8 nejluxusnějších elektrických vozidel

Klíčové věci

  • Elektromobily nově definují luxus svým prostorným interiérem a tichými elektromotory, které nabízejí skutečný pocit požitkářství.
  • BMW i7 vyniká svými inovativními materiály, 31palcovým 8K displejem a atmosférou jako v obývacím pokoji, což z něj dělá jeden z nejluxusnějších elektromobilů.
  • Rolls-Royce Spectre zaujme svým královským exteriérem, designem ocasu lodi a nádherným interiérem s LED hvězdičkami a leštěnými kovovými ventilačními otvory HVAC.

Elektromobily jsou známé pro mysl otupující akceleraci díky jejich okamžitému dodání točivého momentu, ale také nově definují to, co považujeme za luxus, a také nabízejí ubytování v interiéru, které by u vozidel se spalováním nebylo možné.

Absence motoru umožňuje inženýrům elektrických vozidel maximalizovat vnitřní prostor a nabídnout luxusnější interiér. Prémiové elektromobily mají také výhodu, že jsou poháněny spíše tichými elektromotory než hlasitými spalovacími motory, což ještě více umocňuje pocit luxusu.

Pojďme prozkoumat nejluxusnější EV aktuálně v prodeji!

1. BMW i7

Velmi luxusní BMW i7 má jeden z nejlepších interiérů elektromobilů vůbec. Ani to není přehnané; BMW používá inovativní materiály (jako skleněné ovládací prvky) ve svých nejúžasnějších interiérech, aby vynikly z davu elektrických luxusních sedanů, a technologie ve vozidle je také bezkonkurenční.

BMW i7 nabízí cestujícím na zadních sedadlech zážitek jako v kině, doplněný 31palcovým 8K displejem, který se dramaticky odklápí ze střechy, což vám v kombinaci se zavíráním zadních slunečních clon poskytne skutečnou atmosféru jako v divadle.

Panoramatická prosklená střecha je také vybavena vestavěnými LED světelnými akcenty a ambientním osvětlením v celé kabině, což pomáhá vytvořit náladu pro zážitek jako v obývacím pokoji, zejména v noci.

I7 má také dveře, které se otevírají stisknutím tlačítka, aniž by řidič musel zvednout prst, což je další znak skutečného luxusu. Nabízí také dojezd až 321 mil, takže se nemusíte starat o časté dobíjení, když vyrazíte na cestu.

2. Rolls-Royce Spectre

Kredit obrázku: Rolls Royce

Rolls-Royce Spectre je absolutním vrcholem luxusu elektromobilů. Exteriér je královský a luxusní, ale nanejvýš sofistikovaným způsobem – charakteristické znaky skutečného Rolls-Royce.

  Jak opravit chybu „Toto zařízení nelze spustit“. (Kód 10)

Tradiční socha Spirit of Ecstasy je stále přítomna, působí silně a zároveň zdobí masivní kapotu, ale mřížka chladiče je mírně zmenšena (a také podsvícená pro velmi moderní vzhled). Zadní část má charakteristický design ocasu lodi Rolls-Royce, který se proslavil mnoha klasickými vozidly Rolls-Royce v průběhu více než stoleté historie.

Vzhledem k tomu, že se jedná o kupé Rolls-Royce, nechybí ani ohromující dozadu otevírané dveře; nebude to o nic lepší než tohle, pokud chcete udělat vchod.

Interiér je typický pro Rolls-Royce, což znamená, že zde najdete jen ty nejlepší materiály, a LED hvězdičky, které zdobí střechu a dveřní panely, vytvářejí uvnitř nadpozemský zážitek.

Uvnitř Spectre nenajdete skryté výdechy HVAC jako v Tesle. Ventilační otvory HVAC Rolls-Royce jsou umělecká díla z leštěného kovu; není třeba je skrývat, když vypadají tak dobře. Nejvybranější dřevo zdobí celý interiér a jediným zklamáním je, kolik krav zemřelo kvůli výrobě koženého interiéru. Syntetická kůže je nabízena, ale neočekáváme, že bude oblíbenou volbou mezi kupujícími Spectre.

