8 nejlepších UEM softwaru pro zjednodušení správy IT

Rychlý rozmach práce na dálku a vznik hybridních pracovišť učinil řízení IT operací složitější. Software Unified Endpoint Management (UEM) však nabízí řešení tohoto problému. Poskytuje především centralizovanou platformu, odkud mohou organizace spravovat všechny koncové body, zařízení a aplikace.

UEM sjednocuje vše do jediné, uživatelsky přívětivé platformy, místo aby pro každý typ zařízení využíval různé nástroje. Život pracovníků IT se tak zjednodušuje a zároveň šetří čas a zdroje. V nástrojích UEM však existuje více funkcí, jako jsou bezpečnostní opatření, integrace třetích stran, analytika a tak dále.

V tomto článku prozkoumáme mnoho výhod softwaru UEM a upozorníme na klíčové funkce, které byste měli vzít v úvahu při výběru ideálního řešení. Poskytneme také přehled některých nejlepších dostupných UEM softwaru. V důsledku toho můžete ušetřit čas a úsilí při výběru správného nástroje pro vaši organizaci.

Obchodní výhody softwaru UEM

Podniky všech velikostí a odvětví mohou optimalizovat správu IT pomocí softwaru UEM. Pojďme se tedy podívat na obchodní výhody, které mohou organizace získat pomocí nástrojů UEM:

Zjednodušená správa zařízení

Podniky mohou monitorovat a udržovat všechna zařízení z centralizovaného řídicího panelu. Když jsou všechny koncové body připojeny k jedinému nástroji UEM, správa zařízení se zjednoduší. Výsledkem je zjednodušení pracovního postupu, snížení nákladů a zjednodušení práce pro IT týmy.

Vylepšené zabezpečení

V současné době stále více lidí pracuje na dálku a používá osobní zařízení v digitálním pracovním prostředí. Bezpečnost se tak pro podniky stala hlavním problémem. Nástroje UEM umožňují organizacím monitorovat a zabezpečit všechna zařízení připojená k jejich síti. Zvyšuje bezpečnostní opatření pomocí vícefaktorové autentizace, šifrování a možností vzdáleného vymazání.

Přehledná analytika

Software UEM nabízí podrobné analýzy výkonu a použití zařízení. Firmy mohou sledovat výkon zařízení a používání určitých aplikací. Mohou tak zlepšit stálost zařízení, ušetřit náklady a provádět informovaná rozhodnutí ohledně zásad používání. Kromě toho mohou nástroje UEM poskytovat zprávy o shodě zařízení s cílem identifikovat bezpečnostní problémy a odpovídajícím způsobem reagovat.

Řízení dodržování předpisů

Od podniků se vyžaduje, aby se řídily určitými předpisy v mnoha odvětvích. Díky ověření, že všechna zařízení splňují regulační požadavky a normy, mohou nástroje UEM pomoci se správou souladu. To zahrnuje zákony upravující ochranu údajů, jako je GDPR a HIPAA, a také standardy jedinečné pro určitá odvětví, jako jsou PCI-DSS a SOX.

Funkce, které je třeba hledat v softwaru UEM

Při výběru softwaru UEM pro vaši organizaci byste měli hledat tyto faktory:

Podpora zařízení: Ideální nástroj UEM poskytuje podporu pro všechny různé druhy zařízení, včetně stolních počítačů, chytrých telefonů a dalších. Také to nebude omezeno na obsluhu žádného konkrétního operačního systému.

Save Device Management: Software UEM by měl poskytovat bezpečnou správu zařízení a chránit před úniky dat. Měl by tedy obsahovat špičkové bezpečnostní funkce, jako je šifrování dat, VPN a antivirová ochrana.

Snadné nasazení a škálovatelnost: Nástroj by se měl snadno instalovat, konfigurovat a přizpůsobovat v souladu s měnícími se obchodními požadavky. IT tým by měl být schopen ovládat zařízení odkudkoli pomocí funkcí vzdálené správy zařízení.

Uživatelsky přívětivé rozhraní: Díky uživatelsky přívětivému rozhraní by měl tým zjednodušit povinnosti správy zařízení. Navíc by to mělo zkrátit učební schopnosti IT týmu.

  Jak zabránit firmám, aby poslouchaly vaše nahrávky hlasového asistenta

Výkonné sestavování a analýzy: Pomocí tohoto nástroje by pracovníci IT měli být schopni sledovat používání zařízení a odhalovat problémy s výkonem. Kromě toho by měl mít přehled o bezpečnostních rizicích pomocí nástrojů EUM, kompletních reportů a analytických funkcí.

Možnosti integrace: Aby aplikace mohla nabízet komplexní funkce pro správu zařízení, měla by hladce spolupracovat s dalšími obchodními aplikacemi a platformami. Například správa bezpečnostních informací a událostí (SIEM) a správa identit a přístupu (IAM).

