Androidu a iPhone.

Co jsou zvýrazňující aplikace?

Zvýrazňování je výuková technika, která vám může pomoci efektivněji studovat výběrem základních informací z dokumentu.

Pokud jde o zvýrazňování webu, můžete snadno označit pasáž textu pomocí online nástroje nebo pera a papíru. Tyto online nástroje pro zvýrazňování jsou pro nás užitečné, protože většina našeho čtení a výzkumu v dnešní době probíhá online.

Pomocí zvýrazňovacích aplikací můžete na stránce s hustým textem najít kritické prvky. Tyto technologie toho dosahují zvýrazněním důležitých věcí pomocí barevného schématu. Toto nastavení zahrnuje barvu pozadí, barvu textu a skóre priority pro zobrazení vašich případů.

Různé typy aplikací pro zvýraznění nabízejí svým uživatelům různé funkce. Můžete také provést barevné kódování, abyste zajistili, že vaše texty budou zvýrazněny podle jejich důležitosti.

Proč potřebujeme nástroje pro zvýraznění?

Abychom pochopili, proč potřebujeme nástroje pro zvýraznění, vezměme si příklad vaší oblíbené knihy. Když čtete knihu poprvé, setkáte se s různými slovy, frázemi nebo citáty, které se vám mohou líbit nebo na ně chcete dávat pozor i poté, co knihu dočtete. Pár z nás by také zvýraznilo své oblíbené věty v knize, aby si je příště snadno přečetli.

Pro většinu z nás, kteří hodně čteme a musíme znovu a znovu navštěvovat stejné stránky, se čtení může stát náročným úkolem. Své studium si můžete usnadnit a zpříjemnit zvýrazněním důležitých, vzrušujících a neužitečných částí stránek.

Studium se migrovalo hlavně nebo zcela online, protože digitální život se rozšířil tak, aby zahrnoval více aspektů našeho každodenního života. V dnešní době můžete zvýraznit text na webových stránkách a v souborech PDF pomocí několika online nástrojů. V závislosti na dostupných zdrojích si můžete vybrat kterýkoli z nich. Online zvýraznění usnadňuje mít po ruce více studijních poznámek.

  10 nejlepších herních boosterů pro Android a PC

Jak může zvýraznění aplikací pomoci v každodenním životě různých lidí?

Zvýrazňovací nástroje mohou pracovat prakticky s jakýmkoliv předmětem nebo úrovní ročníků. Níže je uvedeno několik bodů o tom, jak může zvýraznění aplikací pomoci v každodenním životě každého.

Zjištění hlavních pojmů

Schopnost rozlišovat mezi primárními pojmy a podpůrnými detaily je jedním ze složitějších problémů, se kterými se studenti setkávají, když stárnou a informace se stávají složitějšími.

Studenti mohou začít zdůrazňovat to, co považují za důležité pojmy, jednou barvou a podporovat detaily jinou barvou, jakmile se seznámí s rozdílem mezi nimi. To pomáhá studentům v rozpoznání základních témat prací.

Sbírejte klíčové poznámky z papíru

Většina studentů chce pouze produktivní techniku ​​k pořizování poznámek k nejdůležitějším pasážím dokumentu. To je poměrně snadné pomocí nástrojů zvýrazňovače.

Studenti mohou naskenovat papír, podtrhnout klíčové pasáže barvou, kterou si zvolí, a poté je sestavit do jiného dokumentu. Abychom vám pomohli se studiem, mohou být tato zvýraznění okamžitě načtena, kdykoli je potřeba.

Hledání obtížných slov

Učebnice často obsahují seznam termínů ve slovní zásobě, které se vztahují k jednotce v různých předmětech. Navzdory tomu, že je to užitečné, někteří studenti možná budou muset být lépe obeznámeni se slovní zásobou nebo některým z mnoha dalších výrazů obsažených v knize.

Zvýrazňovací nástroje mohou být prospěšné tím, že studentům poskytnete prostředky, jak zvýraznit jakákoli slova, která neznají, a přidat je do jiného dokumentu.

Zvyšuje zachování paměti

Nikdo nemůže zpochybnit skutečnost, že zvýrazňování nám pomáhá posilovat naši paměť, zejména paměť vizuální. Studenti si mohou prohloubit své znalosti pečlivým zaznamenáváním podstatných detailů a opakovaným čtením pasáže.

