8 pozoruhodných nástrojů pro sledování reklam pro obchodníky

Účinný nástroj pro sledování reklam je nejefektivnějším způsobem sledování a měření výkonu kampaní.

Digitální reklama je o rostoucí online přítomnosti, povědomí o značce a neustálém zlepšování způsobů, jak oslovit potenciální zákazníky. Nástroje pro sledování reklam pomáhají firmám získat užitečné informace, optimalizovat kampaně a dosáhnout vyšší návratnosti investic.

Co jsou nástroje pro sledování reklam?

Nástroje pro sledování reklam nabízejí platformu vše v jednom, která vám umožní získat přehled o demografických údajích a zobrazeních a pomůže zvýšit prodej firmy. Tyto nástroje poskytují cenné informace k identifikaci nových marketingových příležitostí, vytváření cílených marketingových kampaní, řízení vztahů se zákazníky a získávání potenciálních zákazníků.

Níže uvádíme několik výhod nástrojů pro sledování reklam:

 • Pomáhá zlepšovat obsah a kampaně.
 • Umožňuje vám dozvědět se a porozumět více o vašich zákaznících.
 • Umožňuje firmám konvertovat a zvyšovat příjmy z reklamy.

Typy sledování reklam

Sledování reklam je velmi široký pojem a různé nástroje a platformy pomáhají podnikům je sledovat. Následují různé typy sledování reklam:

Sledování odkazů

Je to nejjednodušší, ale nejužitečnější pro sledování. Pomáhá firmám sledovat, kdo klikl nebo sdílel vaše odkazy, a získat užitečné informace.

Sledování přidružených odkazů

Tento formulář se používá pro affiliate programy, poskytuje zdroj sledování sdílených odkazů a odměn affiliate sítí.

Pixel Tracking

Sledovací pixel poskytuje informace o chování zákazníků, počtu lidí, kteří si prohlížejí vaše reklamy, době, po kterou je sledovali, a počtu kliknutí.

Sledování reklam na Facebooku

Facebook pixel pomáhá nabízet cenné informace o reklamách na Facebooku a pomáhá vytvářet cílenější a relevantnější reklamy. Zvyšuje návratnost investic do reklamy na Facebooku.

Soubory cookie

Soubory cookie shromažďují aktivitu nebo chování uživatelů na webových stránkách a pomáhají vytvářet znovu cílené reklamy.

Jak provádět sledování reklam na platformě sociálních médií?

Chcete-li inzerovat na různých platformách sociálních médií, musíte mít jasno v tom, jakých cílů chce dosáhnout. Než si vyberete reklamní platformu a vytěžíte ze svého rozpočtu maximum, nezapomeňte na různé faktory.

Facebook

Facebook je nejlepší a nejpreferovanější reklamní platforma. Pomáhá oslovit maximální počet cílových publik a ovlivnit je prostřednictvím reklam na Facebooku. Když uvažujete o reklamách na Facebooku jako o reklamní platformě, pociťujte její jedinečnou funkci cílení, jako je podobné publikum. Platforma umožňuje uživatelům vybrat si, kdo uvidí vaše reklamy, na základě jejich země, jazyka, věku, města, PSČ a mnoha dalších.

  5 nejlepších cloudových hostingových platforem pro trh na Středním východě

Instagram

Stejně jako Facebook (jeho mateřská společnost) nabízí Instagram různé možnosti segmentace. Ale kvůli relativně malým uživatelům se segmentované publikum zmenšuje. Pokud chcete prostřednictvím kreativních fotografií a videí cílit na uživatele internetu ve věku 18-49 let, pak je to pro vás ideální platforma.

LinkedIn

LinkedIn je většinou preferován jako B2B reklamní platforma, protože platforma je především o profesionálním networkingu. LinkedIn je ideální reklamní platforma pro cílení na konkrétní profesionální publikum, jako jsou HR manažeři v New Yorku. Jejich Sponsored InMail je jedním z nejatraktivnějších reklamních formátů.

