8 nejlepších programů pro správu nabídek pro sledování všech nabídek

Pokud jste agentura, která pracuje s klienty, dobře si uvědomujete bolestivost fakturačního procesu.

Počínaje vytvářením nabídek, jejich odesláním ke schválení a tak dále. Všechny tyto finanční kroky vám zaberou spoustu času.

Chcete-li ušetřit čas a úsilí a zefektivnit proces fakturace, potřebujete softwarový systém pro správu nabídek, který se postará o věci na jednom místě.

V tomto blogu se dozvíte, co přesně je software pro správu nabídek a jaký je nejlepší software pro nabídky na trhu.

Co je software pro správu nabídek?

Software pro správu nabídek vám umožní připravit obchodní návrhy a rychle reagovat na žádosti o nabídky. S pomocí tohoto softwaru můžete automatizovat psaní návrhů, přidávat pole nabídek s hodnotami z CRM a rychleji zpracovávat fakturaci.

Podívejme se na to takto.

Proces cenové nabídky je prvním bodem kontaktu mezi vaší firmou a potenciálními klienty mimo marketingové a prodejní rozhovory. Přesná a kompletní nabídka dodaná v profesionálním návrhu vám pomůže udělat dobrý dojem.

Namísto e-mailové komunikace a nastavování cenových nabídek s klienty umožňuje platforma pro správu cenových nabídek všechny konverzace na jednom místě pro všechny – vlastníky společností, obchodní manažery i klienty.

Pojďme se podívat na některé důležité funkce, které byste měli hledat v softwaru pro správu nabídek.

Vlastnosti softwaru pro správu nabídek

#1. Profesionální obchodní šablony

Úplná a přesná nabídka v profesionálně vypadající nabídce udělá dobrý první dojem. Software pro správu nabídek nabízí šablony, které lze upravit tak, aby vyhovovaly vašim obchodním potřebám, a vytvářet dokumenty s profesionálním vzhledem.

#2. Automatizace pracovních postupů

Snadno vyplňte nabídky z vašeho účetního softwaru aktuálními informacemi o produktech a cenách.

#3. Snížené lidské chyby

Pravděpodobnost chyb v ručně vytvořených nabídkách je vyšší ve srovnání s automatickými nabídkami vytvořenými těmito nástroji.

#4. Upselling

Můžete přidat podrobné, snadno dostupné možnosti dalšího prodeje v uvozovkách.

#5. Viditelnost prodejního cyklu

Nechte se upozornit, když si klient prohlédne vaši cenovou nabídku, aby mohl včas reagovat, a snadno diskutovat o věcech v rámci platformy.

#6. Automatizované platební cykly

Díky softwaru pro správu cenových nabídek nemusíte ručně vystavovat opakované faktury za platby.

  Jak odesílat textové zprávy z Chromebooku

Nyní, když máte dobrou představu o funkcích, je čas zkontrolovat některé z nejlepších programů pro správu nabídek a faktur seřazených podle jejich popularity.

Začněme.

SuperOps.ai

SuperOps.ai je platforma pro automatizaci profesionálních služeb (PSA), která pomáhá podnikům hladce provozovat své operace. Má vestavěnou funkci správy cenových nabídek, která zajišťuje, že se vaše nabídka dostane do doručené pošty vašeho klienta pouze několika kliknutími.

Můžete vytvořit cenovou nabídku se všemi položkami služby a odeslat ji klientovi s odkazem na nabídku. Pomocí sdíleného odkazu nebo portálu mohou vaši klienti snadno schválit nebo odmítnout nabídku, což zjednoduší proces. Klienti mohou dokonce přidávat komentáře, když schválí nebo odmítnou nabídku, což umožňuje větší kontext a menší zmatek.

S konverzacemi spojenými s nabídkami SuperOps můžete diskutovat a přidávat konverzace se svými klienty vedle nabídky. Tímto způsobem ukončíte dlouhé vlákno e-mailů mimo platformu, abyste prodiskutovali stejnou dohodnutou cenovou nabídku.

