9 Aplikace pro KYC a ověření identity pro bezproblémový nástup

Ověření identity zákazníka, klienta a firmy je standardní proces řízení rizik před zahájením obchodu s jakoukoli druhou stranou. Díky digitalizaci osobní a obchodní identity je většina kroků validace KYC dostupná online.

Právní požadavky, jako je dodržování zákona proti praní špinavých peněz (AML), zásady řízení podnikových rizik atd., vynucují používání funkce Poznej svého zákazníka (KYC) ve finančních institucích. Před několika lety finanční instituce najímaly třetí strany, aby provedly prověrky KYC.

To už ale není v trendu. Firmy nyní používají pokročilé online nástroje, platformy a aplikace pro většinu kroků KYC. Umožňuje rychlé přihlášení zákazníka. Níže naleznete některé nástroje a aplikace, které jsou oblíbené pro ověřování identity a KYC.

Úzká místa online registrace zákazníků

Ověření identity

Ověření identity zákazníka online je největší výzvou pro finanční odvětví. Krádeže identity, předstírání identity a spoofing jsou online vysoce možné. Banky a investiční společnosti se musí takovým podvodům vyhýbat, ale přesto registrovat zákazníky online.

Problémy samoobslužné registrace

Online registrace zákazníků vyžaduje mnoho vstupů od zákazníka. Značné procento klientů tak z ověřovacího procesu kvůli technickým komplikacím odpadá.

Výzvy uživatelského rozhraní

Promyšlený a bezproblémový návrh uživatelského rozhraní je pro mnoho finančních institucí stále výzvou. I když tyto podniky vynikají v množení peněz, chybí jim technologická vize.

Nedostupnost infrastruktury

S výjimkou měst úrovně 1 je internet stále výzvou pro mnoho venkovských a poloměstských lokalit. Online KYC a ověření identity vyžadují rychlý internet pro sdílení videa, zvuku a dokumentů. Také přístup k počítačům, chytrým telefonům, tabletům atd. je úzkým hrdlem.

Ověřování finančních dokumentů

Menší digitalizace vyhledávání a ověřování finančních dokumentů je stále výzvou. Není možné ověřit všechny dokumenty online u každého zákazníka. Někteří klienti mohou potřebovat osobní ověření.

Náklady na zákaznickou podporu

Firmy možná budou muset najmout další pracovníky podpory v první linii pro zákazníky s jejich online registrací.

Co dělá ověření identity a online KYC obtížné?

Stejně jako online onboarding je také online KYC náročný. Firmy se často potýkají s následujícími problémy:

 • Časté chyby připojení, když zákazník odesílá různé podrobnosti pomocí webové aplikace nebo mobilní aplikace. To nutí uživatele začít znovu a snadno ztratí zájem.
 • Infrastruktura IT technologií, jako jsou integrace aplikací, rozhraní API, vládní databáze atd., se čas od času nemusí synchronizovat.
 • Odhalování podvodných aktivit se stává náročným, když se banky a finanční instituce snaží vše ověřit online.
 • Proces KYC by se mohl zaseknout kvůli problémům třetích stran a řešení těchto případů může být pro podniky hektickým úkolem.
 • Je snadné ošidit agentury pro ověřování identity třetích stran, které v této oblasti působí.
 • Zákazník musí mít středně pokročilou počítačovou gramotnost, aby mohl sám dokončit všechny kroky KYC.
 • Konečně, online KYC je nákladný proces.
 •   Jak hostovat TeamSpeak Server na Linuxu

  Nyní znáte překážky, kterým může vaše firma čelit při online registraci, potvrzení identity a KYC. Tyto problémy však můžete překonat pomocí některého z následujících online nástrojů:

  Validace

  Chcete mít pod kontrolou celý proces ověřování zákazníků vaší společnosti? Validation je aplikace pro ověřování identifikace, která vám to umožní a ještě mnohem víc. Nejen, že vám pomáhá při ověřování nových zákazníků, ale také zmírňuje rizika řádným řízením dodržování předpisů týkajících se KYC.