Compliance management: Nástroj by měl obsahovat funkce pro využití schopností správy shody. Organizace tak mohou splnit regulační povinnosti, jako jsou HIPPA, PCI-DSS a GDPR.

Poté, co jsme se seznámili se základní funkcí ideálního nástroje UEM, pojďme se nyní ponořit do některých nejvýkonnějších dostupných nástrojů.

Endpoint Central

Endpoint Central, dříve známý jako Desktop Central, je výkonné UEM a bezpečnostní řešení. Byl vyvinut pro zjednodušení správy zabezpečení serverů a různých zařízení (stolní počítače, chytré telefony a další).

Tento nástroj umožňuje podnikům spravovat všechny jejich koncové body z jednoho místa. To je způsob, jak automatizuje rutinní úkoly správy pomocí svých cenných funkcí.

Klíčové vlastnosti:

 • Funkce správy oprav, která automatizuje běžné úlohy správy koncových bodů. Například instalace oprav, nasazení softwaru, nasazení OS a imaging.
 • Funkce Asset Management umožňuje uživatelům ovládat zařízení USB, sledovat využití softwaru a spravovat softwarová aktiva a licence.
 • Správa vzdálené plochy umožňuje podnikům ovládat vzdálené pracovní stanice.
 • Správa mobilních zařízení umožňuje podnikům řídit používání mobilních zařízení. Zavádí profily a pravidla a nastavuje Wi-Fi, VPN, e-mailové účty a další.
 • Špičkové funkce pro správu zabezpečení, jako je správa BitLocker a prevence ztráty dat, navíc poskytuje zabezpečení aplikací a zařízení a ochranu proti ransomwaru.
 • Díky správě operačního systému mohou podniky automatizovat nasazení OS a aplikací.
 • Správa zařízení USB usnadňuje sledování a regulaci používání zařízení USB.
 • Správa napájení umožňuje podnikům řídit spotřebu energie a šetřit náklady na energii.
 • Automatizuje správu shody a umožňuje organizacím dodržovat průmyslové normy a zákony.

NinjaOne

NinjaOne je jednotný systém správy koncových bodů, který pomáhá uživatelům centrálně a efektivně spravovat koncové body. Poskytuje špičkovou viditelnost a ovládání koncových bodů tím, že snadno zvyšuje efektivitu techniků. Získáte tak jednotnou správu zařízení, automatizaci úloh a efektivitu.

Klíčové vlastnosti:

 • Nabízí monitorování v reálném čase a automaticky upozorňuje techniky, aby vyřešili problémy a minimalizovali dopady na koncové uživatele.
 • Díky zabezpečenému vzdálenému přístupu mohou uživatelé převzít kontrolu nad spravovanými koncovými body a zabezpečenou praktickou podporu.
 • Činnosti na jedno kliknutí, řešení problémů, zastavování úloh a spouštění terminálových relací bez rušení koncových uživatelů.
 • Automatizace úloh koncového bodu, která automatizuje opakované aktivity koncového bodu, které pomáhají standardizovat výsledky.
 • Automatická náprava s nasazením skriptů na základě podmínek pro zastavené služby, přeskočené restarty a chybějící aplikace.
 • Možnost správy softwaru jedním kliknutím instalovat nebo odinstalovat aplikace.
 • Nekonečná škálovatelnost s cloudovou infrastrukturou, která je rychlá a bezpečná a spravuje 50 až 15 000 koncových bodů.
 • Uživatelsky přívětivé rozhraní, které pomáhá technikům při produktivní práci se soustředěnými činnostmi a minimem kliknutí.

Citrix

Citrix je komplexní UEM řešení pro správu koncových bodů, dříve známé jako XenMobile. Umožňuje firmám ovládat a chránit mobilní zařízení, aplikace a data. Tento jedinečný software umožňuje IT manažerům poskytovat spolehlivou a bezpečnou uživatelskou zkušenost na různých platformách a gadgetech.

Klíčové vlastnosti:

 • Správa zařízení prostřednictvím jediné konzoly, která umožňuje centralizované ovládání zařízení. Správci tak mohou snadno nasazovat aplikace, konfigurovat pravidla a nastavení a vynucovat dodržování předpisů.
 • Správa aplikací umožňuje firmám ovládat aplikace na celé řadě platforem a zařízení. Správci tak mohou distribuovat a spravovat aplikace, zaručovat zabezpečení aplikací a povolit přihlašování pro aplikace.
 • Zabezpečený přístup pro mobilní uživatele k podnikovým zdrojům, včetně podmíněného přístupu a vícefaktorové autentizace a dalších.
 • Funkce ochrany dat umožňuje administrátorům uzamknout citlivé firemní informace na vybraných mobilních zařízeních. Správci mohou zavést šifrování, prevenci ztráty dat (DLP) a vzdálené funkce.
 • Intuitivní správa správy, která uživatelům umožňuje spravovat správu koncových bodů z jednoho místa. V důsledku toho je správa mobilních zařízení, aplikací a dat jednodušší.
  10 nejlepších skenerů a kontrolek portů, které jsou zdarma

