8 šablon pro rozpočet, které zefektivní vaše finance

Sledovat své finance není snadné, zvláště s nízkým rozpočtem.

Naštěstí může v této věci nesmírně pomoci aplikace pro pracovní prostor vše v jednom s názvem Notion. Má řadu šablon rozpočtu, které vám umožní efektivně spravovat své finance.

Pomocí šablony rozpočtu budete mít křišťálově jasnou představu o své finanční situaci v každodenních záležitostech. Na konci dne budete mít jednoduchý systém, podle kterého budete mít přehled o svých financích a potenciálně dosáhnete svých finančních cílů během okamžiku.

Protože existuje mnoho šablon rozpočtu Notion, udělal jsem za vás těžkou práci tím, že jsem dokončil některé z mých oblíbených.

Jsem si jistý, že vám to pomůže získat zpět plnou kontrolu nad svými penězi, bez ohledu na to, zda jste podnikatel, student, nezávislý pracovník nebo jen člen rodiny, který potřebuje spravovat finance.

Jak mohou šablony rozpočtu Notion pomoci při zefektivnění financí

Když použijete šablonu rozpočtu, budete moci zefektivnit své finance více než jedním způsobem. Pro začátek vám poskytne jasný přehled o vašich příjmech a výdajích, takže budete mít přehled o tom, kam vaše peníze jdou, a také zjistíte, kde můžete utrácet více, než je nutné.

Kromě toho je zde několik dalších způsobů, jak vám může pomoci zefektivnit vaše finance:

#1. Rozpočet na míru

Použití šablony rozpočtu Notion vám může pomoci vytvořit plán rozpočtu, který vám vyhovuje. Umožňuje vám přizpůsobit si šablony, jak chcete, kde si můžete vybrat, co zahrnout a co vynechat, například konkrétní příjmové toky a výdaje.

  Nejlepší PC optimalizátory pro zrychlení vašeho pomalého počítače

To vše dohromady vám pomůže zůstat neustále na správné cestě.

#2. Ušetřete obrovské množství času

To už jste jistě uhodli – šablona rozpočtu vám také může pomoci ušetřit čas automatizací konkrétních finančních úkolů. Můžete například importovat a kategorizovat všechny své transakce, když propojíte své bankovní údaje a informace o kartě.

#3. Zjednodušte poměrně skličující úkol

A konečně, pomocí šablony rozpočtu s Notion může být celý proces správy vašich financí mnohem jednodušší. Všimnete si, že trávíte méně času starostmi o své peníze a trávíte více času dosahováním svých priorit a drcení těchto cílů.

Přečtěte si také: Ano, můžete použít Notion na vlastní doméně

Jak přidat šablonu rozpočtu do Notion

Existuje několik způsobů, jak přidat novou šablonu do Notion, ale pojďme se podívat na nejjednodušší způsob, jak to udělat.

Začněte otevřením požadované stránky pro stažení šablony a měli byste vidět buď tlačítko Stáhnout, nebo tlačítko Duplikovat šablonu. Pokračujte a klikněte na to.

Jakmile to uděláte, měla by se šablona zobrazit v nabídce na levé straně.

To je ono, tak jednoduché. Šablonu můžete ihned začít používat.

Nyní se vrhněme na seznam nejlepších šablon rozpočtu, které můžete použít se svým účtem Notion.

Plánování rozpočtu

Pomocí této šablony Plánování rozpočtu můžete hladce uspořádat své finance a vytvořit rozpočet. Je zdarma, přizpůsobitelný a navržený s ohledem na jednoduchost, aby vás neodváděl od hlavního účelu.

To zahrnuje:

 • Tabulky pro sledování příjmů, výdajů a úspor
 • Dashboard pro identifikaci a nastavení kategorií výdajů
 • Vzorce, které automaticky vypočítají vaše celkové příjmy, výdaje a další

Jakmile si stáhnete tuto šablonu a použijete ji se svým účtem Notion, můžete ji zcela změnit, aby vyhovovala vašim preferencím. Je to skvělý zdroj pro každého, kdo chce lépe organizovat a spravovat své peníze.

Šablona sledování rozpočtu

Získejte jasnou představu o svých výdajových zvyklostech pomocí této šablony sledování rozpočtu. Má mnoho neuvěřitelných funkcí, které vám umožní zůstat nad svými financemi.

  21 nejlepších bezplatných webových stránek pro připojení

Některé z nich jsou:

 • Upozornění a připomenutí
 • Tipy a zdroje, jak snadno projít procesem
 • Přizpůsobitelné tabulky
 • Palubní deska s pohodlným přehledem

Tato šablona vám pomůže snadno zjistit, kam jdou vaše peníze a co můžete udělat, abyste v dlouhodobém horizontu ušetřili více. Kromě toho můžete také použít vzorce k dalšímu zefektivnění procesu.

Tuto šablonu si můžete stáhnout a používat zcela zdarma.