Chybám, kterým je třeba se vyhnout při sledování reklam

Identifikace a vyvarování se běžných chyb je klíčem k vytvoření efektivní a úspěšné reklamní kampaně. Níže naleznete některé z chyb, kterým je třeba se vyhnout při sledování reklam:

 • Nedefinování cílové skupiny: Pokud chcete oslovit své cílové publikum a zvýšit návratnost investic, je nutné definovat správné cílové publikum. Pomůže vám vybrat, kdo uvidí vaši reklamu na základě demografických údajů, lokality a zájmů.
 • Nesprávné sledování konverzí: Udržujte každou kampaň oddělenou a používejte správný nástroj ke správě a poskytování přesných údajů.
 • Použití nesprávných klíčových slov a typů shody: Definování klíčových slov a typů shody pomáhá zobrazovat reklamy uživatelům, kteří hledají související klíčová slova.
 • Nedefinování vylučujících klíčových slov: Stejně důležité jako definování klíčových slov je stejně důležité určit, kterým klíčovým slovům by se vaše reklamy neměly vyhýbat.

Nejlepší nástroje pro sledování reklam

Níže jsou uvedeny některé z nejpopulárnějších a nejúčinnějších nástrojů pro sledování reklam:

Objem

Voluum umožňuje sledování všech digitálních kampaní z jednoho softwaru. Tento software vám pomůže sledovat, co funguje a která kampaň má nejlepší výkon.

Klíčové vlastnosti:

 • Umožňuje více než 40 integraci softwaru s jinými platformami
 • Pomáhá identifikovat podezřelá kliknutí a návštěvy v přehledech
 • Voluum má intuitivní uživatelské rozhraní a moderní design
 • Funkce distribuované umělé inteligence provozu Voluum denně analyzuje data a odeslanou návštěvnost kampaní, nabídek, vstupních stránek atd., které mají nejlepší výkon.

Software sleduje výkon odkazů a je vynikajícím nástrojem pro správu vašich přidružených programů.

Kometa

Cometly je software pro sledování reklam pro sledování, analýzu, optimalizaci a škálování reklamních kampaní. Pomáhá firmám s lepší atribucí reklam, analýzou a statistikami při rozhodování.

Klíčové vlastnosti:

 • Přesně sleduje každý prodej na správnou reklamu a používá data ke zlepšení výkonu reklamy.
 • Nabízí integraci s ClickBank, Instagram, Facebook a Shopify.
 • Platforma poskytuje školicí videa, která uživatelům pomohou začít s platformou.
 • Dalšími klíčovými funkcemi Cometly jsou atribuční modelování, vícedotyková atribuce, sledování návratnosti investic, sledování konverzí a atribuce napříč kanály.
  Fotoaparát Google se dostal na Google Play a může se pochlubit novým režimem rozostření objektivu

Cometly nabízí bezproblémovou integraci s největšími reklamními a prodejními platformami jediným kliknutím.

BeMob

BeMob je software pro vykazování dat a sledování reklam v reálném čase pro nákupčí médií a affiliate marketéry.

Klíčové vlastnosti:

 • Platforma je komplexní řešení pro sledování, správu, optimalizaci a analýzu návštěvnosti reklam.
 • Pomáhá analyzovat kampaně a zvyšovat návratnost investic.
 • Má funkci bezpečného sledování pro bezpečné uchovávání dat v cloudu, aniž byste potřebovali jiný server nebo software.
 • Zavedl týdenní vylepšení pro optimalizaci práce a zvýšení produktivity.
 • Poskytuje upozornění prostřednictvím e-mailu, aby si uživatelé byli vědomi všech změn reklamních kampaní, a tím zabránili potenciální ztrátě.
 • BeMob nabízí funkce affiliate marketingu, jako je sledování prokliků v reálném čase, správa kampaní, inteligentní odkazy, podpora pro více zařízení a analýza výkonu (affiliate partner)

Platforma nabízí řídicí panel v několika jazycích, jako je angličtina, čínština, španělština a ruština.

Plat

Plat nabízí firmám a nákupčím médií řešení pro sledování reklam na základě výkonu.

Klíčové vlastnosti:

 • Plat nabízí 24/7 upozornění na výkon, aby byla neustále aktualizována.
 • Nabízí sledování dat v reálném čase a pomáhá stahovat podrobná data z protokolů organické návštěvnosti a zobrazení reklam.
 • Platforma nabízí podrobné přehledy výkonu pro optimalizaci kampaní a aktualizaci sad pravidel.
 • Umožňuje vlastní sledování konverzí, manuální optimalizaci kampaní, distribuci návštěvnosti a snadnou integraci s jinými platformami pro sledování a správu všech kampaní.

