8 nejlepších VPS hostingových řešení s bezplatnou zkušební verzí v roce 2022

Nejlepší hostingové řešení pro virtuální privátní server (VPS) vám nabídne více kontroly, zabezpečení a dokonalé funkce pro napájení vašich webových stránek a aplikací.

Poskytuje vám samostatné prostředí virtuálního serveru, kde můžete používat pouze zdroje serveru, jako je RAM, CPU, úložiště atd., které vám byly přiděleny, aniž byste je sdíleli s ostatními.

Nyní je problém, když si profesionálové zvolí hosting VPN, většina z nich buď použije sdílený hostingový plán, nebo vyhrazený hostingový plán. Zatímco první je vhodný pro začátečníky a je cenově dostupný, druhý je vhodný pro podniky, ale je nákladný.

Takže, co když vaše požadavky spadají mezi?

Pokud jste rozvíjející se firma, pro kterou sdílený hosting nestačí, ale vyhrazený je nákladný a složitý, můžete jít s hostingem VPS.

Poskytne vám správnou kombinaci složitosti, funkčnosti a zabezpečení za rozumnou cenu.

Pokud tedy hledáte takový hostingový plán, uvedli jsme některá z nejlepších hostingových řešení VPS, která vám usnadní vyhledávání.

Co je hosting VPS?

Virtuální privátní server (VPS) je virtuální kontejner nebo stroj nakonfigurovaný k ovládání fyzického stroje pomocí virtualizační technologie, aby uživatelům poskytoval vyhrazené zdroje.

Hostingovým řešením využívajícím VPS ke spuštění webu nebo aplikace uživatelů je tedy hosting VPS. Je to stabilnější, výkonnější, spolehlivější a bezpečnější řešení než sdílený hosting a je cenově dostupnější než vyhrazený hosting.

V tomto hostingu budete stále sdílet zdroje s ostatními, jako je sdílený hosting, ale s menším počtem lidí. A prostředky serveru přidělené vám budou přístupné pouze vám, nikoli ostatním.

Hosting VPS je skvělou volbou pro výrobce her a rostoucí podniky, jejichž požadavky překračují nabídku sdílených hostingových plánů. Je to také životaschopná volba pro poskytovatele SaaS, programátory a společnosti, které vyžadují dostupnou a bezpečnou hostingovou službu.

VPS duplikuje různé vlastnosti fyzického serveru beze změny procesů a funkcí. Obecně se používá pro hostování webových stránek, webových serverů, e-mailů, databází a ukládání firemních a zákaznických souborů, ke kterým máte přístup odkudkoli na světě.

Pokud chcete více flexibility a výkonu spolu s cenovou dostupností, VPS hosting je pro vás. Můžete využít vynikajících funkcí, jako je dedikovaný server hosting, ale za nižší cenu.

Proč je VPS považováno za bezpečnou možnost?

Problémy se zabezpečením prudce stoupají, a proto musíte vynaložit veškerou možnou péči, abyste zajistili, že váš web a aplikace spolu s jejich daty jsou bezpečné. Musíte se řádně starat o data vaší společnosti a vašich zákazníků. K tomu je výhodný VPS hosting.

Získáte více funkcí zabezpečení a můžete si nainstalovat bezpečnostní software a brány firewall, aby byl váš server VPS bezpečnější. Pokud dojde k jakémukoli dopadu na zabezpečení jiného webu na stejném fyzickém serveru, váš web nebude ovlivněn. Když jsou vaše databáze a soubory v bezpečí před ostatními uživateli, znamená to, že máte to správné řešení pro vaši firmu.

Dále si můžete vybrat mezi spravovaným a nespravovaným VPS hostingem. Pojďme je rychle pochopit.

Spravovaný VPS hosting

V tomto typu hostingu VPS se poskytovatel služeb postará o vše od spuštění, konfigurace a aktualizace serveru až po jeho údržbu. A pokud vám práce na linuxovém serveru nevyhovuje, požádejte svého poskytovatele hostingu o vyřešení vašeho dotazu.

