8 způsobů, jak opravit „Vaše IP byla zakázána“ v roce 2023

Zákazy IP nejsou nic nového a zde je několik způsobů, jak se jich zbavit.

Bez ohledu na to, zda jste udělali něco podezřelého nebo ne, můžete nebo jste již mohli čelit zákazům IP.

Ve skutečnosti je zákaz IP praktickou funkcí nabízenou v mnoha produktech pro digitální zabezpečení. Cloudflare můžete například použít k zákazu IP celých zemí a webmasteři to často dělají.

Ale pokud to všechno zní divně, měli byste nejprve vědět, co je to adresa IP. Jsou to adresy v reálném světě. IP adresy jsou však určeny pro digitální prostředí, neboli internet.

Každé zařízení připojené k internetu má IP adresu, kterou používá k „mluvení“ s jinými zařízeními.

Když se tedy váš počítač pokusí připojit k mému webu, který má seznam zakázaných IP adres, včetně vaší, zobrazí se varování podobné „Vaše IP byla zakázána“ nebo „Přístup odepřen“ atd.

Případně můžete také vidět taková varování, pokud váš ISP zakázal konkrétní zdroj, který se pokoušíte navštívit.

Proč je moje IP zakázána?

Existuje několik důvodů kromě toho, že webmaster neškodně zakazuje IP adresy nebo váš ISP jedná podle pokynů místní vlády (nebo tlaku).

Zneužívání

Každá webová služba, kterou používáme, má specifické termíny, na které se většina z nás nikdy nechce podívat. Ve většině případů je to normální chování uživatele a nespadá pod žádný skener.

Problémem se však stává, když se uživatel pokusí o zneužití nebo praktikuje nekalý úmysl.

Uživatel je například obvykle potrestán zákazem IP, pokud se pokusí získat neoprávněný přístup do administrátorské konzole jakékoli webové stránky.

Navíc můžete vytvářet více uživatelských účtů se stejnou IP adresou, než je povoleno v zásadách fair use daného webu.

Toto bylo jen několik příkladů a může být nespočet dalších, kde jste se mohli odchýlit od běžného uživatelského chování, což mělo za následek takové zákazy.

Hacky a sdílená IP

V některých případech může špatný hráč použít vaši IP adresu k nezákonným činnostem. To může být důsledkem hacku a můžete mít aktivní malware, který dělá veškerou špinavou práci na vašem zařízení.

Zde může váš počítač odesílat spam nebo cokoli jiného na základě hostovaného malwaru. Tyto aktivity zvýrazní vaši IP adresu na druhém konci, což vede k zákazu IP.

  Jak uložit GIF na iPhone etechblog.cz

Kromě toho má většina uživatelů sdílené IP adresy přidělené poskytovateli internetových služeb a také můžeme být zakázáni kvůli akcím někoho jiného.

Cílové publikum a bezpečnost

Internetový obchod s pizzou obsluhující New York City nemá důvod pouštět lidi z Pákistánu nebo odjinud. Každý uživatel internetu spotřebovává nějaké zdroje, a pokud pro vlastníka webu neexistuje ROI, není finančně lukrativní pouštět takové publikum dovnitř.

Kromě toho je několik zemí známých kybernetickými útoky na webové stránky se sídlem v jejich konkurenčních zemích.

To následně pomáhá webmasterům optimalizovat spotřebu zdrojů a chránit jejich projekty před útoky.

Nyní, když známe několik důvodů zákazu IP, pojďme si promluvit o nápravě.

Boj proti zákazům IP

I když se zákazy IP snadno implementují, nejsou spolehlivé. Existuje několik způsobů, jak je obejít, jak je uvedeno níže.

Proxy

Webový proxy pomáhá při falšování vaší IP adresy. Obecně se jedná o proces několika kliknutí k vysílání zcela odlišné identity do zbytku internetu.