3. Porsche Taycan

Kredit obrázku: Porsche

Luxus obvykle není to první, co vás napadne, když si vzpomenete na Porsche Taycan, ale tento výkonný elektromobil je také velmi luxusní uvnitř a má velmi široké spektrum personalizace z továrny.

Své Porsche Taycan si můžete přizpůsobit tak, aby obsahovalo obložení interiéru nalakované stejnou barvou jako exteriér vozu a také úžasné barvy (jako Neodyme, jemný odstín podobný mědi) pro kovové části.

Můžete si také vybrat z mnoha různých odstínů kůže a dokonce dvoubarevných kombinací, stejně jako si svůj Taycan vybavit interiérem bez kůže.

Venku vyzařuje Taycan třída a sofistikovanost, díky čemuž se na trati nebo na luxusním hotelovém parkovišti s obsluhou cítí jako doma. Design je nenápadný, ale je to nepopiratelné Porsche.

4. Lotus Eletre

Kredit obrázku: Lotus Cars

Lotus Eletre je obrovským odklonem od toho, čím je Lotus známý (lehká auta, která se skvěle řídí), ale britskému výrobci sportovních vozů se přesto podařilo vytvořit vynikající (a luxusní) EV.

Exteriér je velmi futuristický, a pokud se podíváte dostatečně pozorně, můžete v přední části vozidla vidět nějaké náznaky Lamborghini Urus.

Výkon bez námahy je jedním z nejdůležitějších aspektů luxusu a Eletre má spoustu. Díky svému dvoumotorovému nastavení poskytuje výkon 905 koní a zrychlení z 0 na 60 mil za hodinu přibližně tři sekundy je na velké SUV neuvěřitelně rychlé.

  Hush je správce záložek chráněný heslem pro soukromé prohlížení [Chrome]

Interiér Eletre je plný noblesních prvků, jako jsou krásná kožená sedadla Nappa, která vás masírují a udržují v teple. Zlaté akcenty v celém interiéru také dotvářejí sofistikovaný vzhled interiéru Eletre.

5. Mercedes-Benz EQS

Kredit obrázku: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz EQS je fenomenální luxusní vozidlo a to by nemělo být žádným překvapením vzhledem k tomu, že se jedná o produkt Mercedes-Benz. Německý výrobce je známý tím, že dělá krále manažerských sedanů (třída S) a je jasné, že automobilka použila stejné principy při navrhování EQS, který využívá platformu EVA vyhrazenou pro elektromobily, na které je postaven.

Značka luxusu Mercedesu není okázalá a vnější design EQS je elegantní, ale extrémně zdrženlivý. Interiér je úplně jiný příběh; množství luxusu a důrazu na detail je opravdu neuvěřitelné, stejně jako prostor pro přizpůsobení.

Okolní osvětlení v EQS je bezkonkurenční a obrovský 56palcový Hyperscreen (skládající se ze tří různých displejů pod jednou obrovskou skleněnou tabulí) vám dá dojem, že řídíte vesmírnou loď. Dokonce i větrací otvory HVAC připomínající turbíny jsou pohledem a neuvěřitelně vypadají také prošívaná kožená sedadla.

6. Nio ES8

Kredit obrázku: Nio

ES8 je vlajkovou lodí SUV Nio a jeden pohled do útrob tohoto čínského elektromobilu dá jeho luxusní záměry zcela jasně najevo. Nio jde uvnitř minimalistického přístupu, ale na rozdíl od Teslova přístupu k minimalismu (který někdy působí lacině) vypadá interiér Nia extrémně drahý a honosný.

K dispozici je pětizónová klimatizace, takže se nikdo z vašich cestujících nebude cítit zapomenut a kapitánská křesla druhé řady (s výsuvnou opěrkou nohou a funkcí naklápění) by v soukromém letadle nevypadala nepatřičně.