  Nejlepší na této platformě je, že máte vše pod jedním deštníkem. Můžete jej také začít používat ihned bez čekání a technické integrace. Validation je PCI Certified KYC Solution, které vám pomáhá s prevencí podvodů, bezpečným shromažďováním souborů a ověřováním identity.

  Má intuitivní a rychlý proces kontroly spolu s KYC podáními s nízkým třením pro snadné přihlášení uživatele. Tato platforma také zajišťuje, že komunikujete se skutečným vlastníkem účtu.

  Navíc vám umožňuje zůstat před zpětným zúčtováním, takže můžete chránit svůj poměr zpětného zúčtování a ověřit osobu, která transakci provedla.

  Veriff

  Veriff je řešení pro ověřování identity založené na umělé inteligenci, které mohou organizace používat k budování důvěry prostřednictvím zjednodušeného ověřování identity.

  S jeho pomocí můžete lidi bleskově přeměnit na cenné zákazníky a zároveň být v souladu s KYC. Tato aplikace také zajišťuje transparentnost v digitálních transakcích a poskytuje tak bezpečnost klientům i obchodu.

  Veriff se může pochlubit špičkovou technologií a týmem odborníků, kteří zajišťují, že váš digitální prostor je přístupný pouze důvěryhodným lidem. Nejlepší služby nabízené touto aplikací jsou:

  • Řešení ověřování identity
  • Software pro ověřování ID
  • Důkaz adresy
  • AML obrazovka
  • Biometrické ověřování
  • Asistované snímání obrazu

  Používání této platformy je tak jednoduché, že uživatelé musí k dokončení ověření na první pokus projít méně kroky. Vývojáři jej mohou integrovat se svými aplikacemi pomocí rozhraní API nebo jej nasadit pomocí mobilních a webových sad SDK. Pro vaše pohodlí pokrývá více než deset tisíc státem vydaných průkazů totožnosti a toto číslo roste.

  Jumio

  Jumio je platforma KYX nové generace, která posouvá online důvěru na další úroveň. Nabízí kompletní řešení pro ověření zákazníků, které můžete provádět online. Společnosti získají z této aplikace správnou kombinaci kontrol a záruk, které jsou nezbytné k tomu, aby se zabránilo finančním zločinům a podvodům s identitou.

  Automatizuje proces rychlého a přesného ověření identity, takže se v krátké době může připojit více zákazníků. Díky podpoře 5 000 typů ID ve 200 zemích a územích můžete znát své zákazníky z celého světa.

  Kromě toho Jumio používá biometrický přístup k autentizaci zákazníků, který překračuje současné průmyslové standardy. Využívá miliony datových bodů specifických pro doménu pro chytřejší a rychlejší online identitu.

  Uživatelsky přívětivé ověření identity této aplikace snižuje míru opuštění a zastaví podvodníky hned na začátku. Také identifikuje a nahlásí podezřelou aktivitu pomocí screeningu, monitorování a správy s umělou inteligencí.

  Onfido

  Společnosti, které hledají aplikaci, která posílí inkluzivní a bezpečný vztah s jejich zákazníky, by měly zvolit Onfido. Svou sílu čerpá z umělé inteligence, aby vám nabídla kompletní řešení pro potvrzení identity.

  S pomocí této platformy můžete rychle získat nové zákazníky, snížit náklady na získávání zákazníků, odhalit finanční podvody a splnit různé globální požadavky na dodržování předpisů, jako je KYC a AML. Automatizuje proces online registrace uživatelů a zabraňuje podvodům, aniž by ohrozil růst zákazníků.

    9 Nástroje Ping Monitoring pro odstraňování problémů se sítí

  Tato komplexní platforma pro ověřování identity přichází se sadou Verification Suite, která obsahuje komplexní knihovnu globálních ověřovacích služeb. Kromě toho všeho mohou vývojáři integrovat celou platformu do jediného Onfido API nebo si pro rychlou orientaci prohlédnout dokumentaci pro vývojáře.

