8 online nástrojů pro akademický úspěch

Mezi vším tím studiem, skupinovými projekty a kofeinem nabitými celonočními hodinami můžete mít pocit, že jako student vedete těžký boj. Pokud procházíte takovou fází, možná vám některé online nástroje mohou trochu ubrat na ramenou.

Ačkoli tyto nástroje nemohou plácat perfektní známky na vaše papíry, rozhodně mohou proces trochu usnadnit. Online nástroje vám mohou pomoci, ať už se učíte na zkoušky, spolupracujete se spolužáky, provádíte výzkum nebo se snažíte držet krok se svým rozvrhem.

Níže jsem sestavil seznam některých výkonných online nástrojů pro studenty, které vám pomohou s akademickým úspěchem. Nejlepší část? Všechny tyto nástroje jsou buď zdarma, nebo mají komplexní bezplatný plán. Můžete je využít, i když máte jako student omezený rozpočet.

Gramaticky

Gramatika je nezbytný nástroj pro každého, kdo potřebuje psát, zejména pro studenty, protože jim pomáhá učit se opravováním chyb. Grammarly automaticky prohledá vaše zápisy a pomůže vám opravit gramatiku, interpunkci, pravopis, tón a další chyby v psaní.

I když máte dokonalý smysl pro gramatiku a stavbu vět, lidská chyba je stále problémem. Nemluvě o snadné automatické opravě pravopisných chyb, takže nebudete muset neustále mačkat klávesu Backspace.

Nejlepší ze všeho je, že jeho bezplatná verze je více než dostatečná k opravě zásadních chyb, jako je interpunkce, pravopis a tón. Ačkoli aby vaše zápisy zněly lépe, prémiová verze pomáhá přepisovat věty, používat lepší slova a měnit tóny.

Obsah můžete zkopírovat/vložit do webové aplikace Grammarly a opravit jej. Použití rozšíření Grammarly Chrome je však mnohem lepší, protože bude fungovat na všech webech, kam píšete.

Pokud chcete něco webového, Hemingway Editor je dobrou alternativou ke Grammarly.

Můj studijní život

V souladu se svým názvem vám My Study Life pomáhá spravovat celý akademický život v jediné aplikaci. Aplikace vám umožňuje zdarma vytvářet plány, sledovat průběh projektu, sledovat nadcházející události a nastavovat připomenutí.

Můžete vytvořit rozvrh na celý akademický rok oddělený termíny. Uspořádá všechny vaše hodiny a každý den vám řekne o vašem denním rozvrhu. Úkoly ke sledování můžete vytvořit ručně pomocí ukazatele průběhu. Je zde také vyhrazená sekce pro zkoušky, kde můžete vidět všechny nadcházející a dokončené zkoušky spolu s výsledky.

  Jak vytvořit bezplatné vyzvánění přímo na vašem iPhone

Své třídy, vlastní úkoly a zkoušky můžete sledovat samostatně, ale je zde také sekce, která zobrazuje přehled všech na jednom místě. Spolu s webovou aplikací má My Study Life také aplikace pro Android a iOS pro přístup k vašim datům odkudkoli.

Jemný šelest

A Soft Murmur je moje oblíbená webová aplikace pro bílý šum, protože se velmi snadno používá a přichází se všemi základními funkcemi.

Pokud se potřebujete učit s hlučnými spolubydlícími nebo se jen chcete lépe soustředit, aplikace bílého šumu vám změní život.

Dodává se s 10 různými zvuky zdarma. Stačí upravit posuvník hlasitosti pod každým a vytvořit si vlastní mix bílého šumu. Má také náhodný mix, který automaticky vytváří různé typy bílého šumu a ukládá je pro pozdější použití.

Osobně si myslím, že bezplatná verze je pro většinu uživatelů dostačující, ale pokud si chcete trochu zašpásovat, pak placená verze za 9 $/rok nabízí 13 dalších zvuků včetně zvonkohry, vodopádu, ventilátoru atd. Můžete také použít A Soft Murmur na vašem zařízení Android nebo iOS.

Případně, pokud chcete trochu pokročilejší aplikaci bílého šumu s více páčkami, které lze zatáhnout, pak je dobrou volbou Noises Online.

MarinaraTimer

Další aplikace, která vám pomůže soustředit se při studiu. MarinaraTimer je aplikace Pomodoro, která vám pomůže soustředit se vytvářením pracovních a přestávek, abyste mohli studovat, aniž byste byli zahlceni. Dodržuje stejná pravidla Pomodoro: 25minutová pracovní lekce s 5minutovou přestávkou a 15minutovou přestávkou po každých čtyřech sezeních.

Zajímavější je možnost vlastního časovače, který vám umožňuje vytvářet vlastní relace. Můžete si vybrat jakékoli časové období pro práci a přestávku, které vám nejlépe vyhovuje. Pokud máte rádi delší přestávku mezi tím, pak je vlastní časovač perfektní.

Kromě toho má spoustu zvuků upozornění, které lze přehrát na konci relace, a velké hodiny uprostřed usnadňují rychlé zjištění, kolik času zbývá do konce relace.

Wolfram Alpha

Wolfram Alpha je speciální vyhledávač, který se zaměřuje na zodpovězení vašich dotazů pomocí výpočetních dat. Ačkoli poskytuje popis věcí, pokud je to možné, hlavním cílem je mluvit o věcech, které by se daly vypočítat.