Proxy server směruje provoz přes sebe a funguje jako prostředník mezi vámi a ostatními. V důsledku toho je vaše webová aktivita známá pomocí IP proxy serveru, nikoli vaší skutečné IP adresy a umístění.

Nejjednodušší způsob použití proxy je prostřednictvím rozšíření prohlížeče. Existují bezplatné proxy, známé jako veřejné proxy, které lze obecně zdarma používat s datovými limity. Většina bezplatných serverů proxy však představuje riziko pro soukromí a důrazně nedoporučujeme je používat.

Jednou z proxy služeb, kterou doporučujeme, je Lime Proxy. Mají několik serverů umístěných v Evropě, Americe a Asii. Kromě toho můžete využít jejich bezplatnou třídenní zkušební verzi, abyste zjistili, zda odpovídají vašemu účtu.

VPN

VPN můžete považovat za soukromé verze proxy. VPN však nejen zfalšuje vaši geolokaci, ale také šifruje přenos dat. Dalším hlavním rozdílem je, že proxy pokrývá pouze aplikaci (jako prohlížeč); VPN se však stará o celé zařízení.

To znamená, že VPN pokrývá prohlížeče, nainstalované aplikace a každý odchozí požadavek.

Většina sítí VPN je navíc vybavena uživatelsky přívětivými funkcemi, jako je rozdělené tunelování, kde můžete konkrétním aplikacím povolit přístup z šifrovacího tunelu.

Existuje mnoho pokročilejších aspektů, díky kterým jsou VPN miláčkem bezpečnostních výzkumníků. Přesto můžete čelit omezování rychlosti díky šifrování, které se u podprůměrných sítí VPN ještě výrazněji projeví.

  Když byste neměli pořizovat snímky RAW

To však není případ něčeho jako NordVPN.

Chcete-li použít VPN, stáhnete si její aplikaci a pomocí přepínače se připojíte k preferovanému serveru VPN. Alternativně existuje více podivínských způsobů, jak používat VPN s poskytnutými konfiguračními soubory; to však závisí na operačním systému.

Související: Proxy vs VPN: Jaké jsou rozdíly?

Tor

Tor je bezplatná a open-source cesta k anonymitě. Jedná se o komunitně podporovaný projekt provozovaný dobrovolníky, kteří působí jako zprostředkovatelé po celém světě. Každý váš požadavek je předán ze tří relé před přistáním na zamýšleném cíli.

To se provádí pomocí speciálního prohlížeče známého jako prohlížeč Tor. V současné době je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux a Android. Jedinou nevýhodou může být rychlost a několik webových stránek, které zcela blokují provoz Tor.

Je pozoruhodné, že Tor je velmi podobný používání proxy a použití tohoto prohlížeče nechrání operační systém. Místo toho je anonymita omezena na samotný prohlížeč Tor.

Vyprázdnění DNS

Domain Name System, také známý jako telefonní seznam internetu, pomáhá přiřazovat názvy domén (etechblog.cz.com) ke strojově čitelným IP adresám (145.42.79.57).

Pro tento proces naše stroje kontaktují DNS server, který pomáhá načíst web v prohlížeči. K tomu však dochází pouze poprvé a zařízení uchovává pravidelně obnovované místní kopie záznamů DNS, aby se snížila latence.

Ale změna ve zdroji by mohla vést k varování o odepření přístupu v důsledku zastaralých záznamů DNS. A k tomu musíme ručně vyprázdnit DNS.

Cloudový počítač

Hned, toto je drahé řešení tohoto jednoduchého problému. Bez ohledu na to se můžete přihlásit k odběru cloud computingu, který nabízí zcela jiný stroj pro vzdálené použití.

Zjednodušeně řečeno, cloudové PC je počítač se všemi standardními prostředky (CPU, RAM, pevný disk atd.). A potřebujete pouze připojení k internetu a sekundární zařízení (PC, smartphone, tablet atd.), abyste mohli používat tento počítač umístěný jinde.