Plat má intuitivní rozhraní a komplexní funkci přizpůsobení, která nabízí komplexní výkonnostní marketing.

Madgicx

Madgicx je cloudová marketingová platforma nabízející různé funkce pro každou obchodní potřebu.

Klíčové vlastnosti:

 • Platforma nabízí flexibilní ceny založené na výdajích, což znamená, že podniky musí platit za nástroje nebo funkce, které chtějí používat.
 • Má funkci spouštění reklam na jedno kliknutí, která pomáhá vytvářet reklamy pomocí vizualizace výkonu, existujících reklam a příspěvků na Facebooku nebo Instagramu.
 • Pomáhá spouštět přizpůsobené reklamy zacílené na konkrétní publikum.
 • Dalšími klíčovými funkcemi Madgicx jsou správa obsahu, sledování konverzí, sledování sociálních sítí a správa kampaní.

Platforma nabízí měsíční, čtvrtletní nebo roční plány a zákaznický servis prostřednictvím živého chatu, znalostní báze a často kladených dotazů.

AdsBridge

AdsBridge je řešení pro sledování reklam pro různé typy podniků, které jim pomáhá zvyšovat zisk z marketingových kampaní.

Klíčové vlastnosti:

 • Platforma umožňuje přístup více uživatelům a zobrazuje protokoly pro kontrolu změn.
 • Pomáhá distribuovat provoz a směruje jej do nejvýkonnějších kampaní.
 • Nabízí statistiky s daty a problémy v reálném čase.
 • AdsBridge nabízí kontrolu kvality příchozího provozu, aby se co nejvíce zabránilo podvodům s reklamami.
  Jak spravovat data, která o vás LinkedIn shromažďuje

Platforma poskytuje vynikající zákaznickou podporu prostřednictvím svého centra podpory, helpdesku a týmu podpory.

Meta Pixel, formálně známý jako Facebook Pixel, je kód Javascript, který umožňuje sledovat aktivitu návštěvníků po přidání na web. Tento analytický nástroj pomáhá získat skvělé statistiky a zlepšit konverze reklamních kampaní.

Klíčové vlastnosti:

 • Meta Pixel nabízí jednu z nejvýkonnějších možností cílení a vytváří vlastní publikum.
 • Pomáhá vytvořit podobné publikum, aby oslovilo relevantnější a přizpůsobené publikum.
 • Může sledovat klíčové metriky výkonu a průběžně kontrolovat výkon reklam na Facebooku.
 • Umožňuje optimalizovat konverze na základě vašich obchodních potřeb, ať už se jedná o registrace nebo nákupy.

Firmy by si měly nainstalovat Meta Pixel na své webové stránky, i když nemají spuštěné reklamy na Facebooku, protože začnou shromažďovat údaje o návštěvnících webových stránek, které později pomohou spouštět reklamy na Facebooku.

Bitly

Bitly se s oblibou používá pro zkracování URL. Firmy nebo marketingoví jednotlivci s poměrně nízkými rozpočty mohou pomocí platformy sledovat odkazy a prokliky.

Klíčové vlastnosti:

 • Nabízí nejlepší funkce pro zkracování a přizpůsobení odkazů.
 • Platforma umožňuje vytvářet více krátkých odkazů najednou.
 • Bitly poskytuje malým podnikům jednu z nejlepších funkcí pro sledování odkazů.
 • Datový panel umožňuje uživatelům získat přehled o míře prokliku, historii odkazů, instalaci aplikací, výkonu kampaní atd.

Bitly podporuje platformy třetích stran, jako je SMS komunikace, Salesforce, Twilio a Adobe.

Závěr

Efektivní nástroj pro správu reklam je pro podniky nezbytností k tomu, aby nákup médií probíhal déle hladce. Udělejte si průzkum a najděte tu správnou, která splní vaše obchodní potřeby a cíle. Pomocí nástrojů pro sledování reklam uvedených v příspěvku můžete vytvářet, optimalizovat a vytvářet zprávy o kampaních v reálném čase.

Můžete také prozkoumat některé alternativy Google Analytics k měření analýzy a výkonu vašich webových stránek.

x