Spravované VPS nabízí:

 • Stálá podpora
 • Pravidelné aktualizace
 • Potřebné záplaty včas
 • Ochrana DDoS a Cloudflare
 • Antivirová ochrana
 • Upgrady hardwaru
 • Zálohy

Nespravované VPS

Pokud jste vývojář nebo víte, jak provozovat svůj web, tato možnost je pro vás. Zde budete muset spravovat konfiguraci, údržbu, správu serveru atd. Dá vám to větší svobodu při vytváření webu nebo aplikace vašich snů.

Můžete zvážit několik možností ochrany dat:

 • Audity: Musíte vědět, co se děje ve vašem systému, a proto je pravidelné auditování nezbytné.
 • Konfigurace brány firewall: Odfiltrujte nežádoucí provoz instalací brány firewall na váš server. Oblíbené firewally jsou Config Server Firewall a Advanced Policy Firewall.
 • Zkontrolujte zranitelnosti a zavřete je: Ujistěte se, že jsou všechny služby a aplikace spuštěné ve vašem systému nezbytné. Spouštěním nechtěných aplikací riskujete. Zkontrolujte otevřené síťové porty, protože se na ně kyberzločinci zaměřují, aby zneužili celý systém.
 • Implementujte některé osvědčené postupy: Přidejte do svého plánu několik osvědčených postupů, jako je kontrola protokolů zabezpečení, přihlášení k ochraně DDoS, odstranění nežádoucích modulů, spouštění pravidelných antivirových kontrol atd.
 • Hesla: Ujistěte se, že jsou vaše hesla silná. Pravidelně aktualizujte svá hesla, abyste zabránili narušení bezpečnosti.
  Netflix Proxy Error – Jak obejít a odblokovat Netflix

Výhody a nevýhody VPS hostingu

Výhody VPS hostingu 👍

 • VPS hosting je stabilnější a škálovatelnější řešení pro vaše podnikání. U poskytovatelů hostingu VPS můžete kdykoli upgradovat zdroje a snadno škálovat svůj hostingový plán VPS podle svého růstu. Ať už potřebujete prostor nebo provoz, vždy můžete upgradovat na více zdrojů.
 • Hosting VPS poskytuje nejlepší možnosti zabezpečení a nebudete ovlivněni nesprávným jednáním někoho jiného. Pokud se například web vašeho souseda zasekne, váš web bude stále fungovat bez mrknutí.
 • Můžete se rozhodnout pro spravovaný hosting VPS a uvést svůj web do režimu autopilota. Váš poskytovatel služeb se o vše postará, od aktualizace přes upgrade a údržbu až po konfiguraci.
 • Poměrně levnější než dedikovaný hosting.
 • Najdete zde vysokou výkonnost spolu s vynikající rychlostí. Pokud jde o dobu načítání webových stránek, hosting VPS vždy zůstává na vrcholu.
 • Hosting VPS nabízí lepší SEO a dostupnost po celém světě.

Nevýhody VPS hostingu 👎

 • VPS hosting je dražší než sdílený hosting.
 • Pokud chcete server spravovat sami, vyžaduje to vyšší technické znalosti. I když máte možnost Managed VPS hosting, můžete se pro něj rozhodnout, ale je o něco dražší než Unmanaged hosting.
 • Pokud zvolíte Managed VPS hosting, musíte naplánovat správné konfigurace pro zabezpečení vašeho webu.

Výhody a nevýhody sdíleného hostingu

Výhody sdíleného hostingu 👍

 • Sdílený hosting je levný, nebo můžete říci, nejdostupnější mezi ostatními typy hostingu.
 • Nastavení a správa vašich webových stránek je díky sdílenému hostingu snadná.
 • Žádné problémy s údržbou a administrativou.

Nevýhody sdíleného hostingu 👎

 • Úkoly správce nejsou ve vašich rukou,
 • Okamžitě nebudete vědět, co se děje na serveru, protože obsahuje mnoho webových stránek.
 • Pokud omylem špatně nakonfigurujete oprávnění k souboru, umožní to ostatním uživatelům přístup k vašim souborům.
 • Absence vyhrazené IP adresy.
 • Žádné vyhrazené SSL.