Scoro

Scoro je snadno použitelná platforma pro spolupráci na nabídkách projektů, fakturaci a sledování všeho na jednom místě. Pomáhá vašemu týmu spolupracovat na projektových úkolech, abyste měli jasný přehled o nevyřízených a dokončených úkolech. Můžete sledovat čas strávený plněním úkolů a podle toho účtovat svým klientům.

Scoro zjednodušuje váš proces tvorby cenových nabídek vytvářením hotových cenových nabídek pro předdefinované služby, segmentované profily klientů a ceníky pro více měn. Dále můžete tyto faktury přizpůsobit na základě pracovních příkazů a převést standardní dokumenty do personalizovaného formátu PDF pomocí kliknutí. Můžete dokonce sledovat prodeje svého týmu a nastavit prodejní cíle pomocí přizpůsobitelných řídicích panelů.

Stejně jako mnoho nástrojů pro řízení projektů i Scoro sdílí integraci s více než 1000+ nástroji prostřednictvím Zapier. Některé z integrací Scoro zahrnují nástroje pro řízení projektů, jako je Slack, Asana, Jira, Trello, Basecamp a další. Je také snadno integrovatelný se Slackem, Gmailem a Kalendářem Google, aby věci zůstaly v komunikační smyčce.

Bitrix24

Bitrix24 je software pro sjednocenou spolupráci, který zpracovává různé aspekty správy, spolupráce a týmové komunikace. Jedná se o webové řešení pro různé operace společnosti na jediné platformě, které eliminuje potřebu více nástrojů SaaS. Některá z jeho řešení zahrnují správu projektů, sdílení souborů, správu prodeje, kontakty, e-maily a další.

S Bitrix24 můžete vytvářet neomezené nabídky a integrovat platformy jako PayPal pro přijímání online plateb. Jeho architektura je založena na cloudu a jeho open source povaha umožňuje bez stresu přihlašování a vytváření faktur pro vaše klienty. Bitrix24 také sdílí integraci s účetními aplikacemi, jako je Xero, takže je vhodný pro interakce s klienty.

  Jak zrušit předplatné Instacart

Jakmile se zaregistrujete na Bitrix24, uvidíte mnoho možností kromě fakturačního nástroje. Tyto možnosti můžete využít pro spolupráci s různými odděleními vaší společnosti, jako je marketing a prodej, řízení lidských zdrojů atd., pomocí nástrojů pro správu nabídek a faktur. Důvěřuje mu milion společností a má mobilní řešení, které funguje na vašem smartphonu nebo tabletu, ať už jde o Android, iPhone nebo iPad.

ITarian

ITarian je platforma pro správu IT pro podniky, které nabízejí služby pro zpracování lístků, vzdálenou správu pracovních postupů, vzdálenou plochu a zabezpečení koncových bodů.

ITarian nabízí funkci správce nabídek, která pomáhá zjednodušit proces vytváření vyleštěných nabídek. Tyto nabídky jsou integrovány s CRM, takže vaši obchodní zástupci mohou trávit více času budováním vztahů se zákazníky.

Má předem vytvořené profesionální šablony nabídek, které urychlují cyklus dokončení prodeje. Máte také možnost automaticky vyplnit nabídky poli od distributorů.

Hubspot

Hubspot je jednou z nejpopulárnějších marketingových platforem. Je to nástroj CRM, který vám umožňuje posílat e-maily a zaznamenávat odpovědi zákazníků na řídicí panel zdarma. Lidé používají Hubspot pro jeho snadné rozhraní systému správy obsahu, které generuje formuláře, které lze vložit jako přihlášení k e-mailu nebo použít na vstupních stránkách.

Málokdo ví, že Hubspot má software pro nabídky ze svých služeb prodejního centra. Pomocí nástroje pro správu nabídek Hubspot můžete vytvářet značkové nabídky během několika minut. Během několika sekund od obdržení požadavku můžete navrhnout prodejní nabídky, které odpovídají značce vaší společnosti – a zajistíte tak, že budete stále myslet na své kupující.

