8 typů etického hackování, o kterých byste měli vědět

V průběhu let se etický hacking vyvinul jako jeden z nejúčinnějších způsobů, jak společnosti zabezpečit svá data. Testují sílu kybernetické bezpečnosti společnosti, aby zjistili, zda je zranitelná vůči škodlivým útokům a virům. Ale jsou všichni hackeři stejní? Ne, zde je 8 typů etického hackingu, které byste měli znát, od bílého klobouku po žlutého hackera. Dozvíte se také více o black hat hackerovi, blue hat hackerovi a red hat hackerovi. Zůstaňte naladěni až do konce!

8 typů etického hackování, o kterých byste měli vědět

O 8 typech etického hackingu ao blue hat hackerovi, red hat hackerovi atd. se dozvíte dále v tomto článku. Pokračujte ve čtení, abyste se o tom dozvěděli podrobněji.

Jaké jsou 3 typy hackování?

Nejběžnějšími typy hackerů jsou bílí, černí a šedí hackeři. Navíc, ačkoli je hackování obvykle spojováno se zlou částí světa, ne všechny typy hackerů se oddávají nelegální činnosti.

Jak se nazývají právní hackeři?

Legální hackeři jsou také známí jako white hat hackeři. Společnosti, organizace a vlády je využívají k blokování každého pokusu hackerů s černým kloboukem.

Co hackeři studují?

Pokud chcete být etickým hackerem, musíte dobře ovládat programovací jazyky, operační systémy, kódování a softwarové programy. Není to snadná cesta, ale můžete uspět s nasazením a vytrvalostí.

O jakých 8 typech etického hackování byste měli vědět?

Etické hackování je zastřešující fráze, která zahrnuje až 8 typů. Každý hacker má určité výhody a nevýhody oproti ostatním, a proto je důležité lépe pochopit rozdíl. Pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste se o nich dozvěděli více.

  Odstraňte data bez strachu z blokátorů pomocí nástroje Bright Data Web Unlocker etechblog.cz %

1. Testování černé skříňky

Je to skutečně jeden z nejnebezpečnějších typů hackingu, který se pokouší odhalit mezery v bezpečnostním systému. Laicky řečeno, black hat hacker je zločinec, který se ze špatných důvodů pokouší proniknout do počítačových sítí. Mnohokrát to infikuje systém společnosti viry, ničí jejich soubory, ukradne hesla a drží zařízení jako rukojmí. Jsou také známí jako sušenky a jsou motivováni výhradně samoúčelnými důvody. Black hat hackeři představují globální hrozbu pro všechny země, protože nezanechávají téměř žádné důkazy.

 • Při tomto typu etického hackování nemá hacker žádné informace o systému ani o webu.
 • Než zahájí plnohodnotný útok na uložená data, otestuje software zvenčí.
 • Útočník nebo hacker černého klobouku se pokouší prolomit hesla, čísla kreditních karet nebo bankovní informace, které by mohli zneužít.
 • Nejsou omezeni omezeními etického hackování a mohou v libovolném rozsahu provádět rušivé útoky.

Foto John Noonan na Unsplash

2. Testování bílého pole

Hacker s bílým kloboukem je to, co každá vláda a organizace potřebuje, aby se vypořádala s pokusem hackerů s černým kloboukem. Pomáhají lidem předcházet tomu, aby se jejich křehké informace, dokumenty a informace dostaly do nesprávných rukou. Navíc pomáhají lidem identifikovat slabé stránky v jejich bezpečnostním systému, opravují je, a tak přidávají další vrstvy neproniknutelné bezpečnosti.