Je zřejmé, že hosting VPS je lepší volbou, pokud chcete lepší ovládání, funkčnost a zabezpečení, díky čemuž se váš nákup vyplatí. Pojďme se nyní podívat na nejlepší VPS hostingová řešení.

Kamatera

Kamatera nabízí vynikající VPS hostingové řešení pro vytvoření vašeho serveru a rychlé nasazení vaší cloudové infrastruktury. Dodává se s 30denní bezplatnou zkušební možností. Budete mít prospěch ze škálovatelného řešení, prémiové lidské podpory a jednoduché konzoly pro správu.

Kamatera poskytuje cenné funkce API a umožňuje vám přizpůsobit server podle vašich požadavků. Můžete začít s malým serverem a škálovat podle svého růstu a upgradovat nebo klonovat své stávající servery prostřednictvím konzoly pro správu.

Kamatera má 13 datových center na čtyřech kontinentech s vysokým výkonem a dostupností po celém světě. Rychle přidejte brány firewall, nástroje pro vyrovnávání zatížení, privátní sítě atd. a spusťte je na libovolné edici operačního systému Linux a Windows.

Kamatera je spolehlivá, protože je účelová a zaručuje 99,95% provozuschopnost. S Kamaterou nikdy nebudete čelit žádnému selhání, protože má špičková datová centra. Používá také nejrychlejší a nejlepší procesory Intel Xeon Platinum/Cascade Lake s frekvencí 2,7 GHz.

Získejte nejrychlejší síťovou rychlost 40 Gbit/s pro každý server a spouštějte své databáze a aplikace s nulovou latencí a bez překážek I/O. Začněte v malém a zvětšeném měřítku na robustní stroj na holý kov jediným kliknutím.

Vyberte typ serveru z A, B, T nebo D, počet procesorů vCPU, operační systém, paměť, úložiště SSD, doplňky, veřejné IP adresy, datové centrum atd. Vytvořte si server ještě dnes za 4 $ měsíčně.

Linode

Urychlete své inovace pomocí dostupných, jednoduchých a cenově dostupných cloudových služeb a řešení pro Linux. Vývojáři z celého světa důvěřují Linode, že nasadí úložiště, sítě a cloud computing snadno během několika sekund pomocí rozhraní Cloud Manager, CLI a plnohodnotného API.

  Jak vynutit vícefaktorové ověřování pro všechny uživatele vašeho předplatného Office 365

Ovládejte svou infrastrukturu programově, abyste zlepšili výkon a získali přístup k serverům z příkazového řádku. Linode nabízí různé služby, jako je marketplace, eLearning, Machine Learning, Video Streaming, Kubernetes a další.

S jeho jádrem pro orchestraci kontejnerů můžete clustery Kubernetes snadno nasadit. Získejte živé streamování WebRTC s nízkou latencí přes Red5 a používejte virtuální stroje optimalizované pro GPU poháněné NVIDIA Quadro RTX 6000. S využitím Linode mohou datové stroje poskytovat řešení s inteligencí strojů, DevOps a analýzou dat.

S pomocí Linode App Marketplace můžete nasadit plně nakonfigurované aplikace během několika sekund. Používejte své eLearningové aplikace po celém světě a získejte funkce, jako je ochrana DDoS, přenos, podpora v balíčku a další.

Linode má 11 datových center napříč regiony s vysokým výkonem a dostupností. Získejte 99,99% záruku dostupnosti s balíčkem, který si vyberete, a využijte kredit 100 $, 60denní bezplatnou zkušební verzi s platnou kreditní kartou a 7denní záruku vrácení peněz.

Vyzkoušejte cenovou kalkulačku Linode a získejte nejlepší cenový model.

DigitalOcean

Získejte různé vhodné možnosti hostování VPS pro vaše potřeby DigitalOcean k napájení vašich projektů prostřednictvím virtuálních strojů. Existují různé typy kapek, zejména pro případy použití od jednoduchých webových stránek po vysoce ziskové a škálovatelné aplikace, jako jsou hry a aplikace pro streamování videa.