Nástroj CRM vám také pomáhá shromažďovat elektronické podpisy v rámci vaší nabídky a spravovat všechny přijaté platby na stejném místě, kde spravujete obchody. Prodejní nabídky z HubSpot automaticky vytáhnou všechny kontaktní a produktové informace spojené se záznamem obchodu, což vám ušetří spoustu ručního psaní.

On-pipeline

Onpipeline je cloudové CRM, které pomáhá společnostem zlepšovat vztahy se zákazníky. Tento software usnadňuje prodejním týmům správu kontaktů, obchodů, aktivit, automatizace a celého prodejního procesu odkudkoli.

Schválení nabídky uloží všechny vaše nabídky do sady návrhů ke schválení vedením, bez ohledu na stav schválení. Pouhým jedním kliknutím můžete rychle a snadno odeslat nabídku přímo z Onpipeline, jakmile bude nabídka dokončena a připravena k odeslání zákazníkovi.

  Jak na Chromebooku přepnout na kanál Canary

Pomocí Onpipeline mají uživatelé možnost přidávat položky z předem připraveného ceníku nebo vytvářet vlastní položky, aniž by museli ceník nahlížet. Tímto způsobem mohou podniky vytvářet efektivnější a efektivnější nabídky, což šetří čas a peníze.

Citace

Quoter je intuitivní, snadno použitelný nástroj, díky kterému je vytváření cenových nabídek rychlé. Jde o cloudový software, který je přístupný celému vašemu týmu, aniž byste si museli kupovat více licencí. Získáte přístup ke spoustě hotových šablon, které může váš tým nakonfigurovat na cestách a rychleji odesílat nabídky.

Jedním z nejvýraznějších rysů je integrace Quoter s platformami třetích stran a nástroji SaaS. Některé z jeho oblíbených integrací pracovních postupů zahrnují Hubspot, Salesforce, QuickBooks, Avalara Tax, Zoho a tak dále. Jako software pro tvorbu cenových nabídek sdílí důležité účetní integrace s FreshBooks Classic, QuickBooks Online a Xero.

Opakující se platby kotací lze hladce zpracovat v Quoter. Jakmile jej integrujete se svým účetním softwarem, můžete si vybrat platební bránu pro automatické zpracování opakujících se plateb. Quoter má také funkci pro nastavení e-mailových upomínek klientům na nevyřízené nabídky.

PandaDoc

PandaDoc je software pro správu smluv elektronického obchodu, který zjednodušuje úkoly správy nabídek, jako je vytváření faktur, získávání podpisů od klientů a získávání souhlasu od manažerů, vše na jedné platformě. Dodává se s vestavěnými právně závaznými elektronickými podpisy, díky nimž je v souladu s GDPR, a zamykáním právních informací, aby se zabránilo chybám v datech.

Jeho software pro správu návrhů je navržen tak, aby společnostem pomohl zvýšit efektivitu jejich prodejního týmu pomocí automatizace vytváření smluv. Můžete generovat prodejní nabídky a faktury během několika minut. Dále můžete snadno upravovat popisy produktů a popisy úkolů, upravovat množství a množství a přidávat obrázky.

PandaDoc nabízí ve své galerii šablon PandaDoc více než 750 šablon faktur, čímž vám ušetří spoustu času a úsilí při návrhu. Nabídky můžete posílat klientům a oni mohou platit prostřednictvím Stripe a kreditními kartami. Poté můžete nastavit následná připomenutí pro platby zákazníků, jakmile dokončíte jejich fakturaci.

Závěrečná slova

Vyřizování plateb klientů je zodpovědná činnost, kterou nelze přehlédnout. Majitelé firem vědí, že je to náročné, ale prodejní tým tráví svůj drahocenný čas vytvářením nabídek.

Software pro správu nabídek, pokud je v procesu zaveden, řeší většinu problémů a šetří prodejnímu týmu spoustu času, aby se mohl více soustředit na generování prodeje.

A konečně, vytváření faktur je zásadní a zahájení experimentování s těmito platformami ovlivní vaše podnikání pouze pozitivně.

Dále se podívejte na vlastní kalkulačky cenových nabídek.

x