8 nejlepších míst pro instalaci chytrých kamer

V těchto dnech nemůžete být nikdy příliš v bezpečí. Naštěstí existuje chytrá bezpečnostní kamera pro téměř každé použití. Tato šikovná zařízení dokážou pokrýt každý čtvereční centimetr vašeho domova, což vám poskytne pocit bezpečí a klidu.

I když to nemusíte přehánět a umísťovat chytrou kameru do každého koutu a skuliny vašeho domova, existuje několik strategických umístění, která optimalizují jejich účinnost. Zde je pohled na nejlepší místa pro instalaci chytré kamery.

1. Přední dveře

Vetřelci se často snaží proniknout bočními vchody nebo okny, ale běžným místem vstupu jsou i vchodové dveře. Proto je důležité zabezpečit vchodové dveře chytrými zařízeními. Vzhledem k tomu, že se jedná o tak klíčové místo, zvažte použití kamery s reflektorem, která zaznamenává videa ve vysokém rozlišení pro snadný dohled, nebo videozvonku, který vám umožní vzdáleně komunikovat s návštěvníky a zároveň zaznamenávat veškerou aktivitu venku.

2. Obývací pokoj

Oblasti, které běžně používáte, jako je váš obývací pokoj, je dobré zabezpečit chytrou bezpečnostní kamerou. Instalací diskrétní vnitřní kamery s obousměrnou komunikací – typu kamery, která vám umožní vidět a komunikovat s lidmi a domácími mazlíčky v prostoru, budete moci sledovat lidi, kteří vcházejí do tohoto prostoru az něj odcházejí. a mluvit na dálku s návštěvníky a svými chlupatými přáteli.

  Jak rychle vypnout otravná upozornění na iPhonu nebo iPadu

Mějte na paměti, že váš obývací pokoj bude mít pravděpodobně mnoho slepých míst. A protože je to jedna z nejpoužívanějších místností v domě, chcete zajistit, aby umístění vaší chytré kamery nabízelo strategické pokrytí s jasným výhledem na všechny vchody a váš nejcennější majetek.

3. Školka

Pokud jste rodič, je dobré si pořídit chytré vychytávky, které vám rodičovství usnadní a pomohou vám udržet vaše dítě v bezpečí. Přinejmenším byste měli mít vyhrazenou chůvičku vybavenou videomonitorováním nočního vidění a zvukovými výstrahami, abyste je mohli kontrolovat.

Chytrá video chůvička nabídne vizuální přenos v reálném čase, což vám umožní kontrolovat vaše dítě, aniž byste rušili jeho spánek. Ještě důležitější je, že vás upozorní na jakýkoli neobvyklý pohyb nebo zvuky v blízkosti miminka, takže můžete pohotově reagovat na případné potřeby nebo potenciální hrozby.

4. Home Office

Pokud často pracujete mimo svůj domov nebo máte vyhrazenou domácí kancelář, nezapomeňte nainstalovat diskrétní chytrou kameru se závěrkami pro ochranu soukromí, aby poskytovala dobrou rovnováhu mezi efektivním dohledem a soukromím.

Vzhledem k tomu, že chytré kamery obvykle nabízejí vzdálený dohled v reálném čase, budete také moci sledovat svou pracovní stanici, když nejste u svého stolu. I když to nemusí být nezbytností, pokud nepracujete s citlivými daty, je to nezbytné, pokud pracujete s důvěrnými informacemi nebo proprietárními projekty.

5. Dvorek a bazén

Lidé se někdy snaží začlenit chytré technologie do venkovních prostor svých domovů. Ale pokud máte děti nebo domácí mazlíčky nebo dokonce jen rádi hostíte lidi, je důležité zabezpečit svůj dvorek a bazén správnými typy chytrých kamer. Kamery, které jsou navrženy pro tato místa, budou obvykle odolné vůči povětrnostním vlivům, což jim umožní nahrávat záběry navzdory dešti, větru a intenzivnímu slunečnímu záření.

  7 způsobů, jak uspořádat Apple Notes pro chytřejší produktivitu

Tyto kamery také obvykle disponují snímači pohybu s velkým dosahem, které pomáhají zachytit lepší záběry. Jakmile si zakoupíte chytré kamery, zajistěte, aby byly strategicky umístěny tak, aby pokrývaly obvody bazénu, hřiště na dvorku a přístupové body vedoucí z terasy k vašemu domu.

6. Garáž

Kamera je nezbytným chytrým zařízením pro vaši garáž. I když je garáž často přehlížena, je to důležité místo pro chytrou kameru, protože v tomto prostoru pravděpodobně budete mít drahé věci, jako je vaše vozidlo a nářadí. A co víc, pokud je vaše garáž propojena s vaším domem, zabezpečení pomocí chytré kamery také zabrání neoprávněnému vstupu. Ujistěte se, že chytrá kamera, kterou umístíte do garáže, pokryje všechna slepá místa.

Pokud je to nevyhnutelné pouze s jednou kamerou, je nejlepší mít více kamer s překrývajícími se kanály, abyste zajistili, že nic nepřehlédnete. Při nákupu kamery do garáže se ujistěte, že jste zvolili takovou, která má účinné noční vidění a schopnosti snímání pohybu s vysokým rozlišením.

7. Windows

Kromě vašich hlavních dveří jsou okna, zejména ta umístěná po stranách, nejviditelnějšími vstupními body pro zloděje. Chcete-li tato místa zabezpečit a mít jasný obraz o jakékoli aktivitě za oknem, je nejlepší zakoupit si chytrou kameru namontovanou na okně.

  Nejlepší levný herní CPU (recenze) v roce 2021

Kamera by měla umět pořizovat širokoúhlé záběry a mít pohybový senzor. Mějte však na paměti, že výrazné odlesky oken a odrazy výrazně snižují kvalitu obrazu a videa. Pokud se potýkáte s tímto problémem, můžete kameru umístit blíže ke sklu nebo použít světla aktivovaná pohybem venku, takže se exteriér rozsvítí v případě jakéhokoli pohybu, což pomůže fotoaparátu zachytit lepší záběr.

Případně, pokud je fotoaparát dodáván se světlem, které vytváří oslnění, zkontrolujte, zda existuje možnost vypnout samotné světlo. Pokud žádné z těchto řešení nefunguje, můžete kameru namontovat mimo okno.

8. Příjezdová cesta

Kamera na příjezdové cestě vám může pomoci sledovat lidi a provoz přicházející a odcházející z vašeho domova, což pomáhá odradit zloděje aut a zabránit vloupání. To je o to důležitější, pokud často cestujete, protože svou příjezdovou cestu budete moci kdykoli sledovat ze smartphonu.

Při nákupu kamery pro vaši příjezdovou cestu se ujistěte, že kupujete takovou, která je odolná vůči povětrnostním vlivům, má schopnost nočního vidění a nahrává HD záznam, abyste mohli sledovat veškerou aktivitu ve dne i v noci.

Zajištění chytřejšího zabezpečení pomocí správných kamer

Chytré bezpečnostní kamery mohou výrazně pomoci zajistit, že vy i váš majetek zůstanete v bezpečí. Při procházení tohoto nákupního procesu je důležité provést průzkum a vybrat správný typ kamery pro tu část vašeho domova, kterou se snažíte zabezpečit.

Nezapomeňte si také zakoupit kamery s funkcemi, které splňují specifické potřeby, ať už se jedná o odolnost proti povětrnostním vlivům pro kameru na dvorku nebo schopnost nočního vidění pro vaši garáž. Se správným výběrem kamer a strategickým umístěním budete moci vytvořit vlastní bezpečnostní řešení pro váš prostor.