  Využívá pasivní signály proti podvodům pro detekci podvodů, aniž by docházelo k tření. Flexibilní orchestrační studio této platformy zahrnuje ověřování dokumentů a biometrické ověřování, spolehlivé zdroje dat a signály odhalování podvodů do zvládnutelného pracovního postupu.

  Persona

  Ať už jde o znalosti vašich studentů, obchodníků, zákazníků, řidičů, nezávislých pracovníků nebo instruktorů, Persona je tu, aby vám pomohla. Umožňuje vám vytvořit ideální prostředí pro ověřování identity, které si můžete přizpůsobit podle svých požadavků.

  Tato jediná platforma je dostatečná k vytvoření všech stavebních bloků, včetně vytváření uživatelských toků a automatizace rozhodování, s úplnou kontrolou. Použijte jej v kterémkoli z následujících odvětví:

  • KYB
  • Dodržování
  • Krypto
  • FinTech
  • Tržiště

  S Personou získáte tisíce signálů pasivních podvodů a zdrojů dat, které vám pomohou upsat rizikové osoby při provádění KYC/AML.

  iDenfy

  iDenfy je platforma vše v jednom, kde můžete provádět ověřování identity, dodržování předpisů a prevenci podvodů. Firmy jej mohou používat pro ověřování identity při dodržení klíčových nařízení a směrnic pro požadavky KYC a AML.

  Tato aplikace využívá službu biometrického rozpoznávání využívající umělou inteligenci k ověření ID zákazníka. Protože jejich lidský tým kontroluje proces, můžete si být jisti kvalitním ověřením identity. Kromě toho zabraňuje podvodným účtům a snižuje náklady na registraci zákazníků.

  ID.me

  Pomocí ID.me mohou společnosti získat komplexní a snadno nasaditelná řešení ověřování ID. Umožňuje vám také vybrat si plán vhodný pro vaše podnikání a toleranci rizika.

  Tato aplikace bezpečně ověřuje identitu během několika minut pomocí vzdáleného ověření fyzického ID, dat mobilní sítě, detekce podvodů a kontrol souladu. Kromě toho vám ID.me umožňuje provádět virtuální osobní korekturu prostřednictvím videokonferencí.

  Blockpass

  Blockpass vyniká mezi ostatními položkami na našem seznamu, protože je průkopníkem v ověřování identity Blockchain. Umožňuje společnostem provádět kontroly souladu v řetězci, aniž by musely uchovávat data. Tato aplikace zaměřená na soukromí nabízí řešení na klíč a podporuje doručování výsledků pomocí rozhraní API nebo blockchainu.

  Organizace DeFi a Crypto, které chtějí zmírnit riziko AML na Blockchainu, by se měly rozhodnout pro toto řešení, protože poskytuje ověření uživatelů v řetězci, ale neukládá zákaznická data. Zákazníci si tak mohou být jisti, že nedojde ke zneužití jejich osobních údajů.

  Lightico

  Lightico je robustní aplikace pro okamžité KYC a bezproblémové ověření ID po celém světě. Nyní rychle držte podvodníky mimo váš systém, aniž byste svým cenným zákazníkům způsobili jakékoli nepříjemnosti. Nabízí kompletní zabezpečení vašeho procesu bez kompromisů v oblasti zákaznické zkušenosti.

  Pomocí této aplikace můžete prodloužit dobu ověření až o 80 %. Protože Lightico může provádět úkoly, jako je eSign, ověřování ID a přidávání podpůrných dokumentů, vaše podnikání bude efektivnější, protože se vaši agenti mohou soustředit na naléhavější úkoly.