Pokud jde o procesy učení probíhající v našem mozku, barvy mají komplikované psychologické propojení. Žlutá barva je nejúčinnější při zdůrazňování informací v průběhu studijního procesu. Zvýrazňování aplikací proto může zlepšit uchování tím, že se použije na papírech.

Nyní, když se vše přesunulo na online médium, potřebujete také nějaké online zvýrazňovače. Takže tady máme spoustu aplikací pro zvýrazňování, které zvýrazní důležitý text na vašem smartphonu.

Vložka

Jedním z nejlepších online nástrojů pro zvýraznění a poznámky je Liner. Nedávná vylepšení jej vylepšila více než kdy dříve a mimořádně zjednodušila použití na různých zařízeních. Můžete si stáhnout rozšíření prohlížeče i aplikaci pro své telefony a poté se přihlásit pomocí stejného účtu.

Libovolný odkaz lze odeslat do aplikace Liner na mobilních zařízeních a otevřít jej v aplikaci. Kromě toho jej můžete použít na zařízeních Android i iOS.

Podržením tlačítka můžete zvýraznit libovolný text. Bezplatná verze Liner obsahuje žluté a zelené barvy. Jedna složka může obsahovat několik odkazů nebo poznámek. V bezplatné verzi jsou povoleny tři složky. V neposlední řadě vyhledávání v aplikaci Liner načte všechna vaše zvýraznění a názvy odkazů.

  Jak povolit nebo zakázat odznaky ikon aplikací v systému Android

Adobe Acrobat

S více než 635 miliony instalací je Adobe Acrobat celosvětově nejpoužívanějším a nejdůvěryhodnějším prohlížečem PDF. V tomto programu je k dispozici několik možností pro rozhraní se soubory PDF.

Kromě toho Adobe Acrobat funguje dobře jako zvýrazňovač PDF. Cílové texty můžete upravovat, zvýraznit, přeškrtnout a podtrhnout. Můžete také změnit barvu zvýrazňovače a odstranit jej. Nabízí online verzi a je také kompatibilní s iOS a Android.

Pouze webové vydání je přístupné zdarma. Desktopové verze jsou drahé, ale obsahují mnoho funkcí. Uživatelé mohou měnit barvy zvýrazňovače a nabízí více funkcí než jen zvýrazňovač.

Existují online a offline verze Adobe Acrobatu, které uživatelům umožňují transparentně vybarvovat online text.

Čtěte

Pomocí aplikace Readwise můžete své e-knihy a články rychle ukládat, organizovat a vracet se k nim. Můžete jej použít k uspořádání a procházení nejdůležitějších bodů vašich e-knih a článků.

Software vám ve vhodnou chvíli zobrazí vaše nejlepší momenty prostřednictvím denního e-mailu, to vše díky vědecké metodě známé jako Spaced Repetition.

Tímto způsobem si budete moci prohlédnout a uchovat základní pojmy z knih, které jste četli. Můžete jej použít na zařízeních se systémem Android i iOS.

Denní přehled e-mailů od Readwise může být užitečným doplňkem ranní rutiny, a proto to lidé oceňují. Je to přínosné pro čtenáře literatury faktu, kteří mají tisíce zvýraznění, protože jde o jednoduchý způsob, jak si zvýraznění uspořádat, a pomůže vám zapamatovat si, co jste se naučili.

Zvýraznění a poznámka

Zvýrazňovací nástroj Highlight & Note má jednoduché uživatelské rozhraní a jeho použití je velmi jednoduché. Když je text zvýrazněn, můžete vybrat aplikaci Zvýraznění a poznámky z nabídky možností kopírování a vkládání a vytvořit novou poznámku nebo přidat vybraný text do existující poznámky.

V této aplikaci můžete snadno provádět různé akce, jako je přidávání, mazání, sdílení atd. Pomocí tohoto softwaru můžete procházet web a přidávat svá zvýraznění. Později můžete své poznámky také sdílet a propojovat. Tato aplikace je k dispozici pouze pro uživatele systému Android.