U Shells to začíná na pouhých 5 dolarech měsíčně. Obvykle se jedná o pokročilý produkt s primárním záměrem snížit náklady na infrastrukturu pro začínající podniky.

Nikdo vám však nebrání je používat osobně.

Anti-detect prohlížeč

GoLogin je prémiové řešení, které přímo nesouvisí se zákazy IP, ale s online anonymitou obecně.

Konkrétně GoLogin je o správě více profilů z jednoho webového prohlížeče. Tyto profily jsou uloženy v cloudu a můžete si hrát s různými parametry, abyste získali anonymní otisky prstů prohlížeče pro robustní soukromí na webu.

Pokud jde o zákazy IP, je třeba do GoLoginu integrovat proxy. Můžete použít veřejné proxy nebo si koupit prémiové přímo z jejich dashboardu.

  13 skvělých nástrojů pro vytváření animovaných postav pro vaši firmu

Takže i když můžete využít GoLogin a bojovat se zákazy, tento prohlížeč je primárně zaměřen na 360stupňové soukromé prohlížení. Činí tak náhodným výběrem otisků prstů prohlížeče, které se převážně používají pro cílenou reklamu.

Kontaktujte správce

Pokud vám dosud nic nefungovalo a jste si jisti, že službu nezneužíváte, kontaktujte administrátora webu.

Může to být složité, protože web nemůžete navštívit. Navrhuji tedy prohledat všechny úchyty webu na sociálních sítích a najít nějaké profily, které by mohly odkazovat na někoho, kdo velí.

Zde můžete vysvětlit svůj problém a oni by vás mohli pustit dovnitř.

Odstranění z Blacklistů

Toto jsou databáze IP adres, které jsou zakázány z důvodu neoprávněného chování. A jak již bylo řečeno, důvodem může být hack nebo někdo, kdo s vámi sdílí stejnou IP.

Můžete to zkontrolovat tak, že najdete svou IP adresu na adrese whatismyipaddress a zadáte ji do jakékoli kontroly černé listiny.

Kromě toho uvidíte také název černé listiny, například takto:

Zkoušel jsem to s náhodnou čínskou IP adresou a byla uvedena na Spamhaus ZEN. Nyní, pokud vlastník této IP adresy chce toto vymazat, musí prohledat černou listinu, aby našel související web. Dále je třeba hledat postup odstranění.

Případně je můžete kontaktovat, pokud proces odebrání není k dispozici, a pokračovat dále.

Toto je však velmi zdlouhavé řešení, které ne vždy funguje. Nejjednodušší způsob je získat novou IP od vašeho ISP, pokud používáte vyhrazenou.

U sdílené IP to většina ISP pravidelně střídá. Navíc přes noc vypněte svůj WiFi router a s největší pravděpodobností budete mít druhý den ráno jiný. Je to proto, že většina poskytovatelů internetových služeb používá pro přidělování IP adresy protokol DHCP. Takže pokud prostě přejdete do režimu offline a přijdete znovu, je pravděpodobné, že získáte jinou IP adresu.

Časové období pro obnovení IP se však může lišit. Například někteří uživatelé Comcast hlásili, že mají stejnou IP adresu po celá léta, přežívají výpadky atd. Pokud tedy čekání nefunguje, vyzkoušejte jiná řešení uvedená výše.

Zrušte zákaz své IP!

Zákazy IP nejsou za normálních okolností děsivé. Můžete na ně jednoduše počkat, přihlásit se k odběru VPN/proxy nebo si pořídit cloudový počítač. Kromě toho je vždy možností kontaktovat správce webu nebo se nechat odstranit z černé listiny.

Přesto se to může stát také s malwarem ve vašem počítači, který aktivně útočí na ostatní. V takovém případě to vyřeší použití dobrého antiviru.

PS: Zde je několik bezpečnostních aplikací pro váš počítač se systémem Windows, které lze přeměnit na Fort Knox.