Vyberte si mezi nabídkou vyhrazeného CPU a sdíleného CPU na základě vašeho využití. Vyberte si správnou nabídku VPS pro své podnikání, kterou může váš tým bez problémů používat, aby podpořil váš růst. Prémiové kapky DigitalOcean využívají nejnovější CPU a NVMe SSD k poskytování nejrychlejšího výkonu.

Dedikované nabídky CPU zajišťují, že můžete využít celý výkon serveru. Získáte různé vyhrazené kapky CPU, které lze optimalizovat pro CPU, úložiště, paměť a pro všeobecné použití. To je ideální pro servery se střední až vysokou návštěvností, databáze, weby elektronického obchodu a aplikace SaaS.

Kdykoli narazíte na velkou zátěž na kapce, bude této kapce automaticky přidělena další energie. To je ideální pro testovací prostředí, osobní webové stránky a další.

Můžete začít na 0 $ měsíčně. Dodává se s bezplatným kreditem 100 $ při registraci a 60denní bezplatnou zkušební verzí.

VPSServer

Nasaďte své spravované a škálovatelné VPS během minuty na VPSServer cloudová platforma, která nabízí vysokou bezpečnost a výkon serveru s redundancí hostingu. Získáte lehké hostingové služby VPS a nativní SSD NVMe, které je pětkrát rychlejší než běžný hosting.

VPSServer má špičkovou hostingovou infrastrukturu díky svému spolehlivému a rychlému výkonu se 40 Gb SSD sítí. Využívá hardwarové procesory Intel Gold, takže nedojde k žádným překážkám a prostojům. Nabízí dostupnost vyhrazeného serveru na cloudové technologii spolu s funkcemi ovládacího panelu, jako je restartování, restartování, zobrazení konzoly a další.

Najdete zde úplný root přístup k ovládacímu panelu hostingu, jako je změna operačního systému, správce serveru, firewallu atd. Vyzkoušejte nejlepší kvalitu s více než 100 šablonami, které podporují Debian, CentOS 7, Arch Linux, Ubuntu a další.

Získejte širokou škálu zdrojů od komunity pro svůj hosting a třícestný úložný prostor na cloudovém VPS hostingu pro jakýkoli web. Vyberte si z 15+ hostitelských míst po celém světě a získejte nejbližší server na základě latence. Získáte také záruku výkonu, 99,99% záruku dostupnosti, online nástroje a škálovatelný server.

Začněte svou 7denní bezplatnou zkušební verzi ještě dnes nebo se projeďte za 3,99 $ za 1 GB paměti, 1 jádrový procesor, 20 GB místa na disku a 500 GB přenos.

Hostinger

Ovládejte svůj VPS hosting pomocí Hostinger a získejte rychlost, výkon a flexibilitu, kterou potřebujete s hostingem VPS. Všechny servery jsou dodávány s procesory Intel Xeon, 512 GB RAM na server a terabajty diskového prostoru NVMe SSD.

Získáte dostatečný výpočetní výkon pro váš online projekt, ať už malý nebo velký. Zažijte rychlé načítání webových stránek a záruku 99,99% dostupnosti serveru. Umožněte svým návštěvníkům užít si jejich webové stránky, aniž byste rušili prostoje.

Rozšiřte prostor svého serveru připojením dalšího vzdáleného systému souborů NFS (Network File System) a zapomeňte na omezení týkající se dat a souborů. Svůj server můžete ovládat pomocí plného přístupu root a přizpůsobit jej podle svých představ a sledovat všechny zdroje.

  Jak odstranit pozadí z obrázku a učinit jej průhledným

Vyhněte se problémům se sítí, blokování a latenci s nativní /64 IPv6 infrastrukturou Hostinger. Udržujte svá připojení bezpečná a rychlá při používání nejnovějších technologií. Díky ručním živým snímkům a automatickým zálohám lze váš web rychle obnovit.

Hostinger podporuje různé operační systémy, včetně Ubuntu, Debian, Suse, CentOS a Fedora. Získejte dostatek energie, abyste měli plnou flexibilitu a kontrolu nad svým serverem, aniž byste se museli starat o provoz na webu. S datovými centry v Singapuru, Spojených státech, Nizozemsku, Spojeném království a Litvě zajišťuje Hostinger plnou dostupnost a spolehlivost při nejnižší latenci.