Zvýrazňovač pro Safari

Zvýrazňovač pro Safari je fantastický doplněk pro většinu uživatelů iOS. Snadno se používá, je přístupný pouhým kliknutím a je dostupný, kdykoli potřebujete mít přehled o tom, na čem záleží. Zvýrazňuje klíčové informace a zlepšuje porozumění. Protože se vše ukládá lokálně, není potřeba vzdálená služba, účty ani přihlášení.

V Safari můžete zvýraznit text různými barvami a libovolnou webovou stránku opatřit poznámkami post-it. Když se vrátíte na své stránky, můžete si kdykoli znovu přečíst poznámky a zvýraznění, které jste si udělali.

  16 nejlepších aplikací pro obnovu pro Android

Kromě toho můžete zkoumat a mazat nově přidaná zvýraznění a poznámky a také vyhledávat zvýrazněné informace. Poznámky můžete také exportovat ve formátu RTF.

Zvýrazněno

Zvýrazněná je aplikace pro iOS, která již byla zařazena do seznamu „New Apps We Love“ společnosti Apple.

Aplikace je nepochybně taková, na kterou je třeba dávat pozor díky svému jednoduchému, logickému designu, pozoruhodné pozornosti věnované detailům a přímočarým funkcím. Software shromažďuje citáty, organizuje je a usnadňuje označování úryvků knih než kdy dříve.

Uživatelské rozhraní je úhledné, přehledné a mimořádně jednoduché na použití a celkový styl připomíná rané programy společnosti Apple. Nastavení a používání skeneru zvýrazněných knih navíc zabere jen několik minut.

Aplikace přesně zaznamená frázi bez pravopisných nebo gramatických chyb. Kromě toho inteligentně odstraňuje neúplné věty před a za začátkem a koncem úryvku.

Zvýraznění

Aplikace Highlights je nabízena jako „čtečka PDF pro studium“. Program má několik funkcí, které jsou zvláště užitečné pro třídění mnoha výzkumů, jako jsou kontextové anotace, podpora pro extrakci anotací a mnoho dalších. Jednou z nejzajímavějších vlastností je schopnost extrahovat data z obrázků a tabulek.

Vzhledem k tomu, že mnoho poskytovatelů dává přednost zveřejnění snímku obrazovky nebo obrázku grafu před skutečnými daty, může být obtížné je získat. Highlights může vzít tento graf a převést jej na skutečnou textovou tabulku pomocí strojového učení.

Hlavní funkce využívají nejnovější funkce, včetně klávesových zkratek a navigace, podpory více oken, integrace Apple Pencil a dalších. Všechny platformy navíc podporují tmavý režim.

Zvýrazňovač PDF

Vaše soubory PDF, základní dokumenty a fotografie lze upravovat nebo zvýraznit pomocí Zvýrazňovače PDF. Nástroje této aplikace pro úpravu fotografií nebo PDF mají vynikající schopnosti.

Pomocí této aplikace můžete zvýraznit důležitý obsah v PDF a obrázkových souborech. Aplikace nabízí zvýraznění stejně živá jako zvýrazňovač.

S možnostmi editoru, jako je Kreslení, Psaní textu a Úprava PDF v tomto softwaru, je snadné zvýrazňovat a upravovat soubory PDF i fotografie. Vaše změněné PDF nebo obrázky lze také uložit a odeslat ostatním. Zvýrazněné a upravené dokumenty PDF a fotografie můžete uložit jako soubory PDF nebo Foto.

Závěr

Existuje správný způsob, jak používat aplikace zvýrazňovače, které mohou způsobit revoluci ve způsobu, jakým si děláte poznámky. Při nesprávném použití nepomohou při zapisování poznámek a mohou dokonce působit proti němu. Jakmile si pro svůj gadget vyberete nejlepší nástroj pro zvýrazňování, můžete svou práci procházet bez námahy a zkrátit čas strávený na svém zařízení.

Podtržení textu na stránce monotónního materiálu napomáhá udržení paměti a přitahuje vaši pozornost. To je důvod, proč jsou aplikace zvýrazňovače nezbytné prakticky pro každého, ať už jste student ve škole, výzkumník nebo jen čtenář.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší nástroje pro anotaci webových stránek, které vám pomohou zvýraznit obsah webových stránek.