Skvělým doplňkem je také zahrnutí displeje pro řidiče. Nio není zavedenou luxusní automobilkou jako Mercedes-Benz, ale pokud tomu ES8 nasvědčuje, značka je jednoznačně ambiciózní a má světlou budoucnost ve výrobě luxusních elektrických vozidel.

7. Lucid Air

Lucid Air je špičkový elektrický sedan, který nově definuje způsob, jakým přemýšlíme o luxusu. Jeho exteriér je extrémně tlumený, ale je zřejmé, že design je výsledkem funkce a aerodynamické účinnosti. Bez ohledu na to je exteriér velmi pohledný a luxusní.

Luxus má mnoho podob a Lucid vás pokryje svou dechberoucí všestranností. Nabízí dojezd až 516 mil (což je s velkým náskokem nejlepší ve své třídě) a můžete se také rozhodnout pro model Air Sapphire, který se stane nejrychlejším sériovým vozem na světě s udávaným časem z 0 na 60 mph. 1,89 sekundy díky ohromujícímu výkonu 1 234 koní.

  Jak opravit zamrzlý Mac

Jeho koeficient aerodynamického odporu je také velmi působivý s hodnotou 0,197. Uvnitř najdete krásný interiér s inspirací z přírodních kalifornských krajin, jako je Mojave a Tahoe. Přední sedadla můžete dokonce pořídit v tmavé barvě, zatímco zadní sedadla jsou světlejší, aby cestujícím na zadních sedadlech podtrhla pocit uvolnění.

Nové miniaturizované komponenty Lucid umožňují obrovské množství prostoru pro nohy vzadu (podobně jako u plnohodnotného luxusního vozu), i když Air má rozměry spíše jako vozidlo střední velikosti.

8. Audi e-tron GT

Kredit obrázku: Audi

e-tron GT je jedním z nejlépe vypadajících sedanů, které byly kdy vyrobeny, a to by nemělo být velkým šokem, protože designérský tým Audi na něj už léta vyráží.

Každý detail exteriéru působí prémiově a technologicky vyspěle. Zatímco Porsche Taycan (které má s e-tron GT hodně společného) je spíše klasického designu Porsche, vypadá e-tron GT jako auto, které byste viděli ve filmu Tron. Opravdu skvělá kola doplňují futuristický exteriér a zadní část má široký a hrozivý postoj. Celkový vzhled je luxusní a křičí špičkou.

Uvnitř najdete interiér, který je na takové vozidlo s tak nápadným vnějším vzhledem překvapivě tónovaný. Bez ohledu na to je interiér precizně vyroben z nejkvalitnějších materiálů, střihu a povrchové úpravy. Volitelné matné vložky z uhlíkových vláken v hodnotě 1 000 USD jsou nutností, protože dodávají interiéru sportovní atmosféru, kterou standardní dřevěné obložení nedělá.

e-tron GT je nejblíže čtyřdveřovému Audi R8 a to samo o sobě by mohlo stačit k tomu, aby se stal jedním z nejlepších luxusních elektromobilů na světě.

Elektromobily zvýšily představu luxusu v autě

Elektromobily dokázaly v mnoha oblastech překonat vozy s vnitřním spalováním a nyní můžete tento seznam přidat i luxus. Jejich tichý a plynulý přísun výkonu umožňuje mnohem luxusnější zážitek, než jaký byste běžně získali ve vozidle s vnitřním spalováním, bez ohledu na to, jak hladký je dotyčný spalovací motor.

Uvnitř zjistíte, že elektromobily dokážou maximalizovat vnitřní prostor způsobem, který spalovací vozy nedokážou. Nejlepším příkladem toho je high-tech Lucid Air, který se může pochlubit úrovní vnitřního prostoru třídy S s rozvorem třídy E díky svým drobným komponentům hnacího ústrojí a výhodám balení, které přinášejí.

EV mají také vynikající řešení úložiště (frunks), stejně jako méně obtěžující emise, které by mohly zničit zážitek z jízdy.