  Online proces ověření ID

  Virtuální KYC a autentizace osobní identity zahrnují velmi pokročilý software, hardware a kryptografické procesy. Zde je obecná představa o procesu:

 • Finanční instituce vyvíjí webovou nebo mobilní aplikaci, která dokáže zachytit videa, obrázky, dokumenty, otisky prstů, zvukové klipy, kresby na dotykové obrazovce atd.
 • Nyní by společnost propojila svou aplikaci s mnoha rozhraními API pro dokumentový server, aby ověřila zákaznické řidičské průkazy, průkazy totožnosti s fotografií, pasy, rodné listy, volební karty, zelené karty, SSN, kreditní skóre atd.
 • Někdy jsou bezpečnostní experti a software pro rozpoznávání obličeje v pozadí, aby ověřili zákazníky.
 • Po nastavení všech výše uvedených nastavení se zákazníci pouze přihlásí do webové nebo mobilní aplikace a nahrají data, jako je obrázek obličeje, video, řidičský průkaz, podpis atd., a nástroj automaticky ověří zadání.
 • Základním procesem je provádění volání API pro ověření klientských dokumentů z webových stránek příslušného vydávajícího orgánu.
 •   Jak ovládat stropní ventilátory v chytrém domě

  Komponenty online KYC

  Online KYC se skládá ze dvou hlavních složek. Jedná se o pracovní postup obsahu ověřování KYC a ID.

  Obsah ověření identity

  • Govt. nebo jiný průkaz totožnosti vydaný příslušným orgánem
  • Údaje o rozpoznání obličeje klienta
  • Video klientské tváře, dokumentů, okolí, objektu atd.
  • Rodný list pro služby kritické pro věk
  • Otisk prstu
  • Digitální a fyzické podpisy

  Pracovní postup KYC

  • Program identifikace zákazníka nebo pracovní postup CIP, který ověřuje data odeslaná zákazníkem s příslušnými databázemi.
  • Customer Due Diligence neboli CDD měří finanční rizika spojená se zákazníkem pomocí analýzy finančních transakcí a úvěrových zpráv.
  • Neustálé sledování zákaznického účtu za účelem aktualizace rizikových faktorů zachycením digitální stopy finančních transakcí.

  Jak online aplikace KYC pomáhají firmám?

  Zabraňte podvodům s identitou

  KYC a ověření identity jsou pro finanční podniky nutností. V opačném případě mohou instituce utrpět velké ztráty. Virtuální aplikace KYC nabízejí pokročilé procesy KYC, které pomáhají podnikům ověřovat a ověřovat jejich klienty.

  Zabránit věkovým podvodům

  Věk je rozhodující v odvětvích, jako je pojištění, investice, penzijní připojištění, sociální služby atd. Online aplikace KYC dokážou bez námahy ověřit věkové skupiny zákazníků, takže vaše firma nemusí řešit podvody.

  Ušetřete čas a peníze

  Přihlášením k online ověřování identity a nástrojům KYC ušetříte peníze a čas.

  Zaměřte se na hlavní podnikání

  Když máte volný čas na zbytečné úkoly, můžete se více soustředit na obchodní marketing, prodej, rostoucí tržby atd.

  Integrujte všechny obchodní aplikace

  Znovu použijte zákaznická data v CRM, formulářích, webových stránkách, aplikacích atd. a vyhněte se ručnímu zadávání dat.

  Spokojenost a pohodlí zákazníků

  Vaši klienti vyřídí veškeré formality z pohodlí domova.

  Závěrečné myšlenky

  Úplné KYC je povinné předtím, než mohou podniky půjčovat, půjčovat si nebo vkládat peníze. KYC a ověření identity jsou pro instituci a její klienty stejně důležité. Nemělo by to však zabránit růstu vaší banky nebo finanční společnosti. Vyberte si některý z výše uvedených nástrojů pro zpracování KYC a automatizaci celého procesu registrace zákazníka.

  Také by vás mohla zajímat řešení chatu v aplikaci, která vašim novým zákazníkům nabízí řízenou pomoc, když dokončí potvrzení identity nebo KYC online.

  x