Hexuzel

Hexnode je jedním z předních UEM software vyvinutých pro zjednodušení správy zařízení. Může snadno fungovat přes různé platformy a prostředí. Pomocí tohoto nástroje mohou IT týmy vzdáleně monitorovat, spravovat a zabezpečovat různé koncové body. Spravujte tedy chytré telefony, tablety, notebooky, stolní počítače a další z jednoho místa pomocí Hexnode.

Klíčové vlastnosti:

 • Poskytuje celou řadu možností vzdálené správy zařízení OTA (over-the-air). Prostřednictvím jediného rozhraní můžete rychle zaregistrovat zařízení, nastavit pravidla a sledovat výkon a stav vašich zařízení.
 • Možnost Správa aplikací umožňuje uživatelům spravovat aktualizace aplikací, přizpůsobení a nasazení v registrovaných zařízeních. Podporuje otevřené i uzavřené obchodní obchody s aplikacemi, což usnadňuje sdílení aplikací v rámci vaší společnosti.
 • Špičkové možnosti správy zabezpečení zahrnují vzdálené zamykání zařízení, bičování a sledování polohy. Dodává se také s zabezpečenou kontejnerizací pro izolaci a ochranu obchodních dat pro ochranu dat na zařízeních.
 • Pro správu obsahu poskytuje bezpečný přístup správcům k obchodním datům na různých zařízeních. Zabezpečený CMS této platformy vám umožňuje distribuovat soubory a dokumenty do konkrétních zařízení nebo skupin uživatelů.
 • Přizpůsobitelný režim veřejného terminálu umožňuje omezit přístup k zařízením na určitou aplikaci nebo skupinu aplikací.
 • Hloubkové analýzy a přehledy o různých tématech, včetně používání aplikací, používání zařízení, bezpečnostních incidentů a dalších.

42 Převody

S 42Gears mohou IT týmy spravovat všechny typy koncových bodů, aplikací a obsahu využívaného v obchodním ekosystému. Dodržuje konzistentní a holistický přístup k zefektivnění řešení UEM z jednoho bodu.

Navíc řeší závislosti mezi platformami a nabízí ochranu a kontrolu pro různé koncové body. Díky vynikajícím funkcím zaručuje, že obchodní procesy a aplikace fungují jednotně napříč koncovými body.

Klíčové vlastnosti:

 • Podporuje všechny typy OS, včetně Android, iOS, MacOS, Windows, Linux a tak dále.
 • Nabízí jedinou platformu pro monitorování a údržbu všech koncových bodů. Mezi koncové body patří zařízení BYO, zařízení IoT, senzory, útočiště, stolní počítače/notebooky a další.
 • Pomáhá firmám flexibilně migrovat ze starších platforem, jako je Windows 7, na lepší verzi kompatibilní s EMM, jako je Windows 10.
 • Odstraňuje složitost koncových bodů a nabízí podporu pro architekturu více zařízení.
 • Zvyšuje produktivitu uživatelů tím, že jim umožňuje soustředit se na důležité úkoly spíše než na problém přístupu.
 • Zajišťuje nepřetržitou shodu zabezpečení na všech podporovaných zařízeních a platformách prostřednictvím standardní sady bezpečnostních protokolů.
 • Pravidla prevence ztráty dat se používají k ochraně citlivých uživatelů, aplikací zařízení a síťových dat.

Sophos

Sophos prohlašuje, že je lídrem v bezpečné správě zařízení jako UEM řešení. Podniky mohou toto řešení využít ke správě a ochraně konvenčních i mobilních koncových bodů. Dodává se s proslulou technologií zabezpečení koncových bodů, která se bezchybně propojuje se zařízeními Windows 10, macOS, iOS a Android.

Klíčové vlastnosti:

 • Prostředí BYOD jsou podporována prostřednictvím režimů správy Android Enterprise Work Profile a iOS User Enrollment.
 • Oddělení dat podle klasifikace, jako jsou obchodní údaje a osobní údaje.
 • Silná bezpečnostní opatření prostřednictvím nástroje hlubokého učení X chrání před identifikovanými a neidentifikovanými hrozbami.
 • Integrace se Sophos Central poskytuje zabezpečení koncových bodů, sítě a serverů a také centralizovaná ovládací zařízení. Jedná se o webové rozhraní pro správu, které se snadno používá.
 • Jediný řídicí panel, kde můžete zkoumat a reagovat na mnoho forem dat. Navíc můžete detekovat neopravená zařízení a zkontrolovat zranitelnosti a nežádoucí programy.
 • Se Sophos XDR rozšiřte viditelnost své organizace prováděním kompletní detekce hrozeb a úloh IT ops.
  Jak zlepšit kvalitu a nastavení šířky pásma vaší kamery Nest

Scalefusion

Scalefusion je software pro unified endpoint management (UEM) pro moderní pracoviště. Poskytuje flexibilitu a uživatelskou přívětivost při správě více koncových bodů z libovolného místa a času. Kromě toho existuje mnoho funkcí, které pomáhají při správě, ovládání a zabezpečení mobilních aplikací a zařízení pro podniky.

