8 nejlepších nástrojů pro detekci obrazu AI

Klíčové věci

  • Hive Moderation nabízí bezplatný a rychlý nástroj pro detekci obrázků a textů AI, včetně rozšíření prohlížeče pro Google Chrome.

  • Illuminarty poskytuje jednoduchý AI detektor obrazu s prémiovým plánem pro podrobnou analýzu a přístup k API.

  • AI or Not je snadno použitelný nástroj pro detekci obrázků AI s dostupnými bezplatnými i placenými plány.

  • Rozšíření V7 Fake Profile Detector Chrome vám pomůže najít profilové obrázky generované umělou inteligencí.

  • Hugging Face je dobrý při zjišťování obrázků AI vytvořených staršími modely AI, k dispozici je také vylepšená, složitější verze.

  • Content at Scale vám umožní rychle zjistit, zda je obrázek vytvořený umělou inteligencí nebo člověkem.

  • Is It AI je detektor obrazu AI, který používá procenta k prokázání původu člověka nebo umělé inteligence.

  • Fake Image Detector rychle detekuje obrázky generované umělou inteligencí a nabízí také analýzu úrovně chyb pro přesnost.

VYUŽÍVÁNÍ VIDEA DNE

Je stále obtížnější identifikovat obrázek jako generovaný umělou inteligencí, a proto roste poptávka po nástrojích AI pro detekci obrazu a jejich schopnosti. Zde jsou nejlepší aplikace pro detekci obrazu AI na současném trhu.

Mezi několika produkty pro regulaci vašeho obsahu nabízí Hive Moderation nástroj pro detekci AI pro obrázky a texty, včetně rychlé a bezplatné ukázky založené na prohlížeči.

Přetáhněte soubor do detektoru nebo jej nahrajte ze svého zařízení a Hive Moderation vám řekne, jak je pravděpodobné, že obsah byl vygenerován AI. Také rozebírá, jak obrázek klasifikoval.

Další možností je instalace Rozšíření Hive AI Detector pro Google Chrome. Je stále zdarma a poskytuje vám okamžitý přístup k tlačítku detekce obrázků a textu AI při procházení. Soubory můžete nahrávat jako obvykle nebo přímo na místě kontrolovat online obsah.

Existují způsoby, jak ručně identifikovat obrázky generované umělou inteligencí, ale online řešení, jako je Hive Moderation, vám mohou usnadnit a bezpečněji usnadnit život.

Illuminarty je přímočarý AI obrazový detektor, který vám umožní přetáhnout nebo nahrát váš soubor. Poté vypočítá procento představující pravděpodobnost, že obrázek je AI. Během několika bezplatných kliknutí budete vědět, zda je umělecké dílo nebo obálka knihy legitimní.

Placený prémiový plán vám může poskytnout mnohem více podrobností o každém obrázku nebo textu, který kontrolujete. Pokud chcete plně využívat analytické nástroje Illuminarty, získáte také přístup k jeho API.

Tato aplikace je skvělou volbou, pokud to s chytáním falešných obrázků myslíte vážně, ať už z osobních nebo pracovních důvodů. Posuňte své zabezpečení ještě dále tím, že si vyberete mezi GPTZero a Originality.ai pro detekci textu AI a nic vyrobeného s umělou inteligencí vás neprojde.

AI or Not je další snadno použitelný a částečně bezplatný nástroj pro detekci AI obrázků. Upozorňujeme, že před použitím aplikace je třeba nastavit účet. S bezplatným plánem můžete provádět 10 kontrol obrázků za měsíc, zatímco placené předplatné vám poskytne tisíce pokusů a další nástroje.

Chcete-li nahrát obrázek pro detekci, jednoduše přetáhněte soubor, vyhledejte jej v zařízení nebo vložte adresu URL. AI or Not vám řekne, jestli si myslí, že obrázek vytvořila AI nebo člověk.

Pokud již znáte odpověď, můžete aplikaci pomoci vylepšit kliknutím na tlačítko Správně nebo Nesprávně.

Sociální média mohou být prošpikovaná falešnými profily, které využívají fotografie generované umělou inteligencí. Dokážou být velmi přesvědčiví, takže nástroj, který dokáže odhalit deepfakes, je neocenitelný a V7 právě to vyvinul.