Finanční Tracker

Získejte lepší přehled o své finanční situaci, vytvořte si rozpočet, který bude vyhovovat přímo vám, a udělejte chytřejší rozhodnutí pomocí tohoto nástroje Financial Tracker for Notion. Je to komplexní šablona, ​​která vám usnadní sledování vašich financí.

Můžete sledovat příjmy, výdaje, úspory a další oblasti, které vyžadují vaši pozornost. Ve skutečnosti je to skvělé pro sledování vašeho dluhu a také pro stanovení cílů úspor.

Můžete začít přidáním svých bankovních účtů a bedlivým sledováním jejich transakcí.

Další užitečnou funkcí této šablony je, že také umožňuje sledovat včasné opakující se výdaje.

Čtěte také: Monetize Airtable and Notion pomocí těchto nástrojů

Šablona financí a rozpočtu

Velmi uživatelsky přívětivý a snadno přizpůsobitelný, můžete použít šablonu Finance and Budgeting Template ke sledování svých financí. Je navržen Prototion a úžasně se integruje s Notion.

Při použití této šablony můžete:

 • Přidejte samostatné sekce rozpočtu
 • Vytvářejte různé kategorie
 • Vstupní náklady v různých měnách
 • Sledujte cíle úspor
 • Získejte svůj finanční stav
 • Získejte rozpis svých výdajů rozdělený podle kategorií

Je to skvělá šablona pro vás, pokud jste někdo, kdo miluje sledování pokroku v čase. Poskytuje velmi jednoduchý formát pro pochopení a zadávání vašich dat.

Sledování výdajů

Expenses Tracker je pokročilá šablona, ​​která vám pomůže sledovat vaše denní výdaje a určit, které oblasti je třeba omezit. Umožňuje vám nastavit automatické aktualizace opakujících se plateb, což vám pomůže ušetřit čas tím, že nebudete chtít zadávat podrobnosti pro každou transakci.

  10 oprav pro sdílení polohy v Mapách Google, které se neaktualizuje

Zobrazuje vaše celkové výdaje a měsíční rozpočet a podrobný sledovač výdajů pro zadávání dat podle vašich požadavků.

Bez ohledu na to, zda jste vlastníkem malé firmy, studentem nebo nezávislým pracovníkem, může kdokoli použít tuto šablonu na Notion a zůstat o krok napřed před svými výdaji.

Osobní finance Tracker

Tento Osobní Finance Tracker má některé užitečné funkce, díky kterým je příjemný. Umožňuje vám vytvářet kategorie, sekce a různé tabulky pro různé účely, kromě toho, že vám poskytne kompletní rozpis vašich financí.

Můžete si jej přizpůsobit několika způsoby, včetně změny kategorií, přidávání poznámek, přikládání účtenek atd. To vám umožní sledovat své výdaje v reálném čase a činit informovaná finanční rozhodnutí.

Umožňuje vám také přizpůsobit cíle pro konkrétní účely, například ušetřit na zálohu nebo na dovolenou.

Jednoduchý finanční sledovač

Jak název napovídá, Simple Finance Tracker je skutečně jednoduchá šablona, ​​ale to mu nebrání poskytovat některé z nejužitečnějších funkcí. Poskytuje vám vizuální informace pro lepší pochopení vašich financí.

Můžete spravovat více účtů a získat podrobné informace o svých ročních výdajích a příjmech. Také vás informuje o vašem celkovém kapitálu na každém účtu a podrobnostech měsíčních transakcí.

Automatizovaný sledování rozpočtu

Z mnoha šablon, které NotionHub poskytuje, je jejich Automated Budget Tracker pravděpodobně nejoblíbenější. Může vám pomoci sledovat vaše finance AUTOMATICKY.

Můžete vytvořit a nastavit kategorie pro různé výdaje, jako jsou potraviny, účty atd. Pro každou kategorii můžete také vytvořit rozpočet, abyste se vyhnuli překročení výdajů.

Tato šablona vám umožňuje synchronizovat vaše bankovní karty a automaticky importovat a kategorizovat transakce. Tato skvělá funkce vám může z dlouhodobého hlediska ušetřit čas.

Automated Budget Tracker je skvělý v poskytování vizuálních informací, jako jsou zprávy a grafy, které vám pomohou pochopit a zobrazit váš pokrok v průběhu času.

Závěrečná slova

Rozpočtování je nezbytnou součástí financí a je to něco, co bychom neměli ignorovat. S pomocí Notion a výše uvedených šablon budete moci ovládat své finance jako profesionál a přitom mít na paměti svůj rozpočet.

Pamatujte, že sestavování rozpočtu je cesta, takže se nemusíte bát upravovat a měnit formát šablony, abyste měli jistotu, že vám bude i nadále sloužit přesně tak, jak chcete.

Dále se podívejte na nejlepší hotové šablony faktur, které můžete použít s Notion a Wordem.