Klíčová vlastnost:

 • Plné ovládání zařízení pomocí funkce správy mobilních zařízení. Umožňuje vzdálenou kontrolu zařízení, správu aplikací, konfiguraci zařízení a pravidla zabezpečení.
 • Jediný řídicí panel pro správu všech nasazených aplikací a registrovaných zařízení. Poskytuje tak uživatelům přístup k aplikacím z Google Play Store, Apple App Store a dalších.
 • V registrovaných zařízeních spravujte všechny dokumenty, obrázky, videa a další prostřednictvím správy obsahu.
 • Kiosk Mode umožňuje omezit zařízení na jednu nebo skupinu aplikací. Je ideální pro použití v maloobchodě, pohostinství nebo vzdělávání.
 • S funkcí Geofencing pro sledování zařízení, majetku, zabezpečení a dalších.
 • Funkce komplexní analýzy a vytváření sestav monitoruje používání aplikací, používání zařízení, stav zařízení a další.
 • K dispozici jsou vzdálené příkazy pro vzdálenou správu různých aktivit na vašich zařízeních Android.

Vmware

Díky zkušenostem s Vmware získáte pohodlí jediného cloudového nativního řešení, které poskytuje UEM pro všechna zařízení. S tímto úžasným řešením můžete minimalizovat náklady na správu IT a zvýšit produktivitu.

Workspace One UEM umožňuje bezproblémovou správu všech koncových bodů bez ohledu na jejich platformu nebo model vlastnictví. Díky tomu je na každé platformě zachována sjednocení správy koncových bodů. Podporuje většinu renomovaných platforem, včetně Android, iOS, macOS, Windows a tak dále.

Klíčové vlastnosti:

 • Poskytněte vynikající uživatelský zážitek, který je konstantní na všech zařízeních. Prozkoumejte prvky, jako jsou selhání OS, výkon aplikací, stav zařízení a další. Identifikujte problémy včas a najděte jejich hlavní příčiny.
 • Získejte důkladnou strategii zabezpečení, která bere v úvahu uživatele, koncový bod, aplikaci, data a síť.
 • Prostřednictvím praktického náhledu na upgrady OS, zavádění oprav, aktualizace aplikací, stav zařízení a další. Můžete tak optimalizovat své IT operace tím, že budete provádět volby založené na datech.
 • Vytvářejte komplexní pracovní postupy pro správu požadovaných stavů, nasazení aplikací a integraci zařízení. Využijte rozhraní přetahování.
 • Architektura s více nájemci vám umožňuje vytvářet jedinečná pravidla na každé úrovni organizační struktury vašeho podnikání. Zahrnuje možnost zdědit nebo přepsat nastavení z výše uvedených vrstev.
 • Ovládejte kritická přední zařízení z jediného rozhraní s podporou odolných zařízení, nositelných zařízení a koncových bodů IoT.
 • Před povolením přístupu vyhodnoťte úroveň souladu a jakoukoli neobvyklou aktivitu pomocí zabezpečení Zero Trust. Přístup lze snadno odepřít a zařízení lze vzdáleně nebo automaticky vymazat.
 • Poskytněte plnou životnost aplikace pro různé druhy aplikací. Všechny aplikace, včetně Office 365, budou mít přístup k jedinému samoobslužnému katalogu aplikací prostřednictvím Intelligent Hub.
 • Vytvořte role pro určité uživatele a skupiny a poté jim udělte určité úrovně přístupu k platformě.

Závěrečná slova

Při výběru řešení UEM by podniky měly zvážit některé základní klíčové funkce. Mezi hlavní kritéria patří možnosti správy zařízení, integrace s IT infrastrukturou a bezpečnostní funkce. Po prozkoumání několika z nich jsme zkontrolovali a zařadili některá z nejlepších dostupných řešení UEM.

Měli byste však důkladně posoudit požadavky své firmy na UEM a porovnat různá řešení při výběru toho, co nejlépe odpovídá vaší organizaci. Pomocí správného nástroje tak můžete snížit celkové náklady, zvýšit bezpečnost a zvýšit produktivitu IT.

Můžete také prozkoumat nejlepší software pro vzdálené monitorování a správu pro malé a střední podniky.