Jmenuje se Fake Profile Detector a funguje jako rozšíření Chrome, které na požádání skenuje obrázky StyleGAN. Nezachycuje však hluboce falešná videa ani výměny obličejů.

Jeho funkce je jednoduchá. Nainstalujete rozšíření, kliknete pravým tlačítkem na profilový obrázek, který chcete zkontrolovat, a z rozbalovací nabídky vyberete možnost Zkontrolovat falešný profilový obrázek. Zobrazí se upozornění, které potvrdí, zda je tato osoba skutečná nebo ne.

Pokud chcete jednoduchý a zcela bezplatný nástroj pro detekci obrazu AI, seznamte se s Hugging Face. Jeho základní verze je dobrá při identifikaci uměleckých snímků vytvořených modely AI staršími než Midjourney, DALL-E 3 a SDXL.

Existuje však také vylepšená verze s názvem SDXL Detector, která zaznamenává složitější obrázky generované umělou inteligencí, dokonce i ty neumělecké, jako jsou snímky obrazovky.

Ať už použijete kteroukoli verzi, stačí nahrát obrázek, který vám je podezřelý, a Hugging Face zjistí, zda je umělý nebo vytvořený člověkem. Tato aplikace je ve vývoji, takže je nejlepší ji pro potvrzení zkombinovat s jinými detektory AI.

Content at Scale je další bezplatná aplikace s několika zvonky a píšťalkami, která vám řekne, zda je obrázek vytvořený AI nebo vytvořený člověkem.

Stačí nahrát příslušný soubor nebo vložit adresu URL. Aplikace analyzuje obraz, aby se objevily náznaky manipulace s umělou inteligencí, jako je pixelace nebo podivné prvky – generátory obrázků AI mají například tendenci bojovat s rukama. Během několika sekund detektor dodá skóre pravděpodobnosti.

Content at Scale je dobrý nástroj pro detekci obrazu AI, který můžete použít, pokud chcete rychlý verdikt a nestaráte se o další informace.

Zde je ještě jedna aplikace, kterou je třeba mít na paměti, která používá procenta k zobrazení pravděpodobnosti, že obrázek bude vytvořen člověkem nebo umělou inteligencí.

Jako obvykle přetáhněte soubor do detektoru nebo jej vyhledejte v počítači. Jakmile nahrajete obrázek k analýze, klikněte na tlačítko Zkontrolovat a Is It AI bude fungovat rychle a tiše.

Skončíte s jasnými a přesnými výsledky. Vzhledem k tomu, že o tom, jaká data aplikaci dovedla k závěru, mnoho dalšího nezískáte, je vždy dobré výsledek potvrdit pomocí jednoho nebo dvou dalších nástrojů pro detekci obrazu AI.

Aplikace Fake Image Detector, dostupná online jako všechny nástroje na tomto seznamu, může poskytnout nejrychlejší a nejjednodušší odpověď na otázku: „Je tento obrázek generován umělou inteligencí?“ Jednoduše nahrajte soubor a počkejte, až detektor umělé inteligence dokončí kontrolu, což trvá jen několik sekund.

Pokud najde známky manipulace s umělou inteligencí, zobrazí se následující zpráva: Vypadá to jako počítačově generovaný nebo upravený obrázek. Jinak se zobrazí: Nebyla zjištěna žádná úroveň chyb. Fake Image Detector také nabízí Error Level Analysis (ELA), díky čemuž je jedním z nejlepších nástrojů pro detekci upravených obrázků, ať už jsou generovány AI nebo ne.

Ještě jednou, neočekávejte, že Fake Image Detector provede každou analýzu správně. Dvakrát nebo dokonce třikrát zkontrolujte výsledky, jen pro jistotu.

Nejlepší aplikace pro detekci obrazu AI spočívá v tom, proč chcete nástroj pro detekci obrazu AI na prvním místě. Chcete mít po ruce rozšíření prohlížeče, které okamžitě identifikuje falešné obrázky? Nebo jste náhodně zvědaví na výtvory, na které občas narazíte? Dostupná řešení jsou již velmi užitečná, ale postupem času jistě porostou co do počtu a výkonu, i když jen proto, aby čelili problémům se snímky generovanými umělou inteligencí.

  Jak povolit panel Chrome Emoji Panel