Například dotaz „Jaké je hlavní město Číny?“ neposkytne odpověď s popisem Pekingu spolu s jeho historií. Místo toho Wolfram Alpha zobrazí pouze jméno Pekingu spolu se samostatnými sloupci s jeho polohou, populací, místním časem, nadmořskou výškou, datem nálezu a dalšími údaji založenými na číslech.

  Jak najít ztracený iPhone, iPad nebo Apple Watch pomocí Siri

Kromě toho můžete také klást matematické otázky a poskytne podrobné odpovědi spolu se souvisejícími diagramy. K dispozici je pěkné tlačítko Řešení krok za krokem, které vám umožní komunikovat a naučit se přesné kroky k vyřešení problému spolu s popisem každého kroku.

Jako student vyžadují projekty hluboké statistiky a samozřejmě budete potřebovat další pomoc s matematikou a fyzikou. To vše zvládne Wolfram Alpha, stačí zadat Váš dotaz. I když pro pokyny krok za krokem budete potřebovat verzi Pro.

ChatGPT

ChatGPT vzal v posledních měsících svět útokem a právem. AI bot, který dokáže poskytnout přizpůsobené odpovědi na vše v přirozeném jazyce, je rozhodně dobrým společníkem jako student.

ChatGPT se můžete zeptat na cokoli a dostanete přesnou odpověď, pokud to není něco nového, protože znalosti ChatGPT byly v roce 2021 přerušeny. To zahrnuje také matematická řešení krok za krokem a kompletní zápisy kódu.

Nejlepší ze všeho je, že můžete dále zlepšit chování ChatGPT pomocí výzev. Stejně jako vytváření kvízů, získávání nápadů na projekty, pomoc s projevy a získávání inspirace pro vaše psaní. ChatGPT můžete ještě dále vylepšovat pomocí rozšíření pro Chrome.

Existují také alternativní chatboti, jako je ChatGPT, kteří pravděpodobně nabízejí ještě lepší funkce. Osobně se mi YouChat líbí, protože může také nabízet nejnovější informace a dokonce obsahovat odkazy.

Rytr

Rytr je založen na stejné technologii jako ChatGPT a zaměřuje se výhradně na automatické psaní obsahu. E-maily, blogové příspěvky, eseje, názvy, motivační dopisy a téměř všechny typy obsahu. Jako student můžete Rytr využít k načerpání inspirace pro psaní intra nebo dokonce kompletních esejí.

Napíše dobře prozkoumaný zápis se správným formátováním, včetně nadpisů a podnadpisů. Neměli byste však Rytrovu práci brát a ukazovat ji za svou, protože stále spadá pod plagiát a lze ji odhalit.

Můžete získat inspiraci k odstranění spisovatelského bloku a mít všechny související informace na jednom místě. Rytrovo formátování může poskytnout nápady, co byste měli v souvislosti s tématem pokrýt.

Jeho bezplatná verze je omezena na 10 000 znaků za měsíc, což stačí na jeden projekt. Pokud však chcete neomezený přístup, budete si muset pořídit placené předplatné.

Google Docs Editors Suite

Eseje, prezentace, datové listy a průzkumy jsou běžnou činností na vysoké škole a Google Docs Editors Suite nabízí řešení pro všechny. Dokumenty, Prezentace, Tabulky a Formuláře Google jsou komplexní sadou webových nástrojů, které vám umožňují vytvářet obsah s výkonnými funkcemi a spravovat je na jednom místě.

  9 aplikací pro jednotlivce s ADHD

Osobně píšu a spravuji všechny své příspěvky v Dokumentech Google a poté je přesouvám na WordPress. Jedna věc, která se mi na těchto nástrojích líbí, je možnost používat doplňky třetích stran, které vám umožní přidat úžasné funkce. Pokud v jednom z těchto nástrojů nenajdete funkci, kterou potřebujete, je velká šance, že vám ji poskytne doplněk.

Kromě všech nezbytných funkcí, které se nacházejí také v jiných kancelářských sadách, získáte také úžasné funkce pro spolupráci, rozsáhlou podporu formátů, komplexní historii změn, vyhledávání na webu, školicí zdroje a mnoho dalšího.

Pokud neradi pracujete online nebo potřebujete jít někam bez připojení k internetu, můžete tyto nástroje po předchozím nastavení zprovoznit i offline.

Bonus 😎

I když to není úplně aplikace, TEDED je skvělý online zdroj pro učení věcí, které se obvykle v učebních osnovách nenacházejí. Je to hlavně vzdělávací kanál YouTube, ale jeho webové stránky mají sekci vyhrazenou pro studenty. Stačí na webu kliknout na tlačítko Studenti začínají zde a uvidíte stovky poutavých videí.

Každé video je animované a obvykle trvá jen 4-5 minut. Videa vytvářejí různí přispěvatelé, takže animace a vypravěči se budou video od videa lišit.

Koncová slova

Celkově vám výše uvedené nástroje pomohou lépe psát, zkoumat a soustředit se. Grammarly a Editors Suite od Google jsou pro studenty rozhodně nezbytnými nástroji, protože studium vyžaduje spoustu psaní. Také vám doporučím nasednout do AI vlaku a naučit se ChatGPT a jak z něj vytěžit maximum, zejména používání výzev.

Můžete také prozkoumat některé komplexní platformy pro zapojení studentů, které nabízejí učení na světové úrovni.

x