Začněte na 2,99 $ měsíčně a získejte 30denní záruku vrácení peněz.

CloudSigma

CloudSigma nabízí cloudové servery, které nabízejí vynikající výkon, škálovatelnost a funkce. Technologie nové generace vám umožňuje provozovat izolovaný operační systém s hlubší konfigurovatelností, silnější izolací a lepšími zárukami zabezpečení.

Vyberte si mezi cloudovým hostingem Windows nebo Linux a pomocí špičkových balíčků jako CPanel a Plesk vytvořte škálovatelný server. CloudSigma využívá technologii Virtuozzo k izolaci různých uživatelů na stejném fyzickém serveru a ke spuštění jedné sdílené instance.

Získáte 128 GB RAM na server a 40 CPU jader spolu s elegantním API pro ovládací panel, který se snadno používá a má bohaté funkce. CloudSigma také chrání vaše data a soubory pomocí nejnovějších technologií.

Získejte 7denní bezplatnou zkušební verzi a získejte přístup ke CloudSigmě, aniž byste se vzdali jakýchkoli údajů o kreditní kartě.

IONOS

Vyzkoušejte virtuální server bez rizika pro vaši rostoucí firmu s řešeními VPS od IONOS. Nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi nejlepších služeb pro vaši firmu. Pokud stále nejste se službou spokojeni, můžete také požádat o vrácení peněz.

Vyberte si svůj robustní SSD VPS založený na počtu jader a získejte vyhrazené zdroje, neomezený provoz, volitelnou edici webového hostitele Plesk a další. Než se dostanete dovnitř, můžete zkontrolovat kvalitu umístění serveru, zabezpečení a výkon serverů.

IONOS nabízí komplexní zabezpečení IT a funkce specifické pro jednotlivé produkty a disponuje nejmodernějšími datovými centry. Získejte výkonný a flexibilní hosting s IONOS za rozumnou cenu pro provoz vašich webových stránek bez jejich zpomalení. V případě potřeby přepínejte mezi operačními systémy a získejte užitečné rady od odborníků.

Hostingové řešení IONOS VPS začíná na 2 $ měsíčně za 1 vCore, 512 MB RAM, 10 GB SSD atd.

ClubVPS

Spusťte soukromou síť, úložiště a cloudové servery během několika sekund ClubVPS. Může vám pomoci nasadit vaši vlastní cloudovou infrastrukturu a produkci podnikové třídy a přichází s 30denní bezplatnou zkušební verzí.

Získejte okamžitý přístup k hostingovému řešení ClubVPS pomocí jednoduché konzoly pro správu. Začněte svůj termín zdarma a užijte si snadno použitelnou cloudovou službu. Platforma je vytvořena pro systémové administrátory, koncové uživatele, IT manažery a vývojáře.

ClubVPS je poháněno špičkovými servery, které běží na procesorech Intel Xeon Platinum, síti 40 Gbit/s, úložišti SSD a dalších. Nakonfigurujte svůj server podle specifikace tak, abyste mohli platit za služby, které potřebujete, a ušetřit své peníze.

Můžete začít pohodlnou jízdu s malým serverem a rozvíjet své podnikání. Upgradujte nebo klonujte další servery, když se rozrostete pomocí konzoly pro správu ClubVPS. ClubVPS spravuje servery, databáze, e-mailové servery, firewally, nástroje pro vyrovnávání zátěže, webové servery, operační systémy a další komponenty, které nabízejí vysokou dostupnost a dostupnost.

Zažijte to nejlepší za 9 USD/měsíc a získejte další provoz za 0,01 USD/GB a další úložiště za 0,10 USD/GB/měsíc.

Závěr

VPS hosting je pro vás skvělou volbou, pokud jste rozvíjející se firma. Nebude to drahé jako specializované hostingové řešení nebo méně flexibilní jako sdílený hosting. Vyberte si tedy nejlepší řešení hostingu VPS z výše uvedeného seznamu a vychutnejte si cenné funkce, výkon, zabezpečení a výkon pro ovládání serveru tak, jak chcete.

x