 • Na rozdíl od černých hackerů vědí bílí hackeři téměř vše o systému a jeho slabinách, než se pokusí proniknout dovnitř.
 • Obvykle ji provádějí vývojáři a bezpečnostní specialisté, kteří chtějí otestovat, jak dobře systém snese pokusy o hackerské útoky.
 • Na rozdíl od black hat hackerů si bílí hackeři nemohou hrát s právními jurisdikcemi a hranicemi, které jsou jim stanoveny.
 • Dodržují zásady své společnosti, aby zajistili, že systém zůstane daleko od napadení.
 • Běžnými příklady testování bílé skříňky jsou analýza toku dat, návrhy recenzí a kontroly kódu.
  7 nejlepších deskletů pro desktop Cinnamon

Foto Andri na Pexels

3. Testování šedé krabice

Hackeři v šedém klobouku patří mezi hackery s bílým a černým kloboukem. Stejně jako bílí hackeři hledají v systému bezpečnostní zranitelnosti. Ale to, co je odlišuje, je to, že hacker šedého klobouku dělá práci bez vědomí majitele a má částečné znalosti o systému. V důsledku toho lidé obvykle nenajímají placené šedé hackery.

 • Ačkoli hackeři šedého klobouku obvykle nemají zlé úmysly, jejich způsob práce stále spadá pod porušování zákonů.
 • Gey hackeři poskytují cenné informace související se zabezpečením společnostem dříve, než je černý hacker začne obtěžovat.
 • Někdy používají své dovednosti pro dobré i zlé účely.
 • Vytvářejí viry, které se instalují do zařízení jiných lidí.
 • Příklady zahrnují testy zabezpečení, použitelnosti a výkonu.

4. Hackování webových aplikací

Tento typ je zcela odlišný od jiných typů etického hackování. Zahrnuje proces využívání slabých stránek webových aplikací. Vzhledem k tomu, že jsou obecně napsány v JavaScriptu, HTML a CSS, je možné provádět konkrétní akce, aniž byste byli pod něčím podezřelým radarem. Jinými slovy, hackování webových aplikací dělá hackera anonymním.

5. Blue Hackeři

Mnoho velkých společností si často najímá hackery s modrým kloboukem, aby otestovali nový software, než jej uvolní široké veřejnosti. Snaží se také najít slabá místa ve svých bezpečnostních systémech, stejně jako bílí hackeři. Tímto způsobem hacker s modrým kloboukem provádí penetraci, aniž by ve skutečnosti způsobil poškození. Ve skutečnosti však nejsou příliš žádané.

Foto Mika Baumeister na Unsplash

6. Hackeři zeleného klobouku

Hacker v zeleném klobouku je ve světě hackerů nováčkem. Kvůli nedostatku zkušeností v oboru nemají potřebné dovednosti, znalosti a odborné znalosti, aby se stali bílými hackery. Mají však základní znalosti o vnitřním fungování a o tom, jak všechno v hackování funguje. Kromě toho jsou hackeři zeleného klobouku nadšenými studenty, kteří mají větší sklony k experimentování. Může dokonce způsobit úmyslné poškození.

  Jak odstranit Bitmoji ze Snapchatu

7. Red Hackeři

Red hackeři jsou dost podobní hackerům s bílým kloboukem, kteří chtějí zachránit svět a majitele firem před bezpečnostními hrozbami. Red Hacker je však ve svém přístupu trochu extrémní a někdy se může dokonce vydat ilegálními cestami, aby naplnil své plány. Může zahrnovat hackera s červeným kloboukem, který spouští DDoS útoky proti hackerům černého klobouku. Přečtěte si tento článek od začátku, abyste se dozvěděli o hackerovi modrého klobouku.

8. Hackeři žlutého klobouku

Různé typy etického hackování mají různé motivy a účely. Hacker se žlutým kloboukem se zaměřuje především na platformy sociálních médií, jako je Instagram, Facebook, Cvrlikání, atd. Jejich záměry jsou často zlé a mohou zahrnovat prolomení hesel a nelegální krádeže uživatelských účtů. Pomáhá jim pomstít se někomu za něco tím, že získá zásadní vnitřní aspekty a citlivé informace o organizaci.

***

Etické hackování je víc, než co lidé obecně předpokládají, a je nedílnou součástí kybernetické bezpečnosti. Každá organizace, start-up a vláda potřebuje někoho, kdo by pravidelně testoval její bezpečnostní systém a hledal nedostatky, které by mohly představovat vážné nebezpečí. Nyní, když víte o různých typech etického hackování, můžete určit, který z nich vyhovuje vašim preferencím